Skocz do zawartości
Gość Azazell

Iphone 7 plus, 8 plus czy XR

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Zastanawiam się nad tymi trzema modelami. Nigdy nie miałem prywatnie żadnego iphone. Głównie od poczatku panowania smartfonów posiadałem jedynie Androidowe urządzenia. Oczywiście często się bawiłem ajfonami jak miałem okazję. Odkąd prywatnie nabyłem iPad to przekonałem się do tego systemu. Dlatego postanowiłem zakupić ajfona.

 

Teraz pytanie brzmi.. Który kupić? Nie chcę przesadzić z wydawaniem pieniędzy ale tak max 2.500zł. lub coś blisko tej sumy. Z tej trójki XR wydaje się najlepsza ALE.. Nie jestem przekonany co do tego wyglądu zwłaszcza bardzo denerwującego Notcha ... Strasznie mnie on draźni .. Dlatego chyba bardziej jestem przekonany by zakupić starszy 8 Plus lub 7 Plus.

 

Najgorsze to to, że ich ceny są wciąż bardzo wysokie. Interesuje mnie jedynie 5.5 wzwyż.. 4.7 modele są za małe dla mnie. Wiem, że można kupić tanio używke lub powystawowe modele, ale nie jestem jakos fanem kupowania używanego sprzętu zwłaszcza jeśli chodzi o takie urządzenia jak smartfon. Uzywane to moge kupić głośniki do domu, czy lampke :P. Ale takie urządzenia preferuję wyłącznie nowe..

 

Ehh Iphone 8 plus w takich sprawdzonych sklepach jak Cortland czy Media Expert kosztuje od 2.600 do 2.900zł. Masakra.. Przecież dokładając 200zł mamy XR :). No ale jak wspominałem bardziej mi odpowiada wygląd starszych ajfonów czyli 6,7,8 niż nowszych. Gdyby nowsze nie miały notcha to może bym był bardziej przekonany..

 

Jak myślicie? Który model bedzie najlepszy dla poczatkującego użytkownika iphonów? I co ważne.. Ja i tak z 80% wolnego czasu to spędzam przy iPadzie bo wiadomo większy ekran i większe możliwości :). Wymagajace aplikacje / narzędzia czy gry to i tak na ipadzie.. No chyba ze bede poza domem to tam zagram sobie w jakąś gre by czas zleciał np podczas podróży :). Ajfon ma służyć mi do podstawowych czynności jak dzwonienie, smsowanie, kontaktowanie sie messengerami oraz przeglądarka, YT i Twitter :)

 

EDIT: I co jeszcze istotne to pamięc.. Nie wiem czy 32gb modele nie będą za małe? Podejrzewam, że lepiej uderzać w 7 plus 128gb lub ajfon 8 plus 64bit (lub więcej). 64gb to chyba minimum..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XR jest z tej trójki najlepszy :). Jeżeli oglądałeś każdy z tych telefonów w sklepie i doszedłeś do wniosku, że notcha na 100% nie przetrawisz - to celuj w 8+ (7+ najlepiej od razu odrzucić, chyba że potrzebujesz 128 GB pamięci). Ja osobiście notcha przestałam widzieć niemal od razu, a jak się włączy tryb ciemny to widać go rzadziej :P.

 

Jeżeli widzisz chociażby cień tego, że jednak dałbyś radę przyzwyczaić się do wcięcia w ekranie, to może warto spróbować przekonać się do XR? :) Duży ekran do przeglądania internetu jest idealny (nawet, jeśli będziesz to robił na telefonie rzadziej niż na iPadzie, to i tak na 100% będzie Ci wygodniej) i z tego, co się orientuję, powinien najdłużej trzymać na baterii. Innym plusem tego urządzenia jest też to, że jest to najnowsze urządzenie z wymienionych przez Ciebie (ma najwyższą wydajność i powinien być najdłużej wspierany). Samo Face ID też jest świetną sprawą, działa w zasadzie od razu nawet w całkowitej ciemności (i w okularach, i bez) i przynajmniej jest całkowicie niezależne od za suchych albo za mokrych palców (a z Touch ID w moim przypadku bywało różnie) :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej, najlepszym wyborem będzie iphone XR, to nowszy i lepszy sprzęt, 8 plus już pierwszej młodości nie jest więc będzie krócej wspierana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tydzień temu amazon.de sprzedawał Xs 64GB za €688 (nówki sztuki bezpośrednio od Amazona, nie refurby, cena z polskim VATem). Może warto pośledzić, czy okazja się nie powtórzy, bo dokładając Xs do wymienionych przez Ciebie modeli, byłby to najlepszy wybór imo (no i mieszczący się w budżecie z tą promocyjną ceną).

 

A jeśli taka okazja się nie trafi, to brałbym Xr (który też obecnie na amazonie za €680 z polskim VATem, czarny, 64GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hmm jednak po długim i wyczerpującym namyśle zdecydowałem się na 8 plus.. Ten Notch mnie dobija :(. A nie kupuje sie tak drogiego sprzętu by coś mialo mi przeszkadzac.. A obecnie bawie sie czasami ajfonem 6s+ i naprawde mi sie podoba..Moze juz te ajfony nie są zbyt piekne ale mają mimo to swój urok.

 

7 plus 128gb jest jednak drogi.. A dokladac 300zł mam 8+ 64gb.. wiec chyba 8+ jak najbardziej warto. 64gb mi styknie. Więcej nie potrzebuje .. W nim i tak nie trzymałbym filmów czy bardziej wymagajacych gier.. Od tego mam iPada lub chmure iCloud.

 

Może gdybym nie posiadał iPada to bardziej byłbym przekonany ku większym i nowszym Ajfonom.. No ale cały urok tych urzadzeń psuje ten nieszczęsny Notch, który jest mi do niczego nie potrzebny bo ja selfie i tak nie robie :)... Nowe maja Oledy.. No ale Retina LCD nadal ladnie sie prezentuje i jest mi wystarczajaca. Nie mam zbyt dużych wymagan odnośnie ekranu na tak małe cudeńka jak telefony. Bardziej już wymagam jakość w urządzeniach z większym ekranem typu iPad czy Monitor :)

 

Prawie pół roku miałem Samsung A50 a w nim jest notch ale mały.. I też mnie wkurzał..A co dopiero taki duży w ajfonach :).

 

No ale dzięki wam za radę.

 

 

A mam jeszcze jedno pytanie.. Znacie jakieś fajne etui na tył, które jest naprawde tak cienkie ze nie czuc róznicy w uzytkowaniu? Bo dużo jest etui pogrubiających cały telefon. Do Androidowych smartfonów nic nie znalazłem :(. Moze Ajfony cos takiego mają?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoją ósemką (bez "plusa") używam 3mk NaturalCase - bardzo sobie chwalę. Etui cieniutkie, wygląd bardzo minimalistyczny, na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że w ogóle etui nie ma. Chroni przed obiciami przy lekkich upadkach. Oczywiście pancerne etui to to nie jest, ale mi akurat coś takiego nie potrzebne - dbam o sprzęt.

 

Jedyny minus - tworzywo się rozciąga, więc niepolecane jest wielokrotne zdejmowanie i zakładanie etui. Po założeniu raz a dobrze wystarcza na 6-8 miesięcy, potem trzeba wymienić. Przy takiej cenie nie jest to problem duży imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tak ja ogolnie też dbam o sprzęt.. Ale wiadomo różnie bywa.. Przykładowo położe na stole i przesune to juz mozna lekko porysować ..Dzieki za polecenie etui

 

Też kiedyś widziałem jakieś reklamy takie jakby folie naklejane na tył obudowy.. I coś kojarze na filmikach jak naklejali tył tak samo jak przód.. I niby to też jest dobre do ochrony przed porysowaniem.. Tylko ciezko mi coś takiego znaleźc..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 3mk też takie wynalazki ma, InvisibleCase to się u nich nazywa. No i jest jeszcze dbrand oczywiście. Ale ja tam wolę kawałek - cienkiego bo cienkiego, ale jednak - plastiku wokół telefonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No wlasnie ja wolalbym trzymac w reku ta obudowę od ajfona czyli typowe aluminium :). Szukam też etui gdzie wlasnie mamy metalowe/aluminiowe boki ale to raczej jest tylko przy tych bardziej pancernych i pogrubiajacych ochronkach :(.

 

Ale z drugiej strony folia na tyl może sprawić iż będzie telefon się bardziej ślizgał .. więc to też lipa :P

 

No nic coś kupie jak już w końcu zakupie ajfona, bo juz prawie rok sie zabieram za zakup tego iphona :). I ciagle przeszukuje ceneo, allegro ale niestety lipa z promocjami.. Jedynie z tanszych to jest zakup z Bestcena ale nie wiem czy u nich uzyskam gwarancje taka jak z normalnych sklepów.. hm

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Jedynie z tanszych to jest zakup z Bestcena ale nie wiem czy u nich uzyskam gwarancje taka jak z normalnych sklepów.. hm

 

Rękojmię. Od sprzedawcy masz rękojmię, gwarancja jest od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Rękojmię. Od sprzedawcy masz rękojmię, gwarancja jest od producenta.

 

Kupiłbyś u nich za 2.500? Czy lepiej dolozyc do 2680zl i kupic np z media markt, media expert itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłbym. Rok gwarancji od Apple dostaniesz, ale internety są pełne opinii o użeraniu się z bestceną o rękojmię... niecałe dwie stówki to niewiele, zwłaszcza przy takiej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dzięki za pomoc.. jestem wdzięczny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie.. Znacie jakieś fajne etui na tył, które jest naprawde tak cienkie ze nie czuc róznicy w uzytkowaniu? Bo dużo jest etui pogrubiających cały telefon. Do Androidowych smartfonów nic nie znalazłem :(. Moze Ajfony cos takiego mają?

Coś mi się kojarzy, że Spigen albo Ringke mają takie cienkie etui w ofercie. Nie polecę Ci jednak żadnego konkretnego, bo wolę trochę grubsze etui (obecnie mam silikon od Apple) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mnie denerwuja silikonowe oraz w ogole materiałowe etui.. A są jakies etui ktore sa całe z aluminium lub metalu? Mam tu na mysli boki smartfona?

 

Ogólnie zastanawiam sie jeszcze ale raczej jestem juz w 95% za ip8 Plus.. Jedynie troszke mnie kusi jeszcze 7 plus matowy - świetnie wyglada i cały aluminium. No ale hm nie wiem czy szkło w nowszych nie jest tak samo wytrzymałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej idź w 8 plus, między 7 a 8 jest duża różnica wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tak własnie wczoraj wieczorem zamówiłem Ajfona 8+ gwiezdną szarość. Wybrałem 64gb wersje ale mi ona wystarczy.. Duże i bardziej wymagajace gry i apki to i tak trzymam na iPadzie :). Zreszta ja nigdy na fonie nie przekraczałem 30-40gb przestrzeni ;)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Myślę ze na pewno .. Bawiłem się ostatnio ajfonem 6S+ -- i czuje że będę zadowolony zwłaszcza jak otrzymam nowsze modele ;). No Cóż bardzo polubiłem iOS.. A ze względu na denerwujące notche w nowych X i 11 to jestem skazany na 8+ ;). I bede czekal spokojnie na nowe ajfony może Iphone 20 będzie juz bez notcha? Kto wie :P:E

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...