Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, galakty napisał:

To że będą gotowe BIOSy nie oznacza, że będzie dało się z nich korzystać ;) Ludzie zapomnieli sytuację z Zen 2? Przegrzewanie, BSODy ze względu na RAM, wstawanie kompa za 50 razem... Dali parę słupków i wiara nakręcona na Zen 3 :E

Żadnych problemów na premierę Zen 2 ,a bios od Gigabyte, procek 3700x i płyta X570. Profil pamięci odpalił od pierwszego ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Valeri napisał:

10850k lepszy wybór od czego ?

Już dostałeś odpowiedź. :E

Oczywiscie ze i9 lepszy, w multi nie ma porównania bo 2 jajek ekstra nie przeskoczysz, a w single może będzie porównywalnie ale w pogrom Intela nie wierzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, galakty napisał:

To że będą gotowe BIOSy nie oznacza, że będzie dało się z nich korzystać ;) Ludzie zapomnieli sytuację z Zen 2? Przegrzewanie, BSODy ze względu na RAM, wstawanie kompa za 50 razem... Dali parę słupków i wiara nakręcona na Zen 3 :E

Takie cyrki mogą być w styczniu na płytach B450 i x470, bo to już starocie. Nie przewiduję problemów na zdecydowanej większości B550, które są najnowszymi płytami, a do tego mają z reguły lepsze sekcje zasilania niż budżetowe i średnio-budżetowe x570. Na x570 też raczej większych problemów nie powinno być, no chyba, że niektórym tańszym płytom sekcja zacznie się gotować np. na 5900x po OC, bo ciągle mnie zastanawia ten fakt, że B550 mają mocniejsze sekcje zasilania niż x570. Przypadek? Niekoniecznie. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Najmniejsze problemy były na X570

Ale jakieś były czy nie? Bo wtedy mało kto miał X570 w sumie.

Teraz, addept napisał:

Takie cyrki mogą być w styczniu na płytach B450 i x470. Nie przewiduję problemów na zdecydowanej większości B550, które są najnowszymi płytami, a do tego mają z reguły lepsze sekcje zasilania niż budżetowe i średnio-budżetowe x570. Na x570 też raczej większych problemów nie powinno być, no chyba, że niektórym tańszym płytom sekcja zacznie się gotować np. na 5900x po OC, bo ciągle mnie zastanawia ten fakt, że B550 mają mocniejsze sekcje zasilania niż x570. Przypadek? Niekoniecznie. 

Fakt, głównie o B450 mówiłem. Duża fala przeszła tutaj i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Saren7 napisał:

Według prezentacji AMD R7 5800X w grach jest porównywalne z i7 10700K. Z dużym prawdopodobieństwem do i9 nie doskoczy. Zwłaszcza, że prezentacje pokazują najczęściej przekolorowane wyniki.

To jaki jest sens dawać więcej za Ryżego jak taniej jest 10700K?
Jakąś inną przewagę nowe procki od AMD w grach będą miały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię na premierę ryśka 5600x to mi komp z płytą główną b550 wystartuje bez aktualizacji biosu czy czegośtam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ShandyPl napisał:

Jak kupię na premierę ryśka 5600x to mi komp z płytą główną b550 wystartuje bez aktualizacji biosu czy czegośtam?

Aktualizację będziesz musiał zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ShandyPl napisał:

Jak kupię na premierę ryśka 5600x to mi komp z płytą główną b550 wystartuje bez aktualizacji biosu czy czegośtam?

Musisz mieć bios co najmniej z AMD AGESA ComboV2 1.0.8.1 lub też AMD AGESA ComboV2 1.1.0.0 B. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ma płytę u siebie,to i tak będzie musiał wgrać bios z taką Agesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o zakup nowej płyty głównej  b550 + ryśka.

Czyli pozostaje mi dokupić jakiegoś bambolowego procka na AM4 i go zwrócić po aktualizacji albo wykupić w sklepie usługę updatu BIOSu.

W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez ShandyPl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie kupi plyte to ciekawe czy bedzie juz ten bios wgrany, pewnie nie to jak sie to wgrywa wtedy? jak wsadze plyte i zen 3 to z poziomu biosu bede mogl zaktualizowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam płytę B550 w domu to nie odpale Ryśla ? Trza latać i prosić, żeby ktoś wrzucił mi bios ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ShandyPl napisał:

 

Czyli pozostaje mi dokupić jakiegoś bambolowego procka na AM4 i go zwrócić po aktualizacji albo wykupić usługę updatetu BIOSu.

 

no wlasnie o to pytam, zeby zaktualizowac bede musial miec jakis procek co juz z ta plyta wspolpracuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, n0time4u napisał:

no wlasnie o to pytam, zeby zaktualizowac bede musial miec jakis procek co juz z ta plyta wspolpracuje?

Też chciałbym wiedzieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Valeri napisał:

Jak mam płytę B550 w domu to nie odpale Ryśla ? Trza latać i prosić, żeby ktoś wrzucił mi bios ?

Albo aktualizujesz na poprzedniej generacji, albo używasz Flashback jeśli płyta posiada.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ShandyPl napisał:

Chodziło mi bardziej o nową płytę główną b550 + rysiek.

Zanim będą płyty z wgranym bios obsługujący Zen 3,miną spokojnie 2-3 miesiące

Teraz, n0time4u napisał:

a jak sie kupi plyte to ciekawe czy bedzie juz ten bios wgrany, pewnie nie to jak sie to wgrywa wtedy? jak wsadze plyte i zen 3 to z poziomu biosu bede mogl zaktualizowac?

Część płyt ma takie coś zwanym BIOS Flashback,co pozwala wgrać bios bez procesora.Wystarczy podłączyć zasilanie,bios na pendrive,wsadzasz pen w USB dedykowany do tego,klikasz przycisk,zostawiasz na kilka minut i gotowe.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ShandyPl napisał:

Chodziło mi bardziej o zakup nowej płyty głównej  b550 + ryśka.

Czyli pozostaje mi dokupić jakiegoś bambolowego procka na AM4 i go zwrócić po aktualizacji albo wykupić w sklepie usługę updatu BIOSu.

W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Wystarczy, że kupisz płytę z flashbackiem i zaktualizujesz płytę bez procka. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no to trzeba kupic flashback ten od razu tzn plyte z nim, jaka plyte polecicie do 5900X? tylko musi miec wifi wbudowane, taka solidna do 1200 zl

Edytowane przez n0time4u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

MSI Tomahawk X570 Wifi,za 900 zł

da rade podkrecic na niej troszke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Mar_S napisał:

Już dostałeś odpowiedź. :E

Oczywiscie ze i9 lepszy, w multi nie ma porównania bo 2 jajek ekstra nie przeskoczysz, a w single może będzie porównywalnie ale w pogrom Intela nie wierzę. 

W Multi, 6-rdzeniowy 5600X jet na poziomie... 10-rdzeniowego 10900K (przegrywa niecałe 6%).

Wolne 10-rdzeniowce Intela przegrają w Multi, albo się z tym 6-rdzeniowym Zen3  zrównają.

8-rdzeniowe Intele w Multi wtopią lub bardzo wtopią (im starsza generacja i/lub niżej taktowana tym gorzej).

O 6-rdzeniowych Intelach nawet nie gadam (pogrom czy masakracja - jakoś tak :) ).

Jeszcze raz: mowa o MultiThread i Zen3, kontra Intele 10-, 8- i 6-rdzeniowe 10. , 9. i 8. generacji.

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, n0time4u napisał:

da rade podkrecic na niej troszke?

Podkręcisz do oporu. Na tańszych płytach B550 też do oporu podkręcisz, ale te z Wi-Fi już są dość drogie, np.  sensowna, z bardzo mocną sekcją zasilania MSI MPG B550 GAMING EDGE WI FI to tylko stówka, sto pięćdziesiąt taniej niż x570 Tomahawk Wi-Fi, ale x570 to już full wypas, natomiast B550 ma parę ograniczeń w zakresie M2, PCi-E lub SATA. Niby nic wielkiego, ale kogoś to może uwierać. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...