Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za 100pkt, czy AMD będzie lepszy od intela i czy będzie sens zakupu czegokolwiek ponad zen 4600 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Spl97 napisał:

Z tych dwóch co podałeś w swoim temacie - B550 Aorus Elite będzie lepszy (sekcja ma o jedną fazę na CPU więcej niż Aorus Pro)

no lepszy ale czy przy 4600 albo 3600 ta jedna faza zrobi jakąkolwiek różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KotekzPiekła napisał:

no lepszy ale czy przy 4600 albo 3600 ta jedna faza zrobi jakąkolwiek różnice?

Nie wiadomo co AMD przy świruje z 4600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KotekzPiekła napisał:

no lepszy ale czy przy 4600 albo 3600 ta jedna faza zrobi jakąkolwiek różnice?

Nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lukibossss napisał:

3200 to max co robią moje 

Też swego czasu myślałem, że 3133Mhz to maks i o większym taktowaniu nie mam co marzyć. Ale spróbowałem 3600 CL 16-19-19-35 i wszystko działa jak trzeba (reszta subtimingów auto). 

 

Jedynie do gier na Unreal Engine 4 obniżam do 3533Mhz, gdyż one są bardzo wrażliwe na OC pamięci. 

@Spl97 wysłałem od razu do moderacji prośbę o połączenie postów, więc Twoja uwaga jest bezcelowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radio_Tirana Mogłeś napisać w jednym poście,używając opcji edytuj.

OK.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Minciu napisał:

Pytanie za 100pkt, czy AMD będzie lepszy od intela i czy będzie sens zakupu czegokolwiek ponad zen 4600 ? :)

AMD zaczyna się powoli uczyć jak segmentować rynek, aby nie było takich cudów jak to, że 1600X do grania był lepszy od 1700 ;) Stąd wywalili już prawie całkiem proce bez X. No, ale znowu dali 3300X, który od słabiej boostujących 3600 lepiej wypada :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie odczekać pewnie 2 miesiące od premiery

zanim Zen3 będzie działał przyzwoicie na B450.

Ja myślicie jest szansa na zwiększenie liczby rdzeni

w porównaniu do swoich starszych odpowiedników?

 

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba rdzeni w zen 2 została zwiększona. W zen3 już nie zwiększa.

Niestety zwiększenie liczby rdzeni masz dopiero w 3900x i 3950x. 

Co do dobrego działania zen3, to w ręcznym OC pewnie będzie OK od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś jak było na początku z biosami

ASRocka pod Zen2? Kojarzę, że na MSI były duże problemy.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI zabrakło miejsca.

Pomijając jakieś niedziałające funkcje w biosie czy ich mniejszą ilość, to największe zmiany jakie miały miejsce w kolejnych wersjach to:

- szybsze uruchamianie PC ( ages to zmieniła )
- pozbycie się problemu ze startem PC ( msi tutaj dało ciała z nową odsłoną okrojonego biosu )

To ze proce boostują inaczej w automacie to raczej szczegół. Do dzisiaj nie działa to jak należy i przeważnie najlepiej jest ustawić wszytko z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać Zen3.

Będzie spory boost względem R5 2600.

Później połączę go z czymś szybszym niż RX 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jg77xfx napisał:

Ja myślicie jest szansa na zwiększenie liczby rdzeni

w porównaniu do swoich starszych odpowiedników?

 

Było już odpowiadane,ale odpowiem raz jeszcze

Nie będzie zwiększenia rdzeni w Zen 3 - we wszystkich segmentach będzie tyle samo rdzeni co w Zen 2.

Obecnie nie ma sensu,za bardzo odskoczyliby Intelowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych ostatnich nowinach od intela jak ich 7nm zrobiło to wogole nie wierzyłbym w szybką premiere zen 3.... pewnie będzie takia "niby premiera" pod koniec roku ale na rynek to szybko nie będzie trafiać... a o już o przystepnych cenach to wogole mozna sobie pomarzyć... teraz dobre amd pokaże jak sie ceni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma 7nm Intela do Zen3 ?

Intelowskie 7nm mialo rywalizowac z Zen4, moze Zen5. Po drodze jeszcze 10nm w ktorym bedzie Alder lake, konkurent dla Zen4. Takze informacja o opoznieniu 7nm absolutnie nic nie zmienia i nie ma wplwu na premiere i dostepnosc Zen3.

Edytowane przez UbaBuba
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Obecnie nie ma sensu,za bardzo odskoczyliby Intelowi

To w sam raz nie ma nic wspólnego z kwestią odskakiwania Intelowi - rdzenie Zena 3 będą rozbudowane względem Zena 2 i co za tym idzie, aby zwiększyć ich ilość, byłby niewątpliwie przydatny nowy proces. Ten zaś czyli 5nm zostanie użyty, ale dopiero w przypadku Zena 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, UbaBuba napisał:

Co ma 7nm Intela do Zen3 ?

Intelowskie 7nm mialo rywalizowac z Zen4, moze Zen5. Po drodze jeszcze 10nm w ktorym bedzie Alder lake, konkurent dla Zen4. Takze informacja o opoznieniu 7nm absolutnie nic nie zmienia i nie ma wplwu na premiere i dostepnosc Zen3.

Dobra wierz sobie w co tam chcesz... nie wiem gdzie ty zyjesz ale obecnie intel też nie jest żadną konkurencja... niby ma najwydajniejsze procki do gier... ale to masy rządzą rynkiem i nie na darmo w ostatnim czasie sprzedaż amd do intela to chyba 70 do 30% jak nie wiecej... w końcu czy to teraz nie ogłoszono że akcje AMD są wiecej warte niż intela... tu nie trzeba patrzeć na za dwa lata ze coś miało być konkurencja... oni już teraz nie sa konkurencja... wiec jasne, premiera zen 3 sie odbedzie tak jak niedawna premiera apu 4000 niby była ale czy rzeczywiscie... ja bym sie nastawial na okres domeniamanej premiery zen 3 ze własnie apu 4000 może wejde w detaliczną dostepność...  ja oceniam jak już teraz amd sie zachowuje i czego można sie po nim najprawdopodobniej spodziewać, ale wiem, wielu preferuje filozofie "życzeniowa" bo lubicie się łudzić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem osatnio newsów. Zen 3 to już ostatnia generacja z DDR4 i PCIExpress 4 jeśli się nie mylę? Czyli nie bardzo jest sens kupna B550/X570 + słaby CPU żeby czekać na następcę zen3, a sam zen 3 dla konsumenta i tak nie będzie mieć więcej niż 16 rdzeni w generacji 4000?

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,to ostatnia generacja. Zen 4 ma mieć już DDR5 oraz PCIe 5.0,tak przynajmniej piszą.

Moim zdaniem,jak nie masz w planach zakupu coś z Zen 3,to nie ma sensu zakupu B550/X570

Nie będzie więcej niż 16 rdzeni dla konsumenta,tu już jest potwierdzone.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kiedy realnie wpadnie nowa podstawka, RAMy i w jakich cenach. Początkowo zapewne będą nieracjonalnie drogie, chyba że ktoś chce kupić na premierę bo musi to inna sprawa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR5 już w 2021 mają wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli dokładną datę. 

Szkoda że B450 bez MAX będą miały jedynie biosy BETA, bo byłaby to świetna platforma na wrzucenie Ryza 4000 i przeczekanie zaporowych cen nowej podstawki... A patrząc na B550 to ceny będą wesołe :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Spl97 napisał:

Tak,to ostatnia generacja. Zen 4 ma mieć już DDR5 oraz PCIe 5.0,tak przynajmniej piszą.

 

Tak nie do końca... w końcu z premiera b550 obiecali w przyszłym roku wsparcie dla jakiś nowych procków... wiec jakies zeny 3,5 bedą...  rynek am4 jest zbyt duzy by go porzucic a jeśli nawet mimo spodziewanych obsuw am5 się pokaże w przyszłym roku to jedynie jako segment performance dla elity a szaraczków ktorych jest masa, może im nabijac kabze na eco-medium- 0,5 high am4... wiec tu am4 jeszcze przez najblizsze dwa lata jest raczej sens sie przesiaść.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...