Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, caleb59 napisał:

Z tego co widzę RTX 3080 to TDP na poziomie 320W, @dawidoxx kiedyś miał ten problem na RTX 2080Ti i tam było TDP na poziomie 250W.

U mnie w tym KFA2 RTX 3070 1 Click OC będzie 220W i w sumie mam lekką obawę jak to się sprawdzi z moim Seasoniciem Focus Plus Platinum 750W - logika sugeruje, że skoro karta wymaga tylko jednej wtyczki zasilającej to ogólny pobór nie powinien być wysoki, jak sądzicie, ktoś bardziej kumaty ode mnie się wypowie, może @bartosz302 ? Ktokolwiek?

Tutaj rzekomo piszą, że starczy zasilacz o mocy 550W: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/galax-rtx-3070-1-click-oc.b9730

Stary, ja mam 10900k kręconego i monstrum Aorusa 3080 na Seasonicu 750W już od roku ponad i nie ma żadnego problemu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz nowy model GX pozbawiony tej wady, Matko Boska czy Wy czytacie tylko po łebkach?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym sobie zapolował na rtxa 3070 za 2k zł ale no miałem już przeboje z używanymi kartami z okazji:D
Jak coś się trafi to może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Reddzik napisał:

Ja mam tego Starego Seasonica i teraz ciekaw jestem jak zmienię grafę na coś pokroju rtx 3060/ti lub rx 6600xt, 6700, czy będą cyrki, bo nie chcę nic mocniejszego.

W tym wypadku nie będzie żadnych problemów, logika podpowiada, że i przy tym KFA 2 RTX 3070 1 Click OC nie powinno nic złego się dziać bo 220W i jedna wtyczka zasilająca. No zobaczymy, na pewno dam znać - trzeba będzie zainstalować Battlefield 5 jak to pisał @dawidoxx i sprawdzić na Operacji Metro 64/64 gdzie jest największy kocioł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Keken napisał:

też bym sobie zapolował na rtxa 3070 za 2k zł ale no miałem już przeboje z używanymi kartami z okazji:D
Jak coś się trafi to może.

W moim przypadku to nie była okazja, na tyle udało mi się po prostu utargować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używkę 3070 MSI Gaming Z Trio za 1700 (bez gwary)

Wygląda na to, że wszystko w najlepszym porządku. Temperatury na VRAM niskie.

Dodatkowo po ustawieniu jej na 0.7V i 1.6GHz (co jest w pełni wystarczające w gierkach które będę ogrywał) odczyt wskazuje na 90W poboru z czego jestem mega zadowolony. Na standardowych ustawieniach to 230W, więc różnica jest kolosalna.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, inconnu napisał:

3070 MSI Gaming Z Trio za 1700 (bez gwary)

Wygląda na to, że wszystko w najlepszym porządku. Temperatury na VRAM niskie.

Jak odczytałeś temperaturę VRam na 3070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, inconnu napisał:

Ja kupiłem używkę 3070 MSI Gaming Z Trio za 1700 (bez gwary)

Wygląda na to, że wszystko w najlepszym porządku. Temperatury na VRAM niskie.

Dodatkowo po ustawieniu jej na 0.7V i 1.6GHz (co jest w pełni wystarczające w gierkach które będę ogrywał) odczyt wskazuje na 90W poboru z czego jestem mega zadowolony. Na standardowych ustawieniach to 230W, więc różnica jest kolosalna.

1600mhz na rdzeniu to po co kupować RTX3070, żeby latała na 90W?

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inconnu

13 minut temu, inconnu napisał:

 

Dodatkowo po ustawieniu jej na 0.7V i 1.6GHz 

Takie nastawy UV to chyba daja wydajnosc slabsza  niz 3060ti. Nie lepiej bylo brac 3060ti z gwarancja za taka kase? 

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

1600mhz na rdzeniu to po co kupować RTX3070, żeby latała na 90W?

Po to by mieć znacznie wyższą wydajność na wat co jest równoznaczne, że karta staje się super cicha i nadal jest wydajna.

Takie samo głupie pytanie można zadać osobie, która kupuje 80/80ti/90 i robi maksymalne UV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wamak napisał:

Jak odczytałeś temperaturę VRam na 3070?

Musiał najwidoczniej do Vramu włożyć fizyczny czujnik temperatury jak termopara i z niego odczytać temperaturę na Vram :E
Bo na GPU-Z na 3070 nie ma w zakładce Sensors VRAM Temperature  obok GPU Temperature,Hot Spot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Po to by mieć znacznie wyższą wydajność na wat co jest równoznaczne, że karta staje się super cicha i nadal jest wydajna.

Takie samo głupie pytanie można zadać osobie, która kupuje 80/80ti/90 i robi maksymalne UV ;)

To jaka ma wydajność RTX3070 na 90W? Pytam bo nie mam pojęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę sprawdziłem kamerą termowizyjną.

Wydajność jest na wyższa niż w 3060Ti, bez przesady.

Jeśli w grze FPS jest znacznie powyżej 100 klatek to po co ją trzymać na pełnych ustaieniach?

A zakup 3070 zawsze daje mi możliwość wbicia pełnych taktów. W Metro Exodus albo CP2077 być może będę grał bez UV albo ze znacznie mniejszym UV, bo jednak te gierki w 1440p są dość wymagające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, caleb59 napisał:

W tym wypadku nie będzie żadnych problemów, logika podpowiada, że i przy tym KFA 2 RTX 3070 1 Click OC nie powinno nic złego się dziać bo 220W i jedna wtyczka zasilająca. No zobaczymy, na pewno dam znać - trzeba będzie zainstalować Battlefield 5 jak to pisał @dawidoxx i sprawdzić na Operacji Metro 64/64 gdzie jest największy kocioł.

Metro odpal a niw bfa do testowania procka ;)  A jeszcze lepiej quake rtx.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, inconnu napisał:

Temperaturę sprawdziłem kamerą termowizyjną.

Wydajność jest na wyższa niż w 3060Ti, bez przesady.

Jeśli w grze FPS jest znacznie powyżej 100 klatek to po co ją trzymać na pełnych ustaieniach?

A zakup 3070 zawsze daje mi możliwość wbicia pełnych taktów. W Metro Exodus albo CP2077 być może będę grał bez UV albo ze znacznie mniejszym UV, bo jednak te gierki w 1440p są dość wymagające.

Chcesz powiedzieć, że RTX 3070 działająca na 90W jest bardziej wydajna od RTX 3060Ti działającej na 200W? Możesz podać jakieś konkretne przykłady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Reddzik napisał:

Ale przy ninjował, No no, teraz to ja jestem do tyłu :P i zostanę jedyny na pclabie, który będzie mieć problemy z grami na gtxie?


 

 

Jeszcze ja zostałem i zapewne też kupię coś z serii RTX 3....ale poczekam na pierwsze wrażenia caleb59.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xtn napisał:

To jaka ma wydajność RTX3070 na 90W? Pytam bo nie mam pojęcia. 

Wydajność nieco wyższa od 3060ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xtn napisał:

Chcesz powiedzieć, że RTX 3070 działająca na 90W jest bardziej wydajna od RTX 3060Ti działającej na 200W? Możesz podać jakieś konkretne przykłady?

Na rdzeniu mam 1600 MHz.

W porównaniu do stockowych ustawień (chyba 1950 MHz turbo) to 18% mniej. Czyli to 18% to maksymalny spadek wydajności. W praktyce może być trochę mniej.

3070 jest jakieś 20% wydajniejsza od 3060Ti, więc teoretycznie mój konfig powinien być kilka procen szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, inconnu napisał:

Temperaturę sprawdziłem kamerą termowizyjną.

Wydajność jest na wyższa niż w 3060Ti, bez przesady.

Jeśli w grze FPS jest znacznie powyżej 100 klatek to po co ją trzymać na pełnych ustaieniach?

A ile wyciaga w TimeSpy na tym uv? W grach typu CP 2077 , Valhalla czy Metro roznica wynosi max 15% miedzy tymi kartami. Ubijajac 18% stock , masz wydajnosc 3060ti. Druga sprawa ze na 0.7 pewnie kazda z tych gier ci sie wykrzaczy a metro to juz na pewno. Dziwi mnie to ze wziales mocniejsza karte bez gwary i zrobiles z niej karte slabsza ktora mogles kupic w podobnej cenie z np roczna gwara skoro i tak twierdziles ze 1600mhz ci wystarczy do gier ktore bedziesz ogrywal. Chyba ze zalezalo ci bardzo na jak najmniejszym zuzyciu energii ale wtedy po co brac karte z tdp 220w?

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, inconnu napisał:

Na rdzeniu mam 1600 MHz.

W porównaniu do stockowych ustawień (chyba 1950 MHz turbo) to 18% mniej. Czyli to 18% to maksymalny spadek wydajności. W praktyce może być trochę mniej.

3070 jest jakieś 20% wydajniejsza od 3060Ti, więc teoretycznie mój konfig powinien być kilka procen szybszy.

Dobrze napisałeś... teoretycznie. Te karty nawet kopały na 100-110W, a grać na niej na 90W trochę to mało realne, żeby była odpowiednia stabilność w wymagających grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Metro odpal a niw bfa do testowania procka ;)  A jeszcze lepiej quake rtx.

Dokładnie a najlepiej to Quaka RT, ten to grzeje kartę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xtn napisał:

Dobrze napisałeś... teoretycznie. Te karty nawet kopały na 100-110W, a grać na niej na 90W trochę to mało realne, żeby była odpowiednia stabilność w wymagających grach. 

Nie wiem o czy ty piszesz przy UV nie rusza się suwaka limitu mocy także nie występują żądne niestabilności wydajności. Jeżeli ktoś bawi się suwakiem od limitu mocy to robi błąd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Palit 3070 bierze 110-120W przy 1600Mhz 0,7V w benchmarku graficznym Superposition. Poza tym to nie jest stabilne, stabilne jest 1500Mhz.
W grach może być niższy pobór mocy, zależy od gry.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xtn napisał:

Dobrze napisałeś... teoretycznie. Te karty nawet kopały na 100-110W, a grać na niej na 90W trochę to mało realne, żeby była odpowiednia stabilność w wymagających grach. 

Nie wiem z jakiego powodu wydajność miała by spaść o więcej procent niż spadek taktowania na rdzeniu.

Jak na razie odpaliłem kilka razy benchmark z Metro Exodus, CP2077, TimeSpy i pograłem w Doom Eternal oraz MFS. Obyło się bez crashy. Może później podniosę trochę taktowanie. Jeszcze nie miałem czasu by posiedzieć nad znalezieniem optymalnych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wamak napisał:

Moja Palit 3070 bierze 110-120W przy 1600Mhz 0,7V w benchmarku graficznym. Poza tym to nie jest stabilne, stabilne jest 1500Mhz.

Dlatego się dziwię, że ma stabilne 1600mhz na 90W ale może trafił w 10 w loterii krzemowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
    • A kij prawda. W kwietniu normalne jest że w ciągu dnia masz 20+ a w nocy przymrozek, nie raz mi kwiaty w sadzie zmarzły, nie raz w maju ziemniaki obmarzly. Dziadek mi wspominał, jednego roku przymrozek w czerwcu był. Taki mamy klimat i jednego roku jest susza i upały w kwietniu a innego roku zimno. Szybkie zmiany temperatury to normalka w naszej strefie, wszystko zależy skąd zawieje.  Jedno jest pewne, za 3 dni w TVNie wjedzie globalne ocieplenie na pełnej i winne będą znowu samochody...   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...