Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny ten X Trio taki nie za mocny, plastikowy i te trzy wtyczki ? no i ta cena też z pupki. 

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ketiw555 napisał:

Fajny ten X Trio taki nie za mocny, plastikowy i te trzy wtyczki ? no i ta cena też z pupki. 

Ważne że ma smoka na backplate to gimbaza się rzuci :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trio z obrotami znacznie lepiej się prezentuje i temperatury jeszcze akceptowalne. Po UV będzie bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Send1N napisał:

Słyszalna to delikatnie powiedziane :E 2300 rpm to jest odkurzacz konkretny już :E dla mnie wszystko powyżej 1800rpm jest głośne a co dopiero 2.3k :/ 

Każdy ma "inny" próg wytrzymałości na hałas połączony z prędkością obrotową wentylatorów.Mój GTX 970 podczas grania chodzi przeważnie w ~1600 RPM,co jest wartością przeze mnie akceptowalną i jest słychać i zagłusza pozostałe wentylatory w obudowie.Z kolei miałem już karty,które chodziły na 2500-3000 RPM i to są konkretne odkuzracze - chwilę jestem w stanie wytrzymać,a dłużej już nie :E

3 minuty temu, ketiw555 napisał:

Fajny ten X Trio taki nie za mocny, plastikowy i te trzy wtyczki ? no i ta cena też z pupki. 

Najlepsze jest to,że trzy wtyczki dają praktycznie nic,w tej karcie PL jest ustawiony na 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia czemu w Trio PL jest tak nisko ustawiony i czy MSI jednak zdecyduje się podwyższyć. Karta ma jeszcze rezerwy, w ostateczności będzie głośno, ale za to wydajnie więc nie rozumiem tej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może MSI tak szybko wydało kartę i nie zdążyli jeszcze dopracować biosu? Jak nie wydadzą nowego z odkręconym PL, to porażka totalna. Coraz mniej mam ochote na tego x trio. Za to strix tradycyjnie najdroższy.  No i ten odpustowy backplate. W serii 2000 ventus miał tworzywo, teraz i jedno i drugie. Nie popisało się MSI niestety.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Być może MSI tak szybko wydało kartę i nie zdążyli jeszcze dopracować biosu? Jak nie wydadzą nowego z odkręconym PL, to porażka totalna. Coraz mniej mam ochote na tego x trio. Za to strix tradycyjnie najdroższy. 

Najdroższy i najbardziej sprawdzony, jak co premierę nowych kart. Już serio lepiej dopłacić te 100-200 zł do STRIXa jeśli ktoś zamawiał Trio za 3.8k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix 4,1-4,2 K więc 3-4 stówki niestety. Ale jestem zawiedziony MSI. No chyba że jakoś szybko "naprawią" bios. Mam zamowione zarówno Xtrio jak i Strixa. Na teraz jednak wolę dołożyć do ASUSA, jeszcze tylko niech jego testy wyjdą. Przy odsprzedaży połowę z tych 3-4 stówek się odzyska. A na Strixa zawsze łatwo nabywca się znajdzie. 

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Strix 4,1-4,2 K więc 3-4 stówki niestety. Ale jestem zawiedziony MSI. No chyba że jakoś szybko "naprawią" bios.

Wersja non-OC STRIXa latała po 3999 w dniu premiery, a Trio 3829 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko MSI ma kaganiec, zobaczymy jak wypadną inne karty z 3 wtyczkami zasilania. Chciałbym zobaczyć w akcji RTX 3080 przy ponad 500W. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5f670d233b8ee.jpg

 

Jakiś jegomość na styk zmieścił karciochę :E 

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Będzie trzeba najprawdopodobniej zaktualizować bios(jeśli nie jest najnowszy wgrany) bądź poczekać aż ASRock wyda update biosu.
Jeden z nas z tą samą kartą miał taki sam problem

 

https://imgur.com/itEWdlditEWdld.jpg

 

Czekac na update Biosa płyty głównej.Uwierzcie mi Panowie zwiedziłem w ciągu ostatnich dni cały internet przez ten problem.Kontaktowałem się z  MSI ,Gigabyte i przewertowałem wszystkie fora świata.Ten post na Reddit dal mi w końcu spokój.

Edytowane przez ombre070
  • Thanks 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TheMr. napisał:

5f670d233b8ee.jpg

 

Jakiś jegomość na styk zmieścił karciochę :E 

Nie wiem czy to fajny pomysł mieć kartę tak blisko radiatora z CPU :D Ale działać będzie :D 

Edytowane przez HaslaMGK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ombre070 napisał:

Czekac na update Biosa płyty głównej.Uwierzcie mi Panowie zwiedziłem w ciągu ostatnich dni cały internet przez ten problem.Kontaktowałem się z  MSI ,Gigabyte i przewertowałem wszystkie fora świata.Ten post na Reddit dal mi w końcu spokój.

Z ciekawości sprawdziłem na stronie tego STRIX X570-F listę z biosami i jest tam najnowszy z 8 września z opisem Improve graphics card compatibility. U asusa podobnego biosu dla kliku innych płyt z takim opisem nie znalazłem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ugotować sekcję zasilania vol.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, HaslaMGK napisał:

Nie wiem czy to fajny pomysł mieć kartę tak blisko radiatora z CPU :D Ale działać będzie :D 

Temperatury ucierpią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leonardo.Da.Vinci napisał:

No niestety.
Mi 6600K (i te ramki) charczał już na 1080ti, więc może dusić mocno 3080 :(.
W grach zobacz proszę. Benche zlej.

Podobno Intel Core i5-10400F to nowy król cena/wydajność. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, HaslaMGK napisał:

Nie wiem czy to fajny pomysł mieć kartę tak blisko radiatora z CPU :D Ale działać będzie :D 

@TheMr. Dziekuję za ten screen. Miałem juz kupować Krakena do mojej budy, a mam tą samą co na zdjęciu. Na pewno nie kupię AiO do tej obudowy i rtx 3080, bo przecież ugotuje się to wszystko. 

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Spl97 napisał:

Temperatury ucierpią

Nie miał wyjścia. Chyba że kupi nową obudowę. Tak to jest, najpierw nowa karta, później obudowa, procek, zasilacz.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że to trzecie gniazdo w MSI Trio X to tak dla efektu, jak wydech w poniższym aucie.

 

Edytowane przez Griszah
  • Haha 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Griszah napisał:

Ja rozumiem, że to trzecie gniazdo w MSI Trio X to tak dla efektu, jak wydech w poniższym aucie.

Ktoś już tam pisał: To trzecie gniazdo jest typowo pod RGB, potrzebne było żeby ogarnąć dodatkową jeszcze listwę ledową. :D

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła wtopa z tym MSI i jeszcze tan plastikowy grafen :E
Wygląda na to że Asus TUF i Asus Strix będą reprezentować tą generację.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI miało świetne karty generację wstecz, wizualnie mi pasowały i były bardzo chłodne a teraz ? No way. Gigabyte z tą wtyczką też się nie popisał, zostaje ASUS i PALIT. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...