Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, RozQ napisał:

@dawidoxx wstydu nie mają xD

Ich chłodzenia to syf jakich mało

Podobnie reklamowaili 2080Ti aorusa.. niby kozak chłodzenie, a grzał się grubo ponad 80c :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darkonza napisał:

Rozumiem i taką wartością się przecież posługuję,

ale ktoś wcześniej nie bez poparcia w faktach chce liczyć ilosc rdzeni razy taktowanie i tez ma swoje racje w tym.

Jakich faktach? Zobacz sobie specyfikację Pascal, Volta, Turing lub Ampere A100. Masz zupełnie różne wartości TFLOPS dla obliczeń FP16, FP32 i FP64, ponieważ na SM przypada różna ilość poszczególnych jednostek lub np. FP16 są w stanie wykonywać dwie operacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na niereferenty i dokładne testy. Jak się potwierdzi to 2080S zostaje chyba tylko w ramkę oprawić i dopisać datę "śmierci" :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Jest sens bawić się teraz w sprzedaż 2080 super? Czy już raczej nie ma co liczyć na sensowną cene ?:( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braklo ci wydajnosci nagle czy co ?? 2080S to bardzo mocna karta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Ja prowadzę utylizację bezużytecznego sprzętu elektronicznego. Możecie do mnie wysyłać swoje RTXy 2xxx. 

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bobson89 napisał:

Ja czekam na niereferenty i dokładne testy. Jak się potwierdzi to 2080S zostaje chyba tylko w ramkę oprawić i dopisać datę "śmierci" :)

 

Nie da się już na niej grać??? lul

Nie wiem, co ludzie mają w głowach. Wchodzi nowa generacja i raptem krzyk: "ALE JA MUSZEM MIEĆ NOWE AMPERE, DAWAJCIE MNIE NOWE AMPERE!!!!!!

I porozdają za pół ceny porządne karty, bo są już be, bo nie da się na nich grać, bo to nie AMPERE!!!!

Edytowane przez tomyx
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Szkaradnik napisał:

Tak hipotetycznie jest jakaś sensowna wersja niereferencyjna 3080 do 315 mm? Czy muszę obudowę zmieniać? ?

Ryzen 5 3600 na b450 i zasilacz 550 gold ogarną 3080 czy zmieniać całego kompa będę musiał?

armis ar5x tg rgb mam na sell z gw  350mm gpu wchodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o godz 18 NVIDIA zdalnie ucięła 90% wydajności w swoich starych GPU. 

 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, darkonza napisał:

Ma swoja rację, oficjalnie jest liczba rdzeni razy ich taktowanie. Coś na kształt "IPC" rdzeni nie jest uwzgledniane we wzorze, Nvdia twierdzi ze zwiększyła to IPC o 100% i dlatego sobie mnoży rdzenie  przez dwa

Nie dlatego pomnozyla x2, tylko dlatego ze standardowo rdzenie sa w stanie wykonac 2 operacje FP32 na cykl(stad *2 we wzorze na Tflops ktory znalazles). Teraz sa w stanie wykonac 4 operacje w FP32(ile w FP16 nie wiadomo), stad liczba Cuda ulegla podwojeniu, bo w branzy przyjelo sie ze 1 rdzen graficzny jest w stanie wykonac 2 operacje FP32. Teraz Nvidiowe cuda sa w stanie wykonac 4, wiec liczba CUDA ulegla podwojeniu w specyfikacji. Nie ma to bezposredniego przelozenia na wydajnosc, popatrz ile rdzeni ma Radeon VII a ile 5700XT i porownaj ich wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba kupie karte, rozbiore i pod lupa sprawdze ile tych CUDAsow jest :rotfl: Chce wiedziec czy mnie oszukujom :wiggle:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RozQ napisał:

Wczoraj o godz 18 NVIDIA zdalnie ucięła 90% wydajności w swoich starych GPU. 

 

Niektórym odcięło też mózg, taka to była prezentacja, Jensen geniusz marketingu, więcej konferencji w kuchni ! !  może nawet w toalecie, przy okazji spuści stare karty z prądem...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, srekal34 napisał:

Nie dlatego pomnozyla x2, tylko dlatego ze standardowo rdzenie sa w stanie wykonac 2 operacje FP32 na cykl(stad *2 we wzorze na Tflops ktory znalazles). Teraz sa w stanie wykonac 4 operacje w FP32(ile w FP16 nie wiadomo), stad liczba Cuda ulegla podwojeniu, bo w branzy przyjelo sie ze 1 rdzen graficzny jest w stanie wykonac 2 operacje FP32. Teraz Nvidiowe cuda sa w stanie wykonac 4, wiec liczba CUDA ulegla podwojeniu w specyfikacji. Nie ma to bezposredniego przelozenia na wydajnosc, popatrz ile rdzeni ma Radeon VII a ile 5700XT i porownaj ich wydajnosc.

Zamiast to wytłumaczyć to dodatkowo zagmatwałeś. Jednostka FP32 w jednym cyklu może wykonać operację mnożenia z dodawaniem, dlatego we wzorze na FLOPS mnoży się liczbę jednostek przez 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, migot napisał:

Panowie,

 

Jest sens bawić się teraz w sprzedaż 2080 super? Czy już raczej nie ma co liczyć na sensowną cene ?:( 

Ja swoją sprzedam jak będę miał już nową kartę, a za ile pójdzie to mi to rybka, zawsze to jakiś plus w porównaniu do zbierania kurzu na półce. Na dobrego browca będzie :cool:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile CUDA pokaze gpuz  :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Ciekawe ile CUDA pokaze gpuz  :D

Tyle ile będzie chciała Nvidia.... proste :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed/po testach bierzecie w ciemno FE? Czy czekacie na referenty? Zastanawiam się czy opłaca się brać pod wodę coś innego niż FE. Ciekawi mnie to czy FE z uboższymi sekcjami zasilania bardzo odbiegają  w OC od referentów? Może ktoś się wypowiedzieć na ten temat ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, SebastianFM napisał:

To ty napisałeś bzdurę. TFLOPS to ilość operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę i tyle ta karta jest w stanie ich wykonać.

Doskonale rozumiem o czym mówisz tylko to ma się nijak jak widać do realnej wydajności. Na tej samej zasadzie można podać, że RTX 3080 ma 60 TF a na dole dodać gwiazdkę, że dotyczy tylko FP16. Inną kwestią jest to, że TFLOPs jest miarą, która jest praktycznie bezużyteczna w realnych zastosowaniach.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na 3080 z blokiem. Jak nie będzie na premierę dostępne, to wezmę FE i dokupię blok od EK.

3090 jest na ten moment zbyt nieopłacalne w stosunku do 3080.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tomyx napisał:

Nie da się już na niej grać??? lul

Nie wiem, co ludzie mają w głowach. Wchodzi nowa generacja i raptem krzyk: "ALE JA MUSZEM MIEĆ NOWE AMPERE, DAWAJCIE MNIE NOWE AMPERE!!!!!!

I porozdają za pół ceny porządne karty, bo są już be, bo nie da się na nich grać, bo to nie AMPERE!!!!

Do momentu rzetelnych testow na pewno w użyciu. Nie to że się nie da grac, ale sprzedać za 1500zl trochę żal. Lepiej mieć taką awaryjna :)

 

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...