Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, DjXbeat napisał:

A przepustowość ? A taktowanie? A ilość ROP?

Same CUD'a to nie wszystko.

Dlatego napisałem orientacyjne 30%  (nie wiem dokładnie ile) zamiast 35% czyli tego o ile więcej jest tych CUDA (według maeketingu Nvidii)

W sumie skoro ilość rdzeni według Nvidii wzrosła aż o 2,4 raza (3090 vs 2080Ti) to wydajnośc powinna być ponad dwa razy wyższa nie patrzac nawet na inne rzeczy (jak przepustowośc pamieci), a juz wiadomo ze az tak dobrze nie bedzie.

Czyli Nvidia trochę ściemnia z tą podwojona wydajnoscią nowych rdzeni

3 minuty temu, severall napisał:

Przeczytaj może powyższe posty o ilości CUDA cores. W rzeczywistości 3080 ma ich tyle samo co 2080Ti,  a 3070 sporo mniej. 

Pożyjemy, zobaczymy...

Mam czytać swoje posty? :P

Edytowane przez darkonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Doakldnie, 3070 ma napewno zdlawiona wydajnos iloscia ROP itp.

ROP,  przepustowosc pamieci

2070s bylo reklamowane jako 1080ti killer co sie okazalo bullshitem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, BlindObserver napisał:

Spoko, tylko to są takie same testy, jak te, które NV wykonuje dla siebie i później publikuje z tego wykresy. 

I żebyście nie myśleli, że tylko oni to robią - Intel i AMD praktycznie ZAWSZE mają podobne propozycje. 

Testy DF miały po prostu potwierdzić co to zobaczyliśmy w prezentacji nVidii.

DF mieli przywilej i jako pierwsi dostali kartę do rąk, mogli się nią pochwalić publicznie na swoim kanale prezentując wydajność RTX3080  względem RTX2080 ale musieli zrobić to w konkretnych grach i ustawieniach aby jak najbardziej zbliżyć się do osiągów z prezentacji - takie były wytyczne nV.

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, DjXbeat napisał:

Testy DF miały po prostu potwierdzić co to zobaczyliśmy w prezentacji nVidii.

DF mieli przywilej i jako pierwsi dostali kartę do rąk, mogli się nią pochwalić publicznie na swoim kanale prezentując wydajność względem RTX2080 ale musieli zrobić to w konkretnych grach i ustawieniach bo takie były wytyczne nV.

Dokładnie tymi testami Nvidia uwiarygodniła swoje slajdy. Znaczy to miała na celu. Proste :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakos inni nie dostali tego przywileju, Gaming nexus, linus to sa tuzy na rowni z DF

Jensen posmarowal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, BlindObserver napisał:

Na wybranych przez Nvidię. Nie masz zielonego pojęcia, co jest w umowie przy takim materiale. Dosłownie WSZYSTKO jest monitorowane i ustalone z góry przez NV (czy dowolnego innego producenta), każdy krok masz rozpisany co do testów.  I Ty może obejrzyj jednak do końca ten materiał, to nie będziesz bajdurzył, że wyłączyli RT w grach, w których jest obsługa, bo druga część temu zaprzecza. Do tego tam pojawia się np. nowe Metro, które w testach bez RT się nie pojawia. W drugą stronę nie pojawi się też Tomb Raider, który jest w pierwszej części.

Sami znawcy w temacie współpracy z firmami :E 

Masz Battlefield 5 bez RT. SotTR podane, że ustawienia najwyższe, czyli też bez RT. Nie dziwię się, że akurat w tej grze nie ma drugiego testu z włączonym RT, nie ma to sensu. Control też testowane zarówno z wyłączonym jak i włączonym RT. Jedynie brakuje wyników z Metro. Chyba, że uważasz, że mieli jeszcze przetestować Q2RTX z wyłączonym RT?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, severall napisał:

Balonik napompowany do granic możliwości, a okaże się że 3080 jest średnio ledwo co wydajniejszy od 2080 Ti;) Co w sumie nie byłoby takie złe patrząc na cenę ;)

Stary to wiesz ile ludzi by popełniło samobójstwo tutaj :E rzucili wszystko nawet wyjazd w bieszczady aby oglądać premierę ampere i nabijać 300 stron w temacie, dla wielu to byłby koniec :crash2:

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzedajcie swoje karty czy czekacie na solidne testy i niereferencyjne wersje? kuźwa no nie wiem co robić... gram w 1440p głównie w bf-y i warzone i nie wiem czy jest sens tak sie srać by odrazu sprzedawać tego mojego superka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Do tego potrzeba dysku ssd pcie 4.0 oraz spejclanie napsianej pod to gry, Blind pisal ze xbox ma ta technologie.

Nie potrzeba pcie 4.0 do tego. Bedzie tez dzialac na 3.0. Poza tym do czasu gdy technologia bedzie gotowa na PC(q2 2021) to juz beda Intele z pcie 4.0.

Oczywiscie gra musi obslugiwac api DirectStorage.

Edytowane przez srekal34
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Send1N napisał:

Stary to wiesz ile ludzi by popełniło samobójstwo tutaj :E rzucili wszystko nawet wyjazd w bieszczady aby oglądać premierę ampere i nabijać 300 stron w temacie, dla wielu to byłby koniec :crash2:

Po prostu... z nutury jestem sceptykiem... too good to be true , ale może się pozytywnie rozczaruje ;) Dla mnie jako że celuję w 1080p/144Hz grając tylko w multi FPS i mając budżet na 3080 jest to bez wielkiego znaczenia jaka będzie ta rzeczywista wydajność :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Aldatha napisał:

No jak to przecież jest 5% wydajniejsza :E a w niektórych tytułach lubujących turinga już odskakuje bardziej :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Send1N napisał:

No jak to przecież jest 5% wydajniejsza  a w niektórych tytułach lubujących turinga już odskakuje bardziej :E

No i tak samo bedzie z ampere

padne jak sie okaze ze ceny w sklepach to tak +1k do cen nvidii, wtedy ci co sprzedali 2080ti z rykiem sie rzuca na olx, :D  

jak to mowia do granicy gonil ... ;)

Edytowane przez Aldatha
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak przy 3080 FE jest napisane, że będzie dostępna od 17/09/2020 to znaczy, że dopiero 17 będzie można zamawiać czy szybciej będzie można składać jakieś preordery? Jak było przy FE 2080?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, SebastianFM napisał:

Masz Battlefield 5 bez RT. SotTR podane, że ustawienia najwyższe, czyli też bez RT. Nie dziwię się, że akurat w tej grze nie ma drugiego testu z włączonym RT, nie ma to sensu. Control też testowane zarówno z wyłączonym jak i włączonym RT. Jedynie brakuje wyników z Metro. Chyba, że uważasz, że mieli jeszcze przetestować Q2RTX z wyłączonym RT?

Nie dziwisz się, że nie ma drugiego testu, bo to nie ma sensu xD A potem piszesz, że brakuje jedynie Metro, bo tam już byłby sens. Nie ma też BF5 z RT (pewnie też nie ma sensu, nie?), a na końcu chciałbyś uderzyć sarkazmem z Q2RTX, ale nawet na to jesteś za słaby. Wierz sobie w co tam chcesz, możesz nawet w jednorożce, ale nie zabieraj proszę głosu o rzeczach, o których ja wiem więcej niż całe to forum. 

Żaden recenzent, żaden przedstawiciel mediów, który testował cokolwiek w życiu i podpisywał kiedyś NDA nie będzie wierzył, że DF miało w tym przypadku jakąkolwiek wolność w przeprowadzaniu testów. Nie mieli wpływu na dobór gier, nie mieli wpływu na ustawienia gier (dlatego nawet w grach z RT, tylko Control przetestowano w dwóch trybach), nie mogli przetestować niczego innego, czego nie było na liście Nvidii. Tyle. 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Aldatha napisał:

ROP,  przepustowosc pamieci

Odpal Death Stranding na Ultra z RT na swoim 1080Ti :E 

2070S jest 1080Ti killerem, po części. W twoim przekonaniu może nie, ale 2070S mimo wszystko była wyceniona niżej niż 1080Ti oferując podobną wydajność a z DLSS i RT po prostu go rozjeżdżając. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Szark123 napisał:

Czyli według tego co czytam obecnie jest mówione że 3070 będzie mocniejsza od rtx 2080ti? Przecież to jest nie możliwe , wtedy 3090 musiałaby być z 300% szybsza ... Jeżeli 3070 będzie szybsza to cena 2080ti powinna polecieć do tysiaka

Jak to sobie obliczyłes skoro 3070 z 8 GB kosztuje 2300? I załóżmy będzie 5% szybsza od 2080ti 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, skubi napisał:

I co z tej super hiper wydajności za 500zl mniej jak ma Ci rzucać resetami i black screenami. Teraz do tego doszły green screeny. Oni od roku w chuja walą ze sterami, nikt o zdrowych zmysłach nie traktuje takich ludzi poważnie

Black screeny i green screeny miałem owszem ale to w grudniu było ( a i nawet jeden magenta :E ) ALE .. od lutego mniej więcej lata bez cyrków.

Więc jestem skłonny zaryzykować i poczekać na AMD, nikt mi nie karze teraz kupować, a już na pewno rzucać się przed premierą, do wyjścia CP mam czas

Edytowane przez frog67
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, BlindObserver napisał:

Nie dziwisz się, że nie ma drugiego testu, bo to nie ma sensu xD A potem piszesz, że brakuje jedynie Metro, bo tam już byłby sens. Nie ma też BF5 z RT (pewnie też nie ma sensu, nie?), a na końcu chciałbyś uderzyć sarkazmem z Q2RTX, ale nawet na to jesteś za słaby. Wierz sobie w co tam chcesz, możesz nawet w jednorożce, ale nie zabieraj proszę głosu o rzeczach, o których ja wiem więcej niż całe to forum. 

Żaden recenzent, żaden przedstawiciel mediów, który testował cokolwiek w życiu i podpisywał kiedyś NDA nie będzie wierzył, że DF miało w tym przypadku jakąkolwiek wolność w przeprowadzaniu testów. Nie mieli wpływu na dobór gier, nie mieli wpływu na ustawienia gier (dlatego nawet w grach z RT, tylko Control przetestowano w dwóch trybach), nie mogli przetestować niczego innego, czego nie było na liście Nvidii. Tyle. 

Ja tego nie neguję. Wręcz przeciwnie, zgadzam się z tym.

Przypomnę ci tylko, że dyskusja zaczęła się od tego co napisałeś, że jak ktoś uwierzył w pokazane przez DigitalFoundry wzrosty wydajności to ma problemy z mózgiem. Ja nie wierzę w jednorożce. Nie mam natomiast podstaw, żeby negować pokazane wyniki, przykładowo SotTR pokazany we wdudowanym benchmarku a nie w wybranej przez NVidia lokalizacji.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, wilq_24 napisał:

Sprzedajcie swoje karty czy czekacie na solidne testy i niereferencyjne wersje? kuźwa no nie wiem co robić... gram w 1440p głównie w bf-y i warzone i nie wiem czy jest sens tak sie srać by odrazu sprzedawać tego mojego superka.

To Ty się pytasz  czy jest sens  ludzi ??  :E qrw... panie  litości

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, unadarek napisał:

To Ty się pytasz  czy jest sens  ludzi ??  :E qrw... panie  litości

nie wiem czy jest sens bo im więcej czytam tym bardziej czuje że te ceny wyjebią w góre jeszcze bankowo i wyjde na jelenia potrójnego.Odpuszczam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, wilq_24 napisał:

Ja tylko warzone i MW a na jesieni dojdzie black ops i tyle w nic więcej nie gram bo wszystko nudne. Także czekaj i tyle bez sensu zmieniać pod jedną czy dwie gry. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, SebastianFM napisał:

Przypomnę ci tylko, że dyskusja zaczęła się od tego co napisałeś, że jak ktoś uwierzył w pokazane przez DigitalFoundry wzrosty wydajności to ma problemy z mózgiem. Ja nie wierzę w jednorożce. Nie mam natomiast podstaw, żeby negować pokazane wyniki, przykładowo SotTR pokazany we wdudowanym benchmarku a nie w wybranej przez NVidia lokalizacji.

Przede wszystkim napisałem, że jak ktoś podpiera się wynikami to ma problemy z mózgiem, a nie że ma problemy, jak uwierzył. Bo trudno w nie nie uwierzyć, ale podpierać się na nich bez możliwości weryfikacji to idiotyzm. Więc mi nie przypominaj, skoro nawet nie wiesz co chcesz przypomnieć.

Nvidia dla Tomb Raidera nie podaje w reviewers guide miejsca testowego dla testu w RT. Więc im wszystko jedno. 

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze i DF musiało zrobić to czego chciała Nvidia, ale panowie, wystarczy spojrzec na teraflopsy:

3090 ma ich 36

2080Ti nie sięga za bardzo 15

Wiec ta wydajnosc  o 70-80% wieksza to i tak nie za duzo jest

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Ja moze polece z offtopem ale gdzie jest ODIN??

Na wakacjach wydaje mi się, co to będzie się działo w przybywaniu stron po jego powrocie z jego super wyczerpującymi postami :D Albo zobaczył cenę strixa 3080 gdzieś w internetach i oddaje jakiś organ :E 

Edytowane przez Send1N
  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi