Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
8 minut temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Jestem zdziwiony tym, że ludzie kupują nawet uszkodzone karty za duże pieniądze.

To wszystko podejście, światopogląd, warsztat, umiejętności, potrzeby... ;)
Jak z furami. Salon, gwara na kilka lat + kasa za jeszcze rok lub dwa dodatkowej gwary (i większość tak robi), a po drugiej stronie barykady - sztukanci, spece i magicy - skupują szroty - z 3 złoży 1 za grosze itd ;). Nie neguję i nie potępiam (choć sam przy progu pow. 1000 - 1500 pln też idę w "cukierka").

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, wincyjognia napisał:

A to blad, bo Amazon ma duzo wieksze wyjebongo w kwestii gwarancji, niz nasze krajowe januszexy :)

Ale rozumiem obawy.

Cooo? Przecież Amazon jest zajebisty w kwestii gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, marjanoos napisał:

To mialem na mysli :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wolę zapłacić więcej i jest spokój. Walnięty rdzeń w Turingu i koniec marzeń..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwestia gustu, natomiast wg mnie TUF najładniejszy.

https://www.overclockers.co.uk/asus-geforce-rtx-3090-tuf-gaming-oc-24gb-gddr6x-pci-express-graphics-card-gx-44e-as.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Kaiketsu napisał:

Raczej szalone nawalanie w F5 ;)

Ja nie czuję mega presji na nowe GPU, jak się nie uda kupić wcześnie, to na luzie będę czekał na RDNA2 (które pewnie nic nie wniesie) i kupię kartę w 2021 dopiero.

Chyba, że czeka nas nowy szał miningu. Wtedy lepiej ją mieć ASAP, ale o tym też powinniśmy niedługo wiedzieć.

Przed 17 powinno być wiadome jakie karty są w naszych sklepach i za ile, jak cena nie będzie zawyżona przez naszych Januszy, zamawiam z prędkością światła. Czekać mi się nie chce i nie mam na co, lepszej karty za 700$ to raczej nie dostaniemy, a gorszej nie chce. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekajcie, skoro nVidia pozwoli na złożenie zamówień 17.09, a potem wyśle karty tylko niektórym, to CO Z KASĄ tych którzy wpłacili? Jak ktoś napisał- zwrot nie wchodzi w grę, to co, ludzie zostaną z zamrożonymi 3 tysiącami na kolejnych parę tygodni?

A co jak wpłacę hajs, po czym dostanę mailika od nvidii, że jednak nie ma kart, please wait another month, a potem znajdę jakąś kartę w sklepie jakimś, mam wydać 2x to, albo pisać wielkie podania i grzecznie liczyć że nvidia może odeśle mi kasę?

Przecież to jakiś koszmar będzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Gravitational napisał:

Czekajcie, skoro nVidia pozwoli na złożenie zamówień 17.09, a potem wyśle karty tylko niektórym, to CO Z KASĄ tych którzy wpłacili? Jak ktoś napisał- zwrot nie wchodzi w grę, to co, ludzie zostaną z zamrożonymi 3 tysiącami na kolejnych parę tygodni?

A co jak wpłacę hajs, po czym dostanę mailika od nvidii, że jednak nie ma kart, please wait another month, a potem znajdę jakąś kartę w sklepie jakimś, mam wydać 2x to, albo pisać wielkie podania i grzecznie liczyć że nvidia może odeśle mi kasę?

Przecież to jakiś koszmar będzie...

Nie robiles/dostawales nigdy refundow? Np. w amazonie jest to 7 dni roboczych. Zwort kasy, a nie jakies czekanie na dostepnosc.

Biorac pod uwage ze w przypadku zamowienia FE i otrzymania maila, ze sorry ale nie dostaniesz swojej sztuki, to masz kwote zamrozona na 7 dni. Jak masz wyliczone i wtopisz na nvidia.pl to pozamiatane :) 

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sporo osób w temacie czeka na Zotaczka 3080, no to unbox :) 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
55 minut temu, RyszardGTS napisał:

Ktoś to już wrzucał tutaj :D

Teraz jest spoko

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, sideband napisał:

Jedynie 4850 trzymała się jakoś dzięki niskiej cenie. Ale też sterowniki nieźle dobijały tą kartę w niektórych grach i nie miała szans z 88gts 512mb.

Ja dobrze wspominam HD4770, karta ze znacznie niższym TDP niż HD4850 a wydajność na watt chyba HD4770 miała wyższą niż HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Ja dobrze wspominam HD4770, karta ze znacznie niższym TDP niż HD4850 a wydajność na watt chyba HD4770 miała wyższą niż HD4850.

a ja tę kartę wspominam najgorzej, kupiłem ją na premierę i szybciej się do niej skończyło wsparcie sterownika niż gwarancja. takie cuda to tylko radełony od minimalnych mają.

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, lemur20 napisał:

Witaj w klubie 😰😆

Może założymy podgrupę - "podniecacze rtx 30xx - czyli, jak zostałem gołodupcem na integrze". 🤣 

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, dadi82 napisał:

Pobór poborem ale koszt 2x2080ti to ~11k pln
Koszt 1x3080 to ~3,5K pln. Jakbym był górnikiem to by mnie pobór latał w tej sytuacji. :E

I jednak 1x3080 to sporo mniejszy pobór niż 2x2080Ti

Jak to jest górnik co ma naprawdę sporą farmę (nawet nie musi być ogromna) to lata mu i powiewa ile karty pobierają, prawie każdy ma swoją instalacje fotowoltaiczną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, RyszardGTS napisał:

I te... rękawiczki.
Jakie namaszczenie! :notworthy:
Jakby odkopał szczątki dinozaura... jeszcze centralnie pocałunek w wentyl powinien być 😂

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, lukadd napisał:

W sumie to reguluje polskie/europejskie prawo i chodzi głównie o 2 letnią rękojmie, której warunki każdy sklep sprzedający towar w europie musi przestrzegać.

Dokładnie. Powoływać się na rękojmię nawet jest korzystniejsze z punktu widzenia kupującego/nabywcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Może założymy podgrupę - "podniecacze rtx 30xx - czyli, jak zostałem gołodupcem na integrze". 🤣 

Może trzeba zrobić listę ile osób siedzi na integrze :D ? Dołączam do klubu 😎

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, Saren7(jg77xfx) napisał:

Ja wolę zapłacić więcej i jest spokój. Walnięty rdzeń w Turingu i koniec marzeń..

Spokój kosztuje ;) Ja często kupowałem drogi sprzęt bez gwarancji, oczywiście jak oszczędność była konkretna a nie 2%.
Kwestia kalkulacji i jakiego typu to sprzęt. np. CPU bez problemu bym kupił bez gwarancji bo ryzyko jest minimalne, a takie Ampere gdzie to nowy produkt z ogromnym TDP i do tego nieznany proces, nie ma szans bez gwarancji.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Altun6277 napisał:

Ja na GT 710 siedzę to nie wiem, czy to lepiej czy gorzej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, marjanoos napisał:

Niby tak, ale ... 

No i przeciętny Janusz, żyjąc w swoim zaścianku, woli kupić np. taką kartę graficzną z polską gwarancją, bo dla niego Amazon jest trzecim światem :D

PS. Ale ten RTX 3090 to bydlę, jeśli chodzi o rozmiary. Trzy sloty zajęte? Masakra. Ciekawe co na to posiadacze płyt Micro-ATX.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy tydzień na Integrze za mną, przynajmniej przypomniałem sobie Age of Empires II 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, DarkEater napisał:

Pierwszy tydzień na Integrze za mną, przynajmniej przypomniałem sobie Age of Empires II 😁

Ja w końcu z darowanego netfixa zacząłem korzystać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Altun6277 napisał:

A ile wciąż siedzi na dGPU? Jestem w tym drugim klubie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Eee, ja w oczekiwaniu na ampere, sobie kupiłem okazyjnie rtx2080 na przeczekanie :E . Jakoś sobie pogram nawet na niej :E . 

Według mnie, do póki na rynku nie pojawi się 3060tka, to jakoś szaleńczo ceny nie spadną na takie gpu, dopiero 3060 zmusi do kolejnej obniżki cen na rynku wtórnym :P 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Makatak napisał:

Ja w końcu z darowanego netfixa zacząłem korzystać :D

Aktualnie ściągam z Goga Soldier of Fortune 2: Double Helix..

7 minut temu, Spl97 napisał:

A ile wciąż siedzi na dGPU? Jestem w tym drugim klubie

No ja musiałem sprzedać. Został mi już rok gwarancji, więc karta była coraz mniej warta. Swoje zadanie spełniła. Czas na coś nowego, lepszego za "niewielką" dopłatą.

6 minut temu, novi napisał:

Eee, ja w oczekiwaniu na ampere, sobie kupiłem okazyjnie rtx2080 na przeczekanie :E . Jakoś sobie pogram nawet na niej :E . 

Według mnie, do póki na rynku nie pojawi się 3060tka, to jakoś szaleńczo ceny nie spadną na takie gpu, dopiero 3060 zmusi do kolejnej obniżki cen na rynku wtórnym :P 

Spadną. Na świecie zaczynają się obniżki 2080. Po 14 będzie tąpniecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi