Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Było coś mówione, że po sklepowej premierze AMD. Czyli znając AMD na ich karty i realną dostępność w sklepach też poczekamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jaką umowę ma NV z Samsungiem, kiedyś płacili tylko za sprawne chipy, może teraz jest inaczej i kupka odrzutów z 3090 rośnie w zastraszającym tempie. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Dokładnie przecież jest napisane 2020r. Generalnie jeżeli AMD przegoni / dogoni 3080 to Nvidia nie ma wyjścia i musi tą kartę wydać. Jak AMD będzie z 10-15% za 3080, wtedy Nvidia nic nie musi :)

Na to co tam jest napisane to tak do końca bym nie patrzył. Bo właśnie nvidia nic nie musi :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, lukadd napisał:

Było coś mówione, że po sklepowej premierze AMD. Czyli znając AMD na ich karty i realną dostępność w sklepach też poczekamy.

Kto normalny rzuci się na rdna2? W tym momencie mały procent, a po premierze 3070 to ze świeczką takich się będzie szukać, ale się znajdą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, DisconnecT napisał:

Ciekawe jaką umowę ma NV z Samsungiem, kiedyś płacili tylko za sprawne chipy, może teraz jest inaczej i kupka odrzutów z 3090 rośnie w zastraszającym tempie. :E

Moore law is dead wyjaśnił bardzo prawdopodobne umowy między Samsungiem i Nv i dlaczego Nv może być zmuszona korzystać z Samsunga przez dłuższy okres. 

Generalnie Nv płaci tylko za sprawne wafle, więc nie dość że zarabia na niższej cenie wafla to jeszcze dodatkowo nie musi się przejmować odpadami, dlatego między innymi Nv mogła obniżyć ceny. 

3080 miał być 100% wydajniejszy od 2080. Wyszło 70%, więc jeśli 3070 miał być na poziomie 2080ti to trzeba odciąć jeszcze z dobre 20% od tego. 3070 będzie na poziomie co najwyżej 2080S, ale za to w RT I DLSS pewnie dobije do poziomu 2080Ti.

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, lukadd napisał:

Na to co tam jest napisane to tak do końca bym nie patrzył. Bo właśnie nvidia nic nie musi :E

No tutaj zgoda pod warunkiem że AMD nie dogoni w jakimś tam stopniu 3080.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Kto normalny rzuci się na rdna2? W tym momencie mały procent, a po premierze 3070 to ze świeczką takich się będzie szukać, ale się znajdą. 

Ja też nie wiem co musieliby naobiecywać żeby ktokolwiek chciał kartę od amd. Nawet jakby na papierze było ok to na 99% będą problemy ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Kto się rzuci? Pamiętaj że "nas" jest garstka, jest bardzo dużo klientów co kupują jakieś gotowce itp. A tam mogą ładować AMD, bo taniej bo mniej prundu bo 16GB, bo na papierze wydajność ta sama. Są też jednak zwolennicy tej marki. Lubią walczyć o stabilność itp. :E
To nawet nie chodzi oto kto to kupi. Nvidia poprostu musi mieć bezapelacyjnie najlepszą kartę na rynku. A 3090 to jest karta półprofesjonalna. No i praktycznie zawsze było xx80ti. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 minut temu, TheMr. napisał:

3080 miał być 100% wydajniejszy od 2080. Wyszło 70%, więc jeśli 3070 miał być na poziomie 2080ti to trzeba odciąć jeszcze z dobre 20% od tego. 3070 będzie na poziomie co najwyżej 2080S, ale za to w RT I DLSS pewnie dobije do poziomu 2080Ti.

3070 będzie bliżej 2080Ti niż 2080super.

3070 ogólnie będzie świetnym GPU do 1440p.

I 3080 nie miał być 2 x wydajniejszy miał być do 2x wydajniejszy, a w normalnych grach bez RT właśnie miało być te ~70% i mniej więcej tak jest. A z czasem w nowych produkcjach jeszcze zyska dodatkową przewagę.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, lukibossss napisał:

Ja też nie wiem co musieliby naobiecywać żeby ktokolwiek chciał kartę od amd. Nawet jakby na papierze było ok to na 99% będą problemy ze sterownikami.

Otóż to 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Temu gościowi Ventus lata bliżej 60C, co prawda w FHD ale karta ciśnie na 95%, brak info o RPM.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Griszah napisał:

Temu gościowi Ventus lata bliżej 60C, co prawda w FHD ale karta ciśnie na 95%, brak info o RPM.

U mnie w Call of Duty Modern Warfare 2019 na fHD, karta ma 52-54 stopnie i do tego kompletnie jej nie słyszę. Gainward RTX 3080 Phoenix. Za to w Marvels Avengers dobija do 73 stopni i również jest mega cicha.

Jedynie co mnie wkurza w tym Gainwardzie to backplate ten brązowy i ta linijka która wygląda tak badziewnie ze za kazdym razem jak patrze na komputer do srodka chce mi sie wymiotowac.

Dzisiaj ja wyciagam.

Edytowane przez Creati2k
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Creati2k napisał:

U mnie w Call of Duty Modern Warfare 2019 na fHD, karta ma 52-54 stopnie

Przy obciążeniu GPU na poziomie 95% masz 52-54C?

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Griszah napisał:

W tym filmiku gościo siedział 5 minut w menu i grał ~4 minuty.

Ma jeszcze drugi filmik, gdzie trochę dłużej gra i pod koniec już 68 stopni i dalej by rosło jakby dłużej grał.

Do tego 1080p mniej ciśnie GPU. RPMy pewnie miał jak u innych ~2k.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Griszah napisał:

Przy obciążeniu GPU na poziomie 95% masz 52-54C?

Skacze w zależności od miejscówki od 89 do 97%, w Marvel Avengers pokazuje obciązenie 99% i temperature 73 stopnie.

Backplate jest tak gorący ze mega parzy jak sie go dotknie. Procesor i7 10700k, temperatury skoczyly o około 7 stopni do gory. Chłodzenie Arctic Liquid Freezer II 280. Chłodzenie na topie obudowy.

Edytowane przez Creati2k
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Creati2k napisał:

U mnie w Call of Duty Modern Warfare 2019 na fHD, karta ma 52-54 stopnie i do tego kompletnie jej nie słyszę. Gainward RTX 3080 Phoenix. Za to w Marvels Avengers dobija do 73 stopni i również jest mega cicha.

Jedynie co mnie wkurza w tym Gainwardzie to backplate ten brązowy i ta linijka która wygląda tak badziewnie ze za kazdym razem jak patrze na komputer do srodka chce mi sie wymiotowac.

Dzisiaj ja wyciagam.

Ogólnie to ten gainward na plus czy na minus? Zauważyłeś aby temperatura proca mocno podskoczyła w odniesieniu to tego co miałeś przed 3080?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiedź Alphacool na moje pytanie dotyczące przedłużonego PCB Zotaca.

"EK made a fault with there cooler.... the cooler will fit on the Zotac, dont worry. Zotac is using the Reference design but a 1 cm longer version with some own connectors. But our cooler has a bigger cutout, so it will fit."

👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co sądzicie o wersji eagle od GB ? Temp na kitguru trzyma wporzadku. Cena na owocowym tez tez wporzadku. Jakie ma wady ? 
ps. 40db nie przeszkadza mi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Poza wygladem backplate:P Gainward według mnie jest bardzo dobry. Temperatury max 73 stopnie (nie wiem czy to bardzo duzo, ale chyba raczej ok) a do tego jest mega cichy.

@STALKERqwe Temperatury procesora podskoczyły max o 7 stopni

Edytowane przez Creati2k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak szczerze to i tak wszystkie te karty wypadają mizernie w porównaniu do 2xxx, wiem że prąd robi swoje, ale moja 2070 nigdy powyżej 1400 RPM i 60 stopni się nie rozpędziła :E 100W różnicy. 

Będzie trzeba się przyzwyczaić do 70+ stopni podczas lata. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Creati2k napisał:

Poza wygladem backplate:P Gainward według mnie jest bardzo dobry. Temperatury max 73 stopnie (nie wiem czy to bardzo duzo, ale chyba raczej ok) a do tego jest mega cichy.

@STALKERqwe Temperatury procesora podskoczyły max o 7 stopni

Weź zrób jak możesz jakiś filmik z pokazanymi tempami i RPM i wrzuć na youtube.

GPU przyciśnij na maxa w 4k w jakiejś wymagającej grze. Jak masz monitor 1080p to odpal DSR 4k czy tam skalowanie w grze.

Ciekawy jestem jak będzie to wyglądać po dłuższym rozgrzaniu i przy wymagającej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się zastanawiam czy jakoś nie przeorganizować chłodzenia proca i tym samym obiegu powietrza w budzie. Akurat przy takiej grzałce przydałoby się porównanie temperatury CPU i GPU w zależności od położenia radiatora (front vs góra)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, TheMr. napisał:

Tak szczerze to i tak wszystkie te karty wypadają mizernie w porównaniu do 2xxx, wiem że prąd robi swoje, ale moja 2070 nigdy powyżej 1400 RPM i 60 stopni się nie rozpędziła :E 100W różnicy. 

Będzie trzeba się przyzwyczaić do 70+ stopni podczas lata. 

No bez przesady 70 stC to normalna temperatura ani ciepło ani zimno. U mnie zawsze karty są tak ustawione żeby łapać ~70-75stC. Jest cicho wydajnie. Nie ustawiam też półpasywnego chłodzenia. W idel karta ma ~35stC przy minimalnym RPM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z racji tego że nigdzie nie można kupić 3080ek anulowałem anulowanie zamówienia na ventusa 😂. Zobacze na własnej skórze, na yt to te filmiki mozna o kant czterech liter... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi