Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzje coolera FE będą bez sensu dopóki ktoś nie ustawi własnej krzywej wentylatora. Standardowo FE będzie szedł w temp target czyli najpierw dobije do 82-84*C i dopiero wtedy zacznie podnosić obroty żeby utrzymać stałą temperaturę.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, severall napisał:

Pewnie pytanie już było. 

Czy ktoś wie czy  jest szansa na testy modeli przed 17 września ? Nie chciałbym kupować suszarki czy karty z kiepskim chłodzeniem.

Testy będą przed 17 września, więc proponuję wypić meliskę i nie przeżywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kaxata38 napisał:

Wytłumaczy mi ktoś fenomen rtx 3080.Ja mam ubaw po pachy.Wydaje się że niektórzy po dwie będą brali.A youtuberzy mają mokro jak o tym mówią.Zapewne liczą na drapane od zielonych.Masowa panika z wyprzedażą na aukcjach rtx 2080ti,zapewne przejdzie do historii głupoty Entuzjastów pc.Instalujemy ze znajomym na 2080ti Borderlands  i RDR sprawdzamy klatki na full w 4k i mamy kopare.Ja wiem różne miejsca itd...Ale ci co mają już kisiel w majtkach piszą o jakiś 70% .Masakrze i wyroku na 2080ti. Klatki mamy średnio 47 w  B3 a RDR2 44.Zieloni podają że ich karta 3080 dobija do 60 klatek.Ja rozumie cena 3200 do 5500 zł.Ale na litość boską jaka to masakra.Normalne śr.33%.A tu niektórzy mają mokro jak by pierwszy raz zamoczyli.Dawno nie miałem takiej kupy śmiechu..Zrąbane gry jak miały problemy z fps w 4k, tak dalej będą miały problemy.Normalnie wydanie do przeczekania jak ktoś ma topowe gpu.  Nvidia spompowała im ceny w 2000 , a ci im będą lizać stopy i budować kościoły.Jak dziś pamiętam fenomen sprzedających 1080ti i kupujących 2080. Niezapomniany i bez cenny widok ich twarzy.

Wszyscy się cieszą że mogą mieć wydajność karty za 5 - 6k w cenie 2300+. Podejrzewam że na pokładzie 2080ti i dupka zapiekła jak ceny poszły w dół

i-masc-na-bol-dupy.jpg

Edytowane przez skubi
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, napisał:

Recenzje coolera FE będą bez sensu dopóki ktoś nie ustawi własnej krzywej wentylatora. Standardowo FE będzie szedł w temp target czyli najpierw dobije do 82-84*C i dopiero wtedy zacznie podnosić obroty żeby utrzymać stałą temperaturę.

Ale można przetestować głośność przy konkretnej temperaturze w danej temp otoczenia/obudowy i porównanie z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Pioneer83 napisał:

Monitor bottleneck'iem?

Tak dokładnie. 3080 ma sobie radzić w sporej części gier w 4k@144fps,  a ty chciałbyś pozostać na 1440p@60hz.  Pewnie, że jak chcesz to możesz sobie wsadzić wszystko(:E), ale nie ma to kompletnie sensu (IMO). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chyba w jakichś starych grach skoro nawet w doomie który ma niskie wymagania nie trzyma tylu klatek. Odlatujecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, skubi napisał:

Wszyscy się cieszą że mogą mieć wydajność karty za 5 - 6k w cenie 2300+. Podejrzewam że na pokładzie 2080ti i dupka zapiekła jak ceny poszły w dół

 

Gość musiał niedawno kupić 2080Ti w pełnej cenie i go piecze :E

Bloczki do 3080/90

https://videocardz.com/newz/first-water-blocks-for-geforce-rtx-3090-and-rtx-3080-are-here

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wompierz napisał:

chyba w jakichś starych grach skoro nawet w doomie który ma niskie wymagania nie trzyma tylu klatek. Odlatujecie.

 

jeżeli ktoś nie jest niewolnikiem suwaków na prawo to będzie miał w każdej grze 4k i 144fps a nawet więcej

Edytowane przez Tornado3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dobrze zobaczymy testy 144fps w assassinie, horizon, rdr2, metro, cod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

jeżeli ktoś nie jest niewolnikiem suwaków to będzie miał w każdej grze 4k i 144fps a nawet więcej

Odbiję - a jak ktoś jest niewolnikiem FPS to i w każdej grze będzie miał i 240 klatek - wystarczy zejść z detalami na LOW i "cieszyć się" płynnością rozgrywki.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wompierz napisał:

dobrze zobaczymy testy 144fps w assassinie, horizon, rdr2, metro, cod.

chyba nie bardzo rozumiesz

testy kart graficznych zawsze robi się w najwyższych ustawieniach to logiczne a komfort rozgrywki będzie już zależał od Ciebie czy chcesz mieć 60 czy ponad 100

co do assasina to mogę tu położyć rękę do ucięcia że 3080 4K 144fps nie wypluje na detalach ULTRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikhail__ napisał:

Witam. Jestem nowy. Zarejestrowałem się, gdyż potrzebują pomocy, a widzę, że tu są ludzie. Składam całego kompa...

Mam podobny problem. Z tym że do 3080 zdecydowałem się poczekać na Ryzeny z serii 4 i wpakować do tego jakiś fajny SSD też komplementarny z PCI 4.0 :) na razie kupię kartę i przemęczę się z tym co mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś starcza 60 FPS to jest niewolnikiem suwaków w prawo bo nie chce 144 Hz? :hmm: Co to za mongolskie teorie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

5 minut temu, wompierz napisał:

dobrze zobaczymy testy 144fps w assassinie, horizon, rdr2, metro, cod.

Śmieszy za każdym razem, a widziałeś żeby ludzie grali w te gry 1440p@144?

W 144 gra się w szybkie gry multi i tam nie ma z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, bumbadil napisał:

przemęczę się z tym co mam :)

Ja mam 4690k więc już nie wyrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wu70 napisał:

  

Śmieszy za każdym razem, a widziałeś żeby ludzie grali w te gry 1440p@144?

W 144 gra się w szybkie gry multi i tam nie ma z tym problemu

Mnie tez smieszy taga gadka, do takich gier nie potrzeba miec 140fps a jedynie do Multi no ale jak ktos ma bol :zadek: to pozniej sadzi takie argumenty jak granie w Asasyna w 140fps :rotfl: Jak to slaba karta ze nie daje rady :rozga:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, wompierz napisał:

chyba w jakichś starych grach skoro nawet w doomie który ma niskie wymagania nie trzyma tylu klatek. Odlatujecie.

 

Pisałem w kontekście monitora 1440p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1 2020? Horizon 4? 3440x1440 120Hz. W obu 2080Ti ~80-120FPS i 100% użycia.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 3070 będą ograniczone 8 GB ramu ! Juz teraz mój 2080 z 8Gb ma zajęte 7,5 Gb w COD z RT

3070 powinna miec 10 GB a 3080 12 GB według mnie ale ja tam się nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam monitor 1440p@165Hz a i tak celuje w 60 FPS. Dopiero jak na ultra będzie więcej jak 60 FPS to potraktuje to jako bonus, ale nic na czym bym się skupiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, premek1983 napisał:

Te 3070 będą ograniczone 8 GB ramu ! Juz teraz mój 2080 z 8Gb ma zajęte 7,5 Gb w COD z RT

3070 powinna miec 10 GB a 3080 12 GB według mnie ale ja tam się nie znam

I serio sądzisz, że nagle magicznie zużycie Ram dalej pozostanie na poziomie 7.5GB? Równie dobrze może się okazać, że nagle zacznie żreć 11.5GB znając lenistwo programistów gierkowych, przecież muszą zrobić wszystko by gracz poczuł, że wykorzystuje sprzęt na maksa! :E

Trzeba pamiętać, że w obecnych czasach mamy z reguły do czynienia z portami z konsol więc różnie to bywa panie kolego szanowny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, caleb59 napisał:

I serio sądzisz, że nagle magicznie zużycie Ram dalej pozostanie na poziomie 7.5GB? Równie dobrze może się okazać, że nagle zacznie żreć 11.5GB znając lenistwo programistów gierkowych, przecież muszą zrobić wszystko by gracz poczuł, że wykorzystuje sprzęt na maksa! :E

Trzeba pamiętać, że w obecnych czasach mamy z reguły do czynienia z portami z konsol więc różnie to bywa panie kolego szanowny...

 

Nie sądzę że zacznie maleć...tego nie napisałem. Czyt. ze zrozumieniem kolego

Wiadomo im więcej tym lepiej. Ale te 10 w 3070  i 12 w 3080 to piwinno być munimum w kartach w tych czasach. 8 to mało już teraz 10 na styk chociaż czasami już też mało. A co będzie za rok ? 

Nv znowu wypuści odświeezone super duper ?

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, premek1983 napisał:

Wiadomo im więcej tym lepiej. Ale te 10 w 3070  i 12 w 3080 to piwinno być munimum w kartach teraz już. 8 mało już teraz 10 na styk chociaż czasami już też mało 

aha

Cytat

 

Why only 10 GB of memory for RTX 3080? How was that determined to be a sufficient number, when it is stagnant from the previous generation?

[Justin Walker] We’re constantly analyzing memory requirements of the latest games and regularly review with game developers to understand their memory needs for current and upcoming games. The goal of 3080 is to give you great performance at up to 4k resolution with all the settings maxed out at the best possible price. In order to do this, you need a very powerful GPU with high speed memory and enough memory to meet the needs of the games. A few examples - if you look at Shadow of the Tomb Raider, Assassin’s Creed Odyssey, Metro Exodus, Wolfenstein Youngblood, Gears of War 5, Borderlands 3 and Red Dead Redemption 2 running on a 3080 at 4k with Max settings (including any applicable high res texture packs) and RTX On, when the game supports it, you get in the range of 60-100fps and use anywhere from 4GB to 6GB of memory. Extra memory is always nice to have but it would increase the price of the graphics card, so we need to find the right balance.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...