Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

TUF jak na razie   wypada najlepiej niestety dla mnie cała seria 3080 ma jedną wadę ,zbyt mało pamięci co w moim przypadku gier pod VR robi kolosalną różnicę . Rtx 2080 TI  ze swoim ramem robił dobrą robotę  . Gram na HP Reverb w 4 k  wiec  czekam na 3070 ti  ,która będzie miała więcej ramu i po OC  zrówna się z 3080 za podobne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, VSS napisał:

4k120Hz da się odpalić , a jak masz do wyboru taka rozdzielczość w panelu to możliwe ze kabel nie daje rady, lub możliwe ze trzeba dodać taka rozdzielczość, albo jeszcze inaczej: zmiana barwy na inny niż RGB

Próbowałem 2 kabli 2.1 (1.5 i 1m), różnych ustawień, zmianę RGB. W najlepszym przypadku obraz jest rozszarpany. Na ogół po włączeniu gry ucina sygnał.

Nie tylko ja mam ten problem. 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/398630/4k120hz-not-working-with-3080-and-lg-c9-when-g-syn/

 

Na forum nvidi piszą o tym że nawet użytkownicy serii 20 mają problem z nowym sterownikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sicparvismagna napisał:

Co sądzicie o ventusie? Nie ma szans z tym tanszym TUFem? Pragnę tylko zauważyć ze wszystkie testy TUFa w necie to ta wersja OC, i cos mi tu nie gra, wygląda to jak marketing. Wszyscy ja wychwalają, wszyscy dostali ja najwcześniej. No zobaczymy, czas pokaze. 

Wersja OC ma tylko lekko podkręcony rdzeń, co sam możesz zrobić dwoma kliknięciami... Ventus przy TUFie ssie pałkę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sicparvismagna napisał:

Skad taki srogi werdykt? Nie było testow ventusa w tych samych warunkach.. 

W tych samych warunkach może i nie, ale jeśli u wszystkich TUF wypada lepiej, a jest dodatkowo tańszy no to chyba odpowiedź nasuwa się sama? Karty nie kupuje się raczej na miesiąc czy dwa, więc lepiej świadomie wybrać model, a nie brać to co zostało.

TUF wypada nawet lepiej od X Trio to co tu mówić o jakimś ventusie.

Edytowane przez lukibossss
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ventus tego gościa to porażka jest. 70 C przy ponad 3000 rpm (100% FAN)

Tu w rozgrywce 76 C i ponad 2000 rpm 

 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do właścicieli EVGA XC 3 Gaming, którzy mają problem z głośnym dźwiękiem wydobywającym się z karty - jest poprawka i należy zaktualizować firmware karty: https://forums.evga.com/FindPost/3084532

Hehe, właśnie dlatego nie kupuje się rewizji v1 kart, życzę wszystkim powodzenia w beta testach! :E:E:E:E

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF ma dodatkowy HDMI, metalowy backplate, nieco większy radiator i wypada lepiej w testach.

Ale sklepy już przetasowały ceny i TUF jest droższy o kilkaset złotych od Ventusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem zakup EVGA 3080 + blok EKWB... do zapłaty wyjdzie ponad 5 k zeta, a jak nie wiecej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sicparvismagna napisał:

Właśnie o tym mowie. U wszystkich tuf wychodzi świetnie, bo dostali te karty od Asusa. To wyglada jak czysty marketing. A tansza nie jest, kosztuja tyle samo. 

No to sobie kup tego ventusa i sam się przekonaj. Wszyscy co dostali TUFy to dostali "złote sztuki" i byli opłaceni Twoim zdaniem? Co niby by Cię przekonało do zmiany zdania?

Twoje pieniądze i Twoja sprawa, w testach TUF zawsze wychodzi lepiej i to sporo, jeśli w to nie wierzysz to już inna sprawa.

Edytowane przez lukibossss
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy powoli zaczynamy odkrywać problemy serii 3xxx? Można liczyć, że z każdym dniem wyjdzie więcej '' smaczków '' ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dacii napisał:

Próbowałem 2 kabli 2.1 (1.5 i 1m), różnych ustawień, zmianę RGB. W najlepszym przypadku obraz jest rozszarpany. Na ogół po włączeniu gry ucina sygnał.

Nie tylko ja mam ten problem. 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/398630/4k120hz-not-working-with-3080-and-lg-c9-when-g-syn/

 

Na forum nvidi piszą o tym że nawet użytkownicy serii 20 mają problem z nowym sterownikiem

Nawet na ograniczonym RGB 4:2:0 8bit i custom 4k z niższym refresh rate np 118?

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwieni? Ja to czekam co pokażą pierwsze rewizje GDDR6X od Microna i czy też będą tak z czasem padać jak muchy jak to było przy Pascalach. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Ventusa w dwóch sklepach, ale zainteresowanie takie że raczej nie ma szans w tym stuleciu.  :E
Więc wziąłem też Gainwarda, ludzie biorą głównie trójcę MSI/ Asus/ Gigabyte więc tutaj szanse większe.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ci4stek napisał:

dokładnie po co w 4k dawać msaa i robić mydło na ekranie 

MSAA nie robi mydla ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę czytać tych postów w stylu "HAHAHA dobrze, że nie sprzedałem swojej integry! Przecież ten 3080 jest całekiem do dupy!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, G3258 napisał:

czekam na 3070 ti  ,która będzie miała więcej ramu i po OC  zrówna się z 3080 za podobne pieniądze.

Karty, ktore maja praktycznie zerowe OC chcesz zrownac dwa tak od siebie odstajace modele poprzec OC :rotfl: Fajne fantazje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Serhito napisał:

Dzięki Bogu, że jednak nie sprzedałem swojej 2080s x trio.. 

Jak to ludzie lubią się sami pocieszać :)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Griszah napisał:

Ventus tego gościa to porażka jest. 70 C przy ponad 3000 rpm.

Tu w rozgrywce 76 C i ponad 2000 rpm 

 

A może coś nie halo jest z montażem chłodzenia. TUF i Ventus aż tak bardzo się nie różnią od siebie, żeby takie różnice w temperaturach były. Asus odrobił lekcję po wpadce ze strixem rx5700xt, a msi może coś przeoczyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Karty, ktore maja praktycznie zerowe OC chcesz zrownac dwa tak od siebie odstajace modele poprzec OC :rotfl: Fajne fantazje.

Na procku g3258 mogą się zrównać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy jeszcze możliwości OC 3070 więc to takie gdybanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Griszah napisał:

Jak to ludzie lubią się sami pocieszać :)

Dlaczego myślisz, że się pocieszam? Po prostu cieszę się, że nie oddałem dobrej karty za darmo. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Serhito napisał:

Dlaczego myślisz, że się pocieszam? Po prostu cieszę się, że nie oddałem dobrej karty za darmo. :P 

Jeden Pan dostal tu wczoraj urlop a tu widze swiezutkie konto juz zalozone :D

Teraz, ODIN85 napisał:

To ile fizycznie mamy kart na forum?

Tylko jeden wrzucil foty wiec jedna, ten drugi sie nie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

Jeden Pan dostal tu wczoraj urlop a tu widze swiezutkie konto juz zalozone :D

Broń Boże, że jakieś głupie dyskusję chcę prowadzić, po prostu zdziwiło mnie troszkę, że się pocieszam. 

Masz rację Phoenix - nie tutaj temat do takich dyskusji. Przepraszam ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...