Jest takie samo prawo w całej EU, ale nie ma czegoś takiego jak naprawa/wymiana w ciągu 14 dni.
Wielu dalej źle interpretuję ten zapis o 14 dniach.
Prawo mówi o tym, że w przypadku rękojmi sklep w ciągu 14 dni ma się ustosunkować do żądań klienta, dopiero jeśli tego nie zrobi to wtedy klient ma podstawę prawną do żądania tego co było w piśmie np. wymiany towaru na nowy czy zwrotu hajsu.
Sklep ma prawnie określone możliwości, np. takie, że decyduję się na odesłanie na naprawę do serwisu i musi cię o tym poinformować w ciągu 14 dni. Poinformował i czekasz co będzie dalej.
Dopiero jeśli nie naprawią tego sprzętu to dadzą ci nowe lub zwrot hajsu. Ewentualnie jeśli odeślą ci po naprawie dalej uszkodzony sprzęt to wtedy masz możliwości prawne domagać się zwrotu kasy lub wymiany na nowe, argumentując to nie wywiązaniem się sklepu z umową i nie doprowadzeniem sprzętu do sprawnego stanu.
7400-7600 robią hynixy Mdie. A w trybie coś tam stable na oko pewnie i 7800 da radę XD kingstony poniżej 7200 są na hynixach Mdie.
Kingstony 7200 są na hynixach Adie i tutaj kości zrobią 7800+, ile plusa to zależy od plyty i proca już bardziej niż od samych kostek.
Właśnie obejrzałem Buldzoida, ale to dotyczyło DDR5 do Inteli. 5200MHz są kompletnie nieopłacalne, bo 4800Mhz można podkręcić do 5200MHz, a nawet większość powinna do 5400MHz. W takim razie, takie taktowanie będzie wystarczyć czy lepiej dopłacić, bądź poczekać na obniżki Kingston Fury Beast 5600MHz CL40/CL36?
Przy okazji zapytam, czy liczba modułów (single rank 1x32 a dual rank 2x16) ma wciąż znaczenie dla wydajności? Gdzieś czytałem, że podobno liczba modułów już nie wpływa na wydajność w przypadku generacji DDR5.