Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, BlindObserver napisał:

Niszczy mnie to, że Wy wiecie o tych kartach tylko tyle, ile powiedziała Nvidia, ale zabijacie się o złożenie preordera :D Nawet na testy nikt nie czeka. 

Spokojnie jest parę osób które czekają na testy. Osobiście poczekam nawet na testy paru nieref.

2 minuty temu, ombre070 napisał:

Dlaczego ludzie przesiadający się z Pascala czy jeszcze starszych generacji mieliby czekać na testy? Myślisz ze będzie słabiej niż na 1080Ti? ?

Nie wiem jak inni, ale osobiście nie lubię kupować kota w worku.

1 minutę temu, Piospi napisał:

Dlatego ja w ciemno się przesiadam z 1080ti :)

A nie dlatego że jesteście jak gołodupcy bez GPU :D 

Edytowane przez hopes
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja w ciemno się przesiadam z 1080ti :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wii napisał:

Znaczy wyśle się do tego magika z youtube co posadzi pamięci i wiola nie dość że więcej pamięci na szerszej szynie to jeszcze i reszta rdzenia zabangla :lol2:

Jak fizycznie kontroler nie jest odcięty to wlutowanie kostek i wgranie biosu od 3090 mogłoby zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

Jakbyś robił jakieś testy na grzanie kabli i wtyczek, to sprawdź spadki napięcia przy okazji na wyjść i wejściu :) 

Przykładowy kalkulatorek >KLIK< Co prawda to jest głównie do celów elektrycznych gdzie kable idą w dziesiątki metrów ale też można policzyć sobie kabelki do komputera.

A co do tego ile idzie na poszczególnych wtyczkach czy ze złącza PCIE to wreszcie Nvidia zlitowała się i rozdała fajne sprzęciorki (np: Linus Tech Tips dostał). Czy ten sprzęcior będzie dostępny dla klienta by mógł sobie kupić w sklepie? nie wiadomo, czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ombre070 napisał:

Dlaczego ludzie przesiadający się z Pascala czy jeszcze starszych generacji mieliby czekać na testy? Myślisz ze będzie słabiej niż na 1080Ti? ?

Aha, czyli wystarczy powiedzieć, że jest dobre i kupisz :E Nie znasz kultury pracy, nie znasz poboru energii, nie wiesz jak karta zachowuje się w konkretnych grach, ale nie ma po co czekać :D Ja ogólnie lubię znać produkt, który kupuję. A ja będę przesiadał się z Maxwella. 

Teraz, hopes napisał:

Spokojnie jest parę osób które czekają na testy. Osobiście poczekam nawet na testy paru nieref.

W moim przypadku to może się okazać, że poczekam na AMD. Kwestia dostępności kart NV. Do Cyberpunka i tak nie mam w planach nic ogrywać, a przynajmniej nic, coby wymagało dużej mocy obliczeniowej.

  • Confused 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

Śrubki tam będą bez plomb. Tylko trzeba je wykręcić, nie obrobić i nie pogubić ;) 

Gainward ma nadal plomby (aż do serii 2000). Nie będzie miał jak przestaną zakładać (od serii 3000). ;) 

16 minut temu, Reddzik napisał:

Niech dają testy 3060Ti, bo nie wiem czy brać czy nie?

Skoro 3060Ti wg zapowiedzi ma mieć około 1000CUDA mniej (czyli jakieś 80% 3070), mieć 8GB 256bit to karta będzie "niezłą petardą". Jeżeli wycenią ją na $399 to +/- zachowają współczynnik cenowy do 3070 która jest za $499. Nawet wtedy 3060TI będzie miała dobrą sprzedaż bo nie każdy potrzebuje 3070, nie każdy ma dodatkowe $100 oraz komuś może po prostu bardziej pasować mniej prądożerna karta. Jak wycenią na $349 to ostro wejdą AMD w rynek 5700XT, a zarazem AMD będzie musiało bardzo dobrze wycenić swoje nowe karty ze średniej półki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wii napisał:

 

Pamięci bardzo blisko rdzenia? Pompki asetecka raczej okrągłe. To pcb referencyjne ;)

Sekcja zasilania po lewej stronie rdzenia, kraken dyma w prawą stronę.

16 minut temu, RyszardGTS napisał:

Gainward ma nadal plomby (aż do serii 2000). Nie będzie miał jak przestaną zakładać (od serii 3000). ;) 

Plomby na tej metalowej ozdóbce wentylatorów? Przecież to można sobie odkręcić w minutę i po sprawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Sekcja zasilania po lewej stronie rdzenia, kraken dyma w prawą stronę.

Ale straszysz, sekcja z dwóch stron była już w Turingu, trzeba będzie radiatorki położyć, a najlepiej jak midplate będzie, kraken G12 ma większą kompatybilnosć z midplate względem G10,  Wystarczy dokupić radiatory od M.2 najlepiej ze dwa w miejscu wentylatora i powinno to ładnie odbierać ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem że chodzi o samo aio od nzxt bo wydumać jak tam przymocować wentyl z drukarki 3d nad pompką to chyba nie problem ;)

@side odrazu i brakujące mosfety :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Minciu napisał:

Plomby na tej metalowej ozdóbce wentylatorów? Przecież to można sobie odkręcić w minutę i po sprawie. 

Odniosłem się do plomb na śrubach trzymających chłodzenie od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, RyszardGTS napisał:

 Jak wycenią na $349 to ostro wejdą AMD w rynek 5700XT, a zarazem AMD będzie musiało bardzo dobrze wycenić swoje nowe karty ze średniej półki.

Nie ma szans na $349 za 3060 Ti.Tyle najprawdopodobniej zostanie wyceniony 3060.Z kolei jak ma 3060 Ti wyjść już w październiku,to wciąż szybciej od nowych Radeonów RX 6xxx z mid-range i tu na pewno NV nie wyceni tak nisko swoich kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Kelam napisał:

Ogól kota :thumbup:.

beerus-sama-59845672.png

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, BlindObserver napisał:

Aha, czyli wystarczy powiedzieć, że jest dobre i kupisz :E Nie znasz kultury pracy, nie znasz poboru energii, nie wiesz jak karta zachowuje się w konkretnych grach, ale nie ma po co czekać :D Ja ogólnie lubię znać produkt, który kupuję. A ja będę przesiadał się z Maxwella. 

W moim przypadku to może się okazać, że poczekam na AMD. Kwestia dostępności kart NV. Do Cyberpunka i tak nie mam w planach nic ogrywać, a przynajmniej nic, coby wymagało dużej mocy obliczeniowej.

to jak w salonach samochodow

"paaanie bierz pan, taniej nie bedzie, piekne auto, a jak chodzi!, panie jaka jazda probna, tylko na zapisy, brac, rezerwowac bo jutro drozej"

albo tinder bez zdjecia a potem zaskoczenie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, BlindObserver napisał:

Aha, czyli wystarczy powiedzieć, że jest dobre i kupisz :E Nie znasz kultury pracy, nie znasz poboru energii, nie wiesz jak karta zachowuje się w konkretnych grach, ale nie ma po co czekać :D Ja ogólnie lubię znać produkt, który kupuję. A ja będę przesiadał się z Maxwella. 

W moim przypadku to może się okazać, że poczekam na AMD. Kwestia dostępności kart NV. Do Cyberpunka i tak nie mam w planach nic ogrywać, a przynajmniej nic, coby wymagało dużej mocy obliczeniowej.


No jak pisałem wcześniej dla mnie wystarczy. Jak nie mam alternatywy zakupowej do RTX 3080. Gram w słuchawkach, a do szumu pc jestem przyzwyczajony, więc tak naprawdę kultura chłodzenia to tyle aby chłodziło. Pobór energii. Taa bo będę się zastanawiał czy kupić kartę bo pobiera 300w czy 400w. Co mnie takie różnice interesują. Jak by dowalili jakieś zużycie 1kw to wtedy można się zastanawiać, ale to scenariusz nierealny :E
Nie potrzebuje też zbytnio testów potwierdzających wydajność, przecież nie ma szans, żeby RTX 3080 był wolniejszy niż RTX 2080Ti. Więc tak jak gdyby nie to, że karta będzie u mnie do sparowania z Zen3 to nie widzę powodów aby nie kupić w ciemno na premierę. Chociaż i tak testy będą przed premierą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, DisconnecT napisał:

Ale straszysz, sekcja z dwóch stron była już w Turingu, trzeba będzie radiatorki położyć, a najlepiej jak midplate będzie, kraken G12 ma większą kompatybilnosć z midplate względem G10,  Wystarczy dokupić radiatory od M.2 najlepiej ze dwa w miejscu wentylatora i powinno to ładnie odbierać ciepło.

Odwrotnie, G10 łatwiej przeszczepić, bo idą śruby na przestrzał od mocowania pompy przez PCB. W G12 jest taki adapterek. 

Przy okazji na aliexpress są dostępne jakieś adaptery do ichszego ala krakena pod rtx2000. Pod te same pompy. Ale nie zrozumiałem jak działa i co pozwala zamontować, Niepełne wsparcie GPU rozszerza o RTXy czy pompkę prosto z CPU pozwala załadowac na GPU :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Minciu napisał:

Odwrotnie, G10 łatwiej przeszczepić, bo idą śruby na przestrzał od mocowania pompy przez PCB. W G12 jest taki adapterek. 

Przy okazji na aliexpress są dostępne jakieś adaptery do ichszego ala krakena pod rtx2000. Pod te same pompy. Ale nie zrozumiałem jak działa i co pozwala zamontować, Niepełne wsparcie GPU rozszerza o RTXy czy pompkę prosto z CPU pozwala załadowac na GPU :-) 

Nie właśnie, jak karta jest wyposażona w midplate to na G10 bez blaszki blok nie dotknie rdzenia, a przy G12 da się założyć to na midplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Aldatha napisał:

to jak w salonach samochodow

Nie tak samo. Chyba że odnosisz się do tych co interesuje tylko najwyższa półka rtx 3090.

9 minut temu, Aldatha napisał:

"paaanie bierz pan, taniej nie bedzie, piekne auto, a jak chodzi!, panie jaka jazda probna, tylko na zapisy, brac, rezerwowac bo jutro drozej"

Największa przeszkoda to pewnie czekanie na jazdę próbną, jeśli jest na zapisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, BlindObserver napisał:

Niszczy mnie to, że Wy wiecie o tych kartach tylko tyle, ile powiedziała Nvidia, ale zabijacie się o złożenie preordera :D Nawet na testy nikt nie czeka. 

Wiesz co, ja kupowałem Gigabyte RTX 2070 Gaming OC już miesiąc po premierze i to mnie nie uchroniło w żadnym stopniu przed tym, że dostałem kartę ze zwalonym sterowaniem wentylatorami. Wentylatory jak dostają prędkość poniżej 40% to co chwilę się zatrzymują i uruchamiają a tak nimi steruje bios przy pewnej temperaturze. Pomimo zapowiedzi Gigabyte nie rozwiązał problemu do tej pory. Ja olałem po prostu tryb półpasywny i ustawiłem krzywą w MSI Afterburner od 40%.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy w takim razie ten swój sklepik otwierają. Pewnie poczekają do 17... żeby jeszcze ktoś się wygadał jak ten funders się sprawuje na tle innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam lipę..  Chyba się wstrzymam z zakupem ?

Przełożenie recenzji o 2 dni troche mi śmierdzi. 

 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gornicy juz wynajmuja samolot na 3080 i 3090

3070 tez nie pogardza, zrobi ladne 60 haszu przed O/C i to z takim ladnym poborem pradu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dawidoxx napisał:

Jeżeli chodzi o jakieś sprawy organizacyjne to ok. Ale jeżeli myślą że przykładowe słabe wyniki/przyrosty do rtx2000 w testach wypuszczonych na chwilę przed uruchomieniem sprzedaży to będzie "damage control" to nawet niech na to nie liczą. Gracze by ich chyba wyśmiali bo "jensen rzucił tak dużymi liczbami" które jeżeli okazały by się dużą nieprawdą to będą im to pamiętać na długo i never pre-order wejdzie na stałe do gpu-nvidii tak jak weszło dawno do gier.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...