Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Z nowego raportu finansowego Nvidii wynika, że po raz pierwszy historii dział Data Center miał wyższy przychód niż dział Gaming. Gracze już nie są najważniejsi dla zielonych. 

4a01bf73-a64f-41ff-94a8-a5ae27f50a63.jpg

Faktycznie. Ale przyrosty w Data Center Q/Q 54% Y/Y167%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już teraz na 2080 mam miodzio :) Jak tylko 3080 się pojawi to wymieniam. 
W portfelu mniej ale czego nie robi się dla płynnej rozgrywki :D

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nVidia kupi ARM to dopiero będzie zarabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wompierz było, było już też o cenie 1300 zł, ale drugiego newsa mi się nie chciało pisać :D Na razie to i tak wszystko plotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

@wompierz było, było już też o cenie 1300 zł, ale drugiego newsa mi się nie chciało pisać :D Na razie to i tak wszystko plotki.

1300zł to biorę dwie do SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy jakie te karty są (będą) drogie, a często na gadżet jakim jest smartfon wydajemy też pokaźne kwoty, nierzadko z przedziału 2000-3000zł.

Jest tu ktoś z telefonem za ponad 5000zł? :D 

>KLIK< Allegro, aktualne aukcje, całkiem nieźle się sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telefon 2letni, dałem za niego 2300zł

Dodam że sprawuje się wyśmienicie i nie mam zamiaru go wymieniać w najbliższych latach

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z telefonem troche chybione, tel za 5k jest tak samo funkcjonalny jak caly komp razem z monitorem i peryferiami  :). A za 5k ciekawego kompa nie zlozy z monitorem itp ?

  • Haha 1
  • Confused 3
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Tak wygląda przyszłość gejmingu. Trzeba tylko poczekać, aż pójdą po rozum do głowy i abonament będzie pozwalał także na granie w gry bez konieczności ich kupowania. Skoro z muzyką dało się tak zrobić to z grami też się uda.
 

4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Jest tu ktoś z telefonem za ponad 5000zł?

Od 5 lat nie kupiłem telefonu, który w momencie zakupu nie byłby wydajnościowym TOPem (tj. Snapdragon z serii 800 albo odpowiednik). Generalnie nie dało mi to nic, gdyż nie gram w żadne gry na telefonie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, novi napisał:

Z telefonem troche chybione, tel za 5k jest tak samo funkcjonalny jak caly komp razem z monitorem i peryferiami  :). A za 5k ciekawego kompa nie zlozy z monitorem itp ?

Co? :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RyszardGTS napisał:

Piszemy jakie te karty są (będą) drogie, a często na gadżet jakim jest smartfon wydajemy też pokaźne kwoty, nierzadko z przedziału 2000-3000zł.

Jest tu ktoś z telefonem za ponad 5000zł? :D 

>KLIK< Allegro, aktualne aukcje, całkiem nieźle się sprzedają.

E tam 5k.. bogactwo zaczyna się wtedy kiedy wlasnie nie masz telefonu.. a sekretarke :E:E

 

 

  

Teraz, gret napisał:

Co? :E

 

Słonce go przypiekło :D 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie śmieszy mnie to całe narzekanie. Jak ktoś potrafi mądrze zarządzić sprzętem to jak pisałem wcześniej. Jednorazowy wydatek rzędu 3,5-4K A potem przez 2 lata do puszki 50-60 zł miesięcznie czy 2 złote dziennie i wymiana na nową xx80 bez żadnych lub przy bardzo niewielkich nakładach finansowych. 
Zarządzanie kasą i budżetem domowym to podstawa IMO a wtedy duże wydatki wcale nie są duże. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dadi82 napisał:

Dlatego właśnie śmieszy mnie to całe narzekanie.

Przeciez z regoly  narzekaja tylko ci co nawet nie sa zainteresowani zakupem i poslady ich pieka ze ktos sobie na takie cos moze pozwolic, wtedy zaczyna sie lawina o zarobkach, ratach i tak dalej :rotfl: Ten watek do premiery powinien byc zamkniety bo niektorzy maja niezdrowe objawy tylko po to zeby obrzydzic komus zakup.  Ja nie kupie to jemu trzeba obrzydzic :frajer:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dadi82 napisał:

Jednorazowy wydatek rzędu 3,5-4K A potem przez 2 lata do puszki 50-60 zł miesięcznie czy 2 złote dziennie i wymiana na nową xx80 bez żadnych lub przy bardzo niewielkich nakładach finansowych. 

Ale to, że wkładasz pieniądze do puszki nie da Ci karty graficznej. Ty musisz te pieniądze z puszki wyciągnąć i wydać na tę kartę, a Ty gadasz coś o braku lub niewielkich nakładach finansowych :E 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Przeciez z regoly  narzekaja tylko ci co nawet nie sa zainteresowani zakupem i poslady ich pieka ze ktos sobie na takie cos moze pozwolic, wtedy zaczyna sie lawina o zarobkach, ratach i tak dalej :rotfl: Ten watek do premiery powinien byc zamkniety bo niektorzy maja niezdrowe objawy tylko po to zeby obrzydzic komus zakup.  Ja nie kupie to jemu trzeba obrzydzic :frajer:

Praktycznie w każdym wątku z lepszym sprzętem tak jest :D

 

 

  

1 minutę temu, BlindObserver napisał:

Ale to, że wkładasz pieniądze do puszki nie da Ci karty graficznej. Ty musisz te pieniądze z puszki wyciągnąć i wydać na tę kartę, a Ty gadasz coś o braku lub niewielkich nakładach finansowych :E 

 

Przy jednorazowym większym wydatku :D

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sprzedać kartę na koniec generacji i dołożyć do nowej to co się przez ten czas nazbierało. 

Edytowane przez Armage169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dawidoxx napisał:

E tam 5k.. bogactwo zaczyna się wtedy kiedy wlasnie nie masz telefonu.. a sekretarke :E:E

Każdy wie, że prawdziwe bogactwo zaczyna się wtedy kiedy jednorazową maszynkę używasz tylko jeden raz.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dawidoxx napisał:

Słonce go przypiekło :D 

Bardziej mialem na myśli to, ze telefon to jest gotowy produkt, a na samej karcie nie pogra :E . Bardziej trafnie byłoby zapytać, czy są tu osoby co mają na aucie felgi za 5k :p. Dla niektórych moze to dziwne, ale 5k za ładne felgi 19tki to nawet jest mało :p. 

Mi jest szkoda wydać jednorazowo pare tysi na komp/telefon , a rat nigdy nie wezme... Przejechalem się za małolata na ratach i mam uraz do końca życia :p.

Dla mnie karta graficzna jest warta 2.5tys zł,  i tyle maks moge dac, nie przekroczę tej bariery psychologicznej. A co człowiek to ta bariera na dany przedmiot jest roznie ustalona. Wpakowalem w bude + clc 1700zl , a jakbym mial to dolozyc do karty to bym tego nie zrobił... Tak już mam i nic nie poradzi, cos jest dla mnie tyle warte i tyle moge dac .

Dlatego licze max 2500zl na 3070 , z bólem z 200zl dorzuce , jak bedzie warto :).

2900zl jakby była nawet topowa wersja, z złotym backplate i z wydajnoscia 2080ti to nie dam :)

 

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dawidoxx napisał:

Przy jednorazowym większym wydatku :D

Połącz "jednorazowy większy wydatek" z "brak lub niewielkie nakłady" pod względem logicznym i powiedz, co Ci wychodzi :D

Zbieranie kasy do puszki i wydawanie tego co się zebrało nie ma żadnego związku z tym, co tu było napisane. Ma jedynie związek z faktem, że taka osoba nie odczuje wydatku w domowym budżecie, do którego nie należą pieniądze z puszki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Armage169 napisał:

Zawsze można sprzedać kartę na koniec generacji i dołożyć do nowej to co się przez ten czas nazbierało. 

No właśnie o tym piszę.

Co do jednorazowego wydatku, to też można to obejść. Wspomniane wcześniej raty 0% nie gryzą. 
Ale widzę że co niektórzy to by za darmo chcieli aby GPU rozdawali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BlindObserver napisał:

Połącz "jednorazowy większy wydatek" z "brak lub niewielkie nakłady" pod względem logicznym i powiedz, co Ci wychodzi :D

Zbieranie kasy do puszki i wydawanie tego co się zebrało nie ma żadnego związku z tym, co tu było napisane. Ma jedynie związek z faktem, że taka osoba nie odczuje wydatku w domowym budżecie, do którego nie należą pieniądze z puszki. 

Tak czy siak wychodzi ze ładujesz non stop siano w gpu :D

 

 

  

6 minut temu, novi napisał:

Bardziej mialem na myśli to, ze telefon to jest gotowy produkt, a na samej karcie nie pogra :E . Bardziej trafnie byłoby zapytać, czy są tu osoby co mają na aucie felgi za 5k :p. Dla niektórych moze to dziwne, ale 5k za ładne felgi 19tki to nawet jest mało :p. 

Mi jest szkoda wydać jednorazowo pare tysi na komp/telefon , a rat nigdy nie wezme... Przejechalem się za małolata na ratach i mam uraz do końca życia :p.

Dla mnie karta graficzna jest warta 2.5tys zł,  i tyle maks moge dac, nie przekroczę tej bariery psychologicznej. A co człowiek to ta bariera na dany przedmiot jest roznie ustalona. Wpakowalem w bude + clc 1700zl , a jakbym mial to dolozyc do karty to bym tego nie zrobił... Tak już mam i nic nie poradzi, cos jest dla mnie tyle warte i tyle moge dac .

Dlatego licze max 2500zl na 3070 , z bólem z 200zl dorzuce , jak bedzie warto ?

 

Porównałeś do całego kompa.. choć jakby nie patrzeć taki np. Note od samsunga potrafi zastąpić miejscami PC ;) 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już próbowałem nvidii i nawet opcja premium jest tragiczna przez lagi.

 

Ale 2080 to ostatnia grafika w jaką zainwestowałem tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak wszyscy (dobra - większość) mówicie, że tak łatwo wziąć na raty/wyciągnąć z puszki, skarpety, etc a nie bierzecie pod uwagę tego, co się dzieje na świecie w związku z koronaściemną! W Niemczech wprowadzają przepisy, które umożliwią zmianę tygodnia pracy na 4-o dniowy by ludzie nie tracili pracy w związku z 2-gą falą koronaściemy, a mówi się już o możliwości wprowadzenia 3 dniowego tygodnia pracy gdyby przyszło najgorsze (Polsat News). Na całym świecie jest to samo! W Polsce o to czy będzie miało z czego opłacić bieżące rachunki boi się już 33% ankietowanych - lepiej jest w "bogatej" Anglii - tylko 11%, ale już w takim Meksyku aż 56% (Polsat News)! Dobrze zarabiający Niemiec/Anglik, czy Amerykanin i tak 5 razy się zastanowi czy w ogóle  brać pod uwagę uszczuplenie oszczędności by kupić np. kartę grafiki/nową konsolę w czasach gdy "jutro jest niepewne"! I będzie sytuacja jak na rynku telefonów - spadek sprzedaży, ale nie obniżka cen - dany producent zamiast przykładowo wyprodukować xxxxx sztuk danego przedmiotu zrobi ich dwa razy mniej i w razie czego "doprodukuje" kolejne egzemplarze - ale nie będzie żadnej obniżki cen - one pójdą do góry i to znacznie! A jak ktoś przesadzi to zrobi jak Xiaomi - puści ściemę, że w Chinach potrzeba więcej egzemplarzy i z rynku gdzie ma bardzo małą sprzedaż zwyczajnie wycofa dany produkt! 

Więc dawajcie wiarę w to, że Nvidia nie podniesie cen na Ampere. Wydawajcie ostatnie oszczędności na kolejne bzdury jak karty grafiki, czy konsole (jeżeli bezpośrednio dla was nie zarabiają na "chlebek"). Nawet bogaty Niemiec już tak nie zrobi. ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, BlindObserver napisał:

Połącz "jednorazowy większy wydatek" z "brak lub niewielkie nakłady" pod względem logicznym i powiedz, co Ci wychodzi :D

Zbieranie kasy do puszki i wydawanie tego co się zebrało nie ma żadnego związku z tym, co tu było napisane. Ma jedynie związek z faktem, że taka osoba nie odczuje wydatku w domowym budżecie, do którego nie należą pieniądze z puszki. 

Napiszę jak to można łatwo zrobić.

Kupiłem GTX 1080 jednorazowy wydatek 3,5K. Sprzedałem po 2 latach za 2000 zł. Przez 2 lata odkładam 60 zł miesięcznie. Daje to kwotę 1440 zł. Po dwóch latach kupiłem 2080 za 3,5K.

2000 z GTXa 1080 + 1440 (odłożone) przez 2 lata daje 3440. Czyli musiałem dołożyć (nie licząc oczywiście tych odkładanych co miesiąc pieniędzy)150 zł do RTX 2080. I z dwuletniej karty zrobiła się nówka.
O tym piszę, mam stałą kwotę która jest wpisana w mój domowy budżet na "swoje głupoty" czyli PC. Tyle. 
Kwota którą odkładam miesięcznie jest niewielka więc mnie nie boli. Zakup karty za 3,5 K też mnie nie boli bo kasa odkłada się "sama" i jest pod ręką wtedy kiedy jest potrzebna.

Oczywiście że gruncie rzeczy wydaję na sprzęt tyle samo. Ale naprawdę kilkadziesiąt złotych miesięcznie to żaden wydatek.  Nawet tego nie odczywam, co miesiąc kwota x automatycznie jest przeleana na konto "moje głupoty". 

Żona ma swoje konto "moje głupoty" i lotto mnie czy ona wyda 2-3K na jakieś sukienki, biżuterię czy fryzjera, a ją lotto czy ja wydam kasę na GPU, CPU czy pójdę na wieczór do kasyna. 

Edytowane przez dadi82
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...