Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, kibolkks napisał:

Biorąc pod uwagę w jakiej kasie sprzedawały się RTX30xx to chyba oczywiste jakie ceny narzuci Nvidia.  

A czy bierzesz pod uwagę że zwyczajnie nie ma gier które będą RTX 4000 wykorzystywać? Już teraz wystarczy zestawić RTX 3080  z obecnymi konsolami żeby dojść do oczywistego wniosku że niema i nie będzie gier które potrzebują większej mocy. Nie licząc kilku skopanych portów.

  • Haha 6
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zdzisiu napisał:

A czy bierzesz pod uwagę że zwyczajnie nie ma gier które będą RTX 4000 wykorzystywać? 

Kiedy mam się zacząć śmiać teraz czy za 5min?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to chyba posty walą po pijaku :E

 

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zdzisiu napisał:

A czy bierzesz pod uwagę że zwyczajnie nie ma gier które będą RTX 4000 wykorzystywać? Już teraz wystarczy zestawić RTX 3080  z obecnymi konsolami żeby dojść do oczywistego wniosku że niema i nie będzie gier które potrzebują większej mocy. Nie licząc kilku skopanych portów.

Wyłącz DLSS i wróć. ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nvdia może  już zwalniać pracowników jak nie ma i nie będzie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dawidoxx napisał:

Niektórzy to chyba posty walą po pijaku :E

Jensen musimy opóźnić premierę dobre gry o wysokich wymaganiach pojawią się za rok ? A nie czekaj to chyba oni czekają na nasze karty :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie bój o pobór mocy.

Co tydzień spada także niedługo Kopi Głupol wrzuci nowe dane to taka 4090 będzie robić za nowej generacji panel fotowoltaiczny.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tia bo one będą generować energię - cieplną ;) ,foto - bo ludzie będą fotki z licznika kWh wrzucać na fora

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, aureumchaos napisał:

4080 ma zrec tyle co 3080 czyli 320W wedlug leaku

Zostało już to odpowiednio wyśmiane w wątku dotyczącym RTX 4000. Nie ma co patrzeć na fantazje tego gościa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Radio_Tirana napisał:

Zostało już to odpowiednio wyśmiane w wątku dotyczącym RTX 4000. Nie ma co patrzeć na fantazje tego gościa. 

Mam nadzieje ze, to fantazja... Dla mnie moze brac nawet 500W byle zeby bylo to pokryte wydajnością... 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko 500W niech bierze 1kW, wtedy będziesz miał wydajnosc jak w Matrixsie, tyle ze karta po pol roku do kosza będzie się nadawała.
Ja nie wiem czy niektórzy troluja czy naprawdę nie zdają sobie sprawy ze już 350W to jest duży problem a wszytko powyżej tego to proszenie się o problemy produkcyjne, jakościowe ze o żywotności nie wspomnę.

Kto wie czy w tych przeciekach nie ma gdzieś ziarna prawdy i Nv ostatecznie przytnie karty bo nie jest w stanie ich schłodzić tak żeby działały prawidłowo chociaż dwa lata.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, kadajo napisał:

Czemu tylko 500W niech bierze 1kW, wtedy będziesz miał wydajnosc jak w Matrixsie, tyle ze karta po pol roku do kosza będzie się nadawała.
Ja nie wiem czy niektórzy troluja czy naprawdę nie zdają sobie sprawy ze już 350W to jest duży problem a wszytko powyżej tego to proszenie się o problemy produkcyjne, jakościowe ze o żywotności nie wspomnę.

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, mam karte 350W i nie widze zadnego problemu, a teoria o podgrzewaniu pokoju u mnie tez sie nie sprawdza ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Confused 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój strix w dying light śmiga na 380w - 390w (odblokowany PL) a rdzeń ma 68C pamięć 88C... Tragedii nie ma... Na każdej karcie jaka miałem PL zawsze ustawiałem na maxa i żyły aż do odsprzedania... Jak ma paść po pol roku to do tego służy gwarancja... 

EDIT:

To jest hobby, interesuje mnie max FPS z wszystkim na prawo co do jakości... Moj kolega wydaje tysiace na wędki ja na prąd i podzespoły... Hobby to hobby... 

Edytowane przez aureumchaos
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, mam karte 350W i nie widze zadnego problemu i teoria o podgrzwaniu pokoju u mnie tez sie nie sprawdza ;)

Wiesz to nawet nie o to chodzi tylko o chłodzenie tych kart, przecież nie wprowadza w standardzie chłodzenia wodnego czy 4 slotowych konstrukcji. to będzie strzał w stopę. Chodzi o referenty, strach pomyśleć co będzie od innych. Nie liczę tych potworów do bicia rekordów bo to nisza i nie karty dla mas.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, mam karte 350W i nie widze zadnego problemu, a teoria o podgrzewaniu pokoju u mnie tez sie nie sprawdza ;)

U mnie się sprawdza. Ale mój PC chodzi tyle czasu ile jestem w domu. Off tylko jak do pracy albo jak śpię :P

Najcieplejsze 10m2 w domu :P

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, aureumchaos napisał:

To jest hobby, interesuje mnie max FPS z wszystkim na prawo co do jakości... Moj kolega wydaje tysiace na wędki ja na prąd i podzespoły... Hobby to hobby... 

Nv nie wydaje kart dla hobbystów tylko dla "graczy". Nie mogą zrobić takich konstrukcji dla przeciętnego kowalskiego. Od takich masz MSI, Asusa i innych. Jak referenty wywala z takim TDP to będzie jakiś pogrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Czemu tylko 500W niech bierze 1kW, wtedy będziesz miał wydajnosc jak w Matrixsie, tyle ze karta po pol roku do kosza będzie się nadawała.
Ja nie wiem czy niektórzy troluja czy naprawdę nie zdają sobie sprawy ze już 350W to jest duży problem a wszytko powyżej tego to proszenie się o problemy produkcyjne, jakościowe ze o żywotności nie wspomnę.

Kto wie czy w tych przeciekach nie ma gdzieś ziarna prawdy i Nv ostatecznie przytnie karty bo nie jest w stanie ich schłodzić tak żeby działały prawidłowo chociaż dwa lata.

Dla producenta to chyba same zalety jak żywotność produktu nie jest długa :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarcoSimone napisał:

 

Najcieplejsze 10m2 w domu :P

 

Kiedyś gąsiora wstawiało się w kiblu bo najcieplej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarcoSimone napisał:

U mnie się sprawdza. Ale mój PC chodzi tyle czasu ile jestem w domu. Off tylko jak do pracy albo jak śpię :P

Najcieplejsze 10m2 w domu :P

 

Moj tez chodzi caly czas, ale co z tego ?? W idlu przeciez komputer ci pokoju nie nagrzeje.

Chyba, ze u ciebie furmark leci 12h non stop :szczerbaty:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarcoSimone napisał:

U mnie się sprawdza. Ale mój PC chodzi tyle czasu ile jestem w domu. Off tylko jak do pracy albo jak śpię :P

Najcieplejsze 10m2 w domu :P

 

U mnie też się sprawdza, jak mam czas pograć dłużej latem (a czasem się zdarza że gram np w sobotę od 8 do 11-12) to mam ciepło w pokoju. Co zazwyczaj czuję dopiero wychodząc z niego, bo dopóki siedzę w trakcie nagrzewania to następuje mechanizm "gotowania żaby". 

 

19 minut temu, aureumchaos napisał:

Mój strix w dying light śmiga na 380w - 390w (odblokowany PL) a rdzeń ma 68C pamięć 88C... Tragedii nie ma...

Witaj przedstawicielu 99,9% mniej kumatej części populacji, która nie odróżnia ilości emitowanego ciepła od temperatury ?

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, aureumchaos napisał:

Panowie co umieją wróżyć z kuli... Czy myślicie, ze cena 4080 na premiere będzie bardziej w graniach 4k czy bardziej 5k? Czy jak w npb jesli Taiwan będzie chiński to 6k a jak TSMC się wyrobi to będzie 4k a jak crypto zaliczy 0 to moze i nawet 3K? 

Chce coś odłożyć bo resztę potrzebuje i nie wiem ile... Pewnie 3080 swojej tez za krocie nie sprzedam... 

Bardzo się zdziwię jak w PL cena 4080 będzie 4K... Bardzo... Prognozując dalszy spadek wartości złotego jak i nadciągające tornado gospodarcze w PL i na świecie myślę, że cena 4080 zakręci się około 6k. No chyba, ze cała seria 4xxx będzie tak nieudana (np z powodu potrzeby wymiany zasilaczy i ogromnego poboru prądu), że te karty będą tanie, ale nikt ich nie będzie chciał kupować bo będzie wolał właśnie 3xxxx i wtedy swoją 3080 będziesz mógł dobrze sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zdarzysz kupić zanim Polska się załamie. Wtedy wymienisz na bochenek chleba xd

A ty cały czas z tym nieudanym 8nm xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Pioy napisał:

 

 

Witaj przedstawicielu 99,9% mniej kumatej części populacji, która nie odróżnia ilości emitowanego ciepła od temperatury ?

Nie o emitowaniu ciepła pisałem tylko o temp podzespołów, skoro mam takie a nie inne to i przy 420w (max strixa 3080) tragedii nie bedzie przy 3,5 slotowych kartach... dla mnie moze emitowac tyle zeby grzac pokoj bo gaz drogi...  

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...