Skocz do zawartości
airdamien23

[500-1000 zł] Telefon dla taty - szybki & dobry aparat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym kupić mojemu tacie nowy smartphone bo już nie mogę patrzeć jak ciężko się porusza po swoim telefonie z przed dekady. :)

Przede wszystkim musi być szybki, wydajny i mieć dobry aparat jak na swoją cenę.

 

- Budżet to od 500 zł do 1000 zł

- Kolor czarny lub przynajmniej, aby był ciemny.

- System android, intuicyjny interfejs tato ma 62 lata może się pogubić.

- Wielkość telefonu to tak od 5,2 do 6,2 cala, aby nie był wielkoludem tatko nie ma tak wielkich rąk

- Fajnie by było gdyby nagrywał filmy w 4k, a już na pewno w FULL HD i robił dobre zdjęcia.

- Bateria przynajmniej 1-2 dni aby trzymała.

 

Ja znalazłem np. taki:

Motorola Moto G7 Power czarny

https://www.ceneo.pl/76071449#tab=spec

Może coś z Huwaweiów ?

 

Bardzo proszę o pomoc. Tatko liczy na Was.

Bardzo dziękuje za wszelakie propozycje :)

Edytowane przez airdamien23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić Xiaomi Redmi Note 8 Pro.

Nic nie wciskam ale myślę, że warto dodać do porównania :)

Edytowane przez voltan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 8t lub z Chin Xiaomi mi9T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola One Vision - w regularnych promocjach za 999- z DOBRZE DZIAŁAJĄCYCH TELEFONÓW* nic lepszego nie ma do 1000- :-)

 

 

* DOBRZE DZIAŁAJĄCY TELEFON - Nie Xiaomi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozejrzałbym się za jakąś motką. G7 plus a nawet g8 plus. Xiaomi dla starszej osoby wg mnie jest gorsza opcją ze względu na nakładkę, motką ma prawie czystego androida i powinna się lepiej sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozejrzałbym się za jakąś motką. G7 plus a nawet g8 plus. Xiaomi dla starszej osoby wg mnie jest gorsza opcją ze względu na nakładkę, motką ma prawie czystego androida i powinna się lepiej sprawdzić.

Bez nakładki mi a3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celowalbym w cos nowego, zeby mial dluzsze wsparcie, moto g8 w roznych odmianach, redmi note 8t / pro, mi a3 tez bedzie spoko ze wzgledu na ekran / podzespoly

unikalbym nagrywania w 4K, szybko pamiec zapcha telefonu a nie zauwazycie roznicy, raczej fanaberia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unikalbym nagrywania w 4K, szybko pamiec zapcha telefonu a nie zauwazycie roznicy, raczej fanaberia

 

 

xD

 

bajkopisarze na forach widzę coraz częściej na forach się udzielają.

 

Praktycznie każdy test nagrywania w smartfonie 1080p vs 4k ukazuje utratę detali. Nawet gsmarena w note 8 pro napisała, że w 1080p smartfon traci więcej detali niż powinien względem 4k. Ba, nawet na flagowcach oglądając na smartfonie widać zauważalną różnicę w szczegółach na filmie. Ale nie, nie nagrywaj. Ja nie widzę różnicy i na pewno 128gb pamięci wbudowanej nie starczy, żeby nagrywać 4k :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że tata to pewnie nie taki znawca jak my to wpasowuje się fajnie Xiaomi Mi A3 . Ma ekran HD ale tacie to pewnie obojętne , natomiast ładne kolorki , świetne na tą cenę aparaty , bardzo dobra bateria , złącze jack i lezy całkiem fajnie w dłoni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD

 

bajkopisarze na forach widzę coraz częściej na forach się udzielają.

 

Praktycznie każdy test nagrywania w smartfonie 1080p vs 4k ukazuje utratę detali. Nawet gsmarena w note 8 pro napisała, że w 1080p smartfon traci więcej detali niż powinien względem 4k. Ba, nawet na flagowcach oglądając na smartfonie widać zauważalną różnicę w szczegółach na filmie. Ale nie, nie nagrywaj. Ja nie widzę różnicy i na pewno 128gb pamięci wbudowanej nie starczy, żeby nagrywać 4k :lol2: :lol2: :lol2:

skwituje to tylko stwierdzeniem - nie zesraj sie :lol2: :lol2: :lol2:

 

filmy do pokazywania znajomym i rodzinie, a nie do obrobki po i wpychania na mega profesjonalne strony, nie zapominaj ze nie wszyscy korzystaja z telefonow jak "profesjonalisci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwituje to tylko stwierdzeniem - nie zesraj sie :lol2: :lol2: :lol2:

 

filmy do pokazywania znajomym i rodzinie, a nie do obrobki po i wpychania na mega profesjonalne strony, nie zapominaj ze nie wszyscy korzystaja z telefonow jak "profesjonalisci"

Na Tvku i monitorze 4k 60fps lepiej wygląda niż 1080p 60fps przynajmniej z s10.

Edytowane przez Postrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skwituje to tylko stwierdzeniem - nie zesraj sie :lol2: :lol2: :lol2:

 

filmy do pokazywania znajomym i rodzinie, a nie do obrobki po i wpychania na mega profesjonalne strony, nie zapominaj ze nie wszyscy korzystaja z telefonow jak "profesjonalisci"

 

 

a no tak, muszę być profesjonalistą żeby widzieć różnicę w ostrości - które często są kosmiczne, nawet na flagowych smartfonach. Dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory telefon za 1000zl da rade ogarnac nagrywanie 4k? szczerze nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie do 1000zł na Pocophone F1? Warto go dziś kupić? Za 1000zł można spokojnie trafić kilkumiesięczny. Kupi się coś lepszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mi home masz mi 8 za 900 i mi mix 2s za 1000 bodajże. Myślę że można by je wziąć pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* DOBRZE DZIAŁAJĄCY TELEFON - Nie Xiaomi ;-)

To ciekawe, bo używam akurat Xiaomi (8T, którego mogę zresztą polecić) i działa wręcz bardzo dobrze. Chyba że czegoś nie wiem, to z chęcią posłucham :)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Masz tutaj DXOMARK, który telefon jakiej jakości robi zdjęcia i filmy. Znajdź sobie telefon w tym budżecie i sprawdź, czy Ci jakość odpowiada, ale w tym budżecie, to telefonu z przyzwoitym aparatem nie znajdziesz. Xiaomi od MIUI 11 wprowadza reklamy i blotware w swoich aplikacjach.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD

 

bajkopisarze na forach widzę coraz częściej na forach się udzielają.

 

Praktycznie każdy test nagrywania w smartfonie 1080p vs 4k ukazuje utratę detali. Nawet gsmarena w note 8 pro napisała, że w 1080p smartfon traci więcej detali niż powinien względem 4k. Ba, nawet na flagowcach oglądając na smartfonie widać zauważalną różnicę w szczegółach na filmie. Ale nie, nie nagrywaj. Ja nie widzę różnicy i na pewno 128gb pamięci wbudowanej nie starczy, żeby nagrywać 4k :lol2: :lol2: :lol2:

 

Sam nagrywam w fhd60 zamiast 4k. Sami gloryfikujecie ekrany 60hz+ a który z wymienionych tu nagra 4k 60fps?

Kwestia zapchania pamięci jak najbardziej trafnie poruszona. Ile waży filmik 4k tak z 10 min?

 

Szukalbym coś ze stabilizacja przede wszystkim, bo 1000zl ma to pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Masz tutaj DXOMARK, który telefon jakiej jakości robi zdjęcia i filmy. Znajdź sobie telefon w tym budżecie i sprawdź, czy Ci jakość odpowiada, ale w tym budżecie, to telefonu z przyzwoitym aparatem nie znajdziesz. Xiaomi od MIUI 11 wprowadza reklamy i blotware w swoich aplikacjach.

 

Z poważaniem

 

 

Witam uprzejmie

Dxomark w żaden sposób nie jest platformą z której można czerpać informacje na temat jakości filmów czy zdjęć, co najwyżej ładnie napisanego bełkotu językiem fotograficznym. Niejednokrotnie smartfony, które są na "górze" mają często wysoko punktowane jakieś duperele pokroju filtry, jakość (jakkolwiek można to nazwać) głębi a zdjęcia czym bardziej przekoloryzowane tym dostają więcej punktów :lol2:

 

Bardzo rzadko skupiaja się na działaniu oprogramowania aparatu, do tego polecam gsmarene.

 

Co do autora - jeśli wielkość nie przeszkadza polecę Oppo A9 2020.

 

Dobra bateria, przyzwoita płynność działania, ogólnie dobre możliwości fotograficzne, 4k 30fps z EIS i naprawdę spoko działający tryb nocny, 3 slotowy dual sim i świetne (w tej cenie) audio + głośniki stereo.

Wyświetlacz ma 720p+, przy 6.5' niektórzy mogą zauważyć słabszą ostrość - zapytaj czy tato do takich należy.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...