Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tornado3 napisał:

Dla mnie bez znaczenia

chodziło mi o możliwości FCLK

 

2 godziny temu, Mar_S napisał:

Ale fclk tam nawet nie widać, poza tym jedno z drugim jest powiązane więc skoro to co widać jest fałszywką to...  :E

CPU-Z zakładka Memory - NB Frequency powie prawdę

56 minut temu, tomcug napisał:

Poza tym przypominam, że przed premierą Zen 2 też były "wiarygodne przecieki" z opóźnieniem 4x ns :lol2:

A co do czego najniższe opóżnienia jakie widziałem to ~60 ns na taktowaniu ramu 3733/3800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są już jakieś przecieki/plotki o wycenie serii 4000? z jednej strony chcę poczekać, ale z drugiej jeśli taki Ryzen 5 4600 będzie wyceniony podobnie do 3600XT, to raczej nie ma sensu czekać i kupię zwykłą 3600 już teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rdzn napisał:

są już jakieś przecieki/plotki o wycenie serii 4000? z jednej strony chcę poczekać, ale z drugiej jeśli taki Ryzen 5 4600 będzie wyceniony podobnie do 3600XT, to raczej nie ma sensu czekać i kupię zwykłą 3600 już teraz.

Na chwilę obecną nikt Ci tego nie powie, zostaje tylko szklana kula. Na podstawie cen refreshu Zen2 możemy domniemywać że Zen3 tani nie będzie, więc jeśli planujesz kupić 4600 w niższej cenie niż na premierę to pewnie trzeba będzie poczekać minimum rok. Ale i tak nie ma pewności że będzie zauważalnie taniej z kilku względów, przede wszystkim dlatego że będzie to teoretycznie ostatnia seria procesorów na podstawkę AM4, więc cena może trzymać się długo, no i druga sprawa to konkurencja, a w zasadzie jej brak, bo Intel odpowie dopiero w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Swoja drogą to jak na premiere tuż za rogiem to rzadko kiedy było wiadomo tak mało... W poprzednich latach to wstepne specyfikacje modele/ilośc rdzeni/wątki/taktowanie to było oglaszane nawet 6 miesiecy w przód.... A teraz cedza te informacje jakby chcieli a nie mogli :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, na przykład taktowania rzędu  5 Ghz? To faktycznie były mega wiarygodne informacje, a jak się sprawdziły!  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o przeciekach Adoreda? 90% z nich to była bajka. 8/16 w Ryzenie 3600 taaa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rdzn napisał:

są już jakieś przecieki/plotki o wycenie serii 4000? z jednej strony chcę poczekać, ale z drugiej jeśli taki Ryzen 5 4600 będzie wyceniony podobnie do 3600XT, to raczej nie ma sensu czekać i kupię zwykłą 3600 już teraz.

Na razie nie ma informacji o wycenie,gdyż procesory jeszcze nie zostały zaprezentowane.

Jedno jest pewne,szykować się na drożyznę. Cytując

Cytat

Tanio to już było.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia w zen 3000 ilość rdzeni się podwoiła, czyli coś tam się jakby zgadzało. Ale możliwości zen 3000 było widać na PCB procka z prezentacji Lisy.  Chyba można powiedzieć, że większość przecieków to lipa była. Niestety AMD nie uraczyło nas większą ilością rdzenie w tej samej półce cenowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, baron6b napisał:

Mówisz o przeciekach Adoreda? 90% z nich to była bajka. 8/16 w Ryzenie 3600 taaa...

Adored to ma w ogóle nietrafione przecieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

Bez wątpienia w zen 3000 ilość rdzeni się podwoiła, czyli coś tam się jakby zgadzało. Ale możliwości zen 3000 było widać na PCB procka z prezentacji Lisy.  Chyba można powiedzieć, że większość przecieków to lipa była. Niestety AMD nie uraczyło nas większą ilością rdzenie w tej samej półce cenowe. 

No nie do końca, w poprzednich generacjach mieliśmy Ryzeny "5" i "7", a w tej doszła jeszcze wersja "9" bo dzięki wywaleniu kontrolera na zewnątrz i zmniejszeniu rdzeni samych procesorów dali radę wsadzić je na jedno pcb.

Czyli tak naprawdę dostaliśmy nowe, droższe, odmiany Ryzena a podwojenie by wystąpiło wtedy gdyby taki 3800X miał 16/32 jak 3950X.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2020 o 10:55, ciastolina35 napisał:

Są jakieś przecieki, że producenci płyt wydadzą aktualizacje bios dla nowych Ryzenów na x370 ?

Są CHVI podobno ma dostać aktualizacje dla zen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mój Aszrot też na pewno dostanie.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Art385 napisał:

Są CHVI podobno ma dostać aktualizacje dla zen3

Oby Asrock też wydał bo posiadany przez Ciebie x370 Taichi i Fatal1ty X370 Professional Gaming, którego mam ja to świetne płyty i niczym się szczególnym nie różnią od takiego x470 Taichi. No chyba że o czymś nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajcie w taki optymizm,że AsRock wyda biosy z obsługą Ryzen 4000 na płytach X370.

Oficjalnych informacji nie ma póki co.

11 minut temu, Art385 napisał:

Są CHVI podobno ma dostać aktualizacje dla zen3

Może dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli asus wyda, to jestem pewny ze asrock tez to zrobi. Asrock zawsze potrafił zaskoczyć pozytywnie użytkowników, chociażby nonk oc na płytach intela... Ta firma lubi wyjść przed szereg.

X470 taichi ma większą kość biosu od odpowiedników x370, mimo to biosy na x470 taichi miały wagę identyczna jak na x370 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Nie popadajcie w taki optymizm,że AsRock wyda biosy z obsługą Ryzen 4000 na płytach X370.

Oficjalnych informacji nie ma póki co.

Może dostanie

Yuri już dawno napisał, że uchyla zasłonkę i ten mobas wyłapie update. Mi to tam zwisa w sumie bo nie mam zamiaru zmieniać 3800x mi do szczęścia wystarczyłoby aby do taichi dodali opóźnienie startu wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Mar_S napisał:

Taa, na przykład taktowania rzędu  5 Ghz? To faktycznie były mega wiarygodne informacje, a jak się sprawdziły!  :D

Ja nie pisze o przeicekach! W styczniu zeszłego roku na targach podali takie informacje o apu które mialy premiere maj/czerwiec... Wiec oficjalne informacje! Chyba sie da! A sama preznetacja co to znaczy,,, ze przed sala idiotów coś pokaża to ma inne znaczenie jakby zrobili stream na YT... i tam głupki i tu po drugiej stronie :P I wyluzujcie...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Spl97 napisał:

Adored to ma w ogóle nietrafione przecieki.

Ale i tak grono wiernych wyznawców :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomcug napisał:

Ale i tak grono wiernych wyznawców :E

Naczytają takich bzdur i powielają w wielu miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by tylko patrzeć na samą wydajność to Intel ma dalej sporą przewagę w grach nad AMD. Comet Lake S bije na głowę Ryszardów z serii 3000.

I tak mnie teraz zastanawia czy pod względem wydajności Zen3 będzie konkurował z Comet Lake S czy będzie wydajniejszy w grach i będzie odpowiednikiem Rocket Lake ?

Ktoś chce pogdybać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tej sporej przewagi, może dlatego, że cena tą wydajność przysłania, a 14nm mnie już odpycha, bo miałem Skylake.

Im bardziej ZEN3 zbliży się wydajnościowo w grach do Intela, tym cena zapewne będzie bardziej zbliżona do Intela.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Althais napisał:

Jak by tylko patrzeć na samą wydajność to Intel ma dalej sporą przewagę w grach nad AMD. Comet Lake S bije na głowę Ryszardów z serii 3000.

I tak mnie teraz zastanawia czy pod względem wydajności Zen3 będzie konkurował z Comet Lake S czy będzie wydajniejszy w grach i będzie odpowiednikiem Rocket Lake ?

Ktoś chce pogdybać ?

Nie będę gdybać nie wiem jak zmniejszenie kaszy ostatecznie wpłynie na wydajność ale ja wieszcze zrównanie się z CLS przy znacznie mniejszym poborze energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Althais napisał:

I tak mnie teraz zastanawia czy pod względem wydajności Zen3 będzie konkurował z Comet Lake S czy będzie wydajniejszy w grach i będzie odpowiednikiem Rocket Lake ?

Co najlepsze,słyszałem że Zen 3 ma tak naprawdę rywalizować z przyszłymi Rocket Lake.

W Rocket Lake będzie maksymalnie 8 rdzeni i 16 wątków zamiast 10/20.To wynika z innej architektury(w końcu nie będzie to Skylake)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Doamdor napisał:

Nie widzę tej sporej przewagi, może dlatego, że cena tą wydajność przysłania, a 14nm mnie już odpycha, bo miałem Skylake.

Im bardziej ZEN3 zbliży się wydajnościowo w grach do Intela, tym cena zapewne będzie bardziej zbliżona do Intela.

 

Cena im niżej tym lepiej do konsumenta. Jednak obecnie interesuje mnie czysta wydajność w grach.
Taki R 3600 to rywalizuje z 10400, a nie swoim odpowiednikiem 10600. Także obawiam się, że ZEN3 to co najwyżej zrówna się z Comet Lake.
A taki Rocket Lake jak wyjdzie to znów będzie miał sporą przewagę.
Szkoda tylko, że Rocket Lake nie wyjdzie w tym roku abyśmy mieli porównanie jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 i 10400F to procesory z tej samej półki cenowej, więc nie dziwne, że są ze sobą porównywane. Przewaga Intela jest pożądana, ważne, by Lisa Su nie zaczęła cenowo fikać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...