Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, IceMan75 napisał:

W zotacu wystarczy pozbyć się fabrycznych wentylatorów, założyć 3 x 90mm i i jest bardzo dobrze. Nie trzeba aż tak kombinować.

Trzeba dać nowe termopady dobrej jakości i nową pastę i cisza na fabrycznych fanach.

Godzinę temu, Send1N napisał:

Chodziło mi o same wentylatory jakiej są jakości to że ogólnie jest lipa z temperatura to wiem :E wyżej pisałeś że fanswap dużo dał to wychodzi na to że śmigła są z jednorazowych kubeczków plastikowych :] 

Kolejny znafca temperaturowy od 3080 :E

• Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3x120mm, spinacie na trytki, puszczone na 1000rpm i macie ciszę i wydajność. Jedyny minus to tracicie jeden slot PCI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to nie lepiej pchnąć karte i kupić cos z sensownym ori chłodzeniem, zamiast wydać 360zl na wentyle slim i rzeźbić je na trytytki? 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie lepiej niż robić głęboka ingerencję narażając rma.na śrubach epoksydowanych a nawet malowanych to trzeba się postarać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, assire napisał:

A to nie lepiej pchnąć karte i kupić cos z sensownym ori chłodzeniem, zamiast wydać 360zl na wentyle slim i rzeźbić je na trytytki? 

Teraz tak ale powiedziałbyś to samo rok, półtora roku temu? Szczegółnie że zotaca musiałby sporo taniej sprzedać, a wentyle dobre to koszt 50zł za 3pack arctic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, assire napisał:

lepiej ale wiesz dużo osób lubi poprawiać fabrykę w swoim sprzęcie i rzeźbi dzień po zakupie :E :] 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No na forum są dwa scenaria wtedy. Sprzedana karta bez rma jako z rma albo płacz jak niedobry serwis z Wrocławia nie przyjął karty xd

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.11.2022 o 15:05, MSF Koi napisał:

Teraz tak ale powiedziałbyś to samo rok, półtora roku temu? Szczegółnie że zotaca musiałby sporo taniej sprzedać, a wentyle dobre to koszt 50zł za 3pack arctic?

Półtora roku temu właśnie tak zrobiłem, sprzedałem gównianą 3060ti Zotaca, dołożyłem 400zł chyba i kupiłem 3070 Gigabyte Gaming. Oczywiście ceny nijak się miały do mrsp, ale dla mnie nie miało to znaczenia bo liczyła się różnica a nie kwoty jako takie.
Teraz zrobiłem dokładnie to samo i kupiłem jeszcze lepszego TUFa. Ale 3080 :E

A rozmowa była nie o najtańszych arcticach a 92mm slimach od noctuy -  żeby karta zachowała jako takie wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, assire napisał:

Półtora roku temu właśnie tak zrobiłem, sprzedałem gównianą 3060ti Zotaca, dołożyłem 400zł chyba i kupiłem 3070 Gigabyte Gaming. Oczywiście ceny nijak się miały do mrsp, ale dla mnie nie miało to znaczenia bo liczyła się różnica a nie kwoty jako takie.
Teraz zrobiłem dokładnie to samo i kupiłem jeszcze lepszego TUFa. Ale 3080 :E

A rozmowa była nie o najtańszych arcticach a 92mm slimach od noctuy -  żeby karta zachowała jako takie wymiary.

Rozmowa była o zmianie wentyli, to później ktoś napisał o wentylach 92mm żeby karta nie była wcale większa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie pytanie do was

Jak duży bottleneck bym miał na moim sprzęcie w sygnie gdybym chciał kupić RTX 3090 lub TI ? czy można liczyć jeszcze na jakiś spadek cen?  gram w 1440p 144hz

O zasilacz nie pytam bo chyba spokojnie da radę :E

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

600W do 3090ti?

To już na styk ;) 1440p 144Hz bez wymiany CPU będzie słabiutko.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, sideband napisał:

600W do 3090ti?

To już na styk ;) 1440p 144Hz bez wymiany CPU będzie słabiutko.

Tak jak myślałem grubsza akcja potrzebna więc zostanę przy 2070 chwilowo :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po UV zasilacz na luzie ogarnie, ale CPU to już trzeba by zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Broly napisał:

Tak jak myślałem grubsza akcja potrzebna więc zostanę przy 2070 chwilowo :E

Koszt wymiany na 5600 jest mniejszy, niż różnica w cenie między wujową, a dobrą wersją 3090 Ti xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.11.2022 o 22:23, Pioy napisał:

Koszt wymiany na 5600 jest mniejszy, niż różnica w cenie między wujową, a dobrą wersją 3090 Ti xD

5600 będzie też wąskim gardłem miałem 5600x to za słąby proc pod 1440p do 3090ti :) 5800x3d robi mu ciągle dobrze :E i 99% uzycią gpu standard :P

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedzcie mi na ile wiarygodne są odczyty msi AF bo w 7680x1440 czy jakieś 4.5k program pokazuje mi zużycie GPU 98%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn? gdzie/jaki program?

Nie masz czasem sterownika 525.47 ? :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, m@rcinpl napisał:

A powiedzcie mi na ile wiarygodne są odczyty msi AF bo w 7680x1440 czy jakieś 4.5k program pokazuje mi zużycie GPU 98%.

Ten pomiar przez NVAPI zawsze był i będzie nieprecyzyjny. Nie da się przedstawić jednym wskażnikiem obciążenia GPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu kupiłem 5800x3d i odpalilem mojego aorusa 3080 z blokiem wodnym. Na razie na pająku i byle jak. Odezwały się cewki na karcie, na szczęście nie jest tak upierdliwe jak na MSI 2080 xtrio. Poziom upierdliwości zaczyna się w widelkach 170-200fps (przy czym nie ma tragedii) powyżej tego jest już ok. Msi, jedno, że był głośniejszy to upierdliwy był już powyzej 100fps. A że gram z Gsync i lock na 142 fps, to MSI mnie mega irytował. 

Jest sens robić UV 3080? Ale nie jakoś hardkorowe, chciałbym zostawić tę wydajność co ma (2050MHz na rdzeniu), tylko chciałbym obniżyć temperatury trochę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn jak chcesz zostawić od 2k na rdzeniu w górę to przy 3080 to będzie żadne uv próbuj od 0.95v przy takich wartościach może coś to da, ja od dawna robię kombinację PL limit na max w prawo + swoje napięcie na tablicy i max zegar tylko że jeszcze takiego smoka nie miałem i nie wychodziłem ponad 250W.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3080 aorus wb od górnika, po ostatecznym ustawieniu stwierdzam, że też drze japę, nie tak jak x trio czy strix ale drze, no trudno :/ za to temperatury są mega.

Termochil 4x120 i Magmy puszczone na 900rpm, w układzie Rysiek 3D i mamy 42 stopnie na rdzeniu i 56 na pamięciach. Na pamięciach pady Gelida. 

Ogólnie cewki są najgłośniejszym elementem kompa :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrałes to napięcie i taktowanie na tablicy czy odpuściłeś? :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi