Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Doamdor napisał:

Tak nisko z wydajnością nie będzie.

 

Patrząc wstecz i porównując Maxwell vs Pascal to GTX 980TI = GTX 1070

W tym przypadku liczę na podobny scenariusz RTX 2080TI = RTX3070

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, blubaju napisał:

Patrząc wstecz i porównując Maxwell vs Pascal to GTX 980TI = GTX 1070

W tym przypadku liczę na podobny scenariusz RTX 2080TI = RTX3070

 

Fajny scenariusz, ale jak ti będzie z ceną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blubaju napisał:

Patrząc wstecz i porównując Maxwell vs Pascal to GTX 980TI = GTX 1070

W tym przypadku liczę na podobny scenariusz RTX 2080TI = RTX3070

 

Już na premierę 1070 była szybsza średnio ~9% od Titana.

By złapać 2080ti musieliby podbić TDP dla 3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak było na premierę rtx2070 = 1080TI? Dopiero długo po premierze można powiedzieć, że 2070 super  = 1080TI

Obstawiam, że największy progres wyjdzie w RT i DLSS.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet 3070 będzie trochę poniżej 2080Ti, to będzie nie najgorzej. Ciekawe jak z cenami, ja się jak zawsze nastawiam na 3080Ti i liczę że będzie cenowo przyzwoicie, a także spory kop względem 1080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Obstawiam, że największy progres wyjdzie w RT i DLSS.

 

Tak tak DLSS 5.0 ?

Wydajność RT jest bezpośrednio powiązana z wydajnością ALU. Dlatego wydajność w RT nagle nie wystrzeli n-razy przy obecnej architekturze.

A Nv musi mieć powód by pompować TDP i wydajność w swoich kartach. A takowego wcale może nie być(mowa o AMD).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomijając cenę zapewne około hmm 8tyś ? PLN za 3080Ti od najdroższego ;) producenta

Asus Rog Strix

jak myślicie duża będzie różnica w wydajności między tym co mam ?

Są już jakieś spekulacje że między 2080Ti a 3080Ti będzie ... nie wiem 50% różnicy ? Czy raczej będzie to 15% i raczej aktualnie nie warto na premierę zawracać sobie zmianą głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spekulacje są takie, że do FHD 240hz lepiej wymień CPU albo monitor, kolejne szybsze GPU nic nie da.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Minciu napisał:

Spekulacje są takie, że do FHD 240hz lepiej wymień CPU albo monitor, kolejne szybsze GPU nic nie da.

Spokojnie karta i tak nie jest w stanie w większości gier wyświetlić nawet  160FPS - w te gry które gram CPU jej nie ogranicza.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RsNeo napisał:

Panowie pomijając cenę zapewne około hmm 8tyś ? PLN za 3080Ti od najdroższego ;) producenta

Ile ? Widziałem spekulacje, że będzie kosztować 6k, ale jeszcze nikt raczej nie strzelał tutaj w cenę 8k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Althais napisał:

Ile ? Widziałem spekulacje, że będzie kosztować 6k, ale jeszcze nikt raczej nie strzelał tutaj w cenę 8k.

Jeżeli 3080Ti ma być wg spekulacji sporo wydajniejszą kartą od 2080Ti to te 6k to są marzenia senne. 2080Ti dziś kosztuje 6k i Nvidia miałaby wypuszczać nowszą wydajniejszą konstrukcję w cenie starej konstrukcji? ;) 

Nie, nie zrobią obniżek 2080Ti przed premierą 3080Ti. Po prostu ustalą nową cenę dla 3080TI i zobaczą jak się sprzedaje 3080Ti na premierze i dopiero wtedy zrobią korekty (lub i nie bo nie będzie takiej potrzeby) cen 2080Ti lub 3080Ti.

Ps. Nvidia nie ma konkurencji w najwyższym topie i niestety może sobie dyktować tak ceny aż w końcu portfele konsumentów powiedzą dość.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Jeżeli 3080Ti ma być wg spekulacji sporo wydajniejszą kartą od 2080Ti to te 6k to są marzenia senne. 2080Ti dziś kosztuje 6k i Nvidia miałaby wypuszczać nowszą wydajniejszą konstrukcję w cenie starej konstrukcji? ;) 

Nie, nie zrobią obniżek 2080Ti przed premierą 3080Ti. Po prostu ustalą nową cenę dla 3080TI i zobaczą jak się sprzedaje 3080Ti na premierze i dopiero wtedy zrobią korekty (lub i nie bo nie będzie takiej potrzeby) cen 2080Ti lub 3080Ti.

Ps. Nvidia nie ma konkurencji w najwyższym topie i niestety może sobie dyktować tak ceny aż w końcu portfele konsumentów powiedzą dość.

Może nasze, polskie portfele powiedzą dość. Jednak dla tych co zarabiają w euro lub dolarach dolarach będzie to podwyżka do zaakceptowania. Dla nich będzie to podwyżka tego typu jak by u nas taka karta wzrosła cenowo o 300 zł. No i poza tym takie szaleństwo cenowe musi się skończyć bo niedługo to x080Ti będzie kosztował tyle co karty dla profesjonalistów, a to dalej jest karta przeznaczona do grania, a nie zastosowań profesjonalnych.

Edytowane przez Althais
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkt jest tyle wart ile ludzie są za niego w stanie zapłacić. Podwyżki to tylko i wyłączenie wina graczy i entuzjastów PC ;) 

Ja swojego PC nie aktualizuje już od 6 lat (CPU) i 4 lat (GPU) własnie dlatego że nie podobają mi się ceny :)

Gdy wreszcie jego wydajność spadnie poniżej mojego akceptowalnego poziomu to na bank będę miał na rynku CPU i GPU w cenach które akceptuje.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem wyrzuty sumienia, że wydaję rekordowo dużo tj 1000 zł na 8800GT. Teraz trzeba dać kilka tysi za kartę z podobnego segmentu.
Jak za takiego GTX 970 przyszło mi zapłacić 1400 to żona się w głowę pukała. Teraz jak tu kobiecie powiedzieć, że chcę kupić kartę za kilka razy więcej ??

Edytowane przez Althais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj się kobiety, ona ma zawsze racje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Althais napisał:

Może nasze, polskie portfele powiedzą dość. Jednak dla tych co zarabiają w euro lub dolarach dolarach będzie to podwyżka do zaakceptowania. Dla nich będzie to podwyżka tego typu jak by u nas taka karta wzrosła cenowo o 300 zł. No i poza tym takie szaleństwo cenowe musi się skończyć bo niedługo to x080Ti będzie kosztował tyle co karty dla profesjonalistów, a to dalej jest karta przeznaczona do grania, a nie zastosowań profesjonalnych.

Dokładnie tak jak piszesz? Ale myślisz że NV będzie się przejmowała kilkoma bieda polskimi portfelami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Althais napisał:

Kiedyś miałem wyrzuty sumienia, że wydaję rekordowo dużo tj 1000 zł na 8800GT. Teraz trzeba dać kilka tysi za kartę z podobnego segmentu.
Jak za takiego GTX 970 przyszło mi zapłacić 1400 to żona się w głowę pukała. Teraz jak tu kobiecie powiedzieć, że chcę kupić kartę za kilka razy więcej ??

Ja sobie postawiłem granicę 1500 złotych za kartę graficzną i jak dotąd się tego trzymam. Choć z uwagi na posiadany monitor 2560x1440 144Hz zasadnym byłby zakup 2070 Super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Althais napisał:

Kiedyś miałem wyrzuty sumienia, że wydaję rekordowo dużo tj 1000 zł na 8800GT. Teraz trzeba dać kilka tysi za kartę z podobnego segmentu.
Jak za takiego GTX 970 przyszło mi zapłacić 1400 to żona się w głowę pukała. Teraz jak tu kobiecie powiedzieć, że chcę kupić kartę za kilka razy więcej ??

Takich oto niestety czasów dożyliśmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Althais napisał:

Jak za takiego GTX 970 przyszło mi zapłacić 1400 to żona się w głowę pukała. Teraz jak tu kobiecie powiedzieć, że chcę kupić kartę za kilka razy więcej ??

Strzelam,że żona u ciebie zarządza domowym budżetem.

Spróbuj powiedzieć,ale mam przeczucie,że będzie ciężka rozmowa.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Produkt jest tyle wart ile ludzie są za niego w stanie zapłacić. Podwyżki to tylko i wyłączenie wina graczy i entuzjastów PC ;) 

Ja swojego PC nie aktualizuje już od 6 lat (CPU) i 4 lat (GPU) własnie dlatego że nie podobają mi się ceny :)

Gdy wreszcie jego wydajność spadnie poniżej mojego akceptowalnego poziomu to na bank będę miał na rynku CPU i GPU w cenach które akceptuje.

Masz na przykładzie intela co robi monopol. To teraz prześledź jak Nv umocniła się na rynku w ciągu ostatnich lat. Dlatego największy wpływ na ceny ma realna konkurencja, a nie lolki, które zapłacą każdą kasę za titanka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że,przez monopol Intel osiadł na laurach,a NV nie zamierza popełnić błędu Intela(AMD na rynku GPU trochę nie radzi sobie,to też sprawia,że ceny są takie a nie inne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kolejnej generacji GPU od czerwonych. Jeśli powrócą do kotletów to NV obejmie prowadzenie rynku dość szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, RsNeo napisał:

Spokojnie karta i tak nie jest w stanie w większości gier wyświetlić nawet  160FPS - w te gry które gram CPU jej nie ogranicza.

Ryzen 2700 + wolny ram do najszybszych TNek 240Hz i jeszcze wyjatkowo nie ogranicza, ostro :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Strzelam,że żona u ciebie zarządza domowym budżetem.

Dlatego właśnie jestem kawalerem :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę po za tematem, ale pozwolę sobie zapytać.  Wiecie może jak wyglada sprawa ograniczania wydajności poprzedniej generacji GPU, gdy oferowana jest nowsza, poprzez ingerencję w sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...