Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zgadza się tylko tutaj nie o to chodzi, chodzi o to czy jeżeli są sztuki już 4.5ghz 1.25v 3600 to czy nowe 3600x czasem nie robią 4.7ghz :E

 

Szukanie Świętego Grala, żeby w Cinebench pograć. :E

 

 

Że wam się chce.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukanie Świętego Grala, żeby w Cinebench pograć. :E

 

 

Że wam się chce.

Kolejny błędny strzał jak splendor wyżej :E człowiek tylko jest ciekawy czy nowe 3600X pokazują jeszcze większe taktowanie ja nic nie szukam bo wsadziłem 3700x

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę cena 3300x kompletnie nie opłacalna, 620zł :kwasny: , gdzie 3600 już od 790zł z darmową wysyłką. 50% więcej rdzeni za jedyne 27% więcej.

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejny błędny strzał jak splendor wyżej :E człowiek tylko jest ciekawy czy nowe 3600X pokazują jeszcze większe taktowanie ja nic nie szukam bo wsadziłem 3700x

 

Nie chodziło mi o ciebie, ale wiesz o kogo. :D

 

Jak tam 3700X zadowolony ? Kasztan to chyba już nie jest ? :E

 

 

 

AMD-Ryzen-3000-Mattise-Refresh-Desktop-CPUs.png

 

 

Grubo, 4,7GHz chyba stanie się faktem, 7 lipca się okaże.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 4.7 :E? Toc to będą tylko podniesione zegary względem sztuk które teraz idą z fabryki, dadzą odpowiedni vid i będziesz miał jak przy premierze zen2 z oc na sztywno :E . Wymaksowane zegary na auto, i praktycznie ma sztywno nie będzie możliwości oc. I druga sprawa, zwroc uwagę jak zaczynają rosnąć tempy razem z taktowaniem, a ciekłego azotu nie dołożą do chłodzenia :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były by nieźle jaja gdyby przełożyli premierę zena 3 na 2021 i tym samym wsparcie dla b450 skończyło by się na refreshu zena2. Takie tam poranne myśli xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bez znaczenia, FHD idzie do lamusa, więc CPU jedzie na wakacje. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne podejście :thumbup: . Ja idę w 1440p@144hz więc moc procesora zejdzie troszkę na drugi plan, bo karta najczęściej będzie niedomagać :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwne bo niestabilny frametime i niski min fps aż boli w oczy a detale graficzne zawsze można dostosować do karty ;)

 

Oczywiście ryzeny 3000 dadzą radę ale nie rozumiem jak można olewać procesor :E

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne podejście :thumbup: . Ja idę w 1440p@144hz więc moc procesora zejdzie troszkę na drugi plan, bo karta najczęściej będzie niedomagać :P.

 

Rożnica będzie zauważalna w porównaniu do FHD, a CPU zejdzie na dalszy plan. Ja poszedłem na całość, 32' UHD

 

 

Dziwne bo niestabilny frametime i niski min fps aż boli w oczy a detale graficzne zawsze można dostosować do karty ;)

 

Oczywiście ryzeny 3000 dadzą radę ale nie rozumiem jak można olewać procesor :E

 

Masz rację

 

debf9e8d184576e3.png

 

dlatego przesiadam się z 3600 + B450, na i7 10700KF + Z490, bo warto wydać 2000 zł do takiego komfortu grania jaki oferuje Intel, w UHD pewnie jeszcze większe różnice zaoferuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R3700X vs i9-9900K = 4fps minimalnego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dlatego przesiadam się z 3600 + B450, na i7 10700KF + Z490, bo warto wydać 2000 zł do takiego komfortu grania jaki oferuje Intel, w UHD pewnie jeszcze większe różnice zaoferuje. ;)

 

Trochę już zanudzasz w każdym wątku to samo, przykro mi że tak cię frustruje droższa i wydajniejsza konkurencja :E

 

Jak procesor nie da rady zrobić 144fps w 1080p to nie da też i w 1440p, a to że sobie zabijesz fps ustawieniami graficznymi nie znaczy że procesor nie ma znaczenia tylko grasz przy niskim fpsie. Możesz sobie zablokować FPS do tego samego poziomu w 1080p i zacznij głosić że procesor przestał mieć znaczenie, wow :E

Mnóstwo ludzi gra w gry multiplayer w 144Hz czy to w 1080p czy 1440p i magicznie procesor ma już znaczenie ;)

 

PS. Co do twojej obsesji - nie, nie musi to być intel, dlatego masz 3600 a nie 2700 ;)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dlatego przesiadam się z 3600 + B450, na i7 10700KF + Z490, bo warto wydać 2000 zł do takiego komfortu grania jaki oferuje Intel, w UHD pewnie jeszcze większe różnice zaoferuje. ;)

R5 3600 860zł

i7-10700K 2099zł + 400zł droższa płyta

czyli za prawie trzykrotnie wyższą cenę dostajesz 8 klatek więcej, świetny deal :E

 

PS chyba że to ukryta ironia

Edytowane przez e2140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@ Wu70

 

Niby racja ale popatrz, że mninimalny to raptem +9 fps 3600 vs 10900K.

 

Twierdzisz, że jak odpalę BFV na low w 1440p to różnica się powiększy na tyle, żeby ładować ~200% więcej w PC? Up_to_something.gif

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rożnica będzie zauważalna w porównaniu do FHD, a CPU zejdzie na dalszy plan. Ja poszedłem na całość, 32' UHD

 

 

Masz rację

 

debf9e8d184576e3.png

 

dlatego przesiadam się z 3600 + B450, na i7 10700KF + Z490, bo warto wydać 2000 zł do takiego komfortu grania jaki oferuje Intel, w UHD pewnie jeszcze większe różnice zaoferuje.  ;)

 

A co Ci nie dawało komfortu w graniu na R5 3600 ? że  musiałeś dopłacić myślę około 800/900 zl do zestawu z 10700kf. A przepraszam,  przecież sam procesor kosztuje 1950 zł A gdzie jeszcze płyta ? Czyli nie 800 zł A dużo dużo  więcej,  bo zestaw r5 3600 z plyta można wyrwać za 1200 zł. Gdzie tu sens, gdzie tutaj logika ?

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Wu70

 

Niby racja ale popatrz, że mninimalny to raptem +9 fps 3600 vs 10900K.

 

Twierdzisz, że jak odpalę BFV na low w 1440p to różnica się powiększy na tyle, żeby ładować ~200% więcej w PC? Up_to_something.gif

 

 

Dlaczego mnie pytasz skoro to nie ja tak twierdziłem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mnie pytasz skoro to nie ja tak twierdziłem? ;)

 

Może jestem niewyspany, w takim razie jak mam rozumieć Twoją wypowiedź do posta kolegi @ Doamdor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem niewyspany, w takim razie jak mam rozumieć Twoją wypowiedź do posta kolegi @ Doamdor?

 

 

Tą pierwszą? Pisałem, że olewanie procesora do 1440p@144Hz to bzdura. Jedyną osobą piszącą o intelu w tym wątku jest Doamdor, ale dla niego to normalne więc nawet tego nie komentowałem tylko ponownie odniosłem się do procesora i 1440p@144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co Ci nie dawało komfortu w graniu na R5 3600 ? że  musiałeś dopłacić myślę około 800/900 zl do zestawu z 10700kf. A przepraszam,  przecież sam procesor kosztuje 1950 zł A gdzie jeszcze płyta ? Czyli nie 800 zł A dużo dużo  więcej,  bo zestaw r5 3600 z plyta można wyrwać za 1200 zł. Gdzie tu sens, gdzie tutaj logika ?

 

3600 jak najbardziej daje komfort grania w FHD, lecz granie w FHD już tego komfortu nie daje. Intel do zmiany komfortu jak widać w WQHD niewiele wnosi, a w UHD, nie trudno się domyślić.

Do pełnego komfortu grania, pozostanie tylko wymiana GTX 1080, na RTX 3070/3080.

 

 

Tą pierwszą? Pisałem, że olewanie procesora do 1440p@144Hz to bzdura. Jedyną osobą piszącą o intelu w tym wątku jest Doamdor, ale dla niego to normalne więc nawet tego nie komentowałem tylko ponownie odniosłem się do procesora i 1440p@144Hz

 

Sugerujesz, że posiadacze Ryzenów olewając procesory do WQHD 144Hz, interesujące. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci nie dawało komfortu w graniu na R5 3600 ? że  musiałeś dopłacić myślę około 800/900 zl do zestawu z 10700kf. A przepraszam,  przecież sam procesor kosztuje 1950 zł A gdzie jeszcze płyta ? Czyli nie 800 zł A dużo dużo  więcej,  bo zestaw r5 3600 z plyta można wyrwać za 1200 zł. Gdzie tu sens, gdzie tutaj logika ?

 

Przecież to ironia była z jego strony xd..

 

Btw, wiecie co mi przychodzi do głowy? Im więcej plotek o tym refreshu Zen2, tym dalej premiera Zen3. Liczyłem że pojawi się pod koniec września, albo w październiku, ale skoro będzie ten refresh jeszcze, to zaczynam w to wątpić. Pewnie pojawi się najwcześniej w drugiej połowie listopada, o ile w ogóle w tym roku, no ale obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zen3 raczej musi być w tym roku, nowe intele mają chyba też jeszcze na ten rok się załapać, a AMD w grach fullhd potrafi srednio stracić 20% porównując 10600k oc vs 3800x oc . Więc amd nie ma czasu na otwieranie szampana, musi reagować na to co się dzieje - pierwszym impulsem reakcji, jest wydanie ryzenow refreshy. Nie wiem czy to prawda i skąd te info było, poza wyższym zegarem coś wzmianka była o poprawie oc fclk, co by mogło przynieść korzyści dodatkowe. Robiłem test 3733mhz vs 3800mhz na tych samych timingach i w grach fullhd roznice były widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza wyższym zegarem coś wzmianka była o poprawie oc fclk, co by mogło przynieść korzyści dodatkowe.

Cud będzie,jak się uda zrobić na refresh Zen 2 3866 MHz i wyżej na synchronicznym IF(1:1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...