Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, grayman_1 napisał:

Tylko ze do B450 ludzie glownie kupia 5600x a tutaj na plytach pokroju MSI Mortar/Tomahawk nie powinno byc problemu z VRM. Wszystko zalezy jaka bedzie jakosc AGESY i dokumentacji od AMD. Pamietam jak przy Zen1 byla jajca i producenci plyt glownych narzekali. Moj Ryzen 1600x na pierwszych biosach od Asusa byla calkowicie niestabilny pod OCCT ....Brakowalo interfesjow do ustawienia czesci timingow pamieci.Brakowalo dokumentacji od AMD. Najprawdopodobniej nawet AMD nie wiedzialo do konca jak bedzie sie zachowywal ich kontroler pamieci przy wiekszym wolumenie produkcji. Tu natomiast przy tych zmianach jakies zaszly w budowie raczej bym nie spodziewal sie duzych problemow .No ale zobaczymy ... Na razie posiadacze B550/X570 zostana beta testerami .....

Ja zgodnie z moja zasada ze w testowanie za darmo sie nie bawie poczekam tak z minimum 6 miesiecy i zobaczymy.

głównym problemem z b450 był setup UEFI w stadium alfa na płytach MSI które zdominowały rynek

takiej siary to nawet na Asrock'ach nie było

publicznej dokumentacji "BIOS and Kernel Developer’s Guide" to nie ma dla całej 17h (Zen) 

za to dla buldożerów (i koparek) jak najbardziej https://developer.amd.com/resources/developer-guides-manuals/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ogider napisał:

Po 5.11 konfigi intela bez dobrego oc cpu i wysokiego oc ddr4 pewnie klękną przed zen3.

Te z 10900k również.

Wątpię, jestem w stanie uwierzyć że AMD aktualnie pod kątem IPC prowadzi. Widać już to było w Zen2,. mimo znacznie niższego zegara i wąskiego gardła po stronie podsystemu pamięci w programach te CPU robią sporą robotę.
Ale w grach wąskie gardło od strony podsystemu pamięci będzie odczuwalne, a że AMD nie nie zmieniło w I/O Die to też cudów na tym polu nie można oczekiwać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Auberon napisał:

głównym problemem z b450 był setup UEFI w stadium alfa na płytach MSI które zdominowały rynek

takiej siary to nawet na Asrock'ach nie było

publicznej dokumentacji "BIOS and Kernel Developer’s Guide" to nie ma dla całej 17h (Zen) 

za to dla buldożerów (i koparek) jak najbardziej https://developer.amd.com/resources/developer-guides-manuals/

Ja pisze o Zen1 i B350 ... oraz pierwsze biosy zaraz po premierze. Wyszstkie plyty mialy skopany Bios przez AGES-e i brak dokumentacji.

Nie pisze o publicznej dokumentacji tylko dokumentacji ktora AMD przekazywalo producentom plyt glownych.

Brakowalo tego wszystkiego... I sami producenci wtedy na to narzekali ... Wprost mowili co sie dzialo bo ludzie mieli dosc. To byl 2017 ...

Co do B450 sie nie wypowiem bo przeszedlem na ta platforme dopiero po roku od wydania zeby nie miec problemow z BIOS-ami.Tak jak pisze nie mam zamiaru sie bawic za darmo w testera ... Za to sie ludziom placi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak teraz działają BIOSy z nową AGESą (1.0.8.1, 1.1.0.0), myslę że po premierze Zen3 będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na B450 jest bardzo dobrze, zero problemów. No ale minął rok od premiery, kurde :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jenot napisał:

Po tym jak teraz działają BIOSy z nową AGESą (1.0.8.1, 1.1.0.0), myslę że po premierze Zen3 będzie płacz i zgrzytanie zębów.

U mnie na 1.0.8.1 zero problemów. 

EDIT: A tak, Ty masz MSI. To wiele tłumaczy :E

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, addept napisał:

U mnie na 1.0.8.1 zero problemów. 

EDIT: A tak, Ty masz MSI. To wiele tłumaczy :E

Spoko, spoko, miałem X570 Taichi, z nową AGESą było gorzej niż na MSI, tu po trzech dniach walki udało się dojść ładu z MEM/IF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie cały czas jednego benchmarka i nie przyjmowanie żadnych argumentów trudno uznać za merytoryczną dyskusję, no chyba że mówimy o poziomie wiadomości w TVP, w takim układzie Ryzen 5600X na pewno wygrywa nawet z 10900K, i to zarówno w single jak i multi..  :E

Edytowane przez Mar_S
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,ale nie musicie pisać tutaj o człowieku co prowadził przez 2-3 dni swoją krucjatę o PassMark,za którą właśnie poleciał.
5 listopada się przekona,czy jego słowa cokolwiek były warte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, darkonza napisał:

Równie dobrze moge napisac ze to pozostali nie przjmowali jego argumentów (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia)

No ale on wklejał cały czas to samo, czego tu nie rozumiesz? To że te same dane podasz w nieco inny sposób chyba niczego nie zmienia prawda?
Ja mu zrobiłem test 5600X kontra mój 3600 i to mu nieco pomieszało szyki bo okazało się że nowy król wszystkich testów dostał straszne baty w teście fizyki, czyli albo coś nie tak z testem albo z procesorem.  :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Damiankowalski napisał:

jeszcze  byl supepi  na topie  swego czasu .Jak  nie  miales 10s to  nie  miałeś  dobrego  proca ?

Akurat SuperPi jest mocno zależny od mocy pojedyńczego rdzenia oraz ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, darkonza napisał:

Równie dobrze moge napisac ze to pozostali nie przjmowali jego argumentów (punkt widzenia zależy od punktu siedzenia)

Gdyby wklejał ciągle to samo to ok, ale on wklejał ciągłe nowe wyliczenia. Fakt ze na podstawie jednego benchmarka, ale to wciaz więcej niż jakiekolwiek pitolenie o "dupie maryni"

Można napisac komuś na forum "a Ty to głupi jesteś" i nic, ale jak przeliczasz  na rózne sposoby te same dane to zbrodnia. Niepojęte dla mnie. Rozumiem banowanie za cyferki na pudelku, ale myslałem ze tu to nie jest pudelek

Dziwisz się że taka była reakcja osób skoro ten ktoś z ~35% przewagi w ST Passmarka usilnie próbuje zrobić i jednocześnie wmówić publice 50-60% wzrost wydajności w grach względem zen 2. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolno Ci, napisz co myślisz, podaj argumenty i można podyskutować, ale nie męcz innych cały czas tym samym jednocześnie w co drugim poście deklarując że to już koniec i w ogóle aż do premiery słowa nie napiszesz.  :E

Jak dla mnie to na razie nie ma ani jednego argumentu za Ryzenem 5000, cena najpopularniejszych niewątpliwie modeli jest taka że są one mało opłacalne, a Intel może jeszcze na premierę Ryzenów opuścić ceny.
Z kolei jedyny model który mnie interesuje to 5900X, bo tam nie ma intelowskiego odpowiednika a cena w normalnych sklepach oscyluje w okolicach ceny 10900K, czyli w miarę rozsądnie. Nie wykluczam jednak zakupu 10900K jeżeli wydajność multi okaże się słaba a single nierówna, po prostu interesuje mnie najlepsza opcja za którą w końcu płacę niemałe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

 

4 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Na razie jest pod ziemią do 5 listopada. Dopiero jak będą solidne dane, będzie można spierać się na fundamencie jakkolwiek merytorycznym. Nie ma potrzeby dalej się tym tematem ekscytować.

Ekhem - Każdy producent musi mieć swojego "Amorka" Dziękuję:rotfl: 

Edytowane przez Zhao
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak szczerze to przecież Amd na swoich slajdach pokazało wzrost 50~ procent w lolu, jak wiarygodne to jest to nikt z nas nie wie no ale przecież nie należy tego wykluczać. Musimy poczekać do 5go na recenzje i wtedy wszystko będzie wiadomo, ale tu należy szukać pomniejszych kanałów bo te większe pokażą tylko mainstreamowe gry które i tak są limitowane przez gpu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darkonza napisał:

Dziwię, bo wielu popełnia błędy w takich domysłach i nie ma powodu dawać banów za to ze ktoś kombinuje po swojemu.

A ja sie nie dziwie bo to jest uprawianie trollingu w czystej postaci, którem nikomu nie służy. Można raz przedstawić swój punkt widzenia czy tam przypuszczenia a nie co drugi post wklejać to samo i za każdym razem próbować to usprawiedliwiać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jenot napisał:

Po tym jak teraz działają BIOSy z nową AGESą (1.0.8.1, 1.1.0.0), myslę że po premierze Zen3 będzie płacz i zgrzytanie zębów.

To bardzo fajnie, siedzę na nowym biosie od 3 tyg i zero problemów. 

4 godziny temu, Jenot napisał:

Spoko, spoko, miałem X570 Taichi, z nową AGESą było gorzej niż na MSI, tu po trzech dniach walki udało się dojść ładu z MEM/IF ;)

O jakich problemach z pamięcią i IF mówisz? Również posiadam płyttę MSI i mimo oznaczenia Beta żadnych bugów i problemów nie dostrzegłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DjXbeat napisał:

A ja sie nie dziwie bo to jest uprawianie trollingu w czystej postaci, którem nikomu nie służy. Można raz przedstawić swój punkt widzenia czy tam przypuszczenia a nie co drugi post wklejać to samo i za każdym razem próbować to usprawiedliwiać.

 

 

darkonzie ten trolling odpowiadał bo to był mniej więcej ten sam mułowaty poziom co usprawiedliwianie podwyżki cen. Więc podali sobie wirtualne ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to ten koleś z techlipton_forum co się awanturował przy Zen1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem graczem a wybiorę procesor który będzie wydajniejszy, podobnie z kartą graficzną, firma nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, darkonza napisał:

Już wiem, niebieskich jest wiecej w wątku i po prostu Davi was "wkur...." swoimi przewidywaniami zwyciestwa AMD w grach, w zwiazku z tym donosiliscie na niego i sie udało zakneblowac goscia :)

Nie, on ten trolling uprawia na okrągło, z nasiloną częstotliwością przy premierach. Tworzy oderwane od rzeczywistości warunki, wyliczenia, pisze o masakracjach i w ten sposób próbuje wpłynąć na odbiór produktu, którego jeszcze nawet nie ma. Każdy polski i kilka zagranicznych portali doskonale go zna i wiadome jest czym się zajmuje.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie na pewno kupię Zen3, pozostaje pytanie kiedy. Napaliłem się na cashback i wypaliłem z płytą przed czasem ;)

Edytowane przez Saren7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaję na AMD na AM4, więc im bardziej będą nowe procesory wydajne, tym lepiej dla mnie. Może za rok kupię sobie jakiegoś Ryzena 5900x na promocji ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, darkonza napisał:

Nie to nie jest trolling

Dla mnie i dla wielu osób czytających i udzielających się w tym wątku to był czysty trolling z którym zrobiono porządek. 

15 minut temu, darkonza napisał:

Już wiem, niebieskich jest wiecej w wątku i po prostu Davi was "wkur...." swoimi przewidywaniami zwyciestwa AMD w grach, w zwiazku z tym donosiliscie na niego i sie udało zakneblowac goscia :)

On przewidywał z ~35% wzrostu wydajności w ST Passmark 50-60% wzrost w grach i takie herezje szerzył. Też podzielasz taką logikę? 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...