Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lukadd napisał:

W ustawieniach ma 4k + MSAA x8 :E

dokładnie po co w 4k dawać msaa i robić mydło na ekranie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Dzień wcześniej podobno pękło $100tyś ;)

BTW, widział ktoś porównanie TUF 3250zł vs TUF OC 3800zł? jeżeli one mają te same układy chłodzenia i po ręcznym OC spotkają się +/- w tych samych MHZ-okolicach to ASUS nieźle dowalił z ceną +550...

... a tu jeszcze droższy Strix czeka :E 

Widziałem też te 100 tys ale to raczej boty a za 50 wylicytował jakis stały normalny użytkownik.

A Tufy przeglądałem i właśnie się nie różnią więc po OC będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, GS01 napisał:

To przy okazji czekania dozbieraj dodatkowo to 2000zł co by mieć na wersje z 20GB  - luka cenowa między 3080 10GB a 3090 jest zbyt duża by NV wersje 20GB puściła 800zł drożej od 10GB.  Referent - 1000zł więcej. Dobra wersja niereferenta - 2000 - 2500zł więcej od referenta 3080. Tak więc 3080 20GB wersja padło - 4300zł. Dobra - od 5000zł. Wersja Ti - od 6kzł za padlinę. Skoro 3090 ma być niewiele szybszy od 3080 to jest patrząc na cenę tego pierwszego całkiem realne. 3080 10GB - 3300zł. 20GB - 4300zł. Ti - 6000zł. I to zakładając, że AMD nawiąże walkę.:szczerbaty:

Edytowane przez Pioneer83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten gość Gunz Guntaku, który testował Ventusa. W komentarzach pisał coś, że ma customowy backplate. Może wymienił na jakiś gówniany, albo wykręcał losowe śrubki i gdzieś radiator teraz nie styka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, ketiw555 napisał:

Haaaaaaaa właśnie się mega uśmiałem 😆 W co Ty chcesz grać na tym dziadku ? Chyba że grasz w 1080p to może jeszcze chwilę na nim posiedzisz.

Wolę grać na tym dziadku niż siedzieć do grudnia na integrze i mieć giga ból dupy o to, że sprzedałem zbyt szybko tego dziadka i latać po allegro co by kupić jakiegoś 960/970 by wreszcie se móc pograć.😁

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co mnie zastanawia, to że wszyscy youtuberzy podkręcają karty w tak nieumiejętny sposób, wiedząc że trzyma ich power limit.

Przestawiają tylko suwaki w afterburnerze, zamiast zrobić customową krzywą napięcie/mhz. Nie rozumiem tego.

Przez to karta wali max napięcie, łapiąc PL bardzo wcześnie.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Taka tabelka z TechPowerUp widać że TUF-a chyba w kwesti chłodzenia nic już nie przebije.  Tu akurat testują Palita.

rtx palit.JPG

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, IceMan75 napisał:

Co mnie zastanawia, to że wszyscy youtuberzy podkręcają karty w tak nieumiejętny sposób, wiedząc że trzyma ich power limit.

Przestawiają tylko suwaki w afterburnerze, zamiast zrobić customową krzywą napięcie/mhz. Nie rozumiem tego.

Przez to karta wali max napięcie, łapiąc PL bardzo wcześnie.

Co Ty chcesz uzyskać z krzywej? Karta potrafi dropić z limitem 360W do 0.89V przez PL. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ampere wygląda tak jak mocniej upakowany Turing. Bazując na niższym procesie dali wszystkiego więcej i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Hugin napisał:

Ten gość Gunz Guntaku, który testował Ventusa. W komentarzach pisał coś, że ma customowy backplate. Może wymienił na jakiś gówniany, albo wykręcał losowe śrubki i gdzieś radiator teraz nie styka?

Ogólnie to pojawiło się parę filmików z ventusami. Jeden gościu na open benchu testował, drugi typ grał w warzone i karta mu biła do 76 stopni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

popatrzcie co się dzieje na allegro, ludzie licytują te karty już nawet po 5500zł, biedy w kraju nie ma, na samym morele w jeden dzień chyba z 1000 ludzi złożyło zamówienie na 3080

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby licytować RTX 3080 na 5500? To zabija całkowicie sens nowej generacji. Chyba ktoś oszalał. Ciekawe czy dojdzie do 6000.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Tego nic chyba nie przebije, tak siadło na psychikę że nawet widziałem w jednej z galerii Rybnickich grupkę młodych co chodzili sobie po sklepie i cichutko śpiewali non-stop pod nosem dla beki >KLIK< (ale to co chcieli uzyskać to uzyskali - większość osób pozytywnie się uśmiechało... no przecież ktoś musiałby ciągle żyć w piwnicy by nie słyszeć tego w radiu w samochodzie czy w tv)

Polecam, Żanet Kaleta :E

Chyba jednak wolę "Ewelinkę" od Zenka.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Saren7 napisał:

Żeby licytować RTX 3080 na 5500? To zabija całkowicie sens nowej generacji. Chyba ktoś oszalał. Ciekawe czy dojdzie do 6000.

Przecież tego nikt nie zapłaci, licytują dla jaj, na Ebay jest to samo, karty dochodzą do kilkudziesięciu tysięcy baksów.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie byłbym tego taki pewien czy nie zapłaci. Niektórzy kupowali uszkodzone RTX 2080ti za ponad 2,5 tys w ciemno..

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zapłacą, jak ktoś ma dużo kasy na kartę to kupi w sumie niewiele drożej 3090.
Teraz na Allegro nie ma żadnych konsekwencji rezygnacji z zakupu, a konto zakładasz kilkoma klikami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W skali całego kraju na pewno znajdzie się kilka osób które nie maja hamulców i będą w stanie przepłacić za kartę z 200%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pocieszenie tych którym nie udało się kupić powiem że na oledach z HDMI 2.1 od LG jest problem z gsync i nie da się używać 4k 120hz. Nie wiadomo czy to sterownik nvidii czy LG. Od 2 dni z tym walcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Dacii napisał:

Na pocieszenie tych którym nie udało się kupić powiem że na oledach z HDMI 2.1 od LG jest problem z gsync i nie da się używać 4k 120hz. Nie wiadomo czy to sterownik nvidii czy LG. Od 2 dni z tym walcze.

4k120Hz da się odpalić , a jak masz do wyboru taka rozdzielczość w panelu to możliwe ze kabel nie daje rady, lub możliwe ze trzeba dodać taka rozdzielczość, albo jeszcze inaczej: zmiana barwy na inny niż RGB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio widziałem na allegro msi trio 3080 była licytacja i stało na 5000, teraz patrze przez google jak się to zakończyło no i zakończyło się niby na 6000

Dziwi mnie tylko że nawet taki PROLINE, którego uważałem za poważny sklep, oferuje msi ventus 3080 za 5000 - jak jakieś janusze z allegro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Dacii napisał:

Ale na którym Cx,c9 czy B9?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sądzicie o ventusie? Nie ma szans z tym tanszym TUFem? Pragnę tylko zauważyć ze wszystkie testy TUFa w necie to ta wersja OC, i cos mi tu nie gra, wygląda to jak marketing. Wszyscy ja wychwalają, wszyscy dostali ja najwcześniej. No zobaczymy, czas pokaze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Dacii napisał:

Jaka jest długość kabla?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi