Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro zen 5000 ma bazowac na Zen3 to powinni dac na AM4 z palcem w nosie kolejna generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech wypuszczą Vermeera najpierw, potem będziemy mogli gdybać co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyżby Warhol nadal na am4? :) Nie wydaje mi się, by zen3+ był na am5, ceny płyt juz z gen na gen idą w górę, wiec kto by dal 1000zl za płytę, by zyskać z 5% wydajności względem zen3 i am4 :)? Na pewno nikt o zdrowych zmysłach:)

 

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5000-zen3-warhol-to-succeed-vermeer

Dlaczego jak piszesz o zmianie to przed oczami mam twoją osobę i "małe zmiany" :E

 

Ja to bym chciał ujrzeć quad channel w nowej generacji i więcej linii pcie reszta to już kosmetologia

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wyniki benchmarków APU. 4700G jest lepszy w GPU od 4400G o jakieś 10% i 30-50% lepszy w CPU. A 4200G słabszy o 7% od 3200G w GPU i 57% mocniejszy w CPU

 

To oznacza że nowa Vega 8 jest lepsza od Vegi 11 a Vega 6 słabsza od starej Vega8

 

Ale Ryżem 4200G był z RAM w single channel więc wynik mocno zaniżony. Czyli będzie dobrze

 

A co z tą rakietą i 20-30% bosstem?? Niby zdjęcie kagańca tpd miało tyle dac, te kilkaset mhz wzgledem mobile to miało zmieść stare desktop vege... a tu mamy nowy desktop 4700g 2100mhz i ledwie 5% więcej od mobilnego odpowiednika z 1750mhz :P Kapcie mi spadły z wrażenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest roznica miedzy b550 a x570 procz vrm i w wiekszosci lanowek?

patrzac na ceny to taniej idzie wyrwac x570 :E

Tylko zobacz na przykładzie X570 UD od Gigabyte czy X570GT od Biostar - patrząc na ich wyposażenie pójdzie zapłakać

 

Z PPC:

 

"Wczoraj wprawdzie pojawiły się pogłoski dotyczące zmiany procesu technologicznego układów Vermeer (zamiast 7 nm miałby zostać wykorzystany 5 nm proces od TSMC), jednak szefowa firmy, Lisa Su, już zaprzeczyła tym informacjom.

Czyli przeciek od Videocardz nietrafiony :E

 

Ja to bym chciał ujrzeć quad channel w nowej generacji i więcej linii pcie reszta to już kosmetologia

Coś czuję,że przy DDR5 nadal będzie dual channel dla konsumenckich podstawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie gorączkuj sie tylko poczekaj na testy. Przy okazji czy to nie aby dowód na to ze zwiększania iGPU nie ma żadnego sensu skoro wydajność nie rośnie bo trzyma RAM. Wiec Vega 16 nic tu nie zmieni?

 

Skoro to ten sam iGPU co w 4900HS a zwiększenie taktowania o 20% powoduje wzrost wydajności o 6%. to nie ma zadnego sensu ani dokładanie Cu ani zwiększanie zegarów do momentu DDR5 lub wyzszych zegarów niz 3200.

 

 

Jesli zmiana samych pamięci z 2400 do 3600 powoduje 50% wzrost wydajności to nie w liczbie CU i zegarach leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zmiana samych pamięci z 2400 do 3600 powoduje 50% wzrost wydajności to nie w liczbie CU i zegarach leży problem.

 

Z tymi 50 procentami, to cokolwiek przesadziłeś, to raczej circa 30 lub niewiele więcej.

Zgadzam się natomiast, iż nie ma najmniejszego sensu zwiększanie liczby CU w APU bez istotnego poprawienia przepustowości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli zmiana samych pamięci z 2400 do 3600 powoduje 50% wzrost wydajności to nie w liczbie CU i zegarach leży problem.

 

Niezła fantastyka... niektórzy to widać uwielbiaja wyolbrzymiac i popisywać sie "pseudo-fachowościa".... i może na yotubowych testach takie kwiatki są :P Bo serwisy sprzetowe które publikuja to pomiedzy 2133-cl16 a 3600-cl16 wykazują 25-30% max różnicy wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie zwrócic

B450 Gaming Plus MAX. Mam na to jeszcze 7 dni. Zauważylem, że zaczynaja mi doskwierać problemy z pojemnością dysku, a nie mam drugiego slotu m2. Może by tak zwrócić i kupić X570 Prime-P hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo serwisy sprzetowe które publikuja to pomiedzy 2133-cl16 a 3600-cl16 wykazują 25-30% max różnicy wydajności.

 

Kolega malkontent z kolei niedoszacowuje:

Różnice między modułami 2133 i 3333 MHz najczęściej wynoszą 25-30%,

Mój link

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega malkontent z kolei niedoszacowuje:

Mój link

 

Dokładnie o to chodzi, tylko zauważ że w teście dają też 3600-cl16 które jest już tylko marginalnie szybsze od 3333! Łapię się praktycznie w te 25-30%! Albo niech będzie że 3600cl16 daje te 30% :P Kolejny adwokat pseudo-ekspercki :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie o to chodzi, tylko zauważ że w teście dają też 3600-cl16 które jest już tylko marginalnie szybsze od 3333! Łapię się praktycznie w te 25-30%! Albo niech będzie że 3600cl16 daje te 30% :P Kolejny adwokat pseudo-ekspercki :P

 

Niezupełnie, ponieważ w teście użyte były pamięci DDR4-3333, które zostały podkręcone do 3600.

Zarówno CPU jak i IGP działały na domyślnych zegarach.

 

Poza tym słowo najczęściej w tym kontekście oznacza średnio, kiedy Ty napisałeś maksymalnie.

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie zwrócic

B450 Gaming Plus MAX. Mam na to jeszcze 7 dni. Zauważylem, że zaczynaja mi doskwierać problemy z pojemnością dysku, a nie mam drugiego slotu m2. Może by tak zwrócić i kupić X570 Prime-P hmm

Masz dysk wlutowany slot?? Bo przeciez nawet przy jednym mozna wymienic go na wiekszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niezupełnie, ponieważ w teście użyte były pamięci DDR4-3333, które zostały podkręcone do 3600.

Zarówno CPU jak i IGP działały na domyślnych zegarach.

 

Poza tym słowo najczęściej w tym kontekście oznacza średnio, kiedy Ty napisałeś maksymalnie.

 

I co to zmienia... jeszcze w tym teście pomiedzy 2133 a 3333 jest jakaś zauważalna róznica, jakkolwiek całkowicie bez znaczenia... nawet dwa lata temu przy 2400g rzadko kto składał kompa z czyms wolniejszym od 2600-2933, obecnie praktycznie nawet nie zwracający na to uwagi z automatu wstawia sie 3200... a to już wzgledem 3333 czy 3600 to marginalne róznić. Może w testach pomiedzy 3200 a 3600 daje pare procent ale praktycznie oznacza to najczęsciej 0,5fps w porywach do 1-1,5 :P A teraz z drugiej strony skupmy się na ekonomi, jeszczeze gdyby to była różnica 30-50zł... ale róznica pomiedzy pakiecikiem 3200 a 3600 to często idzie w 100-200zł, za to już można kupić dedykowana grafike która da czasem ekwiwalent tego całego igpu :P Kupowanie pamieci z naciskiem na poprawe wydajności igpu jest poronione!

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dysk wlutowany slot?? Bo przeciez nawet przy jednym mozna wymienic go na wiekszy :E

Szukam pretekstu do wymiany.

Jakoś czuje się niekompletny bez PCIE4.0

mimo, że i tak nic dla GPU nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie zwrócic

B450 Gaming Plus MAX. Mam na to jeszcze 7 dni. Zauważylem, że zaczynaja mi doskwierać problemy z pojemnością dysku, a nie mam drugiego slotu m2. Może by tak zwrócić i kupić X570 Prime-P hmm

Ale to i tak będziesz musiał ten większy dysk kupić. Lepiej wywalić obecnie używany do adapteru na PCIe, a w M.2 zapakować 1TB SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam pretekstu do wymiany.

Jakoś czuje się niekompletny bez PCIE4.0

mimo, że i tak nic dla GPU nie wnosi.

Do wymiany to juz solidny powod :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba wziąć pod uwagę płytę x570 chociaż z 2 slotami m2, wiec cena minimum około 800zl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szukam pretekstu do wymiany.

Jakoś czuje się niekompletny bez PCIE4.0

mimo, że i tak nic dla GPU nie wnosi.

 

Każdy z osobna, z dwójki wymienionych, aż nadto wystarcza do wymiany. I żaden, nawet z osobna, jest nie do obalenia/podważenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaniosłem do paczkomatu b450,

teraz poszukam na spokojnie x570.

Daje sobie na to do 4 tygodni,

moze cos sie trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego szukasz na x570? Jak dorwę 470 taichi to będę mógł odstąpić asusa x570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś czy np do 3950x i jakiegoś nowego RTXa który ukaże się w przyszłości to moc zasilacza 650/750 nie będzie za mała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś czy np do 3950x i jakiegoś nowego RTXa który ukaże się w przyszłości to moc zasilacza 650/750 nie będzie za mała ?

750 W wystarczy i będzie jeszcze zapas mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, że planuje kupić coś od bequiet i nie chciałbym w przyszłości znów wymieniać z powodu słabej mocy, niech chodzi jak najdłużej.

Ja to przeliczałem tak plus/minus np 3950x max 350w + jakaś karta 400w, ale nie wiem czy dobrze to liczę? Nie wiemy tez jaki max pobór będzie miał np 4950x czy jakaś karta za kilka lat.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...