Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Minciu napisał:

Pytanie,kto robił testy?

Wyraźnie widzę,że nie Mateusz Brzostek

A jeszcze jedno,nie widzę sensu rozmawiania o dzisiejszej premierze w tym wątku. Zapraszam do wątku z Zen 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-zapowiada-procesory-ryzen-4000-zen-3-premiera-jeszcze-w-tym-r.html

Cytat

In a video message posted on her Twitter timeline, AMD CEO Dr Lisa Su confirmed that the company's next-generation "Zen 3" microarchitecture is coming out "later this year." Speaking in context of 7/7 (a year since AMD debuted high-performance CPU- and GPU- architectures on the same day, leveraging 7 nm), and the Ryzen 3000XT series processor announcement, Dr Su stated "As you know with Ryzen, we're always on a journey, a journey to push the highest performance that we can for our users and our fans. So Zen 3 is exactly that. Zen 3 is looking great in the labs, we're on track to launch later this year, and I can't wait to tell you more about it." Watch the video in the source link below.

:D

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już tyle razy wałkowane,że nie potrzebne jest powtarzanie oczywistego info,jakim jest premiera Zen 3 w tym roku.

I na pewno zaczną się pojawiać przecieki(w końcu:E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgadza się, natomiast bardziej wpadły mi w oko te słowa:

Cytat

 

I can't wait to tell you more about it. 

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2020 o 22:18, parcu napisał:

Zgadza się, natomiast bardziej wpadły mi w oko te słowa:

A co on ci za tajemnice zdradzi... wiadomo zeny 3 sa lepsze i szybsze... a czy powie pare miesiecy przed premiera 13% czy wiecej... co za róniżca.... skoro obecna polityka AMD raczej zaczyna nawiązywac do tej intela... nic za darmo! Osobiscie uważam że te ostatnie ruchy z ograniczaniem dostępności i kompatybilności jak i pierwszymi przeciekami cen apu źle wróżą... amd nie będzie "lepszy" od intela... poczuł się pewnie i już kozaczy!

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ważne ile zeny 3 sa szybsze... jak to osiagneli... tylko o ile bedą droższe :P Bo to w ostatecznym rozrachunku konsumencim ma znaczenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Patrząc na ceny procesorów XT i płyt to AMD przestał być tańszą i bardziej opłacalną alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi. Ekscytowanie sie zenami 3, jak sa szybcie, jak się krecą... mija się z celem jak cenowo przestają być opłacalniejsza opcja... bo tu zapowiada się że AMD zacznie "odcinać kupony"... co nie jest najlepsza perpsketywa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z cenami XT u nas to problem bardziej cienkiej złotówki niż ceny odgórnej w Stanach nie narzekają na ceny  XT jak u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy cenowo wyjdą jak intele, jak ESy Inteli czy jak zen2 ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, parcu napisał:

Adored i wszystko jasne?

4 godziny temu, frog67 napisał:

Problem z cenami XT u nas to problem bardziej cienkiej złotówki niż ceny odgórnej w Stanach nie narzekają na ceny  XT jak u nas.

od 1,5 miesięcy kurs PLN/USD stabilny na poziomie 3,90-4,00 zł

Więc raczej nie problem złotówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wompierz napisał:

Patrząc na ceny procesorów XT i płyt to AMD przestał być tańszą i bardziej opłacalną alternatywą.

Dokładnie, ja nie czekałem dłużej i kupił R5 3600 za 609 zł z amazona bo patrząc po tym co się dzieje z cenami wersi XT to aż sie boje ile będa kosztować nowe R5 4600, bo ceny płyt na B550 już znamy i są mocno z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ketiw555 napisał:

Dokładnie, ja nie czekałem dłużej i kupił R5 3600 za 609 zł z amazona bo patrząc po tym co się dzieje z cenami wersi XT to aż sie boje ile będa kosztować nowe R5 4600, bo ceny płyt na B550 już znamy i są mocno z kosmosu.

Zanim AMD ujawni ceny takiego R5 4600,to będzie jesień

W myśl tego cytatu i tak pewnie się stanie

Cytat

Tanio to już było!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę przechodził na Zen3 z Zen+.

Jak będzie drogo to poczekam na jakąś okazję,

na pewno coś się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ketiw555 napisał:

Dokładnie, ja nie czekałem dłużej i kupił R5 3600 za 609 zł z amazona bo patrząc po tym co się dzieje z cenami wersi XT to aż sie boje ile będa kosztować nowe R5 4600, bo ceny płyt na B550 już znamy i są mocno z kosmosu.

Ceny cenami, bardziej obawiałbym się o problemy z dostępnością - dla przykładu B550 miało premiere już jakiś czas temu i do tej pory nie ma w sklepach większości modeli płyt na tym chipsecie. Tym bardziej, że na jesień może pojawić się 2 fala koronawirusa. No i druga sprawa która mnie martwi to brak jakichkolwiek nowych informacji na temat Zen3 - w ostatnich 3 dniach dowiedziałem się więcej o intelowskim AlderLake aniżeli o nowych Ryzenach, co jest dość dziwne, jeśli premiera ma być już na jesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej B550 Ci brakuje? modeli za 900zl i drożej? Pewnie sklepy spodziewają się, że jedynie zapchają magazyny leżakami z taką ofertą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Minciu napisał:

A jakiej B550 Ci brakuje? 

B550M Aorus Pro mógłby się pojawić. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej nie ma :D Ale od niemca można wciągnąć:

https://www.caseking.de/gigabyte-b550m-aorus-pro-amd-b550-mainboard-sockel-am4-mbgb-399.html

 

Tylko u nas, to ogólnie problem ze wszystkim jest w porównaniu do Caseking.de, trzeba brać poprawkę na to, że jesteśmy dla producentów IT europą wschodnią. Nie zachodnią nie środkową a wschodnią. Tutaj ludzie wódkę tylko piją i po polach z sierpami biegają.

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Minciu napisał:

Tylko u nas, to ogólnie problem ze wszystkim jest w porównaniu do Caseking.de, trzeba brać poprawkę na to, że jesteśmy dla producentów IT europą wschodnią. Nie zachodnią nie środkową a wschodnią. Tutaj ludzie wódkę tylko piją i po polach z sierpami biegają.

To jest przykre,ale nie zapomnij że ludzie na wschodzie wódkę piją z gwinta:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Minciu napisał:

A jakiej B550 Ci brakuje? modeli za 900zl i drożej? Pewnie sklepy spodziewają się, że jedynie zapchają magazyny leżakami z taką ofertą. 

Tak, z pewnością to jest właśnie ten powód ?.

https://www.ceneo.pl/94760463

Za to 3800XT za 2000zł (x-kom) się nie boją xD.

Nie będę robił off-topu bo to nie temat o płytach, ale wiedz tylko tyle, że te modele za 900zł i drożej jak to ująłeś biją wyposażeniem/sekcją na głowę większość płyt x570, a nie każdy potrzebuje dużej ilości linii PCIe. Dochodzi jeszcze kwestia ozdobnego wentylatorka. Przez to osobiście zdecydowanie wolałbym kupić MSI B550 Tomahawk niż Asus TUF x570, które obecnie są w tej samej cenie.

Jeśli miałbym już kupować coś na x570 to celowałbym w to:

https://www.krsystem.pl/msi_mag_x570_tomahawk_wifi_atx_mb-item-63769.html?44028&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Nie wiem co to za sklep, ale w tej cenie rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-7-3800xt-am4-p6715076

Xkom raczej musi się ogarnąć, bo 1875 wychodzi w proline ;)

 

Ale te proce to i tak dla mnie moga nie istnieć powyżej 3700x. W zasadzie oferta kończy się dla gamingu przy 3600 i 3700X.

Dla streemerów i obrabiaczy filmów jest jeszcze 3900x i 3950x. XT to czysty skok na kasę, nic więcej ;)

 

Na całą resztę patrzałbym przez pryzmat 10700/10700K/10850K ( https://www.purepc.pl/procesor-intel-core-i9-10850k-znacznie-tanszy-od-core-i9-10900k ). Dodatkowo dla streemerów 10850K raczej będzie znacznie lepszy od 3900x i 3950x. 

Wracając do płyt pod ryzena B550 /. X570 i kierowania się wyborem patrząc na sekcje zasilania? Bzdura rozdmuchana do granic absurdu. Tam gdzie sekcja nie daje rady, to nie ma najmniejszego znaczenia, bo to są 3900x/3950x puszczone na 1.4V bez obudowy i w renderingu/prime. W takich warunkach proce będą mieć po 90-100*C i sekcja zasilania z tymi 10-20*C więcej to najmniejszy problem.

 

 

Zen4000 ma szanse pokazać pazur i może wtedy wyższe modele będą mieć sens. Ale taki zen 4900x musi być w grach tak samo wydajny jak 10850K aby miał  jakikolwiek sens. Cenowo pewnie będzie na tym samym poziomie lub droższy.

Dopiero wówczas będzie można sapać do sekcji zasilania, że gdzieś nie daje rady. O ile w ogóle będzie ona do czegoś potrzebna. Bo jak proce nie nadrobią zaległości do intela, to jaki sens będzie kupowania syfu za grubą kasę? Zeby w CB może kilka punktów więcej zrobić a w grach być ciągle w plecy?

https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-7-3800xt-am4-p6715076

Xkom raczej musi się ogarnąć, bo 1875 wychodzi w proline ;)

 

Ale te proce to i tak dla mnie moga nie istnieć powyżej 3700x. W zasadzie oferta kończy się dla gamingu przy 3600 i 3700X.

Dla streemerów i obrabiaczy filmów jest jeszcze 3900x i 3950x. XT to czysty skok na kasę, nic więcej ;)

 

Na całą resztę patrzałbym przez pryzmat 10700/10700K/10850K ( https://www.purepc.pl/procesor-intel-core-i9-10850k-znacznie-tanszy-od-core-i9-10900k ). Dodatkowo dla streemerów 10850K raczej będzie znacznie lepszy od 3900x i 3950x. 

Wracając do płyt pod ryzena B550 /. X570 i kierowania się wyborem patrząc na sekcje zasilania? Bzdura rozdmuchana do granic absurdu. Tam gdzie sekcja nie daje rady, to nie ma najmniejszego znaczenia, bo to są 3900x/3950x puszczone na 1.4V bez obudowy i w renderingu/prime. W takich warunkach proce będą mieć po 90-100*C i sekcja zasilania z tymi 10-20*C więcej to najmniejszy problem.

 

Może zapytajmy @Novi czy kupowanie czegokolwiek ponad 3600 ma sens do grania, skoro intelowskie 6c/12W zjada AMD na śniadanie, jak tylko siedzimy przy FHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, parcu napisał:

.. a nie każdy potrzebuje dużej ilości linii PCIe..

I wówczas sięgasz po B450 a nie przepłacasz za B550 i X570.

 

A jak się szarpiesz na płyty B550 za 900pln, to równie dobrze masz przyzwoite Z490 w tej samej kasie. Skoro potrzebujesz lepszej sekcji to chcesz droższy CPU niż 3600/3700. I tutaj ponownie pojawiają się Intele, które wydajnościowo niszczą AMD w grach. Można zaklinać rzeczywistość ale takie są fakty. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
    • Siemka, szukam słuchawek z okazji zakupu nowego PC, będę używał ae 5 od soundblastera i zastanawiam się które słuchawki by były ok. Budżet 1000zl może trochę więcej.  Cel to głównie słuchanie muzyki i gierki.   Myslalem nad mmx 300 of bayerodynamic , pytanie czy karta będzie mogła je wykorzystać czy brać coś tańszego. https://www.x-kom.pl/p/420164-sluchawki-przewodowe-beyerdynamic-mmx300-2nd-gen.html
    • Możesz sobie ustawić w opcjach monitora OC i przestawić w systemie na 180Hz, to w tej cenie w szybkich grach jest fajną opcją.
    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...