Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem tylko czy miałeś kiedyś kartę zjadajacą 350 W, bo to zmienia perspektywę widzenia. Każde 50 W mniej robi zauważalna różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, vitucky napisał:

nigdy nie odczuwałem takiego problemu, preferuję zawsze max wydajność i stabilność po OC a przy UV to o stabilność w grach ciężko jak tu czytam a nie ma nic gorszego jak zwiecha na multi ;)

UV jest stabilne jak ustalisz odpowiednie dla danej sztuki wartości i przetestujesz z czasem w grach. Przecież "przy max wydajność i stabilność po OC" też testujesz, dasz np. +160 Core, będzie śmigać w 2-3 grach kilka godzin, a w końcu raz i drugi się wysypie w innej i zejdziesz na +150. Tak samo przy UV, testujesz daną max wartość dla ustalonego przez siebie napięcia, które Ci już odpowiada pod kątem cisza/temperatura/wydajność. Jeśli będzie na granicy, to wywali się w którymś momencie i zazwyczaj wystarczy po prostu o 15MHz obniżyć zegar.

Jeśli chcesz stabilność pełną od startu bez testowania, to pozostaje Ci trzymać kartę na domyślnych zegarach, +Core to też narażanie stabilności.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, vitucky napisał:

nigdy nie odczuwałem takiego problemu, preferuję zawsze max wydajność i stabilność po OC a przy UV to o stabilność w grach ciężko jak tu czytam a nie ma nic gorszego jak zwiecha na multi ;)

Jak preferujesz max wydajność to przecież dobieranie ustawień i napięć na tablicy niczym się nie różni do tego czy robisz to dla 1900, 2000 czy 2100Mhz. W jednym i drugim czy trzecim przypadku musisz dobrać jak najniższe możliwe napięcie do danego taktowania, aby wycisnąć max potencjał z chipu :E i tak samo musisz przetestować stabilność.

Gdyby nie tablica to w życiu bym nie zrobił 20k gpu score w Time Spy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Jak dla mnie to mogą dać boxa z intela ;) (niezbyt patrzę na wygląd karty) jeżeli to by obniżyło cenę karty o np: 200zł, kupi się Xtreme4 i poleci na pełnym pasywie z maxUV@1500-1550MHz+TDPokoło50% (i zostaje +/- 85% fabrycznej wydajności). No a wspomniany Twin Edge będzie miał wystarczający układ chłodzenia by zrobić na nim maxUV, a wentylatory ustawić na stałe na najniższych obrotach = cisza.

Temat mocnego UV mnie interesuje tak,że średnio bym powiedział :E,ale tak z głową obniżyć napięcie GPU o 100-150 mV bez utraty wydajności jak najbardziej.
Skoro chłodzenie w Twin Edge 3070 daje radę,to z 3060 Ti też da radę,najwyżej obetną jeden heatpipe lub zmienią podstawę chłodzenia GPU.

11 godzin temu, Monn napisał:

No ja mam tego Twin Edge i jeden z plusow jest taki, ze wentyle wlaczaja sie dopiero od 60 stopni niezaleznie od obciazenia W. Takze jestem sobie w stanie wyobrazic, ze mocne UV na 3060ti = wentyle w wiekszosci grach sie nawet nie wlacza jezeli ktos ma dobrze wentylowana bude.

To jest spory plus w porównaniu do Turingów od Zotaca,te nie miały trybu półpasywnego,obojętnie czy to model Twin Fan czy AMP/AMP Extreme i wentylatory kręciły się cały czas niezależnie od temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w nawiazaniu do cewek xD Przypadkiem przewijalem filmik i prosze panstwa sa i swierszcze xD Wiadomo, ze CS :)

 

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quake RTX lepiej mi zweryfikował oc pamięci musiałem zjechać do +1200. 

Pobór mocy do 330W po UV. Ale pozytywne zaskoczenie, że karta w takim wypadku wydajniejsza jest w Q2 od 3090 z limitem mocy 380W  po wyjęciu z pudełka.

Jak jeszcze nie zauważyliście to radzę nie katować tych kart wysokimi temperaturami. Niższe temp pozytywnie wpływają na spadek poboru mocy. Na Pascalu też była różnica, ale nie tak duża.

Przy takim sterowniku nie da się wykręcić na maxa karty nawet do testów. Na wyższych taktach skoki są jeszcze większe po wbiciu zegara 2200 karta włazi na chwilę na 2190, a za chwilę 2175/2160/2145 i dopiero jak temp rośnie 2160 i 51stopni 2175 ?

Ps. Q2 pamięci dają fajnego kopniaka jak na pamięci. Podniesienie taktowania o 12.6% daje 7% kopa.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakieś ~ 2.7% jestem w plecy na taktowaniu VRAM'u i 6.5% na suchej przepustowości, dobrze jest, trzeba będzie popracować nad rdzeniem jeszcze, a może i +950 by weszło na pamięciach.
U mnie udaje się utrzymać temperaturę w zakresie 59-64 stopnie w zależności od miejsca na 0.825v, wentylatory są dość nisko ustawione ~ 1500-1600 RPM.

Jensen, odpalaj piekarnik czas zrobić porządne sterowniki ?
Ciekawy jestem jaki zysk będzie jak NV wprowadzi do swoich sterów odpowiednik SAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał wymaksować wydajność w Q2 to nie wiem czy 550W limitu starczy.

450W to nawet do 2000Mhz nie starczy w Q2 ?

https://www.3dmark.com/pr/499667

Przez większość czasu testu leci 2160 to cudów nie ma.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel dogadał się z CM i EKWB, aby zrobić AIO wspomagane ogniwami Peltiera, tak się zastanawiam czy bardziej NV by się to nie przydało, wraz z roczną zniżką na prąd u dostawców, na całym świecie. ?

450W ledwie starczy na ~ 2075 MHz w RDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam siedzi ogniwo 200 W, dużo tym nie schłodzi się :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sideband napisał:

Jakby ktoś chciał wymaksować wydajność w Q2 to nie wiem czy 550W limitu starczy.

450W to nawet do 2000Mhz nie starczy w Q2 ?

https://www.3dmark.com/pr/499667

Przez większość czasu testu leci 2160 to cudów nie ma.

Bardzo podobnie jak u mnie

https://www.3dmark.com/3dm/52907802?

Ale jak zszedłeś tak nisko z temperaturami. Dodatkowy nawiew? Napięcia. Czy już coś majstrowałeś przy chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem u mnie zawsze otwarta obudowa. Gdyby nie kurz to miałbym bencha nie lubię mieć gorącej zupy w budzie, a jak nic się nie robi obudowę się zamyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę jeszcze u siebie posprawdzać, bo do tego testu na szybko i dość wysokie napięcia dałem i buda zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niska temp to będą świrować takty przynajmniej na najnowszych sterach dlatego odpuściłem dalsze testowanie. Jak widzę takie skoki to się pukam w głowę jak można takie gówno zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sideband napisał:

Nic nie robiłem u mnie zawsze otwarta obudowa.

Za czasów któregoś athlona i jakiś grzałki GPU to miałem też otwartą i jeszcze wiatrak biurowy był przystawiony. Te tumany kurzu w środku i cisza :D. Ale człowiek był młody i nie zwracał uwagi na pierdoły..liczyła się czysta MOC :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz też się liczy czysta moc, ale tylko do testów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tomcug napisał:

Tam siedzi ogniwo 200 W, dużo tym nie schłodzi się :lol2:

Pomysł jest, ogniwo 600-700W, dedykowany zasilacz 1200-1400W do GPU i ogniwa, nikt nie powiedział że życie entuzjasty jest tanie. ?

PS. @sideband Wrzuciłeś bios od Asusa do X-Trio?

Edytowane przez DisconnecT
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DisconnecT napisał:

Pomysł jest, ogniwo 600-700W, dedykowany zasilacz 1200-1400W do GPU i ogniwa, nikt nie powiedział że życie entuzjasty jest tanie. ?

To teraz go zrealizuj 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomcug napisał:

To teraz go zrealizuj 8:E

Ja takie dziwadła lubię oglądać z daleka, najlepiej przez ekran. ?
Pelty na tyle mają nędzną sprawność że już lepiej było by się dogadać z kimś kto ma sprzęt i uprawnienia f-gaz, żeby zrobić jakiegoś potworka na małym agregacie od klimy.

9 minut temu, sideband napisał:

Tak

Patrzyłeś jak wygląda temperatura VRM przy takich zabawach na +400W? Szkoda że MSI nie dorzuciło sensora na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3090 tdp 500w na 240aio bez huraganu można szybko wodę zagotować :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie

granie w 144hz w gry FPS z prockiem r5 3600 4.4ghz + 16gb ram 3733  + rtx 3070   - lepiej monitor 1080p czy 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DisconnecT napisał:

Ja takie dziwadła lubię oglądać z daleka, najlepiej przez ekran. ?
Pelty na tyle mają nędzną sprawność że już lepiej było by się dogadać z kimś kto ma sprzęt i uprawnienia f-gaz, żeby zrobić jakiegoś potworka na małym agregacie od klimy.

Patrzyłeś jak wygląda temperatura VRM przy takich zabawach na +400W? Szkoda że MSI nie dorzuciło sensora na płytce.

Nawet jakby mieć kamerę termowizyjną to pomiar nie będzie miarodajny. Dr Mos-y na Msi mają wewnętrzne zabezpieczenie termiczne, ale niestety nie można monitorować ich temperatury.

Podstawa to nie gotować karty to spokojnie sekcja da radę. Teraz sporo producentów nie podaje max mocy strat i wydolności prądowej w zależności od temperatury złącza. Ale to co podają to kiepski scenariusz dla sekcji + jak każdy producent podają nieco gorsze parametry. Czy to pojedyncze fety i czy dr mos mają rozrzuty w jakości.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pioneer83 napisał:

Powyżej tej wartości włącza się korekcja błędów i wydajność spada.

Da się to jakoś sprawdzić czy po prostu gołym okiem trzeba obserwować ilość fps :> 

29 minut temu, samsungs6 napisał:

mam jeszcze pytanie

granie w 144hz w gry FPS z prockiem r5 3600 4.4ghz + 16gb ram 3733  + rtx 3070   - lepiej monitor 1080p czy 1440p

jasne ze 1440p kup raz a dobrze zamiast zakisnąć na fhd, chociaz z drugiej strony według jednego znawcy 3070 to karta max do 1080p :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...