Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, MarcoSimone napisał:

Nie w tym rzecz.
Pierwsze okres produkcji to będą przeciętne albo słabe sztuki.
Im dalej od premiery tym większa szansa na wysoki zegar na R4000.
Przynajmniej tak było do tej pory z Ryśkami.
A ja zmienię na R4000, tylko po Nowym Roku.

Mi te 100-200 MHz nie zrobi różnicy. Nie walczę o wyniki w benchu, a w grach to będzie różnica 2-4 fpsow. To już wartości pomijalne bo Zen3 zapewni pewnie 240 fpsow w każdym e sportowym tytule, a w FHD utrzyma 60-144 fpsow, więc wartości wystarczające. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMr. napisał:

Mi te 100-200 MHz nie zrobi różnicy. Nie walczę o wyniki w benchu, a w grach to będzie różnica 2-4 fpsow. To już wartości pomijalne bo Zen3 zapewni pewnie 240 fpsow w każdym e sportowym tytule, a w FHD utrzyma 60-144 fpsow, więc wartości wystarczające. 

Nie tylko o zegary chodzi. Vcore też jest istotny.

Miałem trzy R3600. cała zabawa w przesiadki kosztowała mnie dopłatę 90 zł do pierwszego R3600, kupionego na premierę.

R3600 (premiera) vs R3600 2010sus

4.0/1.28v oraz 4.1/1.39v vs 4.1/1.16v oraz 4.4/1.26v

O ile o wpływ 300-400Mhz na fps można się spierać, o tyle różnica w vcore jest dla mnie istotna. 

Dlatego leję na premierę.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Nie w tym rzecz.
Pierwsze okres produkcji to będą przeciętne albo słabe sztuki.
Im dalej od premiery tym większa szansa na wysoki zegar na R4000.
Przynajmniej tak było do tej pory z Ryśkami.
A ja zmienię na R4000, tylko po Nowym Roku.

No właśnie niekoniecznie tak będzie. Z Ryzenami 3000 tak było, bo Zen2 to były pierwsze procki w 7nm. Zen3 ma być już w bardzo dopracowanym 7nm procesie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, parcu napisał:

No właśnie niekoniecznie tak będzie. Z Ryzenami 3000 tak było, bo Zen2 to były pierwsze procki w 7nm. Zen3 ma być już w bardzo dopracowanym 7nm procesie.

Tym lepiej, bo sam jestem napalony na Zen3 i czekać kilka miechów tak średnio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcoSimone napisał:

Nie tylko o zegary chodzi. Vcore też jest istotny.

Miałem trzy R3600. cała zabawa w przesiadki kosztowała mnie dopłatę 90 zł do pierwszego R3600, kupionego na premierę.

R3600 (premiera) vs R3600 2010sus

4.0/1.28v oraz 4.1/1.39v vs 4.1/1.16v oraz 4.4/1.26v

O ile o wpływ 300-400Mhz na fps można się spierać, o tyle różnica w vcore jest dla mnie istotna. 

Dlatego leję na premierę.

To też mnie nie interesuje :E Ile prądu zaoszczędzę? Ja to leje na późniejsze wersje, bo to i tak loteria, może się okazać że dostaniesz najlepsza sztukę już przy premierze. 

 

Przez cholerne spóźnienia AMD i NV od razu trzeba będzie wydać 5k zł :/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie kumasz.

Leję na pobór prądu.
Niski vcore to niższe tempy i lepsze warunki pracy dla układu w 7nm.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, MarcoSimone napisał:

Znowu nie kumasz.

Leję na pobór prądu.
Niski vcore to niższe tempy i lepsze warunki pracy dla układu w 7nm.
 

To wyjaśnij zamiast krążyć :E O ile niższe tempy? Rozgrzewał Ci się przy 1.4V do 90 stopni?  

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy zegar, lepsze temperatury, mniej ciepełka latem. Jakby nie patrzeć, jest lepiej ;-) Jak co zawsze pół roku po premierze będzie można wymienić na młodszy ten sam model .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Lepszy zegar, lepsze temperatury, mniej ciepełka latem. Jakby nie patrzeć, jest lepiej ;-) Jak co zawsze pół roku po premierze będzie można wymienić na młodszy ten sam model .

To wszystko jest zrozumiałe, bardziej nie rozumiem po co czekać od premiery z dobre 3-4 miechy żeby wylosować w loterii może się okazać gorszy egzemplarz :E 

Co innego kupować binowany. Jak trafiłem na słabszą sztukę 7700K to już mi było szkoda zachodu i czasu żeby bawić się w losowanie lepszego procka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy przy zen3 będzie podobnie z różnicą proców premierowych i pożniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarcoSimone napisał:

Dlatego leję na premierę.

Taka różnica wynikała tylko z dopracowania procesu 7nm. W przypadku Zen3 już takiego zjawiska nie będzie bo to ten sam - już dopracowany proces technologiczny.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mogę się doczekać R5 4600, wkoncu RX 5700

zostanie należycie wykorzystany. Pytanie ile będzie się

czekało na stabilne biosy dla B450/X470. Kto będzie

sparował Zen3 z chipsetem 400?

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DjXbeat napisał:

Taka różnica wynikała tylko z dopracowania procesu 7nm. W przypadku Zen3 już takiego zjawiska nie będzie bo to ten sam - już dopracowany proces technologiczny.

 ? Przekonaleś mnie 

Edytowane przez ernorator
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, jg77xfx napisał:

 Kto będzie sparował Zen3 z chipsetem 400?

Beta biosy skutecznie odwiodą od takich połączeń :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset 300 też ma (beta)biosy pod Zen2, a chodzi dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ernorator napisał:

 ? Przekonaleś mnie 

A ja raczej Zen3 nie uświadczę bo po przeprowadzce nie będę miał miejsca na stacjonarkę. Będę zmuszony przeprosić się z nową konsolą Microsoftu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na X670, ewentualnie jeśli premiera X670 będzie się ociągać to poleci X570 niech stracę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jg77xfx napisał:

PC poleci na sprzedaż?

Przymierzam się do tego z bólem serca :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę sprzedawał R5 2600, znów męczenie się

z propozycjami biore za połowe ceny i dziś jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darkonza napisał:

Kup małą obudowe i po kłopocie

Dla mnie stacjonarka to PC, biurko, głośniki stereo, monitor i wygodny fotel a na to nie będę miał miejsca. Zostaje jedynie miejsce na konsole przy TV na komodzie rtv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jg77xfx napisał:

Ja już nie mogę się doczekać R5 4600, wkoncu RX 5700 zostanie należycie wykorzystany. 

Ja z kolei miałem kupować Zen2 już dawno temu, ale postanowiłem że poczekam sobie na B550. No i sobie poczekałem aż do dziś (bo dopiero teraz są realnie dostępne w sklepach). :E

Ale skoro Zen3 jest już za rogiem to te dodatkowe ~2 miesiące czekania mnie nie zbawią. Tym bardziej że jestem osobą która zmienia komputer dopiero wtedy gdy stary już ledwo zipie (8+ lat), więc wydaje mi się że będzie to dobry moment, bo dodatkowo wychodzi jeszcze Ampere.

Zen2 był ciekawą opcją przed premierą 10gen Intela, na ten moment lepszym wyborem (tylko do gier) jest raczej właśnie Intel bo nie jest jakoś makabrycznie droższy .

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DjXbeat napisał:

Dla mnie stacjonarka to PC, biurko, głośniki stereo, monitor i wygodny fotel a na to nie będę miał miejsca. Zostaje jedynie miejsce na konsole przy TV na komodzie rtv.

Dla mnie wystarczy tylko biurko i fotel :E 

45 minut temu, jg77xfx napisał:

PC poleci na sprzedaż?

Procek+płyta na 100%, pewnie okolice 800 zł wystawię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, TheMr. napisał:

Ja czekam na X670, ewentualnie jeśli premiera X670 będzie się ociągać to poleci X570 niech stracę. 

x670 będzie prawdopodobnie miało premierę razem w tym samym czasie co Zen3.

Za to B650 prawdopodobnie nie wyjdzie w ogóle, a nawet jeśli wyjdzie to i tak nie będzie ono miało żadnego sensu raczej, bo po Zen3 wjedzie już AM5, a B550 ma obsługiwać Zen3 i to z pełnymi wersjami  biosu (nie beta).

Więc jeśli ktoś planuje kupić Zen3 w tym samym czasie co płytę z chipsetem X, to lepiej już poczekać na te x670 i zobaczyć co pokaże. Ale jeśli ktoś mierzy w ciut biedniejszy chipset, to B550 jest jak świeżutka bułeczka :D. A osobiście jeśli miałbym kupować w tym momencie płytę na x570 to kandydat jak dla mnie jest tylko jeden: https://www.ceneo.pl/95783205

Swoją drogą ciekawe czy x670 będzie miało wentylatorki - prawdopodobnie tak, natomiast jakaś tam szansa jest na to że będzie więcej modeli bez niego (obecnie na x570 jest tylko 1 taka płyta). Wiadome jest też że x670 będzie projektowane przez ASmedie, gdy x570 było projektowane przez AMD. Zobaczymy jak to wyjdzie :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DjXbeat napisał:

A ja raczej Zen3 nie uświadczę bo po przeprowadzce nie będę miał miejsca na stacjonarkę. Będę zmuszony przeprosić się z nową konsolą Microsoftu :E

itx, itx i za telewizor. polecam ten stan, wyższy poziom pcmasterrace. sharkoon qb one na start. mieści aio240 mm, 120mm na przód, 90mm na tył + grafiki grube na 2,5 slota i dłuuuuuuuugie na trzy wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...