Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, DisconnecT napisał:

A  gdzie napisałem że nie może? Czego nie rozumiesz, będziesz miał aktualnie wzrost wydajności, ale kosztem wzrostu poboru mocy,  do tej pory współczynnik poboru mocy stał miejscu, w związku z czym na wykresie perf per watt leciał do góry znacznie mocniej.

AMD ma o tyle komfortową sytuację że może puścić grzałkę i nie rozbije się o potworka 250W.

Czyli dalej perf/watt mimo wzrostu poboru mocy?

37 minut temu, Kowal napisał:

No tutaj może być dopiero festiwal bugów mając na uwadze fakt, że minęło kupę czasu, a oni jeszcze pod obecną generację ich nie ogarnęli.

Dobrze, że ich rowery nie potrzebują sterowników do działania, bo to dopiero byłyby jaja ;)

29 minut temu, galakty napisał:

Niska cena = handluj z tym. No sorry ale mnie to bawi, ludzie liczyli że FE będzie tańsze i super i się okazało że nie. Pierwszy raz? Od kiedy FE się wybiera ze względu na wydajność, wygląd, chłodzenie i tym podobne? Zawsze odstawały. Tak samo będzie teraz.

Kabelek na środku = gorsze? 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VSS napisał:

nie każdy ma zakurzonego zawilgoconego śmierdzącego kompa trzymając go w  najciemniejszym zakamarku podłogi,  są tacy którzy wygląd przekładają ponad wydajność a inwestycje w Design przewodów i złączek niekiedy przewyższają koszt średniej klady zasilacza, wiec nie mierz wszystkich jedna miarka!!

Jestem zmuszony się z tobą zgodzić tutaj :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SylwesterI. napisał:

a co ma się dziać ? jak będziesz szarpał , ciągną na siłę to zniszczysz połączenie , tak samo jak w ten sposób mógł byś wyrwać gniazdo z pcb , jak zrobisz to delikatnie to nic się nie stanie , to jest prostu przedłużacz schowany pod obudową karty , jak z gniazdka w ścianie będziesz wyrywał ciągnąc za kabel wtyczkę przedłużacza , masz takie samo prawdopodobieństwo wyrwania gniazdka , jak ciągnąc za kabel zasilający bez przedłużacza

Poza tym, że będzie kaszana do kwadratu to nic ? Ogarnięty i tak znajdzie rozwiązanie odepnie tego pająka i zrobi nowe okablowanie z nowymi wtykami, które podłączy bezpośrednio do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sideband napisał:

Poza tym, że będzie kaszana do kwadratu to nic ? Ogarnięty i tak znajdzie rozwiązanie odepnie tego pająka i zrobi nowe okablowanie z nowymi wtykami, które podłączy bezpośrednio do karty.

jaka kaszana ? 99.99% nabywców tej karty tam nawet nie zajrzy , gorsze rozwiązanie było na 2060 FE którego zdjęcie było tu linkowane i nvidia sprzedała tych kart w uj i ciut więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Ale co mnie obchodzi co Ty kupiles, rozmawiamy o gpu wiec trzymaj sie tematu. Jesli gpu bedzie tak samo dobre jak ma nvidia to ceny tez beda podobne a targowac sie beda cena tylko wtedy kiedy np w RT beda sporo gorsi czyli zaplacisz mniej nie z powodu bo to AMD tylko dlatego ze kupujesz produkt gorszy pod jakims wzgledem od konkurecji bo dziwne by bylo zeby zadali tyle samo kasy za gpu bedac w czyms gorszym a zapewne tak sie stanie . Dla ciebie jak i wielu innych ktorzy maja klapki na oczach tego nie widza i beda twierdzic ze amd ma tak samo wydajne karty w nizszej cenie. To samo jest z Navi. Co z tego ze 5700XT ma podobna wydajnosc do 2070S jak w wielu grach ma nierowna wydajnosc, skopane ma stery i nie obsluguje nowych ficzerow, przez to masz nizsza cene a nie przez to ze amd jest dobrym wujkiem i daje to samo za mniej.

Cena/wydajność/konkurencyjność mówi ci to coś ?

Widać, że z góry zakładasz, że AMD zaserwuje gorsze produkty, ja klapek na oczach nie mam i nie trzymam się żadnej strony. To producent ma zaoferować produkt, który zachęci mnie do jego kupna, obecnie do wyboru mam tylko Ampere RTX 3080, który spełnia moje wymagania.

Nie twierdziłem, nie twierdzę, że obecna seria kart AMD jest lepsza. Więc nie zarzucaj mi kłamstw, które sam wymyśliłeś.

Obydwie karty, które wymieniłeś, nie spełniały, nie spełniają moich wymagań jako następcy dla GTX 1080.

Jako świadomy klient, chcę produkt, który zaoferuje mi komfortowe granie w 4k i na chwilę obecną jest to RTX 3080.

Czy AMD będzie wstanie zaoferować konkurencyjny produkt, dobrze wyceniony, czas pokaże.

Klapek na oczach nie mam i rzucać się nie będę, Ampere mi nie ucieknie, mam ciekawsze hobby niż tylko granie na komputerze, a zakupu dokonam wtedy, kiedy konkurencja przedstawi swój produkt.

 

Edytowane przez Doamdor
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, można wiedzieć kiedy pojawia się pierwsze testy tych kart ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16tego o 15...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, SylwesterI. napisał:

jaka kaszana ? 99.99% nabywców tej karty tam nawet nie zajrzy , gorsze rozwiązanie było na 2060 FE którego zdjęcie było tu linkowane i nvidia sprzedała tych kart w uj i ciut więcej

Tylko kto zakładał AIO lub blok na taka kartę? Jak nie ruszasz tej karty to pomimo kaszany nie stanowi to problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj coś sobie wmówiłem, że dzisiaj (czyt. 14stego) będą testy XD. Hmm jak nie testy to pewnie coś innego miały być ale co..

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benchmark pisał, że będą mieli jutro o 15. Nvm...

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KotekzPiekła napisał:

Ajajaj coś sobie wmówiłem, że dzisiaj (czyt. 14stego) będą testy XD. Hmm jak nie testy to pewnie coś innego miały być ale co..

Początek nowego sezonu "Rolnik szuka żony"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolejny który "widział ale nie może pokazać" :) Oglądałem już tego gościa trochę. Ma sekretne źródło przecieków, którego nie może zdradzić, a reszta to spekuluje. Ogromna liczba ludzi jest wyjątkowo teraz zainteresowana sprzętem, więc i oglądalność na tych kanałach jest zwielokrotniona. Większość tych youtuberów się zachowuje, jakby nagle dostała rozwolnienia i kręci filmiki dla samego kręcenia. Pewnie z reklam im się kasa sypie.

Tu kolejny "ekspert".

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś śledził jakie i ile redakcji pochwaliło się jakimś aib kartą nowej serii? Chodzi oczywiście o wersje inne niż fe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redaktor Pure pisał, że ma FE i jednego niereferenta, ale nie zdradził którego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Doamdor napisał:

Jak AMD wyda karty porównywalne wydajnościowo, w niższej cenie, bardziej energooszczędne od Ampere, to będą jaja. :szczerbaty:

Życzę im z całego serca, żeby ich karty były godnymi konkurentami dla Ampere. Oj wtedy ładnie wysypałoby się kart od zielonych, lub jakaś obniżka ceny.

 

Jeszcze oprócz wydajności sterowniki trzeba ogarnac, bo ich karty dobrze wyglądają w benchmarkach... Natomiast wchodzę sobie czasem poczytać wątek o NAVI i tam cały czas jest dyskusja na temat sterowników i zmienianiu ustawień w sterowniku. 
 

a szkoda, bo sam chętnie wrzuciłbym sobie kartę amd, które pewnie beda tańsze od nvidii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kowallosu napisał:

Jeszcze oprócz wydajności sterowniki trzeba ogarnac, bo ich karty dobrze wyglądają w benchmarkach... Natomiast wchodzę sobie czasem poczytać wątek o NAVI i tam cały czas jest dyskusja na temat sterowników i zmienianiu ustawień w sterowniku. 
 

a szkoda, bo sam chętnie wrzuciłbym sobie kartę amd, które pewnie beda tańsze od nvidii. 

Noo z AMD to jest tak, że po pierwsze trzeba kupić najlepszą możliwą wersję chłodzenia, bo jak nie to to przegrzewa się rdzeń, albo hotspot na pamięci łapie 130 stopni (także jak ktoś kupuje niewiadomą na premierę to może się zdziwić) potem czeka się pół roku na sterowniki które działają (przez ten czas w losowych gra dostaje się black screena/blue screena/ogólnie wywałkę), jak już stery będą ok to trza się bawić w UV i manualne strojenie bo inaczej nawet topowe chłodzenie wyje. Jak już myślisz że jest wszystko ok to wychodzi aktualizacja sterowników - ściągasz, no bo czemu nie - problemy z crashami wracają i trza wracać do poprzedniej wersji.

Także jak dla mnie jakie te karty od AMD nie będą w benchmarkach i na papierze to ja im dziękuję, szkoda nerwów dla "zaoszczędzonych" 2 stówek względem nvidii.

Teraz wszędzie ludzie piszą o premierze nowych kart, ale przed tym boomem, wchodziło się w temat rtx 20X0 to każdy się chwalił wynikami OC/UV itp, jakieś rekordy w benchach, normalna gadka. Wchodzisz do tematu AMD a tam każdy tylko się chwali gdzie crasha dostał, które sterowniki są grywalne i jaką drogę przeszedł żeby karta była w ogóle stabilna.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukibossss

To ciekawe bo ja od prawie rok używam i nie mam problemów. No poza kwestią odświeżania bo różnie z różnymi monitorami to wypada.
Nie mniej chwila zabawy CRU i po temacie.

Ale...takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. 

Prawda jest taka, że NV jest plug&play a AMD stwarza problemy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, amorek18 napisał:

Nie tylko GPU AMD stwarza problemy, na normalne Biosy do CPU ile trzeba "czekać", ale ze sterownikami to prawda co temat to problemy. Poradzili sobie z kijowym marketingiem ( praktycznie siedzą cicho, bo wcześniej jak głośno krzyczeli to był niewypał), to teraz soft zostaje.

Szkoda przeniesionej recenzji z dziś, ale może coś jeszcze ciekawego wycieknie.  

A no o tym to zapomniałem, sam przez 3 miechy męczyłem się z połączeniem b450+ryzen3600, komp startował za np. 10 razem, dopiero któryś tam bios, rozwiązał problem. Już nie wspomnę o tym, że jak ustawię inny plan zasilania niż wysoka wydajność to mam ściny w grach. 

Tak to już z tym AMD jest, dla mnie to nawet jakby dali karty podobne wydajnościowo za 60% ceny rtx'ow to bym tego nie chciał. A jak ktoś swojego czasu i nerwów nie szanuje to droga wolna, śmiało może brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, AMD to nie ten budżet i na czymś przycinają, najwyraźniej oni na sterownikach i sofcie. Też się trochę bujałem z CPU na moim B450, działać działało niby już w miarę, ale a to jakaś funkcja w biosie sie resetuje, a to komp się włącza 2 minuty. R9 290 też nie wspominam za dobrze - okazyjne black screeny, narzut na CPU, dropy FPS w nowych grach i długie czekanie na sterowniki z optymalizacjami pod nowe gry.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Dokładnie! Nie to co w Polsce. Tutaj wszyscy mówią całą prawdę, całą dobę ;).

 

PS. Jakieś dowody można?

Widać trafiłem na fana. Ty nie chcesz żadnych dowodów przecież ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...