Skocz do zawartości
Kelam

Combo cooler+psu+buda.

Rekomendowane odpowiedzi

Pany - kilka dni temu zdechł mi dysk i chyba też mobo, więc powoli przymierzam się do nowego kompa. Masę roboty mam teraz w styczniu, więc nawet nie będę ogarniał tego Sajgonu przed lutym. Albo i jeszcze trochę. Niemniej chciałbym skonsultować części z tytułu topicu. Procek będzie Rysiu 3700x +b450 (b550 kiedy ma być?), a GPU wsadzę jeszcze mojego leszczyka 1060. Cooler myślę sobie, że dark pro 4 by Ryszarda obsłużył, ale może też mugen5? Buda to kwestia skomplikowana - nie chcę nic z fractala i spc. Wstępnie wybrałem cm mc500p. Trochę odpust, ale ponoć przepływ niezły, dobrze rozplanowana, no na pierwszy rzut oka wydaje się ok. Do h500 z meshem nie chcę dokładać, bo to już wstyd pod biurkiem trzymać. Nie chcę też bud, gdzie będzie trzeba dokupować wentyle za kilka stów, żeby to jakoś działało. Jak macie jakieś propozycje, to zarzucie, a z czasem zapoznam się z reckami wymienionych modeli. No i zasiłka. Tutaj mam mętlik. U nas i ogólnie na krajowych forach ludzie spuszczają nad seasonicami, a na zagranicznych niekoniecznie. W xkomie widzę mają na stanie bitfenixy whisper i poza gorszą GW, chyba to całkiem niezły zasilacz? Nie wiem czy jest sens dokładać kolejne 8 dych do korsarza RM. Ponoć ma sztywne kable. Zasiłkę biorę na zapas 650tkę, bo nie wiem jakie GPU wsadzę potem. No i tyle. Ogólnie chciałbym się zmieścić w 1.5k, ale im mniej tym lepiej. Z tymi moimi pierwszymi wyszłoby ze 1.2k z haczykiem, więc zapas lekki jest. Chcę kupić raz a dobrze. Dlatego żadnych spc czy tam pomniejszych gówien :E. A - niet dla aio. Pzdr

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bierz Corsaira RMx i tyle, nie ma co tutaj kombinować z Whisperem, warunki gwarancyjne są o niebo lepsze w Corsairu.

Chłodzenie: Mugen nie sprawdza się na Ryzenie. Jak masz i chcesz wydać tyle kasy na cooler to Dark Rock Pro 4 jest dobrą opcją choć dosyć drogą (płacisz za wygląd)

Z obudową Ci nie pomogę, bo odrzucasz najsensowniejsze opcje, choć akurat MC500P jest całkiem OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akurat MC500P musisz mieć świadomość że ma kilka mankamentów jak mało miejsca po stronie serwisowej, brak otworu z przepustem w piwnicy na kabel od GPU przez co trzeba go jakoś po Rusku ciągnąć, kontrolera nie masz żadnego a frontowe wentylatory możesz obsługiwać za pomocą napięcia, kontrolera RGB też nie uświadczysz. A no i tandetnej jakości plastikowy top z pleksi które rysuję się od stania i patrzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o takie info mi szło. Zaproponujesz alternatywę?

@Born Ładny jest ten pro4, przyda się do budy z oknem. Chłodzi też fajnie.

E: Co do seasonica, to ta nowa wersja gx ma poprawione bolączki focusa, tak? Jak ma się do RM pod względem bebechów?

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o takie info mi szło. Zaproponujesz alternatywę?

@Born Ładny jest ten pro4, przyda się do budy z oknem. Chłodzi też fajnie.

E: Co do seasonica, to ta nowa wersja gx ma poprawione bolączki focusa, tak? Jak ma się do RM pod względem bebechów?

Seasonic GX jest w dużej mierze poprawiony i póki co nie spotykam jakichś wyjątkowych problemów z nim. RMx jest w szerszym ujęciu po prostu cichszy i z nim nie było problemów po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie: Mugen nie sprawdza się na Ryzenie. Jak masz i chcesz wydać tyle kasy na cooler to Dark Rock Pro 4 jest dobrą opcją choć dosyć drogą (płacisz za wygląd)

 

Mugen nie sprawdza się na ryzenie? Skąd takie info?

Są jeszcze jakieś alternatywy wobec tego, poza wielkimi klocami jak drp4 czy nhd15?

Dobry by był też thermalright macho rev.b, ale nie jest już dostępny.

Swoją drogą ciekawe czy będą jakieś coolery które dla odmiany lepiej sprawdzilyby się na ryzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen nie sprawdza się na ryzenie? Skąd takie info?

Są jeszcze jakieś alternatywy wobec tego, poza wielkimi klocami jak drp4 czy nhd15?

Dobry by był też thermalright macho rev.b, ale nie jest już dostępny.

Swoją drogą ciekawe czy będą jakieś coolery które dla odmiany lepiej sprawdzilyby się na ryzenie

Masz trochę testów w sieci w tej sprawie i sam jak sprawdzałem to potwierdzam

post-286890-15781730907654_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj jakieś linki, bo ja też sam sprawdzałem i wychodzi, że brednie wypisujesz wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - Cooler pro4, zasiłka gx/rmx. Teraz kwestia budy. No tu będzie problem coś czuję. Podobają mi się budy BQ, ale podobno piekarniki srogie. Skoro cm wypadł ze stawki, to serio nie wiem co innego, a nie zamierzam kupić budy za więcej niż 700. To by było nieprzyzwoite po przesiadce z gladiusa spc :f. Chciałem tym razem coś solidniejszego, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz coś solidnego to lianli... z bardziej praktycznych: phanteks enthoo pro/m - o ile gdzieś ją jeszcze można kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę rzeczy na zbyciu. Może coś Cię zainteresuje. Wysłałem PW wcześniej, ale widzę, że nie odczytałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fonie nawet nic nie było widać. Dopiero po przełączeniu laba na wersję klasyczną. Masz tego sporo i nie byle co, ale poza budą, wiem co i gdzie kupię. Dzielnicę obok mam xkoma salon, będę tam brał. Ale dzięki za propozycję.

@topic

Panowie, gdybym jednak dopuścił przebrzydłego :E fractala, to rozumiem że pewnie chodziło o meshify C z oknem? Podobno wentyle cienkie i tylko dwa. Jakie 2x 140 by tam trzeba wsadzić na przód? Pure wings 2 by styknęły czy coś lepszego? Na górze dałby radę ten trupek fabryczny czy też coś innego?

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zaproponowałem sporo fajnych rzeczy w idealnym stanie, a byś mógł zaoszczędzić nie przepłacając za nowe ;)

 

No chyba, że nic z tych rzeczy nie odpowiada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak sobie patrzę na budy fractala i widzę, że define R6 z oknem byłaby w budżecie i piekarnikiem nie jest, a w razie czego można odchylić ten panel z frontu. Nie będzie trzeba dokładać żadnych dodatkowych wentyli ani wymieniać tych fabrycznych? Bo trochę się sfilmowałem ostatnio czytając w różnych miejscach o tym, że wsadzają trekoczące kupy jako wentyle fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem i zamówiłem dziś fractala define r6c, zasiłkę ion+ 660w, no i cooler bq! drp4. Lekko budżet przekroczony, ale oby było warto :).

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...