Skocz do zawartości
Valeri

Urwane pady w procesorze

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, przy czyszczeniu sprzetu znajomy zachaczyl o bluze spodem procesora co poskutkowalo urwaniem 3 malych elementow na procesorze. Procesor to i3 9100f. Reklamowal ktos cos podobnego ? Albo orientujecie sie kto moze cos takiego dolutowac ? A moze intel wymienia takie procesory w ramach gwarancji chociaz to uszkodzenie mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej uszkodzenie mechaniczne....

Sprawdź czy działa wogóle cep...gdzieś kiedyś były schematy co oznaczają poszczególne nóżki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te małe elementy na CPU to kondensatory.

Trzeba będzie spojrzeć na schematy(o ile są w ogóle),możliwe że bez nich CPU będzie działał.

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on to zahaczył że wyrwał te małe kondensatorki bluzą :D:Up_to_s: przecież to się nie trzyma na włosku jak człowiek po pół litra

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak on to zahaczył że wyrwał te małe kondensatorki bluzą :D:Up_to_s: przecież to się nie trzyma na włosku jak człowiek po pół litra

Też się zastanawiam... :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek uszkodzony powiedziałbym tak do połowy.

Bios wykrywa procka na pierwszym czarnym ekranie wyświetla poprawne informacje o pamięci ram, procesorze, dyskach itp rzeczach ale po wejsciu do windowsa i gdy procesor dostanie obciazenie od razu system sie zawiesza.

 

Edit, nie wiem jak on to urwał, czyścił z pasty bo cała tubkę pasty 1 gram zasadził na procesor. Więcej tej pasty wpadło pod socket niż było na ihs'sie

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała tubkę pasty 1 gram zasadził na procesor.

Serio??

1 gram pasty na procka?

Zdecydowanie za dużo,nic dziwnego,że nadmiar pasty wpadło na socket

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli razem z elementami wyrwał punkty lutownicze to może wywiercic sobie w nim dziurę i zrobić breloczek.

O gwarancji niech zapomni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś kto może coś takiego dolutować ? Dodatkowo tych małych kosteczek nie ma, bo nie wiadomo gdzie mu to upadło.

Zostaje opcja gwarancji ale nie wiem czy intel uwzględni coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje opcja gwarancji ale nie wiem czy intel uwzględni coś takiego.

Duża szansa,że Intel tego nie uwzględni,sklasyfikuje jako uszkodzenie mechaniczne i ok.350 zł poszło wiadomo gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie licz na gwarancję, kontaktuj się z gościem z yt. Jeśli uwalił socket pastą to też bym proponował przeczyścić ale tylko i wyłącznie alkoholem izopropylowym w sprayu. Ostrzegam ,żeby ktoś nie wpadł na pomysł wycierania szmatką, patyczkami albo innym dziadostwem i następnym razem jak ma takie zdolności manualne to niech się lepiej nie bierze za takie robótki. :E

 

 

Forest

 

 

albo

 

Daniel Rakowiecki

 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forest raczej się nie zainteresuje - ma kart potąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz przyrżnąć głupa i przykleić te elementy na kropelkę, przybrudzić pastą na około urwanych kondensatorów i liczyć ,że go nie wyczyszczą. :tse:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś cpu oraz ssd z urwanymi elementami, cpu przeżył po dolutowaniu, ssd niestety miał urwane ścieżki i brak schematów. Było to za czasów core 2 duo i naprawa kosztowała 40zł. Przejdź się do jakiegoś punktu gdzie naprawiają komputery, tylko nie do sieciówek i jeżeli bawią się tam w wymiany układów gpu i poważniejsze rzeczy zrobią bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się denerwuję i dziwię ,że nie dają większych tubek pasty...w sumie może i dobrze bo jakby dali taką tubkę pasty wielkości pasty do zębów to taki jegomość dla lepszego odprowadzenia ciepła wysmarowałby całą płytę, zasilacz i śrubki pomiędzy obudową ,a dyskiem. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś kto może coś takiego dolutować ? Dodatkowo tych małych kosteczek nie ma, bo nie wiadomo gdzie mu to upadło.

Zostaje opcja gwarancji ale nie wiem czy intel uwzględni coś takiego.

Znajomemu podeślij ten temat ku przestrodze i powiedz żeby szukał nowego\używanego cepa...człowiek uczy się na błędach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do osób które naprawiają sprzęt i pokazują na YT jak to robią to szansa jest znikoma, że się tego podejmą bo zapewne są zawalone masą pytań i próśb o naprawę.

Znalazłem Pana na olx który zajmuje się takimi rzeczami i twierdzi, że postawi procesor na nogi za niewielkie pieniądze. Skoro procesor uwalony to dlaczego nie spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko żeby nie postawił na nogi i uciekł z nim... na OLX szwindlu pełno, jak jest z miejsca to spoko jak nie to bym się zastanowił. Żeby nie było tematu "Oddałem na naprawę i zostałem oszukany". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko żeby nie postawił na nogi i uciekł z nim... na OLX szwindlu pełno, jak jest z miejsca to spoko jak nie to bym się zastanowił. Żeby nie było tematu "Oddałem na naprawę i zostałem oszukany". :D

Raczej by się już nam tutaj nie pochwalił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan z miasta obok. Procesor dostarczony, czekam na rezultaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem albo jutro do południa ma być gotowe, sam jestem ciekaw.

 

Procesor odebrany, zamontowany i dziala ;)

Koszt robocizny 60 zl

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacało się, obyło by się i bez tego no ale cóż, każdemu coś się może przytrafić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...