Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne tak jak rok temu o Zenie 3 dowiemy się na Computexie, czyli na początku czerwca. Na ten moment zostają dywagacje.

 

Ciekaw jestem jak poradzi sobie Zen 2 w laptopach. 4800H znajdzie się w Asusie z serii ROG, więc nie ma lipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4800H znajdzie się w Asusie z serii ROG, więc nie ma lipy.

Pokazany na CES lapek z serii ROG ma taką ciekawostkę,że pod odbiciem ma napisy ROG i AMD,kształt serca oraz logi ROG i AMD ;)

 

Więc coś dla fanboyów AMD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa na dziurki a pod nią matryca led i animowane napisy można ustawić. Co to ma do fanboyów - możesz sobie ustawić kocham Zośke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... klocek z alu i śmigło za 0,05$ tańsze od porządnego radiatora z miedzi :(

Ważniejszy jest wygląd,niepotrzebne bajery i RGB zamiast porządnego chłodzenia chipsetu.

Swoją drogą nie wiedziałem jeszcze gotowych dedykowanych chłodzeń na X570(może na Ali są :hmm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy kwartał to za długo, już dostaje kociokwiku na g4560 ;) realna dostepność to bedzie drugi kwartał

to dalej długo wytrzymasz skoro jescze sie nie przesiadłeś :P

 

Wszystko się zgadza :)

5700XT miał w zapowiedziach głoszonych przez Lisę MSRP 449$, a po premierze 2060S/2070S już tylko 399$ ;) Musieli odpuścić... i dobrze, że tak zrobili :)

przecież to był ordynarny pokerowy blef

gdyby odrazy podali 399$ to 2070S była by po 389$ i było by pozamiatane

 

No o tym mówię :) Gdyby wsadzili ładne miedziane heat-pipki i porobili chociaż takie finy radiatorków jak na VRM Z390 Aorus Master to by się obyło bez wentyli na X570.

Cóż... klocek z alu i śmigło za 0,05$ tańsze od porządnego radiatora z miedzi :(

cena miedzi przez te lata poszybowała w kosmos

[offtop alert]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że na desktopowe wersje przyjdzie poczekac przynajmniej pół roku... chociaż jeśli przecieki się potwierdzą to też trcchę rozczarwoują tym brakiem progrsu w kwestii igpu... W każdym bądz razie mocno wierze że nie będzie żadnego problemu z B450 i ryzenami 4xxx, bo taki mam przewidziany proges rozwoju swojego kompa ;)

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mam czy te nowe procki pójdą na msi b450 a pro, czy konieczna będzie wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 99% powinny współpracować z starszymi chipsetami , ale jak nie będą , to najwyżej zmienisz płytę na b550 , mają podobno wyjść dość niedługo.

Nie wiem czy teraz zmiana płyty na x570 jest opłacalna. Chociaż, z drugiej strony masz wersję bez "max" , więc różnie może to być, mimo wszystko podejrzewam, że np msi wyrzuci obsługę 1 gen na rzecz nowszych , aby bios się zmieścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mam czy te nowe procki pójdą na msi b450 a pro, czy konieczna będzie wymiana?

 

Zalezy o czym mowa, bo jeśli o APU 4xxx to raczej jest prawie pewnę iż będzie kompatybilna, bo to opiera się na 7nm, więc skoro ryski 3xxx 7nm są wspierane to raczej nie powinno być najmniejszych przeciwskazań do wsparcia nowych APU. Ryski 7nm+ podobnie, ale to już nie koniecznie kwestia ograniczeń ale marketitingu... Tylko inne podejscie by mocno podkopało strategię AMD dla obiecanego wsparcia am4... inna sprawa jak MSI z tym sę poradzi, bo uprzednio bardziej ten producent płyt coś skopał i bywały probleny z kompatybilnościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 99% powinny współpracować z starszymi chipsetami , ale jak nie będą , to najwyżej zmienisz płytę na b550 , mają podobno wyjść dość niedługo.

Tyle tylko że to "dość niedługo" ciągnie się już od października... Po premierze Zen2 były pogłoski że b550 będą Q4 2019. Potem błoga cisza, następnie w październiku pojawiały się newsy że "płyty są tuż tuż". 2019 miał się ku końcowi, znowu błoga cisza i dopiero teraz info że "masowa produkcja dopiero ruszy w Q1 2020"... xD, czyli raczej nie ma co się spodziewać że będą wcześniej jak w marcu. ;) Sam czekam, może niepotrzebnie, ale skoro tyle już się wyczekałem to wytrwam do końca. Ciekaw jestem co pokaże MSI po, jakby nie patrzeć, lekkiej wtopie z b450 i "budżetowymi" x570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest w tym b550 żeby tak czekać? Chyba jedyna "nowość" to wsparcie pcie 4.0, znaczy to co zablkowali w biosach b450 :P Nie wiem jakiego to "potwora" trzeba by składać by różnica interfejsu pcie 3.0 vs 4.0 miała znaczenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi po prostu o należyte wsparcie w postaci biosu i pewność ze pociągnie ryzena 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi po prostu o należyte wsparcie w postaci biosu i pewność ze pociągnie ryzena 3

 

To w końcu jest te długie wsparcie dla am4 czy musicie zmieniać płyty dla "pewności"? Bo widzę u intela trzeba żeby odpalić a tu dla "pewności" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi po prostu o należyte wsparcie w postaci biosu i pewność ze pociągnie ryzena 3

 

To według mnie b450 w zupełności daję tą pewność... taką 99% :P Ale to jest prawie jak fakt :) A dłuższe czekanie to tylko przyspieszanie kolejnej modernizacji... bo wiadomo tegoroczne oferta AMD ma być ostatnią na AM4 i RIP... Wiadomo pare lat da się pociągnąć, może na upartego i z 5 ale jednak rozwój platformy w tym roku dobiegnie końca...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. chcesz kupować nowe mobo, RAM i procesor z podatkiem od nowości od DDR5? :Up_to_s: bo jak nie, to lepiej kupić topa Ryzen 4000 i mieć to w nosie na parę lat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. chcesz kupować nowe mobo, RAM i procesor z podatkiem od nowości od DDR5? :Up_to_s: bo jak nie, to lepiej kupić topa Ryzen 4000 i mieć to w nosie na parę lat :E

Amen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest w tym b550 żeby tak czekać? Chyba jedyna "nowość" to wsparcie pcie 4.0, znaczy to co zablkowali w biosach b450 :P Nie wiem jakiego to "potwora" trzeba by składać by różnica interfejsu pcie 3.0 vs 4.0 miała znaczenie....

b550 nie będzie miało wsparcia PCIE 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b550 nie będzie miało wsparcia PCIE 4.0

Kolejny, który nie wie o co chodzi. Doczytaj gdzieś, w tym wątku też była mowa tutaj kilka postów do tyłu więc nie będę się powtarzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby na b350 działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz jakby b550 mieli sprzedawać po 200 albo coś... Ja pare miesiecy temu się czaiłem i może a320 w tej cenie chodzą(150)... Tą jeśli już Cie tak będzie uwierać puścisz niewiele taniej niż teraz kupiłes :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie chyba .xd

Chipset a podstawka to nie to samo

A te produkowane przez asmedie to b550a, zwykły rebrand b450 do oemow.

B550 ma być czymś innym ;)

To miałeś na myśli? To nowe b550 też nie będzie mieć wsparcia dla PCIE4.0 Jeśli dadzą wsparcie na AM4 dla jeszcze jakiegoś chipsetu oprócz x570, to będą to chipsety z serii 6xx o ile się pojawią. Bo AM4 już jest bliżej końca wsparcia niż dalej.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałeś na myśli?

Nie, nie to.

Pcie będzie w wersji 3.0, ale jest duża szansa na to że w b550 nie zrobią tego co zrobili w obecnych płytach - od strony technicznej pcie 4.0 jest możliwe nawet na b450, i nawet tak było na początkowych wersjach biosu pod Zen2, to AMD wymusiło na producentach płyt zablokowanie. A o b550 były plotki że być może slot GPU i 1 slot nvme (bezpośrednio z linii procesora) będzie dzialac w wersji 4.0, - większości użytkowników nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Ogólnie b550 ma mieć więcej linii niż 4xx, i więcej portów sata, prawdopodobnie bedzie miało też ciut lepsze sekcje.

Swoją drogą, może być też tak że b550 będzie już ostatnią podstawką na AM4 z tego segmentu cenowego, przy premierze zen3 pewnie będzie tylko x670 - i to by pewnie tłumaczyło tak duże opóźnienie. Bo zawsze było tak, że przy premierze procków debiutowały tylko płyty na X, a na te z B trzeba było czekać 3 miesiące dłużej. Tymczasem minęło już pół roku. Więc jaki jest sens potem wypuszczać tańsze płyty do Zen3 (b650), skoro to i tak ostatnie procki na AM4 a b550 zapewni ich obsługę w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...