Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lukadd napisał:

Już wychodzi, że ~ 2020--2050 nie powinno być problemem na nielicznych najlepszych powietrznych konstrukcjach. A na dobrej wodzie i sztuce pójdzie wiadomo + 100Mhz

Raczej będzie ciężko, oczywiście mówię tutaj o stałym zegarze, a nie peaku, bo to drugie jest więcej niż realne, na kartach pokroju TUF'a powerlimit zatrzyma zabawę i jedynie dobry chip z wysokim ASIC może pomóc, bo zrobisz UV które za trochę zapasu dla PL.
Strtix bez większego problemu powinien pozwolić na lepszą zabawę, ale kosztem sromotnego poboru mocy i wzrostu temperatury, przy ponad 400W to chłodzenie może się już zacząć poddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

I co z tego, to jest TOP, osoby, które to kupują idą tylko w wodę i ekstremalne OC. Chętnie obadam testy tego potwora.

 wersja FTW3 ma takie miec. I to nie troll, bo jakis tam product manager potwierdzal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wincyjognia napisał:

 wersja FTW3 ma takie miec. I to nie troll, bo jakis tam product manager potwierdzal :D

EVGA w tym rozdaniu wypada słabiutko, pomijając FTW, zwykłe wersje XC, tylko dwuslotowe z dość cieniutkim radiatorem, będą musieli nadrabiać wyższym RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mripper napisał:

Dla tych zainteresowanych 3090, a zastanawiających się czy ich zasilacz pociągnie - bez obaw, NVIDIA ustawiła twardy limit. Producenci podają 340W (to jest TGP), więc cały zestaw w grach średnio nie przekracza nawet 550 W. Nie ma problemu z chłodzeniem, bo boost jest taki sobie i często skacze osiągając PL. Reasumując od biedy to nawet dobrej klasy 600 - 650W zasilacz wystarczy; 750 W to z zapasem.

Znaczy undervoltem jeszcze ją przyspieszy :E te chłodzenie fe się wtedy włączy :lol2: ?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Phoenixsuple napisał:

 

@Lipton Przyznaj się ile Asus płaci za jutuberom za chwalenie ich GPU w testach ? Ponoć ASUS przekupił cały świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, amorek18 napisał:

Według testu liptona karty mają zerowe praktycznie OC, czyli NV już tak podbiło seryjne zegary (odwrotnie niż w Turingach, tam od seryjnego zegara 300 mhz w górę to nie problem  ) aby zwiększyć nad serią 2000 przewagę maksymalnie ile się da. Widać ewidentnie żę zwiększenie dwukrotne mocy FP32 za dużo nie dało, a mogło mieć wpływ na wzrost poboru prądu  

Ja wiem, ze zostane zminusowany ale ten Ampere wyglada na taka porazke. IMO nastepna generacja na 5nm z MCM to moze byc killer. Jedyne co ratuje Ampere to 1. marketing i jawne kłamstwa na prezentacji 2. brak konkurencji na ta chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DisconnecT napisał:

Raczej będzie ciężko, oczywiście mówię tutaj o stałym zegarze, a nie peaku, bo to drugie jest więcej niż realne, na kartach pokroju TUF'a powerlimit zatrzyma zabawę i jedynie dobry chip z wysokim ASIC może pomóc, bo zrobisz UV które za trochę zapasu dla PL.
Strtix bez większego problemu powinien pozwolić na lepszą zabawę, ale kosztem sromotnego poboru mocy i wzrostu temperatury, przy ponad 400W to chłodzenie może się już zacząć poddawać.

Tak wiem, ale dla tego napisałem na nielicznych i najlepszych sztukach AC. I tak chodziło o stały zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMr. napisał:

Przy teście Liptona wyszło, że nawet przy 1350 RPM TUF i Quite Mode ma mniejszy tempy (66) niż MSI Trio który przy 1250 RPM robi 71 stopni...

600 zł różnicy między nimi było. Czyli ~20% wartości karty. 

MSI od dawna leci na hajpie, miałem styczność z ich supportem odnośnie kwestii programowych płyty głównej i nikomu nie polecę tej wątpliwej przyjemności, support ma mniejsze pojęcie od konsumenta i rzuca wyrywkowymi formułkami, nie mając nawet pojęcia o specyfikacji układów logiki Intela/AMD.

  

1 minutę temu, lukadd napisał:

Tak wiem, ale dla tego napisałem na nielicznych i najlepszych sztukach AC. I tak chodziło o stały zegar.


Przydało by się jeszcze porównać w tych samych warunkach TUF'a i TUF'a OC, różnica na 100% jest tylko w biosach, ale chodzi o to ile realnie daje, przy dobrym chipie praktycznie różnica powinna się sprowadzać do większego przesunięcia tablicy w górę dla wersji nonOC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

@Lipton Przyznaj się ile Asus płaci za jutuberom za chwalenie ich GPU w testach ? 

Wątpię,że się przyzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko MSI, wszędzie support to dzbany które tylko odklepują gotowe formułki. Dzwoniłem ostatnio do Della (gwarancja onsite NBD) o Latitude który przestał się ładować i pokazywał że w lapku nie ma baterii to powiedzieli żebym zaktualizował BIOS...dopiero do nich dotarło jak powiedziałem że w takim stanie program flashujący nawet nie pozwoli na aktualizację :E 

p.s

Nie nazwałbym ampere failem, wydajność jest tylko proces jest niedopracowany i żre prund.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

@Lipton Przyznaj się ile Asus płaci za jutuberom za chwalenie ich GPU w testach ? Ponoć ASUS przekupił cały świat.

Trzeba czekać na testy ekipy z naszego forum, wtedy będzie wiadomo jak jest naprawdę.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Przyznaj się ile Asus płaci za jutuberom za chwalenie ich GPU w testach ? Ponoć ASUS przekupił cały świat.

Już mówiłem, worek hajsu lub ewentualnie worek rzepy w Animal Crossing :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wii napisał:

Znaczy undervoltem jeszcze ją przyspieszy :E te chłodzenie fe się wtedy włączy :lol2: ?

Pobawię się krzywą może jutro. Normalnie dobija do maksymalnie 74 stopni (w przewiewnej budzie) i PL już kwiczy, boost skacze i to tyle. Nie mam FE. :) AB pozwala ustawić PL maksymalnie na całe, zawrotne 104%. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem na ile skuteczność w odprowadzaniu ciepła poprawia to okienko w backplate, realnie, jeden wentylator może wydmuchiwać ciepło bezpośrednio po za kartę, gdyby tak je wziąć i na test zakleić taśmą to obstawiam że kilka ładnych stopni by doszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, w TUF jeden wentyl (środkowy) kręci się w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, DisconnecT napisał:

Przydało by się jeszcze porównać w tych samych warunkach TUF'a i TUF'a OC, różnica na 100% jest tylko w biosach, ale chodzi o to ile realnie daje, przy dobrym chipie praktycznie różnica powinna się sprowadzać do większego przesunięcia tablicy w górę dla wersji nonOC.

Nawet nie patrzyłem czy były jakiekolwiek porównania.

Wystarczy, że ta wersja  TUF OC będzie miała na swoim 100% TDP powiedzmy 106% tego co ma zwykły TUF i do tego wydajniejsze RPM wentyli i już mamy odpowiednio większy boost.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Nawet nie patrzyłem czy były jakiekolwiek porównania. Ale 100% to nie musi być 100%.

Wystarczy, że ta wersja  TUF OC będzie miała na swoim 100% TDP powiedzmy 106% tego co ma zwykły TUF i do tego wydajniejsze RPM wentyli i już mamy odpowiednio większy boost.

Wyższy power limit i podbita krzywa wentylatorów to właśnie jest kwestia biosu. ;)
Do tej pory Asusy OC nie różniły się ani sprzętowo, ani fizycznie względem wersji nonOC, cała różnica to bios w którym inaczej dobierali nastawy tablicy boost i powerlimit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kris194 napisał:

Taka ciekawostka, w TUF jeden wentyl (środkowy) kręci się w drugą stronę.

Strona producenta i opis produktu na niej się kłania...

new-directions

Edytowane przez Pitol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kris194 napisał:

Taka ciekawostka, w TUF jeden wentyl (środkowy) kręci się w drugą stronę.

Ten patent już wielu producentów stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kris194 napisał:

Taka ciekawostka, w TUF jeden wentyl (środkowy) kręci się w drugą stronę.

To stosuje już od dawna między innymi Gigabyte. U mnie w moim GTX 1660 Super od Gigabyte, który ma dwa wentylatory, też jeden się kręci w jedną, a drugi w przeciwną stronę:

5462095356b55ce6.jpg

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, amorek18 napisał:

Według testu liptona karty mają zerowe praktycznie OC, czyli NV już tak podbiło seryjne zegary (odwrotnie niż w Turingach, tam od seryjnego zegara 300 mhz w górę to nie problem  ) aby zwiększyć nad serią 2000 przewagę maksymalnie ile się da. Widać ewidentnie żę zwiększenie dwukrotne mocy FP32 za dużo nie dało, a mogło mieć wpływ na wzrost poboru prądu  

Gdyby nie 2xFP32 to nie miałbyś praktycznie żadnych wzrostów wydajności na tym niesamowicie udanym procesie od Samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Nawet nie patrzyłem czy były jakiekolwiek porównania.

Wystarczy, że ta wersja  TUF OC będzie miała na swoim 100% TDP powiedzmy 106% tego co ma zwykły TUF i do tego wydajniejsze RPM wentyli i już mamy odpowiednio większy boost.

Ukręcisz z 10% a pobór prądu wzrośnie pewnie o 30% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kris194 napisał:

Taka ciekawostka, w TUF jeden wentyl (środkowy) kręci się w drugą stronę.

a to że łopatki ma w drugą stronę też nie zauważyłeś - ten patent mają już od jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu Chryste amorek daj na wstrzymanie, tyle stron już bronisz tego 2080Ti...zegar w zegar 3080 jest paręnaście procent szybszy koniec dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...