Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

ale zegar musiałby zamknąć się w 4.8 GHz a tego AMD nie potrafi uzyskać.

Ryzeny mają problemy z uzyskaniem chociażby 4,5GHz nie wspominając o 4,8 czy 5 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich taktowań to trzeba by trafić dobrą sztukę lub z takiego modelu 3900x/3950x wyłączyć SMT i jechać na jak najwyższą wydajność single, Jakby taki 3600 robił takie 4.8ghz to już by był konkretny killer jeszcze w tej kasie :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zreszta nie wiem co sie tak uparles tego 4/8 jak to procek dzis co najwyzej do przecietnego gpu a za rogiem Ampere gdzie takie min bedzie 6/12 potrzebne do sporzytkowania gpu. Piszesz o slabych 6/12 za 400zl a chyba nikt tego nie laczy z topowymi gpu i zdaje sobie sprawe z wydajnosci, za to chcialbys silne 4/8 a to za chwile bedzie ladowalo co najwyzej do biurowych zestawow.

 

Nie każdy potrzebuje gpu za 5000k, bo tyle bedzie pewnie stało ampere na początku... ja np. nie potrzebuje nawet grafy za 1500 :P Bo do Civilization własnie takie 4/8 to już git sprzecik.... Mi by stykneło własnie to co teraz wyjdzie w mobile z tymi 12-13cu w 7nm i cud miód gdyby dało się to włożyć do pc :P W to AMD się wkopałem bo liczyłem że z integry spoko podepne TV 4k HDR... więc kupiłem na początek athlona a z czasem myslaem o przesiadce na 7nm APU... Niestety okazało się sprzęt nie radzi sobie z 4k HDR 10bit przy 60hz :( Zreszta jak każdy z HDMI 2.0b... Teraz najlepsza opcja to czekać na jakąś ECO grafe ktróa będzie miałą tylko HDMI 2.1 i oby w końcu jakąś zapowiedzieli i nie kosztowało majątku... mam na myśli tak 500-600 zł :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może złote sztuki 4600 zrobią 4.8 Ghz ? ;)

Ciekawe czy będzie to samo co na zen2 że ludzie którzy kupią pózniej będą trafiać lepsze egzemplarze i tego się kurka nie dowiemy na początku :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiemy się, bo nie kupimy od razu :lol2: osobiście poczekam na black friday ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i6700 po premierze 10th będzie warty 500 zł wlasnie. Jaki 2x droższy? AMD wprowadzając 4/8 w 7nm również trzymałoby cenę w granicach 600 zł, więc procesor miałby sens. Porównania rób sobie jakie chcesz, szkoda że nie będą miały sensu.

W dodatku, rozmawiamy o wydajności a nie opłacalności.

Miałem I7-6700, zmieniłem na Ryzen 1700 i przy oc na 3,9 wyniki w grach są praktycznie identyczne. Teraz testuje Ryzen 1600af za 400zl przy OC na 4ghz jest bardziej wydajny o 5-10%, wyprzedza w grach I7-6700, wiec mijasz się z prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorosnijcie w koncu bo naprawde te potyczki sa tak bezsensowne i robi sie tylko smietnik z tematu

Przypominam,ze to ja jestem gospodarzem tego tematu i lepiej,żeby wypowiedzi nie sprowadzały do wojenek AMD-Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ktoś moze chciałby coś poczytać o plotkach, czy przeciekach n/t zen3, a tu litania postów "o wyższości 7700k nad wszystkim, co jakakolwiek konkurencja wypuściła". Zróbcie sobie taki temat, o tym jak to owe 7700k roznosi wszystko, co do tej pory galaktyka widziala i tam niech grająca dzieciarnia się tym rajcuje, że ma 2 fps więcej, niż sąsiad zza ściany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzyyss

Co zrobisz,jak tutaj praktycznie żaden z modów oprócz Blinda(i to kilka dni temu) nie przychodzi do tego tematu,którego jestem gospodarzem.

Tymi postami to tylko rozwalają wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,jeszcze architektura nie zaprezentowana i podobno sporo czasu do premiery.

Tylko próbuję opanować sytuację z ostatnimi postami.

 

 

 

A kto tu będzie analizował budowe rdzenia czy architekture... większośc to interesuje zwykły konkret ile rdzeni/watków taktowanie etc... a to wszysciutko już zaprezentowali... na CES trcohę bajek opowiadali ale twarde konkrety sa! A architekture i fiu bzdziu możesz zostawić sobie spokojnie na pózniej, bo to 1/100 może będzie zainteresowan dywagacjami nad liniami pcie itp :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to wszysciutko już zaprezentowali...

Zaprezentowali,ale mobilne APU Ryzen 4xxx,które gdybyś był spostrzegawczy są generację do tyłu,czyli bazują na Zen 2.Jak wiadomo na CES AMD jednak nie zaprezentowało Zen 3,więc wszystko co tutaj mówimy,to są nasze gdybania.

Miałem gdzieś listę mobilnych Ryzenów 4xxx,więc jak znajdę chwilę czasu,to wrzucę do posta otwierającego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jako dobry gospodarz tak byś zrobił pierwszy post jak należy, w końcu sporo wiadomo... ja są serie/ procki... Poza tym jest taka opcja "Raportuj" :P Wupada spróbobować bo wojna amd-intel swoją drogą ale offtopy jak się kreci 3950x to już brak polotu by tu sobie o tym pierdolić... jakby brakowało podobnych tematów!

 

A co lepiej rozmawiać o pupie marynie, ile to ja dałem pasty a ile to mi pociekło na płytę albo prawie nie na temat czyli o intelach, R4950x bardzo dobrze napisałem ponieważ temat tyczy się R4000 a R4950x jest adekwatny do tematu i tutaj powinno omawiać się takie sprawy jak kręcenie 3950x (nie mylić z tłumaczeniem czynności OC, lecz z porównaniem) ponieważ jest to zależne co i w jaki sposób będziemy kupować na lata, wiem, że słowo na lata bardzo boli, ale w przypadku procesora jest to możliwe :) Jedni zmieniają co roku albo co miesiąc... ale tego nie komentuje a inni co kilka lat od 4 do 10.

 

Temat moim zdaniem jest po to, żebyśmy razem zbierali swoje informacje, ze swojego doświadczenia a nie porównywali jakieś idiotyczne sponsorowane testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu będzie analizował budowe rdzenia czy architekture...

Sporo osób. Wystarczy wrócić do tematów/postów z okresu premiery ZEN2. Bardzo dużo było postów nt dywagacji o tym, czy wyniesienie kontrolera RAM, PCIE i innych elementów do osobnego chipu I/O będzie dobrym rozwiązaniem czy nie. Albo drugi przykład, Mało to tutaj pojawia się postów z pytaniem czemu Intel nie idzie śladem AMD i nie zacznie budować CPU z chipletów tylko uparcie robi monolity?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało to tutaj pojawia się postów z pytaniem czemu Intel nie idzie śladem AMD i nie zacznie budować CPU z chipletów tylko uparcie robi monolity?

Przecież to już jest pewne ze w przyszłości intel też przejdzie na chiplety, wiadomo że na rynku serwerowym czy desktopy również... całkiem prawdopodobne patrząc na socket 1700

 

intel-lga-1700-580x334.jpg

 

Raczej nikt nie zwiększa tak znacząco rozmiarów CPU aby klepać jeszcze większe monolity, wygląda to raczej na przymiarkę pod MCM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda to raczej na przymiarkę pod MCM.

Intel eksperymentował z budową MCM zanim to stało się modne - procesory Clarkdale na s1156

https://pclab.pl/art38762-5.html

 

Czy to nie przypomina budowy ZEN2? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszędzie gdzie się nie czyta wojna o rdzenie o boże serio każdy tutaj gra wykonuje 50 zdań jednocześnie bawi się w stream ?? i nie wiadomo co jeszcze robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel eksperymentował z budową MCM zanim to stało się modne - procesory Clarkdale na s1156

https://pclab.pl/art38762-5.html

 

Czy to nie przypomina budowy ZEN2? :Up_to_s:

Wiadomo że intel był pierwszy, tyle że projekt pogrzebały opóźnienia i wolne połączenia między układami z tego co pamiętam. W AMD widać ten problem rozwiązano.

 

Ciekawe tylko jakie są szczegóły umowy o współpracy między AMD a Intelem, po jakim czasie intel może skorzystać z rozwiązań AMD, kiedyś czytałem że po 5 latach, ale zawsze mogło coś się zmienić.

 

O Zen3 coś więcej to pewnie dopiero na Computex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe tylko jakie są szczegóły umowy o współpracy między AMD a Intelem, po jakim czasie intel może skorzystać z rozwiązań AMD

Mówisz o prawach do budowy procesorów w formie MCM? No to jak widać Intel był pierwszy i jeśli są jakieś umowy co do stosowania rozwiązań konstrukcyjnych to bardziej w tym przypadku dotyczyły AMD.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Zen3 coś więcej to pewnie dopiero na Computex

Computex 2020 będzie w dniach 2-6 czerwca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ale to bardzo ciekawi mnie 1 rzecz.. Jak myślicie, nowe płyty pod Zen3 na x670 będą bez piździka? X570 był zaprojektowany przez AMD i w sieci idzie wyczytać że trochę im nie wyszło - stąd ten wentylatorek, z kolei x670 projektować ma AsMedia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ceny pamięci tritenz muszą spaść i będzie bardzo ciekawe. Ludzie będą wchodzić w ddr5 i am5 za duża kasę a tutaj będzie ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nie ma ddr5 ani am5... watpię żeby w tym roku coś z tego nawet zapowiedzieli.... a póki co czekamy na ryzeny 4000 i w tym wzgledzie dosyc się spekuluje by jeszcze o czyms takim fantazjować... Bardziej zasanawiajace gdzie podziały się jednostki CU, bo o ile ja dobrze widze w mobile max to 8cu.... niby reklamują jakies 50% szybsze od starych ale miało być 12-13cu... a wyszło nawet mniej niż było w poprzedniej rewizji...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze DDR5 pewnie będzie drogie i nie będzie powalające tak jak pierwsze DDR4 nie było... na dobrą sprawę DDR4 odjechało najlepszym DDR3 dopiero po jakimś czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wszędzie gdzie się nie czyta wojna o rdzenie o boże serio każdy tutaj gra wykonuje 50 zdań jednocześnie bawi się w stream ?? i nie wiadomo co jeszcze robi ?

 

Nie, ale chodzi o to, że więcej rdzeni będzie oferowanych w budżetówkach zamiast nadal jechać na 2/4 albo 4/4 czy nawet 4/8. Dzięki zwiększaniu liczby rdzeni zwiększa się też ich sprzedaż w powiedzmy segmencie budżetowym. Intel do tej pory oferował 4/4, potem 6/6, więc słabiutko. Może 6/12 stanie się standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...