Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Send1N napisał:

Nie odpalę nawet windy na czymś takim u siebie :E 

W geeku multi ram dużo daje, pamiętam jak zmieniłem z hynixów CJR przy r5 3600 na te patrioty to +1000pkt w multi doszło, a na ripjawsach miałem też 3733mhz tylko że timingi inne (17-21-21xxx trfc 560)

4.8 GHz nie przechodzi na 1,3 V więc odpuszczam. Powtórzyłem test na 4,7 test kilka razy. Lekko na+ wyszło coś w tle mieliło.

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/8570624

Zastanawiam się czy nie warto powrócić do zabaw z PBO. W sumie w grach większy boost dla kilku rdzeni będzie lepszy niż niższy dla całości.

11mO8rX.png

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej sztuce jak ty bym nawet nie tykał PBO i nie zaczynał grzebania przy tym bo stracisz tylko czas w którym mógłbyś coś innego robić ;) gdybym ja był w stanie używać swojego na 4.7 nawet na 1.3v to byłbym zadowolony a tu nawet 4650 nie jest stabilne na 1.34 :E w dodatku u ciebie jest to poniżej 1.25v to już wgl kosmos :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PBO + CTR :> sam autor ctr'a w instrukcji dał info aby wszystkie kurwy i pbo wyłączyć przed zabawą :E :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Send1N napisał:

PBO + CTR :> sam autor ctr'a w instrukcji dał info aby wszystkie kurwy i pbo wyłączyć przed zabawą :E :) 

Jest w trakcie zabawy PBO. Widzę jeden mankament udało się 4850 MHz na jednym wątku ale za to dla wszystkich rdzeni napięcie jest wyższe niż na sztywno. Dając cuve -30 i tak dostaję 1,28 V dla 4,65. gdzie realnie mogłoby być sporo niżej. Da się jakoś zarządzić, aby dla obciążeni wszystkich rdzeni było niższe napięcie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na twojej sztuce nie ma to sensu :E 1.28 cię boli przecież to jest nic ? najniżej co możesz ustawić to -30 curve + skalar x1 lub zacząć bawić się w CTR z 3 profilami PX P1 i P2 to zrobisz wtedy swoj zegar na 1/2/3 rdzenie (PX) i dwa kolejne allcore

Potrzebne ci to PBO jak i tak grasz w BF'a ? :P przecież tam utylizacja cały czas jest przy 6/12 na 75 z peakami na 100% więc ciągle będzie zbijany zegar do allcore i nici z tego boosta na 1 rdzeniu :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale leń ze mnie, od 12 dziś 5900x już na poczcie u mnie w mieście jest :E . Ale niezbytnio chciało mi się go odbierać, a teraz żałuję. Parę minut przed 13 wskoczył  ten drugi status na moim oddziale, więc mogłem go jeszcze odebrać :E . A teraz jestem ciekawy co to za sztuka się trafiła xd

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, a ten znowu tu wrócił. :E Która to już iteracja sprzętowa tak dla zabawy?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, choroba postępuję ale tylko w domowym zaciszu ją trzymałem w tajemnicy :E . Jeśli się nic nie zmieni, to w poniedziałek będę miał 5900x, a może w środę 5800x : < . Wystarczył by mi procek 4/8 lub 6/6 , ale to choroba, tego nie zrozumisz :E . Tyle gratów, a dysków brak, bo bym chociaż kopał chia i miałbym wytłumaczenie po co mi to wszystko a tak co mogę powiedzieć. Z ciekawości :E . Hmm nie jestem w stanie policzyć która to już :E . Pc to dla mnie tylko zabawa :P . Zostawię zapewne 5900x, bo 12 jajków nie miałem jeszcze, ale oczywiście 5800x też przetestuję. Podejrzewam, że przy 1440p nie odczułbym najmniejszej różnicy mając ryzena 5600x czy tam 5900x. Ale mam wytłumaczenie na to :E . Teraz mam 8/16, więc nie cofnę się do 6/12, 5800x będzie za ciepły, bo 1 pełen ccx, ciężko ma oddać ciepło, więc wybór prosty i klarowny, zostaję z 5900x :E . Chyba że oc będzie mocno leżeć na r9 to zostawię r7, ale to jest raczej bardzo mało prawdopodobne. Będę miał pod clc ryzena, blok wodny już czeka. CTR clocktuner puszczę, zobaczę co on powie na moje sztuki procków. Mam nadzieję że będzie ez if 1900 mhz. Przyznam się bez bicia, że teraz mam wolne od 22 i miałbym chęć przeszczepienia bebechów do nocy, a tak, to pewnie wtorek/środa dopiero przełożę platformę. A mnie ciekawość pewnie będzie zjadać do tego czasu, co trafiłem. 

Edytowane przez novi
  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorobę Noviego rozumiem bo mając wystarczający dla mnie r5 3600 zmieniałem na 3700x a później się cofnąłem z rdzeniami na 6/12 do 5600x :E tylko dla testów i pogrzebania, w między czasie jeszcze swoje aio przerobiłem na custom LC, po 2 tygodniach na nówce 2070S siedziało 5 różnych past a po 3 tygodniach straciłem na nią gwarę bo mi nalepka z SN'em nie pasowała na backplate ?, chociaż jego choroba jest zdecydowanie bardziej zaawansowana :group_h:

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero kupiłem B a oni znowu X puścili XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Send1N napisał:

Chorobę Noviego rozumiem bo mając wystarczający dla mnie r5 3600 zmieniałem na 3700x a później się cofnąłem z rdzeniami na 6/12 do 5600x :E tylko dla testów i pogrzebania, w między czasie jeszcze swoje aio przerobiłem na custom LC, po 2 tygodniach na nówce 2070S siedziało 5 różnych past a po 3 tygodniach straciłem na nią gwarę bo mi nalepka z SN'em nie pasowała na backplate ?, chociaż jego choroba jest zdecydowanie bardziej zaawansowana :group_h:

To już bardzo zaawansowane stadium xd. Nawet przez chwilę myślałem żeby wziąć 5950x, bo był w outlecie za ciut ponad 3k, ale to już za gruby kaliber, żeby pograć max 20h miesięcznie xd. 2150zl za 5900x to jeszcze cena akceptowalna żeby się nudził . I tak to już jest duży kaliber, ale mniejszy od 5950x xd. Zobaczymy co to będzie 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, novi napisał:

To już bardzo zaawansowane stadium xd. Nawet przez chwilę myślałem żeby wziąć 5950x, bo był w outlecie za ciut ponad 3k, ale to już za gruby kaliber, żeby pograć max 20h miesięcznie xd. 2150zl za 5900x to jeszcze cena akceptowalna żeby się nudził . I tak to już jest duży kaliber, ale mniejszy od 5950x xd. Zobaczymy co to będzie 

zawsze morze sobie to odpalić :E

jak nie jakiegoś cinebencha ...

Edytowane przez Auberon
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż jak ctr ustawił profile 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na asrockach x370 działają zen3 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciekły biosy do niektórych płyt X370,głównie ASRocka z supportem Zen 3,tyle że,samo AMD zainterweniowało i po ptokach :hahaha:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowałem zrobić przesiadkę 2022 roku z zen1 na zen 3, ale nie chciałem zmieniać płyty.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, czytałem jakiś czas temu właśnie, że asrock wydał bios pod zen3 i x370. Ale dalej się nie zagłębiałem. 

Teraz ciekawe, co ctr mi wywróży na obu cepach, golden sample chociaż jeden będzie? Znając moje szczęście to jeden będzie bronze, a drugi może silver :E . Zdziwię się mocno jak trafię chociaż golda, nie wspominając o platinum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyłączyłem i schowałem już, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
    • Od piątku wraca globalne ocieplenie , ostatni tydzień było globalne oziębienie  @LeBomB zmiany które proponujesz potrzebują kilkudziesięciu lat , nierealne  U nas liczy się maksymalnie najbliżej 4 lata od wyborów do wyborów 
    • Przeprosiłem się z Afterburnerem ale tym razem ściągnąłem wersję beta (wcześniej działałem na stabilnych). Jak karta będzie kaprysić z UV to za karę zrobiłem jej OC. Core Clock +200 MHz Memory Clock +2000 MHz Power Limit: 100% Temp Limit: 88*C Przy Core Clock +250MHz potrafiło się coś wykrzaczyć. Może jeszcze znajdę jakieś wartości "pomiędzy". Parę godzin CP2077PL i chodzi elegancko. Podniósłbym VRAMy na wyższą wartość, przy +2200MHz pojawiały się jakieś pierwsze niestabilności, na 2150MHz chodziło stabilnie, jednak akurat Afterburner ma blokadę na +2000MHz. Da się ją jakoś podnieść w tym programie?
    • Co pokazuje program FC ? Po jego uruchomieniu program automatycznie wykrywa wszystkie czujniki na płycie i pokazuje je w formie tabelek. U mnie tak to wygląda - na czerwono wykryte czujniki, te ciemniejsze są nieużywane i je zaznaczam jako ukryte. Na żółto dodane tabelki w formie graficznej i przydzielone do czujników. Tabelki mam opisane, ale zanim je opisałem musiałem ustalić, który czujnik pokazany w programie odpowiada danemu gniazdu FAN na płycie głównej. Nie umiem tego wytłumaczyć nie mając tego przed nosem
    • Kupujesz terminal HP t640 i z głowy lub przy mniejszej ilości złącz i dysku zewnętrzym cokolwiek z r1505 np. igel m350c za ~100 zł. Lub szukasz laptopa z vegą, który powinien mieć hdmi 2.0, ale nie jestem pewien, czy nie obcinają tego w niektórych laptopach. W sumie to nie wiem, czy te terminale też nie mają obciętego displayport przy konwersji na hdmi, hmm... Osobiście właśnie będę składał coś takiego w większej obudowie chieftec CS-03B-U3 z resztek, od razu również jako magazyn syfu, ponieważ ma miejsce na 4 dyski i zatokę na napęd. Do kupienia za ~45 zł z zasilaczem...Ale w sumie nie wiem czy mi to potrzebne, skoro w moim przypadku dysk zewnętrzy i magazyn w głównym komputerze lepiej się sprawdzi  Więc, myślę nad zwrotem płyty głównej.  Spotify i foobarem można sterować zdalnie z telefonu, jakie Kodi lub inne odtwarzacz filmów pewnie też.   440mm x 140mm x 350mm, matx, sff zasilacz, pełnowymiarowe karty.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...