Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Spada ilość klatek w Q2 te 50Mhz potrafi obciąć wydajność o ~20%, dosłownie kilkanaście sekund i obcinka.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Send1N napisał:

Da się to jakoś sprawdzić czy po prostu gołym okiem trzeba obserwować ilość fps :> 

jasne ze 1440p kup raz a dobrze zamiast zakisnąć na fhd, chociaz z drugiej strony według jednego znawcy 3070 to karta max do 1080p :E 

tylko czy na 1440p z rtx 3070 na luzie ogarne te 144fps w grach? i jak  z detalami w innych grach? pogram na maxie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, samsungs6 napisał:

tylko czy na 1440p z rtx 3070 na luzie ogarne te 144fps w grach? i jak  z detalami w innych grach? pogram na maxie?

Na multi ci nie potrzebne ultra lepiej wykorzystać tam hz monitora, druga sprawa że gry i tak lepiej wyglądają na high-med w 1440p niż w 1080 ULTRA :E w single spokojnie wymaksujesz detale z jakimś lockiem na 70-75fps (oczywiście z głową bo są opcje które zabijają każdy sprzęt a nic nie dają ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug

Masz jeszcze tego strixa? Z ciekawości jakbyś miał i chciał chwilę sprawdzić jaki jest rozstrzał pomiędzy różnymi sztukami.

To u mnie na stock performance w Wieśku 3 wszystko max + HW x2 w 4k,  bieganko w pogodny dzień po krzywuchowych moczarach. Dane zebrane po wstępnym 20minutowym wygrzaniu karty. Minimalne zanotowane takty 1875Mhz max 1935Mhz. Średni 1907Mhz.

U mnie Gpu zamknięte w phanteks 719, wentyle na 1000rpm w budzie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ci już niestety nie sprawdzę, karta poleciała wczoraj do kupującego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłeś wyciągnąć z obudowy, a już ktoś Ci ją z rąk zabrał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka z hurtowni, takie życie :E Generalnie nie rozpaczam, ten klocek jest po prostu przeciętny ;)

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomcug napisał:

Sztuka z hurtowni, takie życie :E Generalnie nie rozpaczam, ten klocek jest po prostu przeciętny ;)

Testowałeś TUFA albo X Trio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz TUF w kompie. Trio miałem wcześniej, fizycznie karty już nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomcug napisał:

Mam teraz TUF w kompie. Trio miałem wcześniej, fizycznie karty już nie mam.

Ja mam TUFA, zastanawiam się czy dokładając do Strixa 3 stówki zyskam na kulturze pracy.

Mógłbyś coś powiedzieć w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zyskasz, to chłodzenie ze Strixa wcale nie jest takie dobre, na jakie wygląda. Jak już karta z trzema złączami, to Trio i ewentualnie flash BIOS-u ze Strixa, jak ktoś potrzebuje 450 W ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomcug napisał:

Nie zyskasz, to chłodzenie ze Strixa wcale nie jest takie dobre, na jakie wygląda. Jak już karta z trzema złączami, to Trio i ewentualnie flash BIOS-u ze Strixa, jak ktoś potrzebuje 450 W ?

No właśnie "na oko" chłodzenie Strixa wygląda potężnie na tle TUFa, 

To zapytam jeszcze, czy wymieniając Tufa na X trio zyskam na kulturze pracy?

Miałem przez chwilę 3070 X trio i przy tym samym RPM wentyle były cichsze niż te z TUF 3080.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jak po prostu wkładasz kartę do kompa i ma działać, to wtedy Trio prosto po wyjęciu z pudełka ma lepszą kulturę pracy. Ale raczej zakładam, że każdy optymalizuje sprzęt, a przy zadanym poziomie hałasu (oczywiście będą to różne obroty) te dwa chłodzenia są bardzo, bardzo porównywalne od strony temperatur.

Edytowane przez tomcug
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomcug napisał:

To zależy. Jak po prostu wkładasz kartę do kompa i ma działać, to wtedy Trio prosto po wyjęciu z pudełka ma lepszą kulturę pracy. Ale raczej zakładam, że każdy optymalizuje sprzęt, a przy zadanym poziomie hałasu (oczywiście będą to różne obroty) te dwa chłodzenia są bardzo, bardzo porównywalne od strony temperatur.

Ja i tak robię UV, aby ograniczyć ten ogień w budzie. 

Chyba muszę przestać wydziwiać i zostać z TUF-em bo to udany model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUF to moim zdaniem jedna z najbardziej udanych odmian RTX 3080, o ile w ogóle nie najbardziej udana (z różnych względów - dobre chłodzenie, świetna sekcja, niezła cena w teorii, bo wszyscy wiemy jak z dostępnością). Ciesz się sprzętem, nie wydziwiaj ;)

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tomcug napisał:

Nie zyskasz, to chłodzenie ze Strixa wcale nie jest takie dobre, na jakie wygląda. Jak już karta z trzema złączami, to Trio i ewentualnie flash BIOS-u ze Strixa, jak ktoś potrzebuje 450 W ?

X-Trio pod kątem chłodzenia nie będzie wydajniejsze od Strixa'a mam obydwie karty i porównywałem je pod tym kątem, generalnie czytałem Twój test i z częścią mogę się zgodzić, choć trzeba przyznać że trafiła Ci się wybitnie słaba sztuka pod kątem GPU. Boost fabryczny sporo niższy od mojej sztuki.

2 godziny temu, sideband napisał:

Nawet jakby mieć kamerę termowizyjną to pomiar nie będzie miarodajny. Dr Mos-y na Msi mają wewnętrzne zabezpieczenie termiczne, ale niestety nie można monitorować ich temperatury.

Podstawa to nie gotować karty to spokojnie sekcja da radę. Teraz sporo producentów nie podaje max mocy strat i wydolności prądowej w zależności od temperatury złącza. Ale to co podają to kiepski scenariusz dla sekcji + jak każdy producent podają nieco gorsze parametry. Czy to pojedyncze fety i czy dr mos mają rozrzuty w jakości.

To że jest throttling VRM w MSI to ja wiem, myślałem że robiłeś jakieś pomiary aby +/- zobaczyć jak zachowuje się układ pod obciążeniem Strix tutaj notuje wybitnie niskie temperatury, często raptem o kilka stopni wyższe niż samo GPU. Choć prawda jest taka że nikt nie wie w którym miejscu ten sensor jest posadzony. ?

Przy 450W PL ciężko nie zagotować tego rdzenia, 3000 RPM na chłodzeniu mocno zalecane, ale przy UV to żaden problem, jak mówiłem u mnie temperatura waha się od 59 do 63 stopni w zależności od obciążenia przy 1500-1600 RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzeń to widać ewidentnie, że chłodzenie MSI zachowuje się bardziej kulturalnie przy wyższych obrotach wentylatorów. Zapewne to kwestia konstrukcji radiatora. Finy w MSI są wygięte tak by "wlot" był szerszy i nawet na zdjęciach radiator od Asusa wydaje się mieć gęściej upakowane finy.

Zabawy ze ściąganiem backplate i pomiar pirometrem nie mają żadnego sensu. Istotna jest temperatura złącza, pomiar temp pcb tak gdzie znajduje się sekcje niewiele mi powie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU w tej sztuce było słabe i tu nie ma co zaprzeczać ? Nie zmienia to jednak faktu, że jak za tę kasę chłodzenie niczego specjalnego nie pokazuje i z tej dwójki ewidentnie skłaniałbym się ku Trio, choć jednocześnie pałowanie GPU powyżej 370 W uważam za bezsens, stąd wziąłbym po prostu TUF-a :E

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Miała być 2080ti ?

Tak w ostaniej chwili dostałem meila, że sklep ma mojego Aorusa na któego polowałm kilka tygodni. W porę do gościa napisałem, czy anuluje mi mój zakup. Już prawie wychodził na pocztę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bałeś się, że 8 GB VRAM uglebi kartę w przyszłości? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomcug napisał:

GPU w tej sztuce było słabe i tu nie ma co zaprzeczać ? Nie zmienia to jednak faktu, że jak za tę kasę chłodzenie niczego specjalnego nie pokazuje i z tej dwójki ewidentnie skłaniałbym się ku Trio, choć jednocześnie pałowanie GPU powyżej 370 W uważam za bezsens, stąd wziąłbym po prostu TUF-a :E

Po prostu TUF dość wysoko poprzeczkę zawiesił, pod kątem PCB i chłodzenia to praktycznie poziom dawnego Strixa na 2080Ti, nowy Strix nie jest zauważalnie lepszy, chłodzenie ma wyższą sprawność i wynika to z większej masy radiatora, łączna waga X-Trio to 1550g, Strix ponad 1820g.
Te karty na odlocie z PL wszystkie są problematyczne w zamkniętej budzie, ale przy dobrym UV, już Strix potrafi zachwycić.

Z ciekawości równałem X-Trio i Strixa na tym samym RPM - 1800 i tutaj Strix był o 4-5 stopnie chłodniejszy od X-Trio, czy dużo czy mało to zależy od punktu widzenia. Nie zmienia to faktu że Strix TUF i X-Trio pod UV będą bardzo przyjemnymi konstrukcjami.

5 minut temu, pablo-8511 napisał:

Tak w ostaniej chwili dostałem meila, że sklep ma mojego Aorusa na któego polowałm kilka tygodni. W porę do gościa napisałem, czy anuluje mi mój zakup. Już prawie wychodził na pocztę :E

Coś mi w tym Aorusie nie pasowało, jakiś taki za mały, a to jest 3070 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomcug napisał:

Nie bałeś się, że 8 GB VRAM uglebi kartę w przyszłości? :lol2:

Przez moment po anulowaniu 2080 Ti przeszła mnie ta myśl ;) Nie używam jednak monitoru 4K, więc nie powinno być źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sideband napisał:

Co do chłodzeń to widać ewidentnie, że chłodzenie MSI zachowuje się bardziej kulturalnie przy wyższych obrotach wentylatorów. Zapewne to kwestia konstrukcji radiatora. Finy w MSI są wygięte tak by "wlot" był szerszy i nawet na zdjęciach radiator od Asusa wydaje się mieć gęściej upakowane finy.

Zabawy ze ściąganiem backplate i pomiar pirometrem nie mają żadnego sensu. Istotna jest temperatura złącza, pomiar temp pcb tak gdzie znajduje się sekcje niewiele mi powie.

 

Tak, to jest prawda X-Trio ma nieco wyższą kulturę pracy pod kątem samych wentylatorów, ale też nieco jest niższa sprawność. X-Trio przy okazji nie ma tego okienka wylotowego na blackplate, więc też pod tym względem charakterystyka jest zupełnie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...