Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, veronek napisał:

Czy RTX 3060Ti nada się do gry w 2k? Czy to jednak nie ta półka? Mam przed sobą zakup monitora i się zastanawiam nad monitorem 2k.

No zależy jakie FPSy chcesz z tego mieć. Ja przy 3070 i w 4K mam około 60 FPSów przy PRAWIE ultra ostawieniach a 3060ti jest niewiele gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 minut temu, veronek napisał:

Czy RTX 3060Ti nada się do gry w 2k? Czy to jednak nie ta półka? Mam przed sobą zakup monitora i się zastanawiam nad monitorem 2k.

Tobie chodzi o 2,5K? Lepiej pisać QHD lub 1440p.

Możesz sprawdzić jak będą ci działać gry w wyższej rozdzielczości przed zakupem monitora. Do testu w panelu NVIDIA włącz DSR. Zaznacz odpowiedni współczynnik, jeżeli teraz masz monitor FHD to będzie to 1.78x. W grze też musisz zmienić rozdzielczość na wyższą.

Edytowane przez SebastianFM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, veronek napisał:

Do FHD, 2K, WQHD będzie ok.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde, ogarnął mnie szał zakupów i po dobrych opiniach kolegi który ma Zotaca 3090 "na pałe" kupiłem 3080 Ti Trinity OC od Zotaca. Czekając na kartę wszedłem na internety między innymi tutaj (tak wiem kolejność odwrotna) i aż dostałem skrętu brzucha jak poczytałem te "opinie" Instalując dzisiaj kartę w Obudowie Lian Li O11 Dynamic stwierdzam że większość tych opinii pochodzi od ludzi posiadających badziewne obudowy np. SPC. Karta chodzi cicho i nie przekracza 70 stopni na wentylatorach w obudowie ustawionych na maks 700rpm (3x120 + 2x140)

Opinie pisze był użytkownik obudowy SPC Auarius70 i RTX 2080 na chłodzeniu wodnym które było mega ciche. Opcja nr.2 urodziłem się w czepku (w co wątpię bo z reguły mam pecha) i trafiłem jakąś odrębną sztukę. Po trzecie to nie żaden bait lub troll.

• Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj pojawiały się interpretacje ciszy GPU przez niektórych na poziomie 2000 a i nawet 2500rpm. Więc "cicho" to dla każdego może być co innego.

Jakie masz RPM na GPU i temperatury jak odpalisz Wieśka 3 w 4k, Metro czy CP z RT etc. coś wymagającego i tak najlepiej z 20-30 minut wygrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ile Waszym zdaniem mozna dać obecnie (w sensie jaka cena jest uczciwa) za 

ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3090 OC Edition 24 GB GDDR6X ( UF-RTX3090-O24G-GAMING )

Czy ktoś ma tego TUFA i jak sprawdza się chłodzenie w 3090 ?

Obecnie jest za 6000 zł, ale to chyba za drogo wciąż?

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 minut temu, MPro napisał:

Ile Waszym zdaniem mozna dać obecnie (w sensie jaka cena jest uczciwa) za 

ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3090 OC Edition 24 GB GDDR6X ( UF-RTX3090-O24G-GAMING )

Czy ktoś ma tego TUFA i jak sprawdza się chłodzenie w 3090 ?

Obecnie jest za 6000 zł, ale to chyba za drogo wciąż?

Tuf to czołówka chłodzeń w rtx 3xxx robisz UV i masz cisze :)

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, veronek napisał:

Czy RTX 3060Ti nada się do gry w 2k?

... które? Tak poza tym "2K" to tak na prawdę 2048x1080 i 1920x1080. Nazywanie 2560x1440 (jako 2K) jest bardzo częstym błędem. Jak ktoś musi koniecznie używać tego "K", to niech na 2560x1440 pisze 2,5K.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, vtecroar napisał:

Kurde, ogarnął mnie szał zakupów i po dobrych opiniach kolegi który ma Zotaca 3090 "na pałe" kupiłem 3080 Ti Trinity OC od Zotaca. Czekając na kartę wszedłem na internety między innymi tutaj (tak wiem kolejność odwrotna) i aż dostałem skrętu brzucha jak poczytałem te "opinie" Instalując dzisiaj kartę w Obudowie Lian Li O11 Dynamic stwierdzam że większość tych opinii pochodzi od ludzi posiadających badziewne obudowy np. SPC. Karta chodzi cicho i nie przekracza 70 stopni na wentylatorach w obudowie ustawionych na maks 700rpm (3x120 + 2x140)

Opinie pisze był użytkownik obudowy SPC Auarius70 i RTX 2080 na chłodzeniu wodnym które było mega ciche. Opcja nr.2 urodziłem się w czepku (w co wątpię bo z reguły mam pecha) i trafiłem jakąś odrębną sztukę. Po trzecie to nie żaden bait lub troll.

Tak było nie zmyślam sarna daje wywiad mikrofon - Paczaizm.pl

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, sirmariano napisał:

A tak poważnie - czemu w niektórych materiałach model 3080ti jest pokazywany jako wydajniejszy niż 3090?

Bo to normalka że taki Suprim czy Strix 3080Ti będzie szybszy od jakiegoś kasztana 3090 ;) Porównałem kiedyś wynik jakiegoś użytkownika 3090 w do moich Suprimów 3080 i 3080Ti 

https://www.3dmark.com/compare/pr/1231815/pr/871147/pr/1260505#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.09.2022 o 21:17, Duch^ napisał:

Już nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, hubio napisał:

Już nie ma

I w sumie nigdy nie było. Anulowali zamówienia.

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, maras2574 napisał:

Bo to normalka że taki Suprim czy Strix 3080Ti będzie szybszy od jakiegoś kasztana 3090 ;) Porównałem kiedyś wynik jakiegoś użytkownika 3090 w do moich Suprimów 3080 i 3080Ti 

https://www.3dmark.com/compare/pr/1231815/pr/871147/pr/1260505#

Bardzo często tak jest, że wersja Ti jest bardzo zbliżona lub nawet lepsza od wersji oczko wyżej bez Ti. 3060Ti podobnie jak 3070, a 3080Ti jak 3090

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, lukadd napisał:

Tutaj pojawiały się interpretacje ciszy GPU przez niektórych na poziomie 2000 a i nawet 2500rpm. Więc "cicho" to dla każdego może być co innego.

Jakie masz RPM na GPU i temperatury jak odpalisz Wieśka 3 w 4k, Metro czy CP z RT etc. coś wymagającego i tak najlepiej z 20-30 minut wygrzewania.

3440x1440 na tą chwile sprawdzony tylko Cp masz czasy wszystko widać jak na dłoni, Cp jest na maksa DLLS na jakość

https://zapodaj.net/a79cce74e105d.jpg.html

https://zapodaj.net/87af60e27742d.jpg.html

https://zapodaj.net/23e45dbcfeef6.jpg.html

7 godzin temu, kadajo napisał:

Tak było nie zmyślam sarna daje wywiad mikrofon - Paczaizm.pl

Teraz widać kto jest jeleniem z Internetu i łyka wpisy jakiś randomów co anwet karty na oczy nie widzieli albo mają obudowy od od chińczyka który podrobił chińczyka, w dodatku mod ale wstyd, masakra.

Edytowane przez vtecroar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, vtecroar napisał:

Teraz widać kto jest jeleniem z Internetu i łyka wpisy jakiś randomów co anwet karty na oczy nie widzieli albo mają obudowy od od chińczyka który podrobił chińczyka, w dodatku mod ale wstyd, masakra.

Te 60 parę  procent to ile na tej karcie RPM,  ? 

Ok, już widzę lekko ponad 800 RPM 😂. Średni zegar GPU 800MHz ?  to w co Ty grałeś ? Leżałeś w tej grze bez ruchu ? 

Kurde nie sądziłem, że Zotac ma lepsze chłodzenie od Suprim, Trio czy Strix -a

Edytowane przez Pitt_34
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, vtecroar napisał:

3440x1440 na tą chwile sprawdzony tylko Cp masz czasy wszystko widać jak na dłoni, Cp jest na maksa DLLS na jakość

Reklama na reklamie przykryta reklamą ! I jeszcze jakiś quiz, który trzeba rozwiązać żeby zobaczyć plik ! Masakra jakaś. Nie można podejrzeć tych fotek :( Przynajmniej w tel. Są też inne serwisy hostingowe, jak np. Imgur, czy nawet Fotosik, polecam ;) 

a5c68c99dc8458c6.jpg

Edytowane przez maras2574
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spamer. Już po pierwszym jego wpisie było to widac ale myślał ze zabłyśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, vtecroar napisał:

Panie coś pan za wentylatory zamontował do tego Trinity, max 135,135 RPM8:E Karta nie wyfrunęła z obudowy?

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W niemieckich sklepach można wyrwać 3090 Ti za około 1300 euro co po przeliczniku x 5 daje 65000 pln a u nas Januszostwo we wszystkich głównych sklepach mocno marże trzyma i nie popuszcza . Zmówili się chyba ? Za te pieniądze  można co najwyżej 3090 wyrwać . 3090 Ti od 7500 pln się zaczynają.

Edytowane przez Alonz
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, lukadd napisał:

Moja interpretacja przy 1400rpm 

Głośny szmelc nie zdatny do użytku, bardzo bardzo  głośny szmelc😀

Ale pewnie moja wina, bo gram w zawrotnym fhd a obudowa to chiński Phanteks p500drgb😛😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, ketrab666 napisał:

TEn mindfactory to bezpieczny sklep? mozna za pobraniem czy jak to działa? moze bym zamówił sobie to cudo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, MPro napisał:

TEn mindfactory to bezpieczny sklep? mozna za pobraniem czy jak to działa? moze bym zamówił sobie to cudo

Sklep znany.

Niestety ale bezpośrednio do PL ja tam nie widzę wysyłki. Przez pośrednika trzeba do PL albo jak ma się kogoś znajomego w DE.

Edytowane przez ketrab666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

korzysta się z pośrednika, 30zł

https://bodycar1.com/

Cytat

Jak kupić przez pośrednika:
1. Kup przedmiot w sklepie, po tym jak już przejdzie płatność i sklep potwierdzi wysyłkę idziemy dopiero do pośrednika.
2. Robiąc zakup w niemieckim sklepie, podajemy swoje dane jako klienta, adres w PL i telefon. Faktura zostanie wystawione na te dane. Jeśli zakup ma być na firmę, to podajemy dane firmy.
3. Jako adres dostawy wybieramy inny adres niż do faktury - należy wpisać dane pośrednika.
Ten jest obecnie najbardziej poularny: bodycar1.com/
Na swojej stronie mają wszystko opisane co i jak.
4. Po informacji ze sklepu, że paczka została wysłana do pośrednika, na spokojnie ( mamy na to około 2-4 dni zależnie od sklepu ) wybieramy paczkę z DE do PL za 30PLN, wybieramy dowolny paczkomat itd, opłacamy zamówienie u pośrednika i czekamy.

opisane milion razy na pepperze, a i tu na forum -dziesiąt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi