Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, DisconnecT napisał:

No nie wiem czy tak wygląda normalnie, z tymi wentylami po obydwu stronach krzywym złączem 12pin i krótkimi przejściówkami wiszącymi jak wór na śmieci :D 

W towarzystwie objechanych z tymi światełkami gdzie tylko się da niereferentów, wygląda najmniej odpustowo ;)  Natomiast przejściówkę można zastąpić kablem który będzie wyglądał moim zdaniem estetyczniej niż 2x albo co gorsza 3x8pin.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, severall napisał:

W towarzystwie objechanych z tymi światełkami gdzie tylko się da niereferentów, wygląda najmniej odpustowo ;)  Natomiast przejściówkę można zastąpić kablem który będzie wyglądał moim zdaniem estetyczniej niż 2x albo co gorsza 3x8pin.

Światełka można wyłączyć, a kable jak na razie pokazał tylko Seasonic, nikt nie powiedział że inni będą takie dodatki wydawać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ditmd napisał:

Kogo tak naprawdę obchodzi AMD? Ja nawet nie pamiętam jaką ostatnią kartę od nich miałem :lol2:

Gdyby nie AMD to dzisiaj za RTX3070 płaciłbyś 999$ a nie 499$

Zobacz jak wyglądał rynek CPU za czasów przed Ryzenem, Intel dyktował ceny, Każda generacja to odgrzewane kotlety z 2-3% wzrostem wydajności i przez 10 lat 4C/8T jako max w mainstream

Edytowane przez koniu22
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DisconnecT napisał:

Światełka można wyłączyć, a kable jak na razie pokazał tylko Seasonic, nikt nie powiedział że inni będą takie dodatki wydawać. ;)

Sądzę, że każda firma wypuści kable pasujące do modularnych zasilaczy. 

Cóż, każdy ma inny gust. Najważniejsze są dla mnie parametry chłodzenia. Jeśli będzie ono w stanie utrzymać rozsądne temperatury przy niskiej głośności to dla mnie wybór oczywisty.

Chociaż fakty że dłuższa gwarancja i łatwiejsza późniejsza odsprzedaż po dobrej cenie bo ważne argumenty za niereferentami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w necie wyczytałem że radeon i tak do końca roku ma być dostępny jedynie w wersji od amd i to w niewielkich ilościach, a premiery niereferentów dopiero po nowym roku.

Nie mam alternatywy a czekać nie mogę:P Zostaje mi polować na rtx 3080 od EVGA, Zotac, Palit, Pny, Galax, Gainward i Msi wersja gaming. Mam nadzieje ze uda się cos kupic na premiere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Wu70 napisał:

Bo z niemiec wysylaja z Breslau ?

Nie zawsze. Tydzień temu kupiłem RAM na niemieckim Amazonie. Wysłali kurierem z Włoch, paczka szła 4 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, severall napisał:

Sądzę, że każda firma wypuści kable pasujące do modularnych zasilaczy. 

Cóż, każdy ma inny gust. Najważniejsze są dla mnie parametry chłodzenia. Jeśli będzie ono w stanie utrzymać rozsądne temperatury przy niskiej głośności to dla mnie wybór oczywisty.

Chociaż fakty że dłuższa gwarancja i łatwiejsza późniejsza odsprzedaż po dobrej cenie bo ważne argumenty za niereferentami. 

 

Tak szczerze to nie był bym tego pewien, przeciętny użyszkodnik ma w nosie wygląd, a skoro są przejściówki z PEG 8pin, to realnie nie ma potrzeby prawda?
W referentach rzadko kiedy temperatura i kultura pracy są mocno stroną, do tego nędzna gwarancja FE to kolejny argument przeciw, nie będzie można nawet karty rozebrać, co jest śmieszne bo to FE był największym argumentem dla bloków wodnych :D
 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bleidd napisał:

Po chwili spędzonej z R9 290 nie bardzo uśmiecha mi się znów pakować kartę AMD. Jak wymieniłem na GTX-a 970 i niektórych grach, zwłaszcza miejscach procesorowych, był boost o lekko 50% to podziękowałem już AMD na dobre.

Pamiętam jak mając 290x nasłuchałem się takich matołków jak Ty a potem kupiłem gtx970.....tak samo ciepła, wolniejsza, droższa i do tego się nie podkręcała.

 

 

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Nie zawsze. Tydzień temu kupiłem RAM na niemieckim Amazonie. Wysłali kurierem z Włoch, paczka szła 4 dni. 

No jasne, że nie zawsze, przecież to niejedyny magazyn ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ernorator napisał:

Pamiętam jak mając 290x nasłuchałem się takich matołków jak Ty a potem kupiłem gtx970.....tak samo ciepła, wolniejsza, droższa i do tego się nie podkręcała.

 

 

R9 290X ma prawie 300W TDP, natomiast 970 ma 150W, nie wiem jak Ci to wyszło. ?

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ernorator napisał:

Pamiętam jak mając 290x nasłuchałem się takich matołków jak Ty a potem kupiłem gtx970.....tak samo ciepła, wolniejsza, droższa i do tego się nie podkręcała.

 

 

Niezłe brednie  :E  co te internety ze ludzi robią :-)  3 modele były na stanie 290x  tylko jeden z nich miał troszke niższe temp. :-)  w reszcie temp. były nie do opanowania ,wydajność była świetna ale kultura pracy dno

Edytowane przez unadarek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte 290x Windforce i EVGA gtx 970FTW, miały podobne temperatury. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, unadarek napisał:

Niezłe brednie  :E  co te internety ze ludzi robią :-)  3 modele były na stanie 290x  tylko jeden z nich miał troszke niższe temp. :-)  w reszcie temp. były nie do opanowania ,wydajność była świetna ale kultura pracy dno

Podpisuję się pod tym. Kupiłem R9 290 w wersji MSI GAMING 4G. W Battlefieldzie powyżej 80 stopni. Zwróciłem, wziąłem 970 z jednym wentylatorem od Gigabyte. Max 74°C. 

Generalnie nic się nie zmieniło przez lata. Jak Radeony to trzeba brać Sapphire Pulse albo Nitro. Reszta to ryzyko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ernorator napisał:

Gigabyte 290x Windforce i EVGA gtx 970FTW, miały podobne temperatury. 

I właśnie ten windforce to była naj najbardziej gorąca karta jaką miałem a troszkę różnych się przewinęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, ernorator napisał:

Pamiętam jak mając 290x nasłuchałem się takich matołków jak Ty a potem kupiłem gtx970.....tak samo ciepła, wolniejsza, droższa i do tego się nie podkręcała.

 

 

Jak matołku kupiłeś 970-tkę z kiepskim chłodzeniem to do kogo pretensje? 290W TDP vs 148W i ty mi chcesz wmówić, że była tak samo ciepła? Nie wspominając o OC bo to 290X miało prawie zerowy margines, podczas gdy 970-tkę można było lekko pogonić o 15 do nawet 20%. 1500 MHz w boost robił prawie każdy model, mój Windforce 3X tykał na 1532 MHz.

Miałem przez chwilę Zotac-a mini 970, który był 2x mniejszy od Asusa R9 290 a i tak był chłodniejszy przy podobnej głośności. Tyle, że po OC to miniaturkowe chłodzenie nie dawało rady, więc wpadł Gigabyte.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bleidd napisał:

Jak matołku kupiłeś 970-tkę z kiepskim chłodzeniem to do kogo pretensje? 290W TDP vs 148W i ty mi chcesz wmówić, że była tak samo ciepła? Nie wspominając o OC bo to 290X miało prawie zerowy margines, podczas gdy 970-tkę można było lekko pogonić o 15 do nawet 20%. 1500 MHz w boost robił prawie każdy model, mój Windforce 3X tykał na 1532 MHz.

Miałem przez chwilę Zotac-a mini 970, który był 2x mniejszy od Asusa R9 290 a i tak był chłodniejszy przy podobnej głośności. Tyle, że po OC to miniaturkowe chłodzenie nie dawało rady, więc wpadł Gigabyte.

Nie czas i miejsce na wojenki, ale 290x kręciła się i to nawet nieźle po dowoltowaniu. Tylko lepiej nie zaglądać co wyrzuca watomierz na wyświetlaczu :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windforce był wtedy jednym z lepszych chłodzeń a evga jak to evga. Oby im teraz te chłodzenia wyszły bo mamy powrót do 300W kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się rzuciło w oczy (10 GB VRAM), że JackFrags gra w nowego CoDa (chyba) na RTX 3080, więc kolejne wyniki wydajności z gry  'wyciekły' nieświadomie. ?

https://youtu.be/ic4Bi3wxlec?t=4928
I za pewne tak jest... Nie od dziś wiadomo, że ci więksi YouTuberzy/Streamerzy dostają takie 'gratisy'... a potem na premierę: O matko... jaka to BESTIA! :D 

No przecież kto by nie chciał dostać za 'free'... no nie? ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ditmd napisał:

Kogo tak naprawdę obchodzi AMD? Ja nawet nie pamiętam jaką ostatnią kartę od nich miałem :lol2:

A powinno obchodzić. Im mocniejsze będą radki amd, tym taniej kupisz geforca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kelam napisał:

A powinno obchodzić. Im mocniejsze będą radki amd, tym taniej kupisz geforca.

Zgodziłbym się gdyby nie fakt że wpływ na cenę ma tysiąc innych ważniejszych powodów niż konkurencja. Konkurencja wpływa na kształtowanie cen, ale mocniej wpływa niska sprzedaż w związku z zbyt wysoką ceną. Potrzymasz przez pół roku globalnie na półkach sprzęt, to nagle będzie minus 50% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie,że jak AMD mocno odpowie,to NV z pewnością wypuści szybsze karty jak 3070 Ti czy 3080 Ti,a ceny 3070/3080 zostaną takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciekawie się zapowiada. Ceny rtx 3080 w okolicy 2900zł. Można liczyć na rtx 3070 w okolicy 2000zł.

Może to sprawka radeonów. Podlinkowany tweet mówi, że AMD będzie wycierać podłogę mordą nvidii.

Może jednak poczekać do premiery nowych radeonów.

Ceny nie zostaną te same bo będzie rywalizacja a i konsole swoje dołożą. Które też cenowo nie wypadają jakoś strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, TheMr. napisał:

Zgodziłbym się gdyby nie fakt że wpływ na cenę ma tysiąc innych ważniejszych powodów niż konkurencja. Konkurencja wpływa na kształtowanie cen, ale mocniej wpływa niska sprzedaż w związku z zbyt wysoką ceną. Potrzymasz przez pół roku globalnie na półkach sprzęt, to nagle będzie minus 50% ;)

Bezpośrednia konkurencja jest najważniejsza. Pokazała to historia konsol i wojny na obniżki cen. Nic tak nie przekona prezesa i księgowych do obniżenia ceny, jak konkurencyjny i tańszy produkt. Im większa różnica wydajnościowa, tym bardziej cenowo popłyną, a mają z czego. Raczej nic wielkiego bym się nie spodziewał ze strony amd, ale niech nawet taki 3070 50 dolków zejdzie - to już coś.

 

7 minut temu, Spl97 napisał:

Nie zapominajcie,że jak AMD mocno odpowie,to NV z pewnością wypuści szybsze karty jak 3070 Ti czy 3080 Ti,a ceny 3070/3080 zostaną takie same

Prędzej pewnie wyjdzie 3070ti - bo jest sporo miejsca między 3070 a 3080. A ceny, to się zobaczy co czerwoni zaprezentują. Tak czy inaczej warto czekać na solidne testy kart obu producentów - krajowe i zagraniczne.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wompierz napisał:

Ciekawie się zapowiada. Ceny rtx 3080 w okolicy 2900zł. Można liczyć na rtx 3070 w okolicy 2000zł.

Może to sprawka radeonów. Podlinkowany tweet mówi, że AMD będzie wycierać podłogę mordą nvidii.

Może jednak poczekać do premiery nowych radeonów.

Ceny nie zostaną te same bo będzie rywalizacja a i konsole swoje dołożą. Które też cenowo nie wypadają jakoś strasznie.

Który tweet? Chyba nie mówisz o tym HD4870 vs GTX 260 ?
Ja bezpiecznie obstawiam że AMD maks uderzy w segment nieistniejącego jeszcze 3070Ti, zobaczymy czy się pomylę. ;)

PS. Skąd te ceny za 3080 wziąłeś? :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...