Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ivonzjeee napisał:

Czy ktoś się spotkał z dropami fps w warzone na najnowszych sterach? 

Nic nie naprawili, jest wzglednie OK, ale gra tak ciezka ze nic nie idzie poradzic.

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, ivonzjeee napisał:

Tak. Spróbuj najnowsze stery 456.98 hotfix. U mnie mocno się poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Mripper napisał:

Głównie W3 i czasem też Horizon Zero Dawn, 4K. W każdej najpierw minimum 30 minut wygrzewania. Mój STRIX się kończy na 2035 MHz w W3, tyle trzyma. TUF OC na 1995 MHz. Póki co, najlepszy jest ten jeden GameRock, który cały czas leci na 2085 MHz.

W "lekkich" grach typu WD2, to ten GameRock trzyma 2230 MHz.

Jest jeszcze kwestia 3 biosu, który Palit może/może nie wyda, obecnie jest testowany i trwa dyskusja czy zostanie publicznie udostępniony, PL w nim to 480W, podejrzewam, że na tym najlepsze biny GameRocka dobiją do 2200 MHz w W3. No ale przetestuję to się wypowiem.

Póki co, muszę robić testy "innego" jeszcze nie wydanego modelu RTX 30X0, którego premiera niebawem.... W sumie najbardziej "nudny" póki co jak dla mnie, no ale ja reprezentuje grupę entuzjastów, więc tylko mały ułamek całości. :)

To ty na tej sztuce już powinieneś pobić mój GPU score(20048) w Time Spy

https://www.3dmark.com/spy/14456712

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Mripper napisał:

Głównie W3 i czasem też Horizon Zero Dawn, 4K. W każdej najpierw minimum 30 minut wygrzewania. Mój STRIX się kończy na 2035 MHz w W3, tyle trzyma. TUF OC na 1995 MHz. Póki co, najlepszy jest ten jeden GameRock, który cały czas leci na 2085 MHz.

Jest jeszcze kwestia 3 biosu, który Palit może/może nie wyda, obecnie jest testowany i trwa dyskusja czy zostanie publicznie udostępniony, PL w nim to 480W, podejrzewam, że na tym najlepsze biny GameRocka dobiją do 2200 MHz w W3. No ale przetestuję to się wypowiem.

Póki co, muszę robić testy "innego" jeszcze nie wydanego modelu RTX 30X0, którego premiera niebawem.... W sumie najbardziej "nudny" póki co jak dla mnie, no ale ja reprezentuje grupę entuzjastów, więc tylko mały ułamek całości. :)

A jak wyglądają temp i rmp przy tych ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Wiadomo coś o ilości X Trio 3080 w Xkomie? Kumpel zamówił 15 minut po premierze i dalej cisza :E A z tego co widzę, to TUFów o wiele więcej wydali. 

Lecą w kulki, ja też mam z dnia premiery z pierwszych minut i cisza.  A jendnemu gościowi wysłali z 26 września zamówienie - pewnie dlatego że potem podnieśli ceny na TUF i gość zamówił po wyższej cenie. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, lukadd napisał:

To ty na tej sztuce już powinieneś pobić mój GPU score(20048) w Time Spy

https://www.3dmark.com/spy/14456712

Całkiem możliwe, ale nie używam syntetyków od zarania dziejów. W wielu grach generalnie jest już ekstremalnie blisko stockowego RTX 3090, na pograniczu 1% różnicy.

27 minut temu, RozQ napisał:

A jak wyglądają temp i rmp przy tych ustawieniach?

Zakładam, że pytasz o tego najlepszego GameRocka, bo 3080 to ja mam obecnie 7, róznych firm.

Po OC do wspomnianych 2085 MHZ - 72 stopnie, 1790 RPM(buda lian li lancool ii mesh, w pełni obłożona wentylatorami, w tym 2 pod GPU), nadal bardzo dobrze. Gdyby tylko jeszcze trochę inaczej wszystkie komponenty rozstawili na PCB - nieco szerzej to byłaby prawdopodobnie najlepsza konstrukcja pod każdym względem imo. Generalnie i tak jest to obecny top, thermopady dobrze dobrane, na pamięciach z obu stron, płytka wzmacniająca i odprowadzająca ciepło z tyłu ale i z przodu; generalnie ktoś chwilę nad tym pomyślał i się przyłożył. 

Edytowane przez Mripper
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Mripper napisał:

Oc to zawsze kwestia sztuki, ale karty Palita i Gainwarda to są jedne z najgorszych 3080 i do tego za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niskie serie, GamingPro oraz Phantom Gainwarda i owszem.

GameRock z pewnością nie. Zdecydowanie bliżej topu, niż dołu. Przetestowałem, mam, wiem. W wielu aspektach lepszy od TUF OC i od mojej sztuki STRIX. 

Co do OC - oczywista, oczywistość - nie bardzo rozumiem, po co to w ogóle napisałeś. :)

Edytowane przez Mripper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, xSnax napisał:

tak tylko bardziej chodzi mi o niereferenta i chciałbym zamknąć się w 3k

Niektóre niereferenty RTx 3080 były tańsze od referentów. Tak samo może być z RTx 3070.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Mripper napisał:

Niskie serie, GamingPro oraz Phantom Gainwarda i owszem.

GameRock z pewnością nie. Zdecydowanie bliżej topu, niż dołu. Przetestowałem, mam, wiem. W wielu aspektach lepszy od TUF OC i od mojej sztuki STRIX. 

Co do OC - oczywista, oczywistość - nie bardzo rozumiem, po co to w ogóle napisałeś. :)

Gdzie dorwałeś GameRocka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dorwałem, dostałem (jak wszystkie karty). Miałem w sumie 11x GameRock, zobacz sobie stronę wcześniej. Taka praca. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

sprawdzales czy korekcja bledow sie nie wlacza??

Gdzie takie cudo sprawdzić ? :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.10.2020 o 23:49, leven napisał:

Jak ten programator wygląda i gdzie go dostanę ?

Zwykły programator eeprom się nada do którego wsadzasz kości z lapkow/mobo stacjonarek itp

Ja mam przykładowo taki https://allegro.pl/oferta/programator-pamieci-eeprom-flash-ezp2010-9807451133

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, ivonzjeee napisał:

Na najnowszych sterach to ja miałem dropy w warzone na swojej 2070Super i dodatkowo w innej grze wywalało mi błąd...już nie pamiętam co to było...odrazu powrót do poprzedniego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Send1N napisał:

Zwykły programator eeprom się nada do którego wsadzasz kości z lapkow/mobo stacjonarek itp

Ja mam przykładowo taki https://allegro.pl/oferta/programator-pamieci-eeprom-flash-ezp2010-9807451133

Programowałeś karty Ampere ?

Czekam na 3060ti i kto wie, jak znam siebie to na pewno będę grzebał w ustawieniach biosu :E

Zapisze sobie link do tego programatora.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byly pytania o retail. To co ja wiem i moge: jedzie 1k sztuk rtx 30x0 do

morele 33%
alsen 20%
proline 11%
mediaexpert 11%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, barthoos napisał:

morele 33%
alsen 20%
proline 11%
mediaexpert 11%

X-kom nic nie dostanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, stanko11 napisał:

X-kom nic nie dostanie?

Tym kanalem nie. Obstawialbym, ze dostaje innym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeśli chodzi o producentów, to jak to wygląda? Których kart będzie najwięcej? No i na kiedy te dostawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TO moze mala poprawka. 88% towaru jest pod kogos, z czego nazwanych podalem wczesniej. "Nienazwanych" jest jeszcze +40%. 

Tylko 12% moze trafic do kogokolwiek i to jest tylko Zotac i Palit. Reszta wie do kogo idzie.

Producenci:
msi 45%
pny 39%
zotac 10%
asus 4%
palit 2%

Dostepnosc 5-25 listopada.

Z ciekawostek - tylko Zotac w czesci idzie morzem (tzn ze karty mial juz duzo wczesniej). Reszta droga (normalny supply)/samolotem (wysylaja na goraco).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Send1N napisał:

Gdzie takie cudo sprawdzić ? :P 

W kazdej grze czy benchmarku, korekcja bledow powodu  spadek fps ;)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 ogóle nie ma Gigabyte w tym co napisales 🥺

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, barthoos napisał:

morele 33%
alsen 20%
proline 11%
mediaexpert 11%

Alsen do tej pory nic nie miał - przynajmniej oficjalnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, leven napisał:

Programowałeś karty Ampere ?

Nie tylko  biosy w lapkach i ze dwa razy na mobo ze stacjonarki :) na 2070s siedzi zwykła kość biosu która podchodzi do tego typu programatora wiec chyba na ampere nie wymyślili cudów jakiś 😜 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi