Skocz do zawartości
Eltik

Upgrade z i5 8600K i Z370

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie. Od jakiegos czasu czytajac rozne watki na forum chodzi mi po glowie mysl zmiany mojego i5 8600K na cos innego wydajniejszego. Opcji jest kilka tzn zmiana na i7 8700/9700k lub przejscie na ryzena 3600 z b450. Glownie rozchodzi sie o cene. Za cene i7 mam ryzena + plyte + 5 stow mi w kieszeni zostanie z drugie strony szkoda tak po roku zmieniac plyte itp tzn zmiana na i7 bylaby mniej inwazyjna niz zmiana platformy

 

Monitor 1080p, 144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach nie zobaczysz absolutnie żadnej różnicy. Jedyną różnicą na plus dla Ryzena uświadczysz w kompresji pliku lub transkodowaniu w locie. Nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za używany CPU z płytą dostaniesz w porywach ~ 1000 zł , więc ta zmiana nie ma sensu żadnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sens widzę zmienić na 8700 za 1000 lub trafić okazję na 8700K. i7 9700k bym skreślił za duża dopłata

Ja zmieniłem na 8700k ,zrobiłem skalp i jestem zadowolony wydajność względem 8600k poszła do góry jednak to 6/12 więc poczujesz różnicę zwłaszcza w grach multi...

Intel zamierza odgrzać w przyszłym roku i7 8700K 6/12 jako serie i5 więc dalej będziesz miał cpu z górnej półki w niskiej cenie ;)

Edytowane przez JackDanielsv92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłbym na 8700k. Tylko jeszcze delid, i kręcenie do 4.8-4.9 ghz. I na kilka kolejnych lat masz spokój. Nie wiem tylko, czy nie poczekać do kwietnia, dopłata wtedy może być mniejsza. Po wyjściu nowych i5 6/12 ceny 8700 i 8700k powinny wyraźnie spaść. Ceny 8600k też, ale chyba mniej niż ceny 8700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie drogie strasznie sa obie i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany I7-8700. Chyba ze chcesz zmieniac podstawkę to na Ryzen 3600 lub czekać na 10gen intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chyba wolalbym k zeby te kilka % jeszcze z procka wycisnac tym bardziej ze mam zetke

 

hm taka oferta wydaje sie uczciwa

 

https://allegro.pl/oferta/procesor-i7-8700k-3-7ghz-12mb-oem-gw-11-06-2022-8797469788

Pytanie czy będziesz robił skalp i mocne oc, bo k i bez k maja stockowy boost na wszystkich rdzeniach chyba taki sam na 4,3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu zmiany. Poczekaj na Ampere i 4xxx AMD/10 gen Intela. GPU więcej Ci da niż zmiana samego CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu na allegro byl zwykly i9 9900 non k za 1900 zl. Nie kupilem bo balem sie ze plyta nie ogarnie (temp itp). Wlasnie 8700k po oc sie grzeje a jesli boost jest na 4.3 a ewentualne oc pewnie by sie skonczylo na 4,8 maks to nie wiem czy faktycznie jest sens doplaty do uslugi skalpa + wyzsze temp i glosnosc za te 500 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w grach obecny procesor nie blokuje karty, to zostaw jak masz.

Mobo na Z370 jest bardzo dobrze dopracowane i jak zacznie się coś dziać w minimum FPS, to wystarczy zmienić proca na 8700 non K.

6 dodatkowych wątków daje sporo odnośnie minimum FPS.

 

Delid jest za 50 zł więc nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem 8700 za 950 zl mysle ze to nawet spoko cena lepsze to niz zmiana platformy na ryzena za 1200-1300. Ta i7 jest non K. Sprzedam 8600K :D

 

Mam tylko nadzieje ze bedzie poprawa. Kiedys zmienilem i5 4590 na i7 4790 i nie bylo poprawy za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawa będzie w minimalnym FPS, gdzie 6 gołych rdzeni zaczyna się zatykać.

Wtedy HT nadrabia w 8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem 8700 za 950 zl mysle ze to nawet spoko cena lepsze to niz zmiana platformy na ryzena za 1200-1300. Ta i7 jest non K. Sprzedam 8600K :D Mam tylko nadzieje ze bedzie poprawa. Kiedys zmienilem i5 4590 na i7 4790 i nie bylo poprawy za bardzo

 

 

Poprawa będzie w minimalnym FPS, gdzie 6 gołych rdzeni zaczyna się zatykać.Wtedy HT nadrabia w 8700.

 

Dzień Dobry.

 

Panie Eltik ta wymiana również nie przyniesie poprawy.

 

Panie Level nie zgadzam się i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd z tym zatykaniem 6-rdzeniowca bo już mi tacy znawcy doradzili kartę,którą musiałem wymienić.Proszę się nie gniewać ale mam 9600K i wymieniłem teraz kartę na 2070S,na dodatek mam dużą bibliotekę gier i nic nie zatyka łącznie z Battlefield V multi itp grach które korzystają w dużej mierze z cpu i łatwo policzyć je na palcach jednej ręki.Proszę mi nie podsyłać filmów i testów z wykorzystania rdzeni procesora bo to na nic się zda.Ludzie mają różne konfiguracje,różne śmieci w komputerach i przy okazji brak wiedzy w tym zakresie a mimo to najprościej zwalić winę na procesor który nie ma HT to już musi być zły?.Wręcz przeciwnie do gier i5,powtórzę:do gier są zupełnie wystarczające.Jeżeli ktoś wykorzystuje procesor do innych zadań to nie ma dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale kiedys wymienilem i5 na i7 ale przy ramie ddr3 1600 mhz gdzie na dzien dobry taki ram w porownaniu do 3200 mhz obcina w origins 25 fps jak nie wiecej z wydajnosci procka

 

Np tak o

 

To jest z testu na portalu pure pc. Rzetelne sa testy pana Sebastiana Oktaby

Test i5 8600K 4.8 Ghz w zaleznosci o taktowania RAM. Gra bardzo ciezka bo AC Origins i Aleksandria

post-585762-15791079192698_thumb.png

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eltik@ sam zobaczysz, jak będzie z grami typu AC Origins i im podobne.

Teraz mając I7 8700 6/12 możesz sobie w biosie płyty wyłączyć HT i porobić u siebie testy na minimum FPS w grze Orygins czy innej procesorowej.

Wyniki porównać do 6/6 i 6/12.

Wszystko masz jak na tacy bez zaglądania w internet.

 

Co do RAM, to jak najbardziej OC i jak najniższy CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem jeszcze swoje ramy i pobawilem sie OC pamieci dzieku czemu udalo sie uzyskac 3866 mhz 16-16-16-30-285-1T przy 1.42V

 

Jeszcze mnie tylko ciekawi ile stracilem na wydajnosci kupujac non K tzn o ile szybszy by byl 8700k np 4.8 Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bu ha ha rzetelne.....rzetelne jest robienie w 2020 sprzedajnych testów w LOW w 1080 dla chwały gpu i producenta itd.....to jest tak sprzedajno-śmieszne że nie wchodzę na ten portal.Usuwane posty itd...co chwile usuwanie kont bo sie coś napisało itd.....Pisanie bajek że steam pokazuje 1080p....gdzie wszędzie pisze jak sprzedają się monitory 1440p.Dobrze że nie testują w 720P w low...i cała masa innych bzdur....

 

Tak, bo ludzie kupują monitory 1440p czy 4k i komputery tylko po to, aby grać.

 

Przy okazji, polecam dawać więcej kropek, będzie jeszcze bardziej dramatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "zamienił stryjek siekierkę na kijek" widzę że ludzie lubią słuchać głupot innych i wydawać bezsensu swoje pieniądze,grunt że interes komuś się kręci.

Zmieniłem gpu na mocniejsze mając 9600K i każda gra wymiata singiel czy multi bez różnicy a tu się poleca już zmiany,mając dobry procesor dla cyfry z przodu sorki :lol2:

Edytowane przez prooc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze u mnie w BF czy Watch Dogs 2, Origins przy tym samym GPU i ustawieniach komfort gry i fps sie poprawil....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego koleś zasłania się statami ze STEAMA,dobre sobie.A co do standardów itd....Ostatnio była publikacja na sieci ile sprzedaje się monitorów w jakich rozdziałkach.1080 to jest NISZA sry bro era kamienia łupanego czy ci się to podoba czy nie.Jeśli ty chcesz iść teraz do sklepu i kupić monitor 1080p to pogratulować głupoty itd...Co do dramy z kropkami kolego.Rozkmina nie jest na temat kropek,tylko rzetelności kolesi z pseudo portalików którzy robią wszystko na chlubę KASIORY i PRODUCENTÓW.A jak sie coś napisze na pseudo portalikach w dzisiejszym sprzedajnym internecie,zostaje to usunięte itd...I jaka tam rzetelność, dziś liczy się hajs a nie rzetelność.

 

Najwyraźniej mnie nie zrozumiałeś, więc wytłumaczę łopatologicznie:

- Steam to najpopularniejsza platforma dla graczy, rok temu miała 90 mln aktywnych użytkowników; dlatego jest sensownym wyznacznikiem tego, w jakich rozdzielczościach grają ludzie

- statystyki sprzedaży monitorach w sklepach nijak nie mają się do powyższego, bo monitory kupują nie tylko gracze, a np. profesjonaliści; grafik potrzebujący więcej przestrzeni roboczej wybierze monitor 1440p czy nawet 4k

- ludzie grają też na laptopach

 

I dla Twojej informacji, mam monitor 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego koleś zasłania się statami ze STEAMA,dobre sobie.A co do standardów itd....Ostatnio była publikacja na sieci ile sprzedaje się monitorów w jakich rozdziałkach.1080 to jest NISZA sry bro era kamienia łupanego czy ci się to podoba czy nie.Jeśli ty chcesz iść teraz do sklepu i kupić monitor 1080p to pogratulować głupoty itd...Co do dramy z kropkami kolego.Rozkmina nie jest na temat kropek,tylko rzetelności kolesi z pseudo portalików którzy robią wszystko na chlubę KASIORY i PRODUCENTÓW.A jak sie coś napisze na pseudo portalikach w dzisiejszym sprzedajnym internecie,zostaje to usunięte itd...I jaka tam rzetelność, dziś liczy się hajs a nie rzetelność.

Nie każdego stać na 2080Ti by pograć sobie na ultra w 4k czy 1440p. Wiekszość graczy ma monitory FullHD i GTX 1060/GTX 1660Ti/GTX 1070 grając w FullHD karta starczy na dłużej.

Przy RDR2 topowe karty nie daja rady w FullHD, a granie w 4k na 2070S czy 2080S na medium to straszna lipa.

Mam monitor 1440p i w wielu grach mój GTX 1080 nie dawal rady, a mam go od premiery i żałowałem zakupu monitora z większą rozdzielczością niż FullHD.

Jeśli wydaje się na monitor 1800zł i na kartę ponad 3000zł to wymaga się ustawień ultra, a nie medium czy tam high :thumbdown:

Kupno monitora FullHD 144Hz do gier dziś uważam za mądry wybór, a nie glupote.

Edytowane przez ŁysyZBrazzers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...