Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

a tak zupełnie z innej beczki, czy przez premierę nowej generacji zauważył ktoś wzrost cen zasilaczy ? wiele się mowie, ze nowe gpu będą bardzo prądożerne, więc dobra to okazja dla sklepów i producentów na podniesienie cen - o tak po prostu , normalna rynkowa zagrywka, 

sam - posiadacz 6 letniego Corsair cx750W Bronze zaczynam powoli zastanawiać się czy nowy zasilacz nie będzie potrzebny ... ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio było tyle promocji na zasilacze seasonica ze można było wybierać i przebierać. Zaglądaj na peperka ;) Mnie bardzo ciekawi czy w tym roku wyłuszcza 3060 model bo biorę go tez pod uwagę. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, samsung70 napisał:

a tak zupełnie z innej beczki, czy przez premierę nowej generacji zauważył ktoś wzrost cen zasilaczy ? wiele się mowie, ze nowe gpu będą bardzo prądożerne, więc dobra to okazja dla sklepów i producentów na podniesienie cen - o tak po prostu , normalna rynkowa zagrywka, 

sam - posiadacz 6 letniego Corsair cx750W Bronze zaczynam powoli zastanawiać się czy nowy zasilacz nie będzie potrzebny ... ? 

Zasilacz to zakup na lata, ja mam AX860 od 2014r, miałem go w tym roku wymieniać, ale nawet nie wiem na co i po co, jak przez lata więcej jak 300W nie był obciążany.

Może w końcu z RTX 3080 to się zmieni, pocisnę OC na maks i może zakręci wentylatorem. 🤣

Jestem ciekaw jak prądożerne będzie Ampere przy maksymalnym OC.

7 minut temu, blubaju napisał:

Na jakiej wielkości monitorze? Ja na 27` nie widzę żadnej pikselozy, ani w czcionce ani w grach.

Problemem tu jest PPI. Ja jestem wzrokowcem, więc dla mnie teraz optymalne to 140PPI.

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
14 minut temu, samsung70 napisał:

i to jest właśnie to co mnie strasznie trapi ... wiadome człowiek chciałby mieć 20 GB, ale chlep tez trzeba jeśc. 

No dlatego nie wiem czy pchanie się w 4k jest dobrym rozwiązaniem jak nie ma na to budżetu. I dobre wyświetlacze 4k są drogie i karty graficzne do tej rozdzielczości to też dużo ponad 3000zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są gry które w 4k na dużym tv są dla mnie niegrywalne, próbowałem kiedyś pubg ale to było słabe. Takie RDR 2 to poezja, jednak 2080ti pociła się strasznie. Dlatego sam czekam na pierwsze testy. 

pytanie co do producentów, czy ktoś poza GB i EVGA nie zakłada plomb?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Doamdor napisał:

Zasilacz to zakup na lata, ja mam AX860 od 2014r, miałem go w tym roku wymieniać, ale nawet nie wiem na co i po co, jak przez lata więcej jak 300W nie był obciążany.

Może w końcu z RTX 3080 to się zmieni, pocisnę OC na maks i może zakręci wentylatorem. 🤣

Swietny PSU. Po to sie kupuje dobry zasilacz, zeby miec spokoj na lata, chcociaz znam i takich co do GPU za 3k pln pakowali zasilacze za 150 zl :E

PS. @RozQ Zotac tez nie ma plomb.

Edytowane przez amsztel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w kwestii GPU na lata to chyba jedyna rzecz w kompie, ktorą mozna kupić by nie wymieniać przez dłuższy czas, 

ja osobiście mojego cx750( kupiłem totalnie nieświadomie)  ( kupiłem po długiej przerwie od hardwareu)  kupiłem pod 4690 i gtx 960 2 GB - jesli dobrze pamiętam i to w  2014 roku,a to wszystko po około  5 letniej przerwie od śledzenia nowinek techniczych - kupiłem gotowca. a z tgeo gotowca wówczas overkill PSU godnie służy do tej pory, chciałem sprawdzić ile % kwoty wtedy zapłacilem za ten zasilacz ale niestety nie pokazuje juz cen z roku 2014 :)

kiedyś dawałem foty gdzie obecnie na 8700k OC plus gtx 1070 w syntetyku sprzet ciagnał ~~520W na mierniku gdzie był podłaczony 

Edytowane przez samsung70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Doamdor napisał:

Przesiadka z GTX 1080 na RTX 3070 powinna dać wzrost ponad dwukrotny, czyli ponad 100%, a to nie mało.

Aby 3070 dał 2 krony wzrost względem 1080, to musiały pogonić 2080TI, co jest mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Griszah napisał:

Aby 3070 dał 2 krony wzrost względem 1080, to musiały pogonić 2080TI, co jest mało prawdopodobne.

Z drugiej strony GTX 1070 jest szybszy od 980Ti, wiec do jutra mozemy jedynie gdybac :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, amsztel napisał:

Z drugiej strony GTX 1070 jest szybszy od 980Ti, wiec do jutra mozemy jedynie gdybac :E

Myślę, że nieco dłużej poczekamy, do pierwszych testów, jutro za dużo to się nie dowiemy jeśli chodzi o wydajność. 

Sam mam GTX 1080 Gaming X i chętnie bym wymienił na coś nowszego, pomimo ze gram już bardzo niewiele :)

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, frog67 napisał:

Ee9UnMqUMAEP5X1?format=png&name=medium

Takie tam z internetów znalezione, ale wątpię w te tabelkę ... 3070TI ciekawe, ale za mała różnica względem zwykłej 3070

Mam nadzieję, że w przypadku RTX 3060 ta tabelka się nie potwierdzi, bo nie rozumiem, po co wydawać kalkę podstawowego RTX 2060? Byłbym srogo zawiedziony, bo liczyłem na wydajność pomiędzy RTX 2070 i 2070 Super...Jeśli tak to będzie wyglądać, to raczej poświęcę kilka stówek więcej na RTX 3070. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, amsztel napisał:

Najwyzej przesuniesz sobie nieco wielki post... na wrzesnien :E

kiedy wychodziły serie 10XX nawet nie wiedziałem, ze mojego gtx 1070 kupilem od ręki ze sklepu online i to jeszcze wersja strix, która była wtedy wypasiona ! pożniej gdy zacząłem znów śledzić tema grafiki podczas premiery 20XX byłem pod takim wrażeniem jak podczas oglądania Wiadomości ... wiedziałem, że muszę zweryfikować na pozostałych kanałach, a później gdy zobaczyłem ceny około 5K PLN zupełnie o tym zapomniałem, 

jakoś dałem radę przeżyć te generację na 1440p ! wg mnie 1070 strix to najlepsza karta w kwestii cena/ wydajność. 

później zacząłem zaglądać tutaj do tematu o 30XX i niestety wsiadłem do tego pociągu gdzie chęć posiadania mówi, że gt 1070 jest juz niczym i trzeba kupić nowo generacje...a bo tak.. bo nowa... bo taka mocna. bo każdy ją chce, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ta wydajnosc jest najwazniejsza no bo jak wyszly turingi to ja nie mialem na co zmienic swojej GTX 1080 bo po prostu jedyna jako tako karta ktora dawala przyrost byl RTX 2080 Ti (2080 to byl 1080 Ti mniej wiecej wiec zbyt maly przyrost do poniesionych kosztow z kolei 2080 Ti cenowo poza zasiegiem)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Griszah napisał:

Są gry gdzie GTX 1080 uzyskuje 2x mniej fps w 4k od RTX 2080Ti, nie wspominając o braku RT i DLSS 2.0.

Każda kolejna nowa gra będzie tworzona z myślą o RTX 3xxx, a nie GTX 1xxx.

GTX 1070 przegonił GTX 980Ti

perf_1080p.png

perf_1440p.png

Jak patrze na specyfikacje, pobór prądu RTX 3080, to tu będzie pogrom moje GTX 1080 w 4k 🤭

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna rzecz ze mnie juz tak nie interesuje maksowanie detali tylko wieksza ilosc fps przy tych detalach co teraz moge ustawic a w zasadzie wszystkie gry ogrywam na wysokich/ultra majac dobrze ponad 60 fps

Kij tam z RT wazne jest DLSS 3.0 ktore niby ma dzialac w kazdej grze z TAA wiec...zrobilaby sie dosc pokazna liczna tytulow ze wsparciem tej funkcji co mogloby jeszcze bardziej zwiekszyc przewage na turingiem i pascalem. Domniemywam ze RTX 2000 nie dostanie wsparcia dla DLSS 3.0

Jesli RTX 3070 zrowna sie lub wyprzedzi RTX 2080 Ti i bedzie kosztowal 2,5-3 tys zl to bedzie karta hit niczym GTX 970

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Eltik napisał:

No ta wydajnosc jest najwazniejsza no bo jak wyszly turingi to ja nie mialem na co zmienic swojej GTX 1080 bo po prostu jedyna jako tako karta ktora dawala przyrost byl RTX 2080 Ti (2080 to byl 1080 Ti mniej wiecej wiec zbyt maly przyrost do poniesionych kosztow z kolei 2080 Ti cenowo poza zasiegiem)

Jak ktoś oczekuje przyrostów blisko 2x to tak dopiero 2080ti to zapewni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli 3070 😁

Jesli bedzie skok taki jak z Maxwella na Pascala to chyba powinnismy byc zadowoleni. Na wiecej byl jakos bardzo nie liczyl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma z czego zrobić takiego przyrostu. Dlatego już w 3080 jest TU102 i pompowane TDP by jak najwięcej wycisnąć.

16nm, boost 3.0 i uproszczenie logiki pomimo spadku TDP przy Pascalu zapewniły duży wzrost wydajności.

Jakby uzyskali dostatecznie duży wzrost wydajności na wat z poprawek architektury + zejście na 7nm to by nie pompowali tak TDP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektórzy mogą mnie za to co powiem spalić i ukamienować ale dla mnie RT to strata miejsca w gpu. Sam miałem wywieszony jęzor na biorąc 2080 TI. Potem okazało się wielkim nic. W obecnej postaci to tylko spowalniacz. Wolę klasyczną, dobrze dopracowaną i płynną grafikę w 4K i okolicach niż skaczący w 30-40 fps RT. Dlatego liczę na dobrą wydajność bez RT. Już obecne nowe gry bez tego "dodatku" potrafią chodzić na granicy 50-60 fps. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, sideband napisał:

Jakby uzyskali dostatecznie duży wzrost wydajności na wat z poprawek architektury + zejście na 7nm to by nie pompowali tak TDP.

Niedobrze, a tak liczyłem na niskie TDP w RTX 3050.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Niedobrze, a tak liczyłem na niskie TDP RTX 3050.

Będzie niskie, będzie też wersja bez wtyczki zasilającej i z chłodzeniem pasywnym, kwestia tylko jaką to będzie miało wydajność.

No chyba, że RT żłopie tyle prądu, ze się nie uda, to lipa będzie.

Do premiery RTX 3050 to zapewne daleko.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, eagle napisał:

Niektórzy mogą mnie za to co powiem spalić i ukamienować ale dla mnie RT to strata miejsca w gpu. Sam miałem wywieszony jęzor na biorąc 2080 TI. Potem okazało się wielkim nic. W obecnej postaci to tylko spowalniacz. Wolę klasyczną, dobrze dopracowaną i płynną grafikę w 4K i okolicach niż skaczący w 30-40 fps RT. Dlatego liczę na dobrą wydajność bez RT. Już obecne nowe gry bez tego "dodatku" potrafią chodzić na granicy 50-60 fps. 

A wiesz o tym, że "RT Core" zajmują niewielką część powierzchni GPU. Poza tym jak większość nie rozumiesz, że to nie gracze głównie skorzystali na dużym wzroście wydajności w RT. Jak chcesz coś wywalać by zmniejszyć powierzchnie GPU to zacznij od tensorów, które jeszcze bardziej urosną w Ampere. Ale nic takiego nie nastąpi.

Poza tym sama architektura spowodowała taki wzrost ilości tranzystorów.

54 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Niedobrze, a tak liczyłem na niskie TDP w RTX 3050.

Ale w czym problem poprawić fabrykę 😎Myślisz, że mając przykładowo 3080 na co dzień leciałbym z TDP 320W i standardową ustawioną tablicą. Przecież to głupota 😎

Patrząc na proces(oby TSMC) i wzrost TDP 2080ti FE vs 3090 to będzie ~45-50% wydajności do przodu, ale przy 2080 non super vs 3080 to już może być ~60%.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jesteśmy już tak blisko zapowiedzi. Kiedy to zleciało? Wow. 
Chciałbym podziękować wam wszystkim za umilenie czasu tym wątkiem, było trochę śmiechu, trochę płaczu, ale zostało już tak niewiele...

Ja niestety dopiero będę mógł tutaj zajrzeć po prezentacji, mam nadzieję, że wszyscy będziemy zadowoleni z cen i wydajności :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie bardzo interesuje RTX 3070 z wydajnością niby 2080 ti. Jest jedno ale. Ta karta będzie miała tyle samo pamieci co mój obecny RTX 2070 Super. Mam monitor 1440p i ciekawe jak to będzie wyglądać w nowych grach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, sideband napisał:

Ale w czym problem poprawić fabrykę 😎Myślisz, że mając przykładowo 3080 na co dzień leciałbym z TDP 320W i standardową ustawioną tablicą. Przecież to głupota 😎

No wiadomo że UV musi być :thumbup: 

RTX 3050 @UV powiedzmy max 70Watt i wydajność RTX 2060? będę happy... wydajność RTX 2060 Super? będę bardzo happy :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi