Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jeśli zen3 da ok 10-20 % więcej wydajności niż zen2 (a zapowiada się chyba bliżej 20%), to nawet bardzo ostry kryzys nie położy zapotzrebowania na zen3. Na rynku jest od groma core od 2 do 6-7 generacji i to może pójść masowo do wymiany. Odebranie intelowi tylko kilka % rynku, to spory skok dla AMD. Jeśli zapotzrebowanie na CPU spadnie, to oberwie intel. Idą też chyba konkretne zamówienia na serwerowe zen3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie zapowiada sie .amd mowilo ze wzrost bedzie duzo mniejszy niz na ryzenie 3000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie zapowiada sie .amd mowilo ze wzrost bedzie duzo mniejszy niz na ryzenie 3000...

To chyba czytasz te newsy co nie trzeba bo wzrost bedzie wiekszy. Jak samo AMD okreslilo Zen2 bylo ewolucja a po Zen3 mozna spodziewac sie wrostow tak jak przy całkiem nowej arch, ktora wlasnie Zen3 bedzie.

 

Tylko jeśli walnie kryzys ogólnoświatowy i ludzie nie będą mieć pieniędzy, to kto to kupi?

Wysuwasz za daleko idace wnioski, to ze ktos tam nie kupi nie spowoduje ze premiera sie nie odbedzie. Zycie toczy sie dalej a popyt na sprzet bedzie caly czas. Ten kto bedzie chodzil do pracy pieniadze bedzie mial a nie zapowiada sie zeby wszyscy byli bezrobotni.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten rok to bym się nie nastawiał na desktopy 4000.... Co najwyzej jakies "papierowe" premiery pod koniec tego roku.... Tak wszyscy się powołują na ubiegłoroczne premiery i że w połowie roku już może być :P Ale jakoś zapominają że już w styczniu 2019 były znane dokładne modele serii 3000 włącznie z cenami, ogólnikami o core thread.... Gdzie widzieliscie jakieś podobne info o 4000? :P Skoro tego nie ma jak możecie się spodziewać na powtórke tego co było w zeszłym roku.... na bank nie będzie w tym!

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten rok to bym się nie nastawiał na desktopy 4000.... Co najwyzej jakies "papierowe" premiery pod koniec tego roku.... Tak wszyscy się powołują na ubiegłoroczne premiery i że w połowie roku już może być :P Ale jakoś zapominają że już w styczniu 2019 były znane dokładne modele serii 3000 włącznie z cenami, ogólnikami o core thread.... Gdzie widzieliscie jakieś podobne info o 4000? :P Skoro tego nie ma jak możecie się spodziewać na powtórke tego co było w zeszłym roku.... na bank nie będzie w tym!

A Ty bierzesz wgl pod uwage plan wydawniczy intela?? Ruchy amd sa tez zalezne od konkurencji i nie wiem czy wiesz ale chyba nie, jaki jest sens reklamy kolejnej gen w momencie kiedy obecna podbija rynek sprzedazy i w momencie kiedy intel nie ma poki co zadnej odpowiedzi wiec glupota by bylo jakiekolwiek reklamowanie Zen3 w tym momencie poniewaz Zen3 bedzie odpowiedzia na kolejne ruchy intela czyli Comet i Rocket lake, kotrych jeszcze nie ma ;) W sumie po co ja sie pordukuje skoro ty juz wiesz ze nie bedzie :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja logika ma pewną wadę w rozumowaniu... co tylko potwierdza moje przypuszczenie... jaki sens cokolwiek w tym roku wydawac skoro intel nic nie ma :P Rokowania wogole nowych intel sa "PFF" że szkoda gadac.... Dotychczasowe ryzeny się wyprzedają bo są bezkonkurencyjne :P Tylko wychodzi na moje i premiera 4000 jest póki co wogole nie potrzebna w tym roku co najwyzej na koncu jakies pierwsze kroki... Dzieki za dodatkowe potwierdzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo amd oficjalnie parę dni temu zapowiedziało "premierę" na październik 2020r, więc nie ma co tu negować, owszem, może zostać przełożona, tylko po co, jak prawdopodobnie masowa produkcja tych cpu rusza niebawem. Można przecież konkurencję przycisnąć do ziemi, a nie tylko łaskotać, więc jest sens przekładać premierę? Chyba że będą jakieś problemy techniczne. Ja i tak się nie dam złapać na nowe rysie na premierę, więc może dla zabawy upolować 3900x albo 3700x ? Przecież jeszcze rok czekania przede mną :D. To nie jest jakaś realna potrzeba, tylko chęć posiadania. Mam tak podzielony budżet, że pieniądze z elektroniki wkładam w elektronikę, zwolniło mi się parę groszy, jeszcze płyta jak pójdzie to dodatkowo coś się zwolni. Jeszcze parę różnych gratów się wala, a jakbym się ich pozbył to bez odczuwania w kieszeni mógłbym się szarpnąć na ryzena 3900x, tylko ciekawe ile straci na wartości za rok. Zapewne na ryzenie 3600 najmniej stracę. Wolne dni, potrafią człowiekowi mieszać w głowie i podejmuję się nieracjonalne decyzję :lol2: . Do gier i tak mam pcta aż nad to co wymagam, poprawiony soft "naprawił" u mnie dropy fps i lekki stutter im towarzyszący, i nie mam potrzeby żadnych zmian. Mam lock fps na wysokim poziomie, licznik fps off i sobie gram bez stresów i przejmowania się. Ale rączki świerzbią w wolne dni :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhu bo zapowiedzieli premiere w paździeniku ale to dotyczy krajów które uważaja za cywiliozwane... do nas nawet jak trafi pare sztuk w tym terminie to będzie dobrze i co własnie realnie oznacza koniec roku... bo sorry najgorsze przed nami i przed fabrykami tsmc które są też w krajach rozwinietych a które dopiero zaczną zbierać bencki... nawet jak nie będzie opóznienie... pażdziernik oznacza że normalna sprzedaż u nas oznacza najpewniej litopad-grudzień przy optymistycznych wiatrahch...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto cwany, ten na premierę nie kupi zen3, chyba że na start będą mieć wysokie zegary, to będzie inna śpiewka. Ale jak będą się takie zdechlaki na starcie trafiać jak przy zen2, to raczej bardziej optymalnie będzie poczekać 4-6 miesięcy po premierze, na zakup "normalnego" egzemplarza :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym październikiem to wy uważajcie,jak dla mnie październik jest bardzo optymistycznym terminem na premierę procesorów i kart graficznych(mowa tu o Zen 3 i RDNA 2).

Bardziej realny jest listopad-grudzień bądź początek przyszłego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Nie szalej z 3900x. O 3700x sam wcześniej pisałeś, że miałeś szansę okazyjnie kupić. No to kup teraz bez okazji, ale nadal wyjdzie to cena/wydajność nie tak tragicznie :E. Nie w porównaniu do 3600, ale jednak. Ja zenka 3 nie ruszam. Najwyżej jako opcja awaryjna będzie, jakby mi proc zdechł, albo 8 jajek nie wyrobiło. Mała szansa, ale kto wie.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym październikiem to wy uważajcie,jak dla mnie październik jest bardzo optymistycznym terminem na premierę procesorów i kart graficznych(mowa tu o Zen 3 i RDNA 2).

Bardziej realny jest listopad-grudzień bądź początek przyszłego roku

Przeciez premiera to nie problem, a dostepnosc i brak towaru to juz co innego :lol2: Zoabcz premiere HEDT 10gen u intela, ktora byla juz dawno a dostepnosc procesorw to okres czekania jeszcze kilku msc :lol2: Teraz papierowe premiery sa bardzo modne.

 

O ile z cpu nie bylo nigdy jako takich problemow to z premierami gpu u amd bywa bardzo kiepsko z dostepnoscia na start nawet gdy zadnych prolemow nie bylo.

 

W chinach juz ludzie wracaja do fabryk i do pracy, tam sie to zaczelo i tam sie prawdopodobnie pierwsze skonczy a poki fabryki TSMC dzialaja to naprawde wrozenie z fusow raczej zbedne.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Nie szalej z 3900x. O 3700x sam wcześniej pisałeś, że miałeś szansę okazyjnie kupić. No to kup teraz bez okazji, ale nadal wyjdzie to cena/wydajność nie tak tragicznie :E. Nie w porównaniu do 3600, ale jednak. Ja zenka 3 nie ruszam. Najwyżej jako opcja awaryjna będzie, jakby mi proc zdechł, albo 8 jajek nie wyrobiło. Mała szansa, ale kto wie.

 

Szukałem wtedy dla kolegi, przeoczyłem aukcję, i wielka szkoda, bo pewnie by chciał odesłać go na 14dniowy zwrot, bo jednak pandemia odbija się na "poziomie życia", i kolega definitywnie zrezygnował z zakupu, a zapewne ja bardzo chętnie bym przygarnął 3700x nowego z pełną gwarancją za 1070zł :D.

Spróbuję zlicytować jakąś nówkę jak się trafi, może uda się wyrwać w podobnej kasie co tamta poszła, to chyba będzie bardzo rozsądne posunięcie. I tak nie wykorzystuję w pełni 6/12, ale jednak nie miałem jeszcze 8/16, więc chęć posiadania jest. Resztę kasy co odłożę z elektroniki, zabunkruję gdzieś, i pewnie znów o tym zapomnę :E. Ostatnio odkryłem parę zł skitrane z elektroniki, schowek mistrzowski miałem, bo kartonik po dysku ssd :E . Kiedyś schowałem, i zapomniałem na śmierć o tym, szukałem ramki z taśmą dwustronną do ssd i przypadkiem natrafiłem na takie znalezisko. Kartonów nie wyrzucam, więc to taki plus, że nie "zgubie" tych pieniędzy. Wolę jednak okazyjnie kupić, zawsze mniej cebulionów stracone przy odsprzedaży :P. Chociaż i tak wiem, że najmniej stracę siedząc na ryzenie 3600. Chyba, że custom loopa zbudować pod ryzena 3600, na sztywnych akrylach, to nie będzie mi się chciało tyle w pc grzebać i głupie pomysły odejdą w zapomnienie. Niestety, człowiek ma wolne chwilę i przez to ma więcej czasu na głupie pomysły/przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera premierą, ale ciekawe, czy coś będą cyrki z biosami jak przy zen 2. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem wtedy dla kolegi, przeoczyłem aukcję, i wielka szkoda, bo pewnie by chciał odesłać go na 14dniowy zwrot, bo jednak pandemia odbija się na "poziomie życia", i kolega definitywnie zrezygnował z zakupu, a zapewne ja bardzo chętnie bym przygarnął 3700x nowego z pełną gwarancją za 1070zł :D.

Spróbuję zlicytować jakąś nówkę jak się trafi, może uda się wyrwać w podobnej kasie co tamta poszła, to chyba będzie bardzo rozsądne posunięcie. I tak nie wykorzystuję w pełni 6/12, ale jednak nie miałem jeszcze 8/16, więc chęć posiadania jest. Resztę kasy co odłożę z elektroniki, zabunkruję gdzieś, i pewnie znów o tym zapomnę :E. Ostatnio odkryłem parę zł skitrane z elektroniki, schowek mistrzowski miałem, bo kartonik po dysku ssd :E . Kiedyś schowałem, i zapomniałem na śmierć o tym, szukałem ramki z taśmą dwustronną do ssd i przypadkiem natrafiłem na takie znalezisko. Kartonów nie wyrzucam, więc to taki plus, że nie "zgubie" tych pieniędzy. Wolę jednak okazyjnie kupić, zawsze mniej cebulionów stracone przy odsprzedaży :P. Chociaż i tak wiem, że najmniej stracę siedząc na ryzenie 3600. Chyba, że custom loopa zbudować pod ryzena 3600, na sztywnych akrylach, to nie będzie mi się chciało tyle w pc grzebać i głupie pomysły odejdą w zapomnienie. Niestety, człowiek ma wolne chwilę i przez to ma więcej czasu na głupie pomysły/przemyślenia.

 

Ty, a weź zrób jak @Wallec :biggrinsanta:

 

Sorki, nie mogłem się powstrzymać :lol2: :lol2:

 

@Splendor_97 - serio przepraszam, nie wytrzymałem :lol2: :lol2:

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, a weź zrób jak @Wallec :biggrinsanta:

 

Sorki, nie mogłem się powstrzymać :lol2: :lol2:

Biznesmen roku :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech @Wallec robi co chce,ale proszę nie dyskutować o nim w tym wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto cwany, ten na premierę nie kupi zen3, chyba że na start będą mieć wysokie zegary, to będzie inna śpiewka. Ale jak będą się takie zdechlaki na starcie trafiać jak przy zen2, to raczej bardziej optymalnie będzie poczekać 4-6 miesięcy po premierze, na zakup "normalnego" egzemplarza :D.

 

To już będzie koniec platformy DDR4 więc na luzie można poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerach domowych to ddr5 za około 3 lata

 

Dla normalnych to tak... ale entuzjasci juz pewnie w przyszłym roku bedą mogą się tym jarać i podeniecać :P By myśmy mogli za te 3 lata powoli się zastanawiac czy to już ta pora... chociaż bardziej za 4 lata :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czym będzie się różnił X670 od X570?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czym będzie się różnił X670 od X570?

Na obecną chwilę za mało danych.

X670 będzie miało PCIe 4.0 tj.w X570,ale X670 będzie produkować ASMedia,nie AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę za mało danych.

X670 będzie miało PCIe 4.0 tj.w X570,ale X670 będzie produkować ASMedia,nie AMD.

 

X570 też ma PCIe 4.0.

To dobrze, że ASMedia, a nie AMD czy źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że ASMedia, a nie AMD czy źle?

Jest szansa na to,że X670 będzie chłodzony pasywnie radiatorem.

W praktycznie wszystkich płytach X570/TRX40 masz "piździk" na chipsecie,a oba chipsety zaprojektowało AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD zaprojektowało, a kto im robi te chipsety? AMD samo przecież nic nie produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...