Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie demo aka outlet i nic nie wspomniał przy sprzedaży ? 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, hopes napisał:

A za ile kupiłeś RTX 2080 Ti LIGHTNING Z?

Ok 16000  koron norweskich a rok później sprzedałem 500 nok taniej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukadd napisał:

AMD czeka na to co pokaże Nvidia, aby się dostosować :E 2 lata mijają od premiery RTX, a oni nawet dla 2080 nie mają konkurencji, a co mówić o 2080Ti :E

image007.png

image009.png

 

Nvidia aktualnie nawet nie musi się zbytnio starać, od bardzo długiego czasu kontrolują rynek najwydajniejszych kart graficznych przy okazji trzymając rękę na pulsie by nie popełnić takiego błędu jak Intel.

Firma wystrzeliła w kosmos głównie dzięki DataCenter, a to niestety rozgrzewa apetyty udziałowców. Huang musi tak zrobić by za bardzo nie zgolić przy nowych kartach graficznych ale zarazem by mu się 6 zmieniła na 7 na jego koncie bankowym :E (miliardów $).

 

Nvidia is like...

giphy.gif

 

ps. Scenariusz "Challengera" jest mało prawdopodobny ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dawidoxx napisał:

Ok 16000  koron norweskich a rok później sprzedałem 500 nok taniej  :)

Zupełnie inny rynek. Widocznie tam sprzęt wolniej się starzeje. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, hopes napisał:

Zupełnie inny rynek. Widocznie tam sprzęt wolniej się starzeje. ;) 

Raczej było to spowodowane tym że LZ praktycznie wyparowało z norweskich sklepów kilka miesięcy temu :) ostatnie sztuki widziałem w sklepach gdzieś w grudniu 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Raczej było to spowodowane tym że LZ praktycznie wyparowało z norweskich sklepów kilka miesięcy temu :)

No żeby kupić używane gpu w cenie nowego to musiałeś trafić na niezłego kozaka. Kto bogatemu zabroni ;) twój zysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogaty ktaj a może komuś podobał się wygląd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dawidoxx napisał:

Raczej było to spowodowane tym że LZ praktycznie wyparowało z norweskich sklepów kilka miesięcy temu :) ostatnie sztuki widziałem w sklepach gdzieś w grudniu 

Jakie są średnie zarobki w Norwegii a ile kosztuje 2080 ti 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PietroP napisał:

Jakie są średnie zarobki w Norwegii a ile kosztuje 2080 ti 

Zależy co robisz i gdzie pracujesz.. Ale przeważnie taka średnia to ok 20-22 tys nok.  Rtx 2080 ti trio to jakieś 15k choć przed wirusem ceny były znacznie niższe, bo trio szło kupić w normalnej cenie za ok 13k nok. 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dawidoxx napisał:

Zależy co robisz i gdzie pracujesz.. Ale przeważnie taka średnia to ok 20-22 tys nok.  Rtx 2080 ti trio to jakieś 15k choć przed wirusem ceny były znacznie niższe, bo trio szło kupić w normalnej cenie za ok 13k nok. 

Aha to u nas poniżej średniej tylko 2080 super. A ile u was 2080 super 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PR-MW-Q2-20-003.png

"Overall GPU shipments increased 2.5% from last quarter, AMD shipments increased 8.4%, Intel's shipments, decreased -2.7%, and Nvidia’s shipments increased 17.8%."

 

+18wulg

80% rynku dGPU i rośnie, no to chyba możemy pomarzyć o w miarę tanich Ampere ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PietroP napisał:

Aha to u nas poniżej średniej tylko 2080 super. A ile u was 2080 super 

7000-9500 nok w zależności od modelu. 

Taki rtx 3090 to będzie pewnie powyżej 18k nok :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

7000-9500 nok w zależności od modelu. 

Taki rtx 3090 to będzie pewnie powyżej 18k nok :E

To fajniej macie w kwestii sprzętu... U was nawet z minimalną można pewnie sobie pozwolić na 2070 super 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to już najwyższy czas wyciągać co się da i sprzeda z jakąkolwiek marżą. Bez czegoś ala dlss będzie im ciężko. Może czas kupować amd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą mieć DLSS muszą mieć wydajniejsze GPU od Nv, a bez poprawy wydajności na wat to się nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Navi 2 dopiero zapłoną zasilacze, a nie konar, takie będzie trzepnięcie z poboru prądu:E

(nie pali, tylko się świeci-choinka się świeci i firanki się świecą, wszystko się świeci)

Edytowane przez S.N.O.R.K.
nie odpowiednia emotikona
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak znam ten dowcip jak córka poprawiona przez mame wraca i mówi że teraz firanki się świecą :E

37 minut temu, sideband napisał:

Nie muszą mieć DLSS muszą mieć wydajniejsze GPU od Nv, a bez poprawy wydajności na wat to się nie uda.

Ile im teraz tej poprawy trzeba? 50% :E

 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie tam, że fan bojstwo do NV(może trochę od czasu posiadania GTX 680 Lightning:heartpump:) ...a czerwoni do piachu...myślałem o RX 5700XT kiedy Szumowina i spóła kładła kraj na łopaty, ale moje dotacje ze skarpety zostały wstrzymane na zmianę komponentów PC...

AMD musi spiąć kilkadziesiąt(być może tłustych) pośladów w niedługim czasie i to mocno. Z nano nie zejdą, więc będzie trudno dokopać Jensen Team'owi. Oby tylko te 50:hahaha:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, S.N.O.R.K. napisał:

Ale nie tam, że fan bojstwo do NV(może trochę od czasu posiadania GTX 680 Lightning:heartpump:) ...a czerwoni do piachu...myślałem o RX 5700XT kiedy Szumowina i spóła kładła kraj na łopaty, ale moje dotacje ze skarpety zostały wstrzymane na zmianę komponentów PC...

AMD musi spiąć kilkadziesiąt(być może tłustych) pośladów w niedługim czasie i to mocno. Z nano nie zejdą, więc będzie trudno dokopać Jensen Team'owi. Oby tylko te 50:hahaha:

Popatrz na CPU, więc jak im się uda tak z GPU, to będzie to duża korzyść dla konsumenta.

W obecnej chwili zieloni doją konsumenta z generacji, na generację jak chcą i jak chcesz nowe szybsze gpu to alternatywy nie masz, więc godzisz się na warunki jakie stawia Jen-Hsun Huang.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia krajowa wychodzi na bogato. Tylko gdyby GUS podał 1%Low to już nie byłoby tak kolorowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobrze, że nvidia zaczyna ciąć pamięć w rtx 3070 czyli karcie za około 3tys zł. Karta akurat na jedną generację bo w następnej trzeba będzie schodzić z detalami w wyższych rozdzielczościach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

He?

 Średnia krajowa to już dawno ponad 5k.

Zapłacisz pencją brutto za kartę? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1% Low czytaj najniższa to na dziś 1920 od pierwszego stycznia 2060 zł Także na 3060 powinno styknąć.

Mam 6K na GPU i nie mam pojecia czy pchać się w 3090 czyli pewnie trza dołożyć 500-800 złotych. Czy brać 3080 a 2k zainwestować w wodowanie? Rozsądek podpowiada opcje 2 ale kto rozsądny kupuje karty za 4-6k nie mając za bardzo czasu na granie. :E Znaczy czasu mam dużo przez jakieś 3-4 miesiące w roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

He?

 Średnia krajowa to już dawno ponad 5k.

Chyba jak liczysz tylko duże miasta i tylko korporacje. Myślę że realna średnia na rękę nie przekracza 3,5 tysiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AMiABLE napisał:

Chyba jak liczysz tylko duże miasta i tylko korporacje. Myślę że realna średnia na rękę nie przekracza 3,5 tysiąca.

No a 5K brutto to ile na rękę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...