Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

AMD zaprojektowało, a kto im robi te chipsety? AMD samo przecież nic nie produkuje.

Dotychczas z tego co ja wiem,GlobalFoundries klepało im chipsety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A było coś zapowiadane, że chipset też zejdzie na niższy proces ? Bo bez tego to raczej cudów nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca Zen3, ale Linus zjadł Intela :D nie sam, razem z 4900HS :E

 

 

Tym bardziej apetyt na Zen3 rośnie :)

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linus dostaje kase od amd . najlepszy byl jego test w dni premiery ryzena 1800 vs 6850k w bf 1 w 4k gdzie wyswielilo na obu z 70 fps.

no wiec ryzen jest tak szybki jak intel :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale po tego typu dużych kanałach nie spodziewałbym się rzetelności. Dużo bardziej wiarygodne są małe kanały, którymi jeszcze się koncerny nie interesują z racji małych zasięgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie na duzych gdzie widac mordke autora to gdzie?

 

pewnie na kanakach z youtube fanboi amd gdzie sa przedstawione miliony gpu i cpu w power poincie lacznie z miernikiem elektycznym zrobionym z planszy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci duzi gracze pokroju Liptona czy Blacka mimo ich dobrej wiedzy,to jednak rzetelność i wiarygodność materiałów/testów/recenzji pozostawia nieco do życenia,nawet są podejrzenia,że są "przekupywani"

 

Panowie,trzymajmy tematu wątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sądziłem, że zobaczę pseudonim Linusa obok słów dobra wiedza w zdaniu :D

 

On się zawsze zajmował prezentowaniem produktu , który ktoś mu zasponsorował i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście nie mówili to ja jego kanał uważam za bardzo ciekawy szczególnie jeśli robi projekty z wirtualizacją, serwerami, sieciami, magazynowaniem danych. Rozmachu mu nie można odmówić.

EOT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linus akurat nagrywa pod publikę i tyle.

 

Panowie i Panie,zbaczamy się z tematu wątku,to już ostatnie ostrzeżenie.

Koniec offtopu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zamieram złożyć nowego kompa.

I tak się zastanawiam czy czekać na X670 czy po prostu zakupić X570 i do tego jakiegoś proca na przeczekanie a później zasilić płytę procem z serii 4000?

Tylko kiedy X670 zaprezentują żeby wiedzieć czy warto czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zamieram złożyć nowego kompa.

I tak się zastanawiam czy czekać na X670 czy po prostu zakupić X570 i do tego jakiegoś proca na przeczekanie a później zasilić płytę procem z serii 4000?

Tylko kiedy X670 zaprezentują żeby wiedzieć czy warto czekać?

X670 to bedzie tylko rebrand bez szczegolnych nowosci, jesli potrzebujesz komputer na dzis to nie ma na co czekac, wrzucisz takiego R3600 i spokojnie mozesz pozniej zmienic na cos lepszego jesli zajdzie potrzeba.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X670 to bedzie tylko rebrand bez szczegolnych nowosci, jesli potrzebujesz komputer na dzis to nie ma na co czekac, wrzucisz takiego R3600 i spokojnie mozesz pozniej zmienic na cos lepszego jesli zajdzie potrzeba.

Może w x670 zobaczymy więcej modeli bez piździka (w x570 póki co jest tylko 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od momentu jak mam X570 nie przeszla mi przez glowe mysl o tym pizdziku. Ludzie lubia sobie wymyslac problemy i zaprzatac glowe tym czym nie potrzeba. Mialo byc glosno i goraco a do dzis nie widze zalewu postow na temat tych pizdzikow, pomijajac np wpadke Asrocka.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim piździku piszecie? O wentylatorku na chipsecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O jakim piździku piszecie? O wentylatorku na chipsecie?

No tak został on jakiś czas temu nazwany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak został on jakiś czas temu nazwany ;)

 

I rzeczywiście on generuje tyle hałasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I rzeczywiście on generuje tyle hałasu?

 

Najwiecej decybeli generuje narzekanie na niego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim piździku piszecie? O wentylatorku na chipsecie?

Tak,Piździkiem nazywamy wentylator na chłodzeniu chipsetu X570(producenci płyt zamiast dać porządniejsze chłodzenie,to woleli dać świecidełka przykładowo,pozostawiając skromne chłodzenia z małym wentylatorem)

 

Chipset potrafi się zagrzać,gdy masz podpięte bezpośrednio do niego dyski M.2 NVMe(z PCIe 4.0 to już w ogóle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na płytach innych producentów ale u MSI przez ostatni miesiąc wentylator na chipsecie włącza się tylko na kilka sekund jak odpalam PC.

 

Po intensywnej sesji grania po ok 2-3h najwyższa temperatura jaką widziałem to 55C. Mam ustawione że wentyl ma się odpalić przy 60. (tryb silent odpala przy 75 wiec ja mam bardziej bezpieczną temperaturę niż MSI sugeruje)

Jedyne co może zagrzać Chipset to przerzucanie dużych ilości danych miedzy dyskami M.2(w slotach podpiętych do chipsetu) lub używanie slotów PCI-E podpiętych do chipsetu

Z moich testów wynika z wentylator jest bardzo cichy i niesłyszalny do ok 1500rpm(przynajmniej w mojej budzie). Pompkę AiO słychać bardziej a i to tylko jak przyłożę ucho do obudowy przy grillu wentylatora.

Z metra nic nie słychać tylko przyjemny szum powietrza od wentyli obudowy

 

Co do x670 to nie spodziewałbym się więcej opcji. Ale możliwość przeniesienia chipsetu w bardziej energooszczędny proces produkcji może pomoc pozbyć się wentyla z mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nowa seria przyniesie ze sobą również ciekawe propozycje płyt w formacie mATX czy mITX. Oraz nie ukrywam, że pomimo postawienia systemu na R5 3600 parę dni temu, patrzę z optymizmem na serię 4000, może będzie okazja do wymiany procesora, chociażby ze względu na mniejsze zużycie energii = lepszą kulturę pracy :)

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak AMD potwierdzilo date na pazdziernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Date premiery! To po pierwsze a po drugie przez te pół roku sa tylko 99% szanse że sama premiera pewnie się nie uda, a o takich niuansach jak realna dostępność to kolejne "good wish"... ale optymistów widzę nie brakuje :) Myślę ze pesymistyczne spojrzenie ma wiecej racjonalności w tej sytuacji... ja to obstawiam coś okolice Ikw 2021 a i tak spodziewam się rozczarowania :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...