Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, inconnu napisał:

Czy ktoś mi może wyjasnić logikę zakupu obecnie 3090 Ti za 6 tys? Nie pytam złośliwie. Zwyczajnie dołożenie do pełnego 4080 wydaje mi się znacznie sensowniejszą decyzją.

20% mocniejsza resteryzacja i shadery. Znacznie mocniejszy RT. Znacznie mniejszy pobór. 16GB raczej nie będzie stanowił problemu jeszcze przez długi czas.

1. Podana cena jest raczej sugerowaną i wątpie czy każda arta będzie tyle kosztować.

2. Podana cena była raczej przelicznikiem z dolarów, wiec nie jest stabilna i to w jedną stronę jak paliwo. Dolar rośnie - cena rośnie. Dolar spada - cena nie spada albo rośnie.

3. Może komuś nie chce się czekać.

4. Podana była cena od 7049 czyli 1050zł drożej czyli min 17,5 % dopłaty za 20% więcej mocy. 

Edytowane przez sirmariano
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, lukadd napisał:

Jak przeglądałem ceny używek to mój Strix 3080 jest obecnie warty te ~3k pln :E

 MSI Trio poszedł dziś za 3300 - https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-gaming-z-10gb-12674168427

Natomiast za niespełna 2700 można kupić 3070 Ti - https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-rtx-3070-ti-gaming-x-trio-8-gb-lhr-gwa-12655758509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sirmariano napisał:

4. Podana była cena od 7049 czyli 1050zł drożej czyli min 17,5 % dopłaty za 20% więcej mocy. 

Dodałbym jeszcze, że nie każdy tylko gra... i komuś może jednak zrobić różnica między 16 a 24GB

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto rzeczywiście potrzebował 24GB do pracy od dawna ma w obudowie 3090 ;)

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2022 o 13:53, veronek napisał:

Czy RTX 3060Ti nada się do gry w 2k? Czy to jednak nie ta półka? Mam przed sobą zakup monitora i się zastanawiam nad monitorem 2k.

Moim zdaniem się nada, z tym że 2K ≠ 1440p/QHD/WQHD, 2K to 1080p/FHD. A do 1440p też powinien się nadać, ja sam kupiłem do takiej rozdzielczości. QHD to 2.6K.

Zrobiłem też taką tabelkę porównującą 1060 6GB z 3060 Ti, gdyż jest więcej osób chcących z tej karty przejść na nową (to najpopularniejsza karta w statystykach Steam). Z obliczeń wynika, że 3060 Ti powinien być 2,79x lepszy od 1060 6GB, co pokrywa się z wynikami z niektórych gier, które można zobaczyć na YouTube. Najbardziej Nvidia poskąpiła na ROPach i częstotliwości. Ogólnie znacznie lepsza karta ale cena nie jest niska. Trzeba się chyba przyzwyczaić, że średnia półka to 2-3 tys. zł. Karty za 1-1,5 tys. to niska półka.

image.thumb.png.b47d8739ee77af55f09937269d713ee5.png

15 minut temu, sideband napisał:

Ten kto rzeczywiście potrzebował 24GB do pracy od dawna ma w obudowie 3090 ;)

A może ktoś kupił Titana RTX albo Titana V i teraz chce zmienić na 3090 Ti za 6 tys.?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś miał Titana to zmieni na 4090.

To samo dotyczy osób z 3090.

Giercowanie, a praca to są dwie różne kwestie ;)

Edytowane przez sideband
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MPro napisał:

Ile zapłaciłes?

Równe 5000 zł płaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Drogo jakoś, też dobre karty a sporo taniej:
3070Ti TUF 2350zł - https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-3070-ti-tuf-8gb-12649337955
3080 Suprim X 3000zł -https://allegrolokalnie.pl/oferta/rtx3080-suprim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Teraz wystawiać elektronikę na licytację zamiast poczekać te 2 miesiące to czysta głupota i nieznajomość rynku. No chyba, że ktoś ma kasy jak lodu i sobie to wziął na waciki, a już w kompie siedzi u niego 4090 :) Każdy inny robi wielki błąd obniżając ceny albo dając na licytację. Da zarobić albo handlarzom albo łowcom okazji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek używanych wygląda tak - nikt już nie płaci 3,5k za 3080, nikt nie zapłaci za 2 miesiące 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była dyskusja, czy warto robić UV, czy też lepiej blokować klatki, a może tylko ograniczyć Power Limit. Sprawdziłem maksymalne taktowania dla kilku napięć od 0,7 do 1,0V w 3dmark time spy. W napięciach 0,7-0,8 najpierw są różowe artefakty przy przetaktowaniu, przy wyższych napięciach obraz wiesza się i test jest przerwany. Od stabilnych wartości odjąłem 40Mhz, aby był zapas na inne aplikacje.
Okazuje się, że na niższych napięciach można przetaktować mocniej (0,7V + 375Mhz), a przy 1,0V już tylko +185Mhz. To są wartości po odjęciu tych 40Mhz. Tak więc za pomocą Ctrl tak zmodyfikowałem krzywą:
356be176180194d6gen.png
Teraz tylko suwakiem można sobie przesuwać Power Limit według tego, czy ma być max wydajnie i głośno, czy cicho i nieco mniej wydajnie.
Ta krzywa na PL 80% to wydajność referencyjna przy poborze 175W zamiast 220W.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ketrab666 napisał:

Równe 5000 zł płaciłem.

Fajnie, nie aż tak drogo. Jestem ciekawy czy ten 8700K i Z370 cię będą jakoś ograniczać. Co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszanie power limitu to prosty sposób na problemy z wydajnością. Przy throtlingu od limitu mocy zawsze bardziej obrywasz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krzkra napisał:

Rynek używanych wygląda tak - nikt już nie płaci 3,5k za 3080, nikt nie zapłaci za 2 miesiące 

Żebyś się nie zdziwił... :) Magia świąt... :balwanek: Nie takie rzeczy widziałem i to na normalnych rynkach w elektronice, a nie po takiej traumie jak z GPU przez ostatnie 3 lata :) . Ja tam nie obniżam. Jak w grudniu nie wzrosną to wtedy obniżę. Teraz nie zamierzam sprzedawać za grosze. Stracić zawsze zdążę. A do tego USD pewno będzie po 6zł więc wszystko pójdzie do góry.

Podobno ci co sprzedawali w 2019 r. serię 2xxxx bardzo potem płakali za jakie grosze sprzedali... ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sideband napisał:

Ruszanie power limitu to prosty sposób na problemy z wydajnością. Przy throtlingu od limitu mocy zawsze bardziej obrywasz.

 

 

Faktycznie, sprawdziłem jeszcze blokowanie klatek. Blokada klatek w grze na 70 fps (gdzie karta wyrabia więcej).
1. Krzywa wypłaszczona od 1,0V: pobór około 140W
2. Krzywa wypłaszczona od 0,825V: pobór około 100W.

Jest, jak z procesorami. i7 10700 dopiero jak mu wyłączymy 2 rdzenie i ograniczymy taktowanie do 4Ghz, to ma pobór identyczny, jak i5 10400. Na samej blokadzie klatek i7 stock żre znacznie więcej od i5.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzkra napisał:

Gdyby nie krypto BUM żaden łezki by nie uronił. Przykład niepogodzenia się z losem: 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-gaming-z-trio-nyc

Masz 3080Ti potrzebna Ci przesiadka? Siedziałbym do czasu aż mi klatek będzie brakować ;) 

Może z koparki wyjął ? ? I nie o klatki chodzi... Kto wie..

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kynareth napisał:

Fajnie, nie aż tak drogo. Jestem ciekawy czy ten 8700K i Z370 cię będą jakoś ograniczać. Co o tym sądzisz?

Po nowym roku w planach jest 13gen. Wszystko wyjdzie w testach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Krzkra napisał:

Gdyby nie krypto BUM żaden łezki by nie uronił. Przykład niepogodzenia się z losem: 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3080-gaming-z-trio-nyc

Masz 3080Ti potrzebna Ci przesiadka? Siedziałbym do czasu aż mi klatek będzie brakować ;) 

Gość żyje w świecie baśni i legend, jeśli sądzi, że ktoś mu tyle zapłaci :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, lukadd napisał:

Obecnie jest w MF za 1099euro czyli 5k pln z hakiem wychodzi.

Wczoraj poszły wszystkie sztuki, teraz też można kupić ale 100€ drożej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 15-20 minut temu było 1099euro. Wisiało przez ~3h w tej cenie.

Oni czasami tak migając cenami. Jeszcze dzisiaj lub jutro może się pojawić kolejny raz.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, lukadd napisał:

Jeszcze 15-20 minut temu było 1099euro. Wisiało przez ~3h w tej cenie.

Oni czasami tak migając cenami. Jeszcze dzisiaj lub jutro może się pojawić kolejny raz.

Znów jest za 1099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wala się gdzieś komuś jeszcze wzór wezwania do wywiązania się z umowy co do zakupionej karty? ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wkamil73 napisał:

Znów jest za 1099

Drażnią ludzi i tak migają. A tak na serio to chyba mają tego jeszcze sporo na magazynach i po prostu kuszą :E No, weź kup teraz, bo zaraz będzie znowu stówkę drożej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...