Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pox88 napisał:

Wystarczy 200-400 zl roznicy, ale kupujacy teraz wszystko beda sobie racjonalizowac. Wystarczy ze AMD wypusci karty w dobrej cenie, a plotki glosza ze to prawdopodobne.

 

 

No i niech wypuszcza tylko najpierw muszą  kurierzy na rowerach podjechać pod magazyn..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wilq_24 napisał:

morele na serio z tą promocją z 4999 na 3789? skąd oni sobie dorysowali te 4999 no i skąd zgumkowali na 3789? przecież to jest jawne oszustwo za które można im narobić rabanu.Wyjaśni mi to ktoś czy ja już piątkowy jestem i mi sie rypie w bani?

Ja też jestem tym zbulwersowany. Mogą sobie zrobić i 15K i tyle wołać. Przyjdzie głupi i kupi (jak oferta proline z d00py), ale przekreślanie ceny z sufitu karty, której jeszcze nie mają... ŻENADA! Nie myślałem, że takie rzeczy naprawdę się zdarzają. Flamastrem na płaszczu mogą sobie lalki w lokalnych butikach kreślić ceny i kreować "promocje", ale na takim forum / necie (?) - gdzie GPU za kilka K nie kupują świerzaki, tylko często kumający cwaniacy - i gdzie wieści rozchodzą się po forach z prędkością światła - taki numer to albo szczyt głupoty, albo szczyt bezczelności.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, RyszardGTS napisał:

Nada masz GTX 1070? (chyba miałeś 1070?) nawet przeskok na 3070 będzie bardzo duży.

Nie, nigdy nie miałem GTX-a 1070.

RTX-a 2070, ale już go opchnąłem, więc jestem zmuszony siedzieć na Radeonie HD 6770 :E 

W sumie nie potrzebuję karty przynajmniej do czasu Cyberpunka (po drodze chyba tylko remake Mafii mnie interesuje, ale to mogę ograć później).

Ale jak mam wydawać 3300 zł po to, żeby się karta nudziła i tylko raz po raz zagrać w coś bardziej wymagającego... :E  Zamówić zamówiłem (choć nie miałem takiego zamiaru :E), najwyżej się rozmyślę i ktoś w moje miejsce dostanie szybciej kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona Overclockers UK już działa, wziąłem Asus TUF za 689£, dostawa przewidywana na 21-ego

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pawel054 napisał:

jakie to ma znaczenie?

w budzie karta potrafi brzmieć zupełnie inaczej.

 

Z komentarzy na techpowerup:

"Go with the tuf, after what I saw what trio offers, it's just disappointment. Sure, you get additional 8 pin power connector but it will do nothing unless you got modified bios. The trio has less power phases for the gpu, runs significantly hotter because their gpu is sharing heatsink with memory module, they are using through-hole capacitor bank from total of its capacitor, and if you look closely, MSI did it again, they put nothing but empty solder socket on the back of the pcb. With the tuf card, you'll get a lot of smd caps, even on the back of the pcb. And the tuf sure is cheaper than gaming x trio"

 

Ale na ten TUF nakręcili hype.

Jak się okaże, że to wydmuszka, to będzie płacz :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Takie że wkładasz do obudowy i czar pryska.

Dawno nie przeczytałem większej bzdury. Chyba nie wiesz na czym polega procedura testowa. Chodzi o porównanie. Jeżeli przez większość recenzentów referencyjna karta RTX 3080 była oceniana dobrze, a TUF wypada od niej zdecydowanie lepiej to jak może "czar prysnąć" i co nagle TUF będzie głośny? C'mon

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Doamdor napisał:

To wszyscy testerzy przeprowadzili testy " nie realne, oderwane od rzeczywistości i wciskają kit" ?

 

W TUF zastosowano lepszy sposób chłodzenia pamięci, co przekłada się na lepsze odprowadzanie ciepła.

Z tego co widzę to 6 rurek i świetne temperatury. FTW od EVGA ma mieć 7, lekki overkill jeżeli nie zwiększą TDP to do OC zbytnio im się ta dodatkowa rurka nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja jestem ciekawy który pierwszy odważny przetestuje nowego 3080 w "Furmarku".?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pox88 napisał:

Wystarczy 250-400 zl roznicy, ale kupujacy teraz wszystko beda sobie racjonalizowac. Wystarczy ze AMD wypusci karty w dobrej cenie, a nvidia jakos odpowie.  a plotki glosza ze to prawdopodobne.

PS. Tez jestem kupujacym teraz, zeby nie bylo. 

 

 

Nie ma tu czego racjonalizowac, to jest czysty biznes. Będą kupujących doić aż miło i żadnych niskich cen już nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, qjin napisał:

Nie, nigdy nie miałem GTX-a 1070.

RTX-a 2070, ale już go opchnąłem, więc jestem zmuszony siedzieć na Radeonie HD 6770 :E 

W sumie nie potrzebuję karty przynajmniej do czasu Cyberpunka (po drodze chyba tylko remake Mafii mnie interesuje, ale to mogę ograć później).

Ale jak mam wydawać 3300 zł po to, żeby się karta nudziła i tylko raz po raz zagrać w coś bardziej wymagającego... :E  Zamówić zamówiłem (choć nie miałem takiego zamiaru :E), najwyżej się rozmyślę i ktoś w moje miejsce dostanie szybciej kartę.

Co miałeś przed 2070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, amorek18 napisał:

Brać, bo jak zaraz będzie powtórka z 3090, to Turingi powyżej 4 tys będą. Ale sobie plują w brodę ci co sprzedali za 2500 

Mówisz, że takie ogłoszenie to miód na Twoje krwawiące serce?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Co miałeś przed 2070?

GTX-a 970.

Trochę zniechęca mnie do RTX-a 3070 to, że nie widzę jakiegoś sensownego chłodzenia na horyzoncie... Chyba ze ten Ventus 2x/3x da radę, ale nawet nie znalazłem żadnego testu tej karty (3080 Ventus 3X), więc jak mam dopłacać do lepszego chłodzenia RTX-a 3070, to już wolę dołożyć te kilka stówek do 3080 i porządnego TUF-a. 

Nie patrzyłem co prawda, jak wypadają Pality i pozostałe tańsze karty w odniesieniu do 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomyx napisał:

Mówisz, że takie ogłoszenie to miód na Twoje krwawiące serce?

Bo to jego xDDDDD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pablo-8511 napisał:

Niby nowa dostawa 21/09/20

OCUK jest duże, nasze sklepy pewnie dostaną parę kart i tak co tydzień będą im posrywać.

Może się doczekamy w listopadzie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pawel054 napisał:

Dawno nie przeczytałem większej bzdury. Chyba nie wiesz na czym polega procedura testowa. Chodzi o porównanie. Jeżeli przez większość recenzentów referencyjna karta RTX 3080 była oceniana dobrze, a TUF wypada od niej zdecydowanie lepiej to jak może "czar prysnąć" i co nagle TUF będzie głośny? C'mon

Bzdury to jak na razie Ty wypisujesz i to nie pierwszy raz, porównanie to jest jedno, nagięcie procedury testowej w znaczący sposób stawia produkty w innym świetle, zobaczysz 64 stopnie wow! kupisz i dupa będzie 70.
Ja wiem że zaraz ktoś wyskoczy z dobrze wentylowaną budą, ale w praktyce przy 320W to kończy sie wpakowaniem wentyli we wszystkie dostępne zatoki i odpaleniem 1000 RPM które wygeneruje większą młockarnię jak karta. ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh szkoda ze rezygnacja z zakupu proshop a była to forma zakupu PAYU trwa do 2 tygodni. Takbym zrezygnowal od razu ,wzial kase i polowal gdzie bedzie szybciej karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nie jest tak źle - patrzę na owocowy:
Ventus zamówiło tak 180 osób, Eagle 110 x-Trio 170 reszta po 20-30

Załóżmy, że w x-komie zamówiło trochę więcej osób (bo mieli ofertę na stronie od 15 )

To nie są jakieś OGROMNE liczby  w skali światowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roothar napisał:

E tam nie jest tak źle - patrzę na owocowy:
Ventus zamówiło tak 180 osób, Eagle 110 x-Trio 170 reszta po 20-30

Załóżmy, że w x-komie zamówiło trochę więcej osób (bo mieli ofertę na stronie od 15 )

To nie są jakieś OGROMNE liczby  w skali światowej.

Skąd bierzecie takie statystyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roothar napisał:

To nie są jakieś OGROMNE liczby  w skali światowej.

No morele dostało 30 szt x-trio zdaje się

jeśli takie będą dostawy co tydzień to ostatni dostaną kartę za 2 miesiące ;)

i mowa o tych co kupili tylko dziś, a co z resztą?

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sevku22 napisał:

Eh szkoda ze rezygnacja z zakupu proshop a była to forma zakupu PAYU trwa do 2 tygodni. Takbym zrezygnowal od razu ,wzial kase i polowal gdzie bedzie szybciej karta.

A skąd wiesz gdzie będzie szybciej? Bo jak na razie to nawet w obrębie zapytań na infolinie jednego sklepu jak widać na przykładzie X KOM, każdy dostaje inną odpowiedź odnośnie dostępności i czasu realizacji tego samego modelu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fjubens napisał:

A skąd wiesz gdzie będzie szybciej? Bo jak na razie to nawet w obrębie zapytań na infolinie jednego sklepu jak widać na przykładzie X KOM, każdy dostaje inną odpowiedź odnośnie dostępności i czasu realizacji tego samego modelu xD

racja wiec chyba juz poczekam na karte bo watpie zeby nagle w morele pojawila sie jakas z DOSTĘPNOŚCIĄ NA JUTRO . Ale w Proline Ventus np jest na TERAZ ale za 5k

Edytowane przez sevku22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, qjin napisał:

GTX-a 970.

Trochę zniechęca mnie do RTX-a 3070 to, że nie widzę jakiegoś sensownego chłodzenia na horyzoncie... Chyba ze ten Ventus 2x/3x da radę, ale nawet nie znalazłem żadnego testu tej karty (3080 Ventus 3X), więc jak mam dopłacać do lepszego chłodzenia RTX-a 3070, to już wolę dołożyć te kilka stówek do 3080 i porządnego TUF-a.

Czyli pomyliłem 970 z 1070 :)

Porządne chłodzenie vs porządne chłodzenie, wszystko zależy jak daleko od siebie pod względem wydajności te karty będą, no i nie znamy cen autorskich 3070 (w większości przypadków to co jest teraz w sklepach to "cena wrzucona aby była", chyba że faktycznie np: asus za swój najlepszy model 3070 krzyknie sobie 3199zł... to ja nie mam pytań ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Skąd bierzecie takie statystyki?

Jak w wyszukiwarce wpiszesz albo wejdziesz ogolnie na rtx3080 to obok modelu wyskakuje :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Spl97 napisał:

Dla preferującego ciszę każdy dB ma znaczenie ;)

Używając naszego ucha które działa dosyć logarytmicznie że każde 3db=dwa razy głośniej to masz w stu procentach rację :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...