Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dadi82 napisał:

Nie bo większa ilość vramu nie da nic w aktualnych tytułach. A jak ktoś odpowie że już za 2-3 lata da. To ja na to że za 2-3 lata będą hoppery. :E Ale ale konsole wincej ramu mieć nie będą więc kto będzie pisął gry pod 20GB vram?

A chcesz się założyć. Albo inaczej podaj choć jedną przesłankę że tak nie będzie.

Właśnie widzisz ja pewny nie jestem ponieważ testów nie widziałem. Ale z twoich słów to wygląda tak jakbyś pracował w nv i na własne oczy widział jak te grafiki się zachowują...

Ja już trochę wiosen  przeżyłem więc jak zobaczę to uwierzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

2070S brakuje średnio 20-25% do 2080Ti? Czyli o mniej więcej tyle samo 3070 będzie szybszy od 2070S. NV podała 50% względem zwykłej 2070 ;) 

Dajmy średnią cenę 3070 z rozsądnym chłodzeniem na poziomie 2600 zł (FE nie bierzemy pod uwagę), -20% do ceny względem wydajności i cyk mamy realną wartość nowej 2070S. Oczywiście nie biorę tutaj pod uwagę wydajności w RT która będzie pewnie do 50% lepsza na 3070, ale nazywanie ludzi dzbanami to bym się wstrzymał. Po prostu jest na razie wielka panika, i panikarze sprzedają. Dostępność będzie mizerna to cena 3070 przebije 3k i znowu będzie wyczekiwanie na spadek cen ;) 

OK ty byś się wstrzymał ja nie. Ja nigdy nie kupie "przestarzałej" karty bo dali promocję 200zł. Kurła dali -200 i sprzedali 20 egzemplarzy w chwilę. Przecież tyo absurd jakiś. Za tydzień czy dwa byłoby -400 kumasz. Bo ampery w sklepach się pokażą. A potem jeden z drugim beczy że Nvidia Be.

Ja swoje pieniądze szanuję a dla mnie kupno dzisiaj 2070S bo jest SUPER promocja -200 to lipa i tyle. 

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

Dostępność będzie mizerna to cena 3070 przebije 3k i znowu będzie wyczekiwanie na spadek cen ;) 

 

13 minut temu, TheMr. napisał:

Stwierdzanie faktu na poziomie, że dzisiaj trawa jakaś mniej zielona. Albo niebo bardziej niebieskie.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Walther napisał:

Właśnie widzisz ja pewny nie jestem ponieważ testów nie widziałem. Ale z twoich słów to wygląda tak jakbyś pracował w nv i na własne oczy widział jak te grafiki się zachowują...

Ja już trochę wiosen  przeżyłem więc jak zobaczę to uwierzę:)

Słuchaj to nie pierwsza premiera w moim zyciu. Testy już jakieś są. Wyliczone Teraflopy, przepustowości są. Dla przypomnienia:

1070=980Ti

1080=980Ti + (nie pamiętam 20-30%)

1080Ti=980ti + 40-50%

Jakoś tak z grubsza nie będę się kłucił o 5% jak wspomniałem. Tu nie trzeba pracować w nvidii tylko składać pewne fakty do kupy.

Te wzrosty które podałem to oczywiście bez RT, bo z RT będą sporo większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dadi82 napisał:

OK ty byś się wstrzymał ja nie. Ja nigdy nie kupie "przestarzałej" karty bo dali promocję 200zł. Kurła dali -200 i sprzedali 20 egzemplarzy w chwilę. Przecież tyo absurd jakiś. Za tydzień będzie czy dwa byłoby -400 kumasz. Bo ampery w sklepach się pokażą. A potem jeden z drugim beczy że Nvidia Be.

Ja swoje pieniądze szanuję a dla mnie kupno dzisiaj 2070S bo jest SUPER promocja -200 to lipa i tyle. 

IMHO 2070S powinna zlecieć do ceny 2000 zł w sklepach i używki (topowe chłodzenia), to byłaby uczciwa cena. Jak ktoś nie potrzebuje tych dodatkowych 30% wydajności bez RT, albo jak ktoś siedzi na 1440p/FHD i chce maksować HZ na monitorze to w dalszym ciągu dobra karta. 

A ilość sprzedanych kart to może być bujda na resorach ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, TheMr. napisał:

Ale wiesz o tym, że 2070S brakuje tylko 30% do 3070? Gaming Trio X 3070 coś czuję że nie spadnie poniżej 2600 zł, a dostępność będzie na mizernym poziomie. 2070S to w dalszym ciągu dobra karta do 1440p, jak cały hajp minie będzie warta ~2000-2200 zł. 

Jak 2070S ma być warta 2200 zł jak 2080 Ti już latają po 2500 zł, pomyśl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz tak na spokojnie jak pomyśle o nowych kartach, to planuję sprzedać 1080ti a kupić używkę 2080ti za ~2500zł. Dlaczego? Wydajnościowo 3070 niby ma dorównywać, ale myślę że w większości przypadków stary rtx będzie wydajniejszy, do tego 11GB ramu, do tego to że nie trzeba na niego czekać nie wiadomo ile (jaka dostępność 3070 będzie to nikt nie wie), nie zamierzam czekać pół roku na nową kartę. 

Jakbym miał teraz strzelać to po testach się okaże, że 3070 jest ~10% biedniejsza od 2080ti, czasami jeszcze ten dodatkowy ram się przyda, oczywiście to tylko moje domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno jakiegokolwiek Turinga bylo lipne, przynajmniej dla posiadaczy Pascali. Wydawac 6k pln za 25% wiecej wydajnosci to tak troszke bez sensu ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMr. napisał:

2070S brakuje średnio 20-25% do 2080Ti?

 

:rotfl: 35%-40% taka jest roznica.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są bardzo dobre i ten gołodupiec co tutaj pisze że nV powinna za 1000 zł sprzedawać 3080 po prostu jest debilem. 

Wszystko drożeje, know how, badania, same wafle, robocizna.  Dla mnie nowe karty są w cenie historycznego króla 8800GT. Tamta karta kosztowała koło 900 zł na dzisiejsze to właśnie koło ceny 3070. 

3060 w cenie 1500 zł będzie zamiatać rynkiem średnim. Nie ma juz kart po kilkaset złotych i nie będzie. Rynek się zmienił i zmieniły się ceny.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

IMHO 2070S powinna zlecieć do ceny 2000 zł w sklepach i używki (topowe chłodzenia), to byłaby uczciwa cena. Jak ktoś nie potrzebuje tych dodatkowych 30% wydajności bez RT, albo jak ktoś siedzi na 1440p/FHD i chce maksować HZ na monitorze to w dalszym ciągu dobra karta. 

A ilość sprzedanych kart to może być bujda na resorach ;) 

To jak bujda to bujda. Ale jeżeli nie to Janusze jednak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ketiw555 napisał:

Jak 2070S ma być warta 2200 zł jak 2080 Ti już latają po 2500 zł, pomyśl :D

Profesjonalny i poważny sklep z marża vs akcja panikarzy co chcą odzyskać kasę. No i różnica między 2080 a 3080 w wydajności jest większa niż między 2070 a 3070 ;) 

Przy mizernej dostępności 3080 czy 3070, to powrót do 2080Ti będzie bardzo szybki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, samsung70 napisał:

zapytam raz jeszcze, czy jest szansa że karty od innych producentów bedą wcze\sniej niż 17. ? czy skoro nvidia puszcza je od 17 to inni tez usze czekac do tej daty ? 

17 albo później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kadajo napisał:

Nvidia dostała po dupie za Turingi, teraz userzy Turingow dostana po dupie za ich kupienie :E

Moim zdaniem każdy kto przeczekał na Pascalu zrobił bardzo dobry i rozsądny ruch. Teraz za "teoretycznie" te same pieniądze będzie ponad trzykrotny wzrost wydajności a w przypadku GTX 1070 czterokrotny. To własnie ci użytkownicy najlepiej wyjdą teraz na wymianie GPU. Turing był pomyłką za którą ktoś musiał zapłacić żebyśmy dostali Ampere w takiej samej praktycznie cenie :E 

Ja się z tobą nie zgodzę. Równie dobrze za 2 lata ktoś będzie mógł napisać taką samą bzdurę o RTX 3090 lub RTX 3070. Część modeli była lepiej wyceniona, inne gorzej, jak w każdej generacji. To wszystko. To, że nowa technologia miała wpływ na cenę to chyba nic dziwnego. W NVidia raczej nie pracują wolontariusze. Z tego co pamiętam to jakiś tam wpływ miały też ceny pamięci.

Ja korzystam z RTX 2070 już niecałe 2 lata. Teraz za podobną kwotę mógłbym kupić kartę około 50% wydajniejszą. To chyba wszystko jest tak jak powinno być.

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia dostała w dupę, a wyniki finansowe kolega czytał czy tak powiedział kolega ze sklepu. Jak to czytam i patrze na winiki firmy i wycenę akcji to coś mi się nie zapina. ?

Dobra może mnie trochę poniosło :E 2019 rak faktycznie był słaby ale w 20 już sraty z nawiązką odrobione. Turing był kartą przejściową, może nie był hitem ale nie był też porażką. Zresztą zresztą nie raz tu latały wykresy ile nvidia ma % rynku. 

Ja tam turinga osobiście wspominam dobrze miałem 2080 / 2080Ti karty dały mi sporo zabawy, sprzedałem wtedy kiedy był czas. Co do pascali to też były super karty ale do 4K za słabe. 

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

:rotfl: 35%-40% taka jest roznica.

 

 

Shadow of The Tomb Rider - 27%, Witcher 3 - 29%, Wolfenstein - 29%. Tam chyba były 3 gry gdzie wybiło 35% w 1440p/4K. Dunno czy bym powiedział na 100% że to różnica aż 40%.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Shadow of The Tomb Rider - 27%, Witcher 3 - 29%, Wolfenstein - 29%. Tam chyba były 3 gry gdzie wybiło 35% w 1440p/4K. Dunno czy bym powiedział na 100% że to różnica aż 40%.

 

Nie pal glupot ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SebastianFM napisał:

Ja się z tobą nie zgodzę. Równie dobrze za 2 lata ktoś będzie mógł napisać taką samą bzdurę o RTX 3090 lub RTX 3070. Część modeli była lepiej wyceniona, inne gorzej, jak w każdej generacji. To wszystko. To, że nowa technologia miała wpływ na cenę to chyba nic dziwnego. W NVidia raczej nie pracują wolontariusze. Z tego co pamiętam to jakiś tam wpływ miały też ceny pamięci.

Ja przez niecałe dwa lata już korzystam z RTX 2070. Teraz za podobną kwotę mógłbym kupić kartę około 50% wydajniejszą. To chyba wszystko jest tak jak powinno być.

Ja rowniez sie z Toba nie zgodze :) Kazdy model Turinga byl idiotycznie wyceniony. Skoro 2080 kosztowala tyle samo co 1080Ti i byla 3% szybsza, to nie wiem jak to mozna nazwac dobra wycena. Tak samo 2070 wyraznie wolniejsza od 1080Ti, 200 dolarow tansza i wydana ponad poltora roku pozniej? ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kadajo napisał:

Nvidia dostała po dupie za Turingi, teraz userzy Turingow dostana po dupie za ich kupienie :E

Moim zdaniem każdy kto przeczekał na Pascalu zrobił bardzo dobry i rozsądny ruch. Teraz za "teoretycznie" te same pieniądze będzie ponad trzykrotny wzrost wydajności a w przypadku GTX 1070 czterokrotny. To własnie ci użytkownicy najlepiej wyjdą teraz na wymianie GPU. Turing był pomyłką za którą ktoś musiał zapłacić żebyśmy dostali Ampere w takiej samej praktycznie cenie :E 

Nie wiem co palisz ale musi być mocny stuff

dostałą po dupie że prawie bankrutuje 

https://www.marketwatch.com/investing/stock/nvda/financials

 

 

 

Edytowane przez Eclipse
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Nie pal glupot ;)

 

W tym samym filmie masz pokazane że 2080 jest wolniejszy o średnio 5% od 2080S w 4K, a wiemy że 2070S=2080. 2080S wolniejszy średnio o 16% w 4K od 2080Ti, matematykę zostawiam. 40%, chciałbym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, amsztel napisał:

Ja rowniez sie z Toba nie zgodze :) Kazdy model Turinga byl idiotycznie wyceniony. Skoro 2080 kosztowala tyle samo co 1080Ti i byla 3% szybsza, to nie wiem jak to mozna nazwac dobra wycena. Tak samo 2070 wyraznie wolniejsza od 1080Ti, 200 dolarow tansza i wydana ponad poltora roku pozniej? ? 

O, jedyny normalny. Nie dość że 2080 była porównywalna z 1080ti, to jedyny znaczny przyrost (czyli 2080ti) kosztował 2x tyle co 1080ti. Dlatego Turing był do dupy.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Eclipse napisał:

Nie wiem co palisz ale musi być mocny stuff

dostałą po dupie że prawie bankrutuje 

https://www.marketwatch.com/investing/stock/nvda/financials

Gdybyś chociaż trochę interesował się tematem to byś wiedział, że wzrost cen akcji jest powiązany głównie z gigantycznym wzrostem przychodów działu data center. Jaki to ma związek z growym Turingiem? NV kupiła Mellanox, wygrała kilka kontaktów na budowę superkomputerów i sprzedaje masę akceleratorów. Gierki to nie wszystko.

@lukibossss

Turingi to była żałosna generacja i od samego początku miałem z niej bekę. I z tych wszystkich entuzjastów tak usilnie jej broniących :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Hype

Hype = kasa

 

Już nieaktualne. $575 +$23, już na początku września przebite $565 które było dosyć neutralną wyceną jednego z banków inwestycyjnych a sporo osób się pukało w głowę że niemożliwe, aktualnie średnia wycena znów podskoczyła do $650 z $640 (do końca roku), a po wczorajszej konferencji biznesowej odnośnie m.in. wyników finansowych która miała miejsce zaraz po "puszczeniu filmu z ampere na youtubie" inwestorzy jak i giełda bardzo pozytywnie zareagowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

W tym samym filmie masz pokazane że 2080 jest wolniejszy o średnio 5% od 2080S w 4K, a wiemy że 2070S=2080. 2080S wolniejszy średnio o 16% w 4K od 2080Ti, matematykę zostawiam. 40%, chciałbym. 

Mam wrażenie że jednak trochę naginasz fakty. A jak wiadomo jak fakty nie potwierdzają tezy to tym gorzej dla Faktów. :E

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Phoenixsuple napisał:

:rotfl: 35%-40% taka jest roznica.

 

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

Widze że kolejny układa bajkę do snu o cyfrach z kosmosu.I dlatego tonuje wasze nastroje bo takich wyników za chiny nie zobaczymy w grach pic na wode.Nie wiem co ty bierzesz ale przestań to brać.Albo bież mniejsze dawki.35% 40 % :rotfl:

image.png.66aa0688f613083a35107f5e904be258.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...