Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no spoko - zdaje sobie z tego sprawe, ze nowy sprzet to nowe problemy, czasami stare powracajace.

Chodzi ogolnie o fakt, ze wielu twierdzi ze u NV nie ma tych problemow. ;)

 

Mi akurat wiekszosc z nich nie przeszkadza o ile karta nie sypie blue-screenami albo nie powoduje jakichs innych randomowych niestabilnosci.

U mnie np taktowanie gpu w 3070 skacze z deklarowanych 1802MHz na 1812 i wyzej, a tak nie powinno byc. No ale da sie to jeszcze przezyc zwiekszajac odrobine napiecie dla pelnej (mam nadzieje) stabilnosci.

Inna sprawa, ze czasami taktowanie pamieci skacze tez obecnie miedzy 203MHz, 405MHz a 4000MHz na pulpicie przy odpalonym chrome i masie zakladek wedlug Argus Monitor, a tego juz nie powinno byc wedlug mnie.

Fakt faktem, karta jest mega cicha dzieki Fan Stop, a dzialajac na przegladarce/w systemie temperatura nie wskakuje powyzej 40stopni.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

A jaki model 3060 TI biorąc pod uwagę cisze ale też cenę? Na co polować? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma chyba co oszczedzac na chlodzeniu wzgledem 50-100zl wedlug mnie.

Gaming X, 2 wentylatorowe powinno dawac rade jako tako, ale kart tych jeszcze nie ma.

Gaming Trio X, ale cena bedzie wyzsza.

TUF, ale tu cena bedzie jeszcze wyzsza niz za Trio X.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zachy napisał:

Nie no spoko - zdaje sobie z tego sprawe, ze nowy sprzet to nowe problemy, czasami stare powracajace.

Chodzi ogolnie o fakt, ze wielu twierdzi ze u NV nie ma tych problemow. ;)

 

Mi akurat wiekszosc z nich nie przeszkadza o ile karta nie sypie blue-screenami albo nie powoduje jakichs innych randomowych niestabilnosci.

U mnie np taktowanie gpu w 3070 skacze z deklarowanych 1802MHz na 1812 i wyzej, a tak nie powinno byc. No ale da sie to jeszcze przezyc zwiekszajac odrobine napiecie dla pelnej (mam nadzieje) stabilnosci.

Inna sprawa, ze czasami taktowanie pamieci skacze tez obecnie miedzy 405MHz a 4000MHz na pulpicie przy odpalonym chrome i masie zakladek wedlug Argus Monitor, a tego juz nie powinno byc wedlug mnie.

Stany energetyczne też czasami lubią zaszaleć, sterownik lubi przerzucać między P0, a P8, często pomija stany pośrednie, ale to aż tak nie jest bolesne, zwłaszcza że w końcu przy użytku konfiguracji wielomonitorowych z wysokim odświeżaniem GPU bez problemu do P8 schodzi, na Pascalu/Turingu był z tym dramat.

Z tego co widzę obecna gałąź sterowników 45x.xx to już będzie okres przejściowy i łatanie głównie najbardziej dokuczliwych błędów, większe zmiany i poprawki mają się pojawić wraz z gałęzią 465.xx z którą też wprowadzą Re-Size BAR (Smart Memory Access).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, DisconnecT napisał:

Chociażby tablica boost nadal chodzi jak pijana, a do tego od czasu do czasu w aplikacjach 2D potrafi przypakować BSOD'a 0x116 nvlddmkm.sys, prawdopodobnie spowodowany przez problem z G-Sync. To tak pobieżnie, ale jest tego sporo, zajrzyj na forum NV, ludzie mają sporo problemów z Ampere.

Myślę, ze to kwestia konfiguracji kompa i "zaśmiecenia" systemu, ja mając już ponad mc 3080 Asusa TUF OC, zero dosłownie zero problemów ze sterownikami, czy stabilnością pracy karty, czy to 2d czy 3d, w uśpieniu bez uśpienia, czy to na boku czy stojącą. I używam monitora z G-sync.  

Edytowane przez tajfunikpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tajfunikpol napisał:

Myślę, ze to kwestia konfiguracji kompa i "zaśmiecenia" systemu, ja mając już ponad mc 3080 Asusa TUF OC, zero dosłownie zero problemów ze sterownikami, czy stabilnością pracy karty, czy to 2d czy 3d, w uśpieniu bez uśpienia, czy to na boku czy stojącą. I używam monitora z G-sync.  

A ja myślę że to nie jest kwestia ani systemu ani konfiguracji. Zacznijmy od tego że problemów z tablicą nie zauważysz jeżeli nie konfigurujesz własnej krzywej i siedzisz na konfiguracji stockowej. Po drugie błędy bsod 0x116 wynikają z samego sterownika i debugowanie problemu to potwierdza, czysty system niczego nie zmienia bo mam takowe na osobnych dyskach do testów. Wystarczy sprawdzić forum NV, ludzie nawet na Turingach doświadczają zwiększonej ilości problemów do czasu wprowadzenia sterowników pod Ampere, tak jak powiedziałem okres w którym pojawia się nowa generacja GPU zawsze jest problematyczny i mija kilka dobrych wersji zanim większość usterek zostanie naprawiona.

Co do uśpienia to też nie miałem z tym problemu, a jednak NV w changelogu informuje o wyeliminowaniu problemu, czyli jak widzisz opinia o zaśmieconym systemie po raz kolejny jest zwykłym uogólnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DisconnecT napisał:

A ja myślę że to nie jest kwestia ani systemu ani konfiguracji. Zacznijmy od tego że problemów z tablicą nie zauważysz jeżeli nie konfigurujesz własnej krzywej i siedzisz na konfiguracji stockowej. Po drugie błędy bsod 0x116 wynikają z samego sterownika i debugowanie problemu to potwierdza, czysty system niczego nie zmienia bo mam takowe na osobnych dyskach do testów. Wystarczy sprawdzić forum NV, ludzie nawet na Turingach doświadczają zwiększonej ilości problemów do czasu wprowadzenia sterowników pod Ampere, tak jak powiedziałem okres w którym pojawia się nowa generacja GPU zawsze jest problematyczny i mija kilka dobrych wersji zanim większość usterek zostanie naprawiona.

Co do uśpienia to też nie miałem z tym problemu, a jednak NV w changelogu informuje o wyeliminowaniu problemu, czyli jak widzisz opinia o zaśmieconym systemie po raz kolejny jest zwykłym uogólnieniem.

Właśnie, siedzę na konfiguracji własnej krzywej nie na stockowej. Z uśpieniem niemiałem problemu, co nie oznacza że inni nie mieli tego problemu, ja pisze tylko o moim przypadku.

Edytowane przez tajfunikpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge wgrac do mojego tufa 3090 bios od gigabajta gaming z limitem 390w?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

Chociażby tablica boost nadal chodzi jak pijana, a do tego od czasu do czasu w aplikacjach 2D potrafi przypakować BSOD'a 0x116 nvlddmkm.sys, prawdopodobnie spowodowany przez problem z G-Sync. To tak pobieżnie, ale jest tego sporo, zajrzyj na forum NV, ludzie mają sporo problemów z Ampere.

U mnie też był problem z uśpieniem + dodatkowo error typu: "application XYZ has been blocked from accessing graphical hardware" - dziejący się co jakieś pare dni (akurat gram ostatnio tylko  w  Valhalle, ale przytrafiło się i w Wieśku 3cim i w chrome, więc myśle, że to jednak sterownik albo update windows - przez pierwszy miesiąc uzywania karty nic takiego sie nie działo a teraz też po reddicie i forum nv latają ludzie z tym problemem na Turingach , Ampere i nawet starszych kartach ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, DisconnecT napisał:

Stany energetyczne też czasami lubią zaszaleć, sterownik lubi przerzucać między P0, a P8, często pomija stany pośrednie, ale to aż tak nie jest bolesne, zwłaszcza że w końcu przy użytku konfiguracji wielomonitorowych z wysokim odświeżaniem GPU bez problemu do P8 schodzi, na Pascalu/Turingu był z tym dramat.

Dobrze, że nie mam takich problemów. Co do boosta to na 99,9% tego nie zmienią tego tak działa nowy boost. Niezależnie czy ruszasz krzywą czy nie, zrób sobie test tak by limit mocy nie stanowił wąskiego gardła.

Można wymusić konkretny pkt napięcie i taktowania zachowanie jest dokładnie takie samo. Jak w poprzednich generacjach na dzień dobry od tak spadało 13Mhz to teraz rośnie i dodatkowo rośnie wraz z temperaturą i dopiero od pewnego progu taktowania zaczynają spadać. To nie jest błąd tylko świadome ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Dobrze, że nie mam takich problemów. Co do boosta to na 99,9% tego nie zmienią tego tak działa nowy boost. Niezależnie czy ruszasz krzywą czy nie, zrób sobie test tak by limit mocy nie stanowił wąskiego gardła.

Można wymusić konkretny pkt napięcie i taktowania zachowanie jest dokładnie takie samo. Jak w poprzednich generacjach na dzień dobry od tak spadało 13Mhz to teraz rośnie i dodatkowo rośnie wraz z temperaturą i dopiero od pewnego progu taktowania zaczynają spadać. To nie jest błąd tylko świadome ustawienie.

Nie no, może przesadzam, pośrednie stany też wbija, ale lubi z P8 wrzucić najpierw P0 na jakąś chwilę i dopiero przechodzi na pośrednie. Podejrzewam że dwa monitory wykorzystujące szeroki zakres pixelclock'a mogą być temu winne, ale i tak jest niebo a ziemia w porównaniu do Pascala/Turinga.

Z tablicą mnie za to nie pocieszyłeś, bo to kompletnie działa od czapy, ale zdążyłem zauważyć że większe szaleństwo jest w momencie gdy tablicę podciągasz offsetem, a dopiero później ją prostujesz.
Bez poprawiania efektywności na stanach pośrednich czyli tablica ciągnięta myszką od stocka działa to sporo lepiej i nawet da się ustawić w przybliżeniu dokładny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Roothar napisał:

U mnie też był problem z uśpieniem + dodatkowo error typu: "application XYZ has been blocked from accessing graphical hardware" - dziejący się co jakieś pare dni (akurat gram ostatnio tylko  w  Valhalle, ale przytrafiło się i w Wieśku 3cim i w chrome, więc myśle, że to jednak sterownik albo update windows - przez pierwszy miesiąc uzywania karty nic takiego sie nie działo a teraz też po reddicie i forum nv latają ludzie z tym problemem na Turingach , Ampere i nawet starszych kartach ).

Polecam najnowsze sterowniki Nvidii:

[NVIDIA Ampere architecture GPU]: Blue-screen crash may occur upon waking from sleep.[3173027]

[Chrome Browser]: Blue-screen crash may occur while playing or browsing videos from the Chrome browser. [200668076]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu piszesz P8 to nie idle :E P12 to idle, P8 działa przy akceleracji video. Nie widzę tutaj żadnego dziwnego zachowania jedynie wysokie taktowania wchodzą przy 8k 60fps, ponieważ jest zbyt wysokie obciążenie GPU. Jak wymuszę P8 to dosłownie na styk starcza dla 8k 60fps i dlatego sterownik wrzuca wyższe taktowania.

Niezależnie co bym nie robił krzywą czy ruszę offset góra czy dół świrowanie dokładnie takie samo zależne od temperatury. Do tego napięcie w idle od 741mV do 725mV im wyższa temp GPU. Ale nie wiem czy to działanie celowe zapomnieli, że po przejściu w niskie taktowania karta musi uparcie siedzieć w nim - napięcie/takt gpu i pamięci nie może się zmienić. W poprzednich generacjach od 700mV po wymuszeniu takiego napięcia karta z automatu wchodzi w stan pośredni, a od 6xx wchodziła w pełny idle. Tutaj tak nie jest można wymusić napięcie, a karta nadal zmienia stany energetyczne w zależności od obciążenia i w tym wchodzi pełne taktowanie pamięci. To przynajmniej powinni coś tu zmienić by nie było świrowanie napięcia w idle i ewentualnie w sterowniku wymusić nowy stan z niższym napięciem by to było nie do ruszenia. Ale z Nv nie dogadasz jak im paluszkiem tego nie pokażesz ? To niech chociaż dadzą ukrytą opcje by była możliwość przejęcia pełnej kontroli nad zarządzaniem energii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DisconnecT napisał:

Chociażby tablica boost nadal chodzi jak pijana, a do tego od czasu do czasu w aplikacjach 2D potrafi przypakować BSOD'a 0x116 nvlddmkm.sys, prawdopodobnie spowodowany przez problem z G-Sync. To tak pobieżnie, ale jest tego sporo, zajrzyj na forum NV, ludzie mają sporo problemów z Ampere.

Wiem, czytam forum Nvidii i reddita i właśnie dziwne bo ja już od kilka wersji nie mam problemów mimo że siedzę na dwóch monitorach o różnym odświeżaniu dodatkowo. Pobór mocy mam niski w idle (20W), brak BSODów i innych cudów. Zauważyłem te cuda z Afterburnerem jeśli chodzi o tablice boostów. Jak ustawie na sztywno jakąś krzywą to czasami nie wiadomo czemu wskakuje 15MHz wyżej lub niżej. Ale też znalazłem sposób jak to naprawić:

Jak się ustawi pierwszy raz krzywą i zapisze, to jak się kliknie na suwak core clock (bez przesuwania) to okazuje się że niektore punkty uciekają wyżej lub niżej. Trzeba je skorygować i wszystko jest wtedy już elegancko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że karty gigabyte gaming OC 3080/3070 po rejestracji na stronie producenta mają wydłużoną gwarancję do 4 lat. Nigdzie nie widzę opcji rejestracji. Ktoś już rejestrował? Gdzie to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Xaxaos napisał:

Gdzieś czytałem, że karty gigabyte gaming OC 3080/3070 po rejestracji na stronie producenta mają wydłużoną gwarancję do 4 lat. Nigdzie nie widzę opcji rejestracji. Ktoś już rejestrował? Gdzie to zrobić?

https://www.aorus.com/event-detail.php?i=764

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Do posiadaczy RTX 3070....

Od jakiego pułapu zacząć UV karty?

jak chcesz oddolnie to od 0.802mV, jak odgornie to od 900mV i najlepiej 1800MHz GPU na start.

Jakbys celowal w 1950Mhz na GPU to moze 0.92-0,975mV

Edytowane przez zachy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja przy aktualnym moim sprzęcie i5 7600K z GF MSI 1070 jak bym chciał wymienić na RTX 3600Ti i pograć w CP2077? Jest sens co do stosunku cena wydajność? Procka mogę dać na 4.5 Ghz, nie pokręcony będzie ograniczał?

Edytowane przez kamar59
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kamar59 napisał:

A jak wygląda sytuacja przy aktualnym moim sprzęcie i5 7600K z GF MSI 1070 jak bym chciał wymienić na RTX 3600Ti i pograć w CP2077? Jest sens co do stosunku cena wydajność? Procka mogę dać na 4.5 Ghz, nie pokręcony będzie ograniczał?

Zależy w jakiej rozdzielczości, ale generalnie spodziewaj się sporego bottlenecka :/ Ja z moim Ryzenem 1600X już się powoli żegnam, bo patrząc po testach na YT, nawet na RTX 20xx miałbym spore problemy z wąskim gardłem ze strony procesora :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na tym moim 3070 Trio tak smiesznie cewki piszcza, ze myslalem przez chwile, ze naped dyskietek mam w kompie podlaczony (kto pamieta dzwiek czytania dyskietki ten wie) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cewek w Trio X 3070 w ogole nie slychac.

Musze znalesc jeszcze cos co mi wypluje 500fps i wiecej moze wtedy cos zagra... :o

Hm. Przypomnialem sobie, ze w Wiesku w menu powinny skwierczec. Musialem otworzyc obudowe i ucho do grafiki przykladac, cos tam leciutko gra, ale tragedii nie ma - obudowe mam zamknieta i postawiona pod biurkiem i slysze lekki szum wiatrakow tylko. Karty wcale. :)

Za to UV/OC mam srednio dobre 1802-1812MHz GPU i 2000MHz MEM przy 0,875mV stabilne w RDR2 po paru godzinach.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zachy napisał:

Za to UV/OC mam srednio dobre 1802-1812MHz GPU i 2000MHz MEM przy 0,875mV stabilne w RDR2 po paru godzinach.

ile-kurla_2018-04-16_13-51-03.jpg

Jesteś pewny, że nie tracisz wydajności i nie dochodzi do korekcji błędów? :D 

Edytowane przez Kaczorex26
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Boras Music napisał:

Zależy w jakiej rozdzielczości, ale generalnie spodziewaj się sporego bottlenecka :/ Ja z moim Ryzenem 1600X już się powoli żegnam, bo patrząc po testach na YT, nawet na RTX 20xx miałbym spore problemy z wąskim gardłem ze strony procesora :( 

Narazie w 1080p no chyba ze pójdzie spokojnie CP2077 na wysokich na 1070. To dam sobie spokój albo CP2077 na Ps4 ?

Szkoda że czas podniety nowym sprzętem już tak nie cieszą jak 10 lat temu, inne czasy były i człowiek. ?

Edytowane przez kamar59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...