Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, kadajo napisał:

Wiec jednak mój GTX 1070 to będzie najdłużej używanym GPU w PC ever ?

Mile wspominam tą kartę :D Do dziś spokojnie można na niej całkiem fajnie pograć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Spl97 napisał:

Zaraz zadzieje się,jak kurs AMD na NASDAQ będzie powyżej kursu Intela

Nie ma szans. Coś czuję, że to całe Zen 3 to będzie niewypał i ledwo co będzie doganiał Comet Lake-S.
Refreshe od AMD to jakiś cyrk. Pół fpsa za dodatkowe 600 zł. Można psioczyć na Intela, że ceny, że jednorazowe podstawki itp, ale jak wypuszczą proce to jest dym w grach i wiadomo za co się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Althais Wczoraj było blisko,ale dzisiaj kursy wracają na stare tory.

Co do Zen 3,liczę,że w końcu pojawią się konkretniejsze informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Doamdor napisał:

Ja to widzę tak, ceny za najtańsze karty niereferencyjne

  • RTX 3080Ti ~ 6000 zł
  • RTX 3080 ~ 4500 zł
  • RTX 3070 ~ 3000 zł
  • RTX 3060 ~ 2000 zł
  • RTX 3050Ti ~ 1500 zł
  • RTX 3050 ~ 1000 zł

:szczerbaty:

 

https://www.purepc.pl/sony-playstation-5-poznalismy-polska-cene-oraz-date-premiery

Zaraz mnie zlinczujecie za wywoływanie tematu konsol, ale chodzi mi tylko a wyłącznie o kwestię cen.
3000zł za RTXa 3070 oznaczałoby jakieś 3500zł za jeden z lepszych niereferencyjnych modeli, to jest raczej nierealne, skoro dobra wersja 2070Super kosztuje dzisiaj 2500-2600zł. Oznaczałoby to niemal 1000zł podwyżki. Wyższa wydajność za dużo wyższą cenę w tej samej półce i co za tym idzie jej przesunięcie; siłą rzeczy odpowiednikiem cenowym obecnego 2070S byłby RTX 3060.

A przecież w "rozwoju" chodzi chyba o to, żeby z każdą kolejną generacją otrzymywać większą wydajność za te same pieniądze. O ile w przypadku cen Turinga Nvidia miała całkowicie zwolnione hamulce, bo AMD się wgl nie liczyło, o tyle tym razem może być inaczej - zarówno ze względu na nowe konsole jak i RDNA2 - a przynajmniej w tym średnim segmencie. Trzeba być dobrej myśli.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia już dawno temu odleciała. Mnie nie zdziwią ceny nawet wyższe. Te karty to będzie dla mnie tylko ciekawostka bo nawet najniższy model będzie miał cenę kompletnie oderwana od rzeczywistości. Dlaczego? To proste. Dlaczego Nvidia ma sprzedawać swoje karty w takich samych cenach. Z generacji na generacje są coraz droższe, a przy Turingu to już odlecieli w kwestii cena/wydajność w porównaniu do poprzedniej generacji i choc wersje "super" trochę to poprawiły to i tak Nvidia pokazała ze będzie doić graczy i entuzjastów puki chętnie płacą. Wiec tak naprawdę to czy będzie drogo czy nie zależy od nas, ja na pewno nie mam zamiaru wydawać takich pieniędzy na GPU. Nie kupiłem Turinga i nie zamierzam kupować Ampere. Po prostu zaczekam na kartę która da mi dwa razy wyższą wydajność od mojego GTX 1070 w cenie takiej samej w jakiej był GTX 1070.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

 Po prostu zaczekam na kartę która da mi dwa razy wyższą wydajność od mojego GTX 1070 w cenie takiej samej w jakiej był GTX 1070.

Jak tak dalej pójdzie z cenami,to zapewne nie doczekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupie konsole. Choć z drugiej strony nie gram już tak dużo jak kiedyś. A jak już coś gram często to jakiś BF czy ostatni MW. Gry które chodzą idealnie na aktualnym configu wiec może to koniec przygody z rozbudowa PC po porostu. Nowe gry już tak nie bawią (bo są po prostu dla mnie słabe, wole pograć w jakiś starszy tytuł), a upgrade PC tylko po to żeby go testować 5min. w nowej grze dla jakieś RT bo gra nudzi po 2H to dla mnie wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobna premiera 3080Ti/3080 17 września,brzmi nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Spl97 napisał:

Prawdopodobna premiera 3080Ti/3080 17 września,brzmi nieźle

Obyśmy nie polegli cenowo i wydajnościowo jak w 1939  :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech pokaza czy bedzie na co czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiną całą serie Turinga z rynku żeby nie było alternatywy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w tym dziwnego? Niektórzy myślą, że jak karty lecą na EOL to znikają z dnia na dzień ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znikną w przeciągu 1-2 miesięcy po premierze 3070/3080/3080Ti

Decyzja EOL to zakończenie produkcji układów,a producenci mają swoje zapasy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz o czym mówisz.

EOL dotyczy konkretnych modeli kart graficznych, a nie chipów. Same chipy, które są stosowane m.in w lapkach jeszcze długo będą dostępne.

Nie podawaj żadnych konkretnych terminów kiedy co zniknie bo nie masz pojęcia jakie zapasy mają partnerzy Nv. Partnerzy tak czy inaczej muszą być zabezpieczeni odpowiednią ilością ze względu na gwarancje i nie będą na piękne oczy rozdawać Amperków zamiast Turingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sideband napisał:

Nie podawaj żadnych konkretnych terminów kiedy co zniknie bo nie masz pojęcia jakie zapasy mają partnerzy Nv.

Tego nikt nie wie poza partnerami i NV

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, sideband napisał:

Nie wiesz o czym mówisz.

 Partnerzy tak czy inaczej muszą być zabezpieczeni odpowiednią ilością ze względu na gwarancje i nie będą na piękne oczy rozdawać Amperków zamiast Turingów.

Niekiedy rozdają.  Przykład  sprzed lat: Jak znajomemu w 2015 padła GTX780 to wymienili na 980.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

I co w tym dziwnego? Niektórzy myślą, że jak karty lecą na EOL to znikają z dnia na dzień ?

 

Jak GTX 970 był EOL to jeszcze z dwa lata "brzoskwinie" miały go w ofercie :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jakie ceny zaproponują i jak faktycznie wydajna będzie ta nowa generacja. Mały przyrost wydajności, aktualna sytuacja pandemiczna i duże ceny z podatkiem od nowości mogą skutecznie wyczyścić magazyny z rtx20x0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro straszą boomem na krypto to można się spodziewać niezłego wzrostu cen, każdy pretekst dobry. Udało się raz wywindować ceny w kosmos i ludzie łyknęli to i ponownie spróbują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie o to chodzi gadka o krypto może służyć by ludki wykupiły zapasy Turingów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, sideband napisał:

Niekoniecznie o to chodzi gadka o krypto może służyć by ludki wykupiły zapasy Turingów ?

Może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Spl97 napisał:

Prawdopodobna premiera 3080Ti/3080 17 września,brzmi nieźle

A co z 3070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bylo z 2070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...