Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, GalanTobi napisał:

3080  20gb jeśli i 5% będzie miała więcej od wersji 10gb to w większym upłwie czasu zyska więcej-ba i sprzedać lepiej w przyszłości.

Jeśli mówimy o chłodnym podejściu do zakupu i o ile zrozumiałem co napisałeś ?

Ta luka miedzy 3500 zł a 7500 zł jest duża, nie zdziwię się jak wycenią taką kartę na 5000 zł. Tych 20GB nie wykorzystam nigdy. Bo zanim gry realnie zaczną wykorzystywać wiekszą ilość pamieci to już bedziemy siedziec na nowych generacjach kart. 20gb to tylko odpowiedz bedzie na karty amd. zeby ladnie marketingowo to wygladalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli parametry specyfikacji obu kart będą takie same, to różnic w wydajności właśnie nie będzie, do czasu aż karty nie użyją więcej jak 10GB ram.

Chyba że przy okazji 3080 20GB podbija ilość Cuda Cores itp... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zachy napisał:

Jeśli parametry specyfikacji obu kart będą takie same, to różnic w wydajności właśnie nie będzie, do czasu aż karty nie użyją więcej jak 10GB ram.

Chyba że przy okazji 3080 20GB podbija ilość Cuda Cores itp... 

Dokladnie to ja nawet nie wiem jaki sens to bedzie wypuszczac takie karty teraz. No chyba ze planuja jakis refresh ale to dopiero w przyszlym roku z pamiecami wiekszymi w tych cenach co teraz to ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Creati2k napisał:

Ta luka miedzy 3500 zł a 7500 zł jest duża, nie zdziwię się jak wycenią taką kartę na 5000 zł. Tych 20GB nie wykorzystam nigdy. Bo zanim gry realnie zaczną wykorzystywać wiekszą ilość pamieci to już bedziemy siedziec na nowych generacjach kart. 20gb to tylko odpowiedz bedzie na karty amd. zeby ladnie marketingowo to wygladalo.

Tego się boję jeśli chodzi o cenę...

Ale niektórzy nie zmieniają kart co generację, i te "GIGA" mogą robić różnicę-ale wróć nie przy takiej cenie ?

Maks- poprawie co wcześniej napisałem- 400zyla więcej za wersję z 20gb?

Daliby 16 gb za te 400goldów więcej i wszyscy byli by zadowoleni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki, że wizerunkowo dadzą więcej niż AMD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajności względem RTX3080 nie jest imponujący, ale względem 2080ti już jak najbardziej i średnio jest to 55%. 

red-dead-redemption-2-3840-2160.png

W jednym benchmarku nawet imponujące 80% więcej wydajności względem RTX2080ti.

Screenshot-20200924-170712-You-Tube.jpg

W "Control" RTX3090 z włączonym RTX ma już prawie taki sam wynik jak RTX2080ti bez RTX ??.

control-rtx-3840-2160.png

Te 24GB też się na pewno przyda w 8K. Już na titanie RTX można było pograć w całkiem sporo gier w 8K dzięki większej ilości VRAMu, a RTX3090 jest 50% wydajniejszym GPU. 

 

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GalanTobi napisał:

Tego się boję jeśli chodzi o cenę...

Ale niektórzy nie zmieniają kart co generację, i te "GIGA" mogą robić różnicę-ale wróć nie przy takiej cenie ?

Maks- poprawie co wcześniej napisałem- 400zyla więcej za wersję z 20gb?

Daliby 16 gb za te 400goldów więcej i wszyscy byli by zadowoleni ?

16 gb maja tylko opcje z rtx 3070 zrobic

20 gb z rtx 3080

12 gb z rtx 3090 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GalanTobi napisał:

Tego się boję jeśli chodzi o cenę...

Ale niektórzy nie zmieniają kart co generację, i te "GIGA" mogą robić różnicę-ale wróć nie przy takiej cenie ?

Maks- poprawie co wcześniej napisałem- 400zyla więcej za wersję z 20gb?

Daliby 16 gb za te 400goldów więcej i wszyscy byli by zadowoleni ?

Zobaczmy jak wycenią dodatkowe 10 GB, z tego co kiedyś czytałem 1GB GDDR6 kosztuje około 12$ w hurcie, czyli ponad około 120$ plus marża itp. Bardziej 800-1000 zł jak ktoś tutaj napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Dla osób które mają mieszane użycie GPU: graczy i content creatorów w jednym. Ale głównie w tym scenariuszu. Wszystkim innym wystarczą wersje 10 GB. Zanim przestaną wystarczać, to już wyjdą nowe generacje GPU i karuzela ruszy ponownie.

Tak tylko tutaj na forum najwiekszy problem z iloscia pamieci maja gracze a nie content creatorzy :P

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje 3070/3080 na więcej niż jedną generacją imo można czekać na wersje 16/20GB. Jak będzie przesiadka na hoppera to nie ma co dopłacać do ramu.

2 minuty temu, Creati2k napisał:

Tak tylko tutaj na forum najwiekszy problem z iloscia pamieci maja gracze a nie content creatorzy :P

Wiesz bo MSI Afterburner... ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, estorek napisał:

Czyli teraz już pewne, że dorwaliśmy tę lepszą wersję, OC. To dobrze, bo pewności nie miałem. Przed 15 na morele ten Strix OC wisiał za 8699zł więc biorąc pod uwagę, że zapłaciliśmy 8299 to ok XD

Dokładnie tak - prawie do samego końca wisiał z ceną 8699 PLN, dlatego ja nadal nie jestem pewien czy nie dostaniemy czasem zwykłej wersji. No ale nic, dostawa pewnie i tak w listopadzie albo w grudniu, to się na razie nie będę spinał. ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dew napisał:

Dokładnie tak - prawie do samego końca wisiał z ceną 8699 PLN, dlatego ja nadal nie jestem pewien czy nie dostaniemy czasem zwykłej wersji. No ale nic, dostawa pewnie i tak w listopadzie albo w grudniu, to się na razie nie będę spinał. ?

Ludzia widzita jak się bawio ???!!

A tu człowiek w głowie próbuje se  giga ułożyć...

Edytowane przez GalanTobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Ogider napisał:

P91yoe4.png

 

fe oc 3080 vs fe 3090 stock :D

Ale co tu ma FE do gadania w porównaniu z strixem?
TUF 3080 w wersji OC odchodzi 3% względem refa. Strix OC powinien podbić to do ~5-6%. Więc Strix OC 3080 vs Strix OC 3090, to będzie ~89-90 vs 100.

A nie jak to wygląda obecnie na porównaniu Strixa 3090 z refem 3080 czyli 84 vs 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Opisałbym Ci co dzieje się w audio, ale nie chcę śmiecić w tym wątku. W skrócie: to normalka, nie tylko w tematyce komputerowej. Takie współczesne "zastaw się a postaw się". No offence w stosunku do kogokolwiek.

Nie wiem. Obejrzyj materiał na GN, bo % zmieniają się względem gier w kontekście 3080. Jedno jest pewne - to nie jest karta do gier i nie jest to karta do swobodnego grania w 8k. 

To jest taki Titan w przebraniu. Nie wiem dlaczego Nvidia tak miesza nazewnictwo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej karcie jest to samo. Jakby nie te słabe kabelki to bym ją zwodował. 5:45

 

// Da się to ująć po ludzku.
// Ev.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo, spodziewałem się czegoś więcej po 3090 i mam teraz mieszane uczucia:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać nie ma sensu dopłacać do wersji oc bo one nie istnieje praktycznie w tych GPU do tego chłodzenie na FE daję radę ?

Edytowane przez RozQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pawel86ck napisał:

Te 24GB też się na pewno przyda w 8K. Już na titanie RTX można było pograć w całkiem sporo gier w 8K dzięki większej ilości VRAMu, a RTX3090 jest 50% wydajniejszym GPU. 

 

Przydać się może i przyda, ale jak do tej pory to w grach nawet nie mamy porządnych textur 4k więc po co komu 8k :E 
Pomijam już oczywiście kwestie wydajności takiego GPU w 8k. Tu jeszcze daleka droga.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Piospi napisał:

Słabo, spodziewałem się czegoś więcej po 3090 i mam teraz mieszane uczucia:/

Patrząc na specyfikację techniczną kart RTX 3080 i 3090,można było się spodziewać max.20% wzrostu wydajności 3090 nad 3080 i to się potwierdziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, KawiorS napisał:

Zamawiał ktoś w X-KOM ? 3080 jakie macie terminy

 

W grudniu po poludniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podpiąć wątek zakupowy? Bo dużo ludzi pisze tu w temacie zakupów i fajnie jakby był lepiej widoczny.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Piospi napisał:

Słabo, spodziewałem się czegoś więcej po 3090 i mam teraz mieszane uczucia:/

Ja nie wiem czego się spodziewałeś po GPU, które ma po prostu 20% więcej jednostek od RTX 3080.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...