Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wyjdzie, że aby przesiąść się z 3600 na 4600, będę musiał położyć +100% do tego co za używkę dostanę 8:E

 

Dlatego się zastanawiam, czy już teraz nie dopłacić +100% ale do duetu 10700 no K + Asus Z490 TUF.

Bowiem Zen3 nie pokona takiego zestawienia w grach.

Jak ci potrzeba stricte pod gry i możesz kasę wyłożyć to tak naprawdę nie wiem nad czym ty się zastanawiasz nawet :E Ram dociśniesz na tym 10700 i będzie śmigać jak szatan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten Twój 3600 będzie na sprzedaż? :E

 

O, już sępy nad umierającym latają 8:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam sępy, dbam żeby się kolega nie wycierał po jakichś podejrzanych portalach. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, już sępy nad umierającym latają 8:E

 

Masz w miarę dobra płytę, nie lepiej poczekać na zen 3 i dopiero po testach podejmować decyzje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w miarę dobra płytę, nie lepiej poczekać na zen 3 i dopiero po testach podejmować decyzje ?

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że z tego co wiem to on miał już 8700k wcześniej, który w grach jest lepszy niż 3600. No ale jak widać takie hobby xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że z tego co wiem to on miał już 8700k wcześniej, który w grach jest lepszy niż 3600. No ale jak widać takie hobby xd

Wiesz ja też miałem 9900k. A zmieniłem na AMD, ponieważ miałem dość praktyk Intela. Nie anonizuje się Fps +/- 10% i chce poczekać na Zen 3. Na procesorach AMD można spokojnie grać i pracować i jak do tej pory w rozsądnej cenie do wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że z tego co wiem to on miał już 8700k wcześniej, który w grach jest lepszy niż 3600. No ale jak widać takie hobby xd

Chyba się chwalił że za 8700K i płytę,to po sprzedaży zakupił 2600,płytę i ramy czy coś takiego,nie pamiętam dokładnie co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja też miałem 9900k. A zmieniłem na AMD, ponieważ miałem dość praktyk Intela. Nie anonizuje się Fps +/- 10% i chce poczekać na Zen 3. Na procesorach AMD można spokojnie grać i pracować i jak do tej pory w rozsądnej cenie do wydajności.

Doskonale to rozumiem, ale wyżej pisali o zastosowaniach stricte do gier na ten moment. A nie biorąc pod uwagę cen to dalej w tym przypadku lepszy jest Intel i przynajmniej do czasu premiery Zen3 tak pozostanie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to rozumiem, ale wyżej pisali o zastosowaniach stricte do gier na ten moment. A nie biorąc pod uwagę cen to dalej w tym przypadku lepszy jest Intel i przynajmniej do czasu premiery Zen3 tak pozostanie.

Nikt nie mówi, że nie jest, ale trzeba reagować na brednie typu AMD nie nadaje się do grania itp. Tym bardziej że w zależności platformy czasami ta różnica jest znikoma, a nawet na korzyść AMD ( r3 3300x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się chwalił że za 8700K i płytę,to po sprzedaży zakupił 2600,płytę i ramy czy coś takiego,nie pamiętam dokładnie co i jak

 

Płyta bez gw uległa awarii i przycebuliłem. Sprzedając 8700K dostałem w zamian 2600 i mobo na x470.

Nigdy nie narzekałem na brak wydajności.

Teraz też nie. Tylko fantazje mnie naszły, ale raczej spasuję bo szkoda kapusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz też nie. Tylko fantazje mnie naszły, ale raczej spasuję bo szkoda kapusty.

Chlip chlip...smuteczek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlip chlip...smuteczek :(

 

Na wuja Ci mój Rysiek, skoro masz potwora 3900x? scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się dobrze kręci!

Mógłbym sprzedać swojego, kupić 3600 niby na przeczekanie do Zen 3, i pewnie kupiłbym za miesiąc 10900K bo 3600 za wolny. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w zakładce niebieskich - bez konkretów. Zapytam u konkurencji:

Czy jest opłacalny przeskok z 6700k na R3700x? Zastosowanie: głównie Lightroom, Photoshop. Sporadycznie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś AMD kulało w Photoshopie, ale 6700K to już dosyć stary układ, a więc powinno być szybciej.

Pytanie tylko co dokładnie robisz i czy w tym zastosowaniu będzie różnica warta dopłaty do 3800X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś AMD kulało w Photoshopie, ale 6700K to już dosyć stary układ, a więc powinno być szybciej.

Pytanie tylko co dokładnie robisz i czy w tym zastosowaniu będzie różnica warta dopłaty do 3800X.

Szeroko pojęta obróbka foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niewiele ramu jak na obróbkę foto, generalnie minimum to jest 32GB bo inaczej będzie mielenie dyskiem a nawet najszybszy SSD jest znacznie wolniejszy.

A poza tym to wejdź sobie na Puget Systems, oni mają darmowy benchmark, pobierz, odpal i porównaj z ich wynikami na 3800X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pewien okres miałem 9900k którego zakupiłem ze względu na przedłużający się czas oczekiwania na 3900x. Wtedy grałem w 4k, potem kupiłem panoramę racławicką samsunga 49 cal 5120x1440p. Przy tych rozdzielczościach na jednym 2080ti na maks detalach nie ma szansy na odczucie wydajności między intelem a amd. Natomiast to co pamiętam to dużo większe ilości ciepła wydobywające się z budy przy intelu oraz to że takie zabawkowe chłodzenie j H115I średnio sobie z chłodzeniem 9900k radzi. Podkręcony intel żłopie więcej wat i te ciepło coś musi rozprowadzić. 3900x wreszcie dotarł i został a intel poszedł na drugiego szczęśliwca na allegro, została po nim tylko płyta. Obecnie Intel który pozwala pracować z pamięciami 4600 i więcej. kręci się nieco lepiej od serii 9 odleciał AMD w grach. Niestety ale dla mnie ustawianie ramu na ryzenie powyżej max IF nie ma sensu. U mnie realnie kończy się na IF 1866 a potem mogę już tylko zacieśniać timingi. U mnie w tym co robię szybciej zobaczę moc z "wincej rdzyniów" ponieważ lepsze fps przy 5120x1440p jest praktycznie nie możliwe. Uważam że to co obecnie wstrzymuje w grach Ryzena to max zegar pamięci przy ustawieniu 1:1 z IF. Jeżeli seria 3 tego nie zmieni to nie ma szans aby doleciał do poziomu kręconego i7 lub i9 z ciasnymi ustawieniami pamięci 4600 i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio temat pozostał nieaktywny,z powodu braku informacji i przecieków odnośnie przyszłych procesorów Ryzen.

Zapewniam,że wątek zbiorczy będzie prowadzony dalej,mimo zmian wewnątrz PCLaba oraz aktualizacji forum. Na dzień dzisiejszy wiadomo,ze forum zostaje i nadal można dyskutować.

Więc się rozgośćcie wzdłuż i wszerz?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Splendor_97 napisał:

Ostatnio temat pozostał nieaktywny,z powodu braku informacji i przecieków odnośnie przyszłych procesorów Ryzen.

Zapewniam,że wątek zbiorczy będzie prowadzony dalej,mimo zmian wewnątrz PCLaba oraz aktualizacji forum. Na dzień dzisiejszy wiadomo,ze forum zostaje i nadal można dyskutować.

Więc się rozgośćcie wzdłuż i wszerz?

Ostatnio gdzieś czytałem że w kwestii premiery Zen3 wrzesień jest całkiem prawdopodobny xd. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, parcu napisał:

Ostatnio gdzieś czytałem że w kwestii premiery Zen3 wrzesień jest całkiem prawdopodobny xd. Zobaczymy.

Strzelam że jednak październik albo listopad będzie premiera Zen3.

Wrzesień zarezerwowany dla Nvidii ze swoimi Ampere8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tech power up zeny 3 dopiero osiagneły status gotowości do masowej produkcji... z komentarzem ze realna sprzedaż będzie możliwa za 2-3 miesiace... czyli październik to taki całkiem rożsadny termin... włącznie z wrześniem na papierową premiere.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, parcu napisał:

https://www.purepc.pl/amd-zen-3-vermeer-wkrotce-ruszy-masowa-produkcja-procesorow

:D

Właśnie ja tak obstawiam, papierowa premiera pod koniec września, a ta sklepowa na początku/w połowie października. 

 

A możliwość zakupu od ręki jakoś w grudniu a wyższe sku styczeń-luty. Ktoś pamięta jeszcze serial pod tytułem 3900x - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ? xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3900X procek widmo bodajze za 2800zl stal :D No i trzeba wziasc pod uwage wyzsze ceny Zen3 widzac co AMD zrobilo z cenami "XT". Tanio juz bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...