Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę cię,tylko tu się nie rozpędź tj.w wątku z Zen 2

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, parcu napisał:

Więc jeśli ktoś planuje kupić Zen3 w tym samym czasie co płytę z chipsetem X, to lepiej już poczekać na te x670 i zobaczyć co pokaże. Ale jeśli ktoś mierzy w ciut biedniejszy chipset, to B550 jest jak świeżutka bułeczka :D. A osobiście jeśli miałbym kupować w tym momencie płytę na x570 to kandydat jak dla mnie jest tylko jeden: https://www.ceneo.pl/95783205

 

Może zmienie B450 na coś B550/X570, jak biosy na chipset 400 będą tragiczne,

niedawno przechodziłem z B350 ale to były groszowe sprawy, 50 zł dopłaty XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, parcu napisał:

Więc jeśli ktoś planuje kupić Zen3 w tym samym czasie co płytę z chipsetem X, to lepiej już poczekać na te x670 i zobaczyć co pokaże. Ale jeśli ktoś mierzy w ciut biedniejszy chipset, to B550 jest jak świeżutka bułeczka :D. A osobiście jeśli miałbym kupować w tym momencie płytę na x570 to kandydat jak dla mnie jest tylko jeden: https://www.ceneo.pl/95783205

Jak ktoś chce brać np.MSI Tomahawk to lepiej wziąć już z X570 - tylko ok.100 zł dopłaty (849 zł vs 959-969 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na jakims Black Friday złapie Tomahowka B550 za 500 to biorę,

inaczej zostanę na B450 Fatal1ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Jak ktoś chce brać np.MSI Tomahawk to lepiej wziąć już z X570 - tylko ok.100 zł dopłaty (849 zł vs 959-969 zł)

No ja bym powiedział że x570 tomahawk to jest ok. 200zł dopłaty w stosunku do b550 jednak :D

https://proline.pl/msi-mag-b550-tomahawk-am4-p6715199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce płytą am4 za 800-900zl i Ryśka 3600 z wymiana na 4600 to lepiej kupić Intela. Z490 i i7 10700. Prawda jest taka, że po premierze 4600 ryski 3600 stracą na wartości nowe i jeszcze bardziej używane. Do tego 4600 pewnie będzie w okolicy 1k pln. 1k PLN plus strata 500zl na 3600 daje nam cene i7 10700. 

Ktoś tutaj wierzy w zen3 tak bardzo, że spodziewa się lepszej wydajności 4600 6c/12w od i7 10700?

Tyle na temat drogich płyt pod AM4. 500-600zl to absolutny max aby miało sens takie oszczędzanie. Z490 można kupić już za 600zl i one spokojnie ogarna zablokowanego i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Jak ktoś chce płytą am4 za 800-900zl i Ryśka 3600 z wymiana na 4600 to lepiej kupić Intela. Z490 i i7 10700. Prawda jest taka, że po premierze 4600 ryski 3600 stracą na wartości nowe i jeszcze bardziej używane. Do tego 4600 pewnie będzie w okolicy 1k pln. 1k PLN plus strata 500zl na 3600 daje nam cene i7 10700. 

Ktoś tutaj wierzy w zen3 tak bardzo, że spodziewa się lepszej wydajności 4600 6c/12w od i7 10700?

Tyle na temat drogich płyt pod AM4. 500-600zl to absolutny max aby miało sens takie oszczędzanie. Z490 można kupić już za 600zl i one spokojnie ogarna zablokowanego i7.

Na spokojnie 4600 da sobie radę z 10700, ba, z 10900 będzie prawdopodobnie na równi w grach. (Tak, mam szklana kulę :E

AMD zauważyło że w MT aplikacjach jest już królem, zostało do poprawy ST i IPC. Wystarczy im 10% żeby wygrać z Intelem, 15-20% żeby go zdominować. 

Ludzie którzy mają już B450/B550/X470 nie będą mieć problemu z wymianą samego CPU, a ludzie którzy będą chcieli kupić płytę + Zen3 i tak wyjdą na tym taniej niż kupując Intela. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy chcą kupić płytę cenie z490 i zen2 a później wymienić na zen3 nie wyjdą cenowo lepiej niż z intelem kupując teraz i7.

Po premierze zen3 i Inteli 11gen będzie można powiedzieć coś więcej na temat opłacalności. 

Na ten moment droga plyta i zen2 plus zen3 po premierze to raczej słaby biznes. No chyba że nagle Rysiek 4600 okaże się królem wydajności w dobrej, nie XTkowej cenie. Nadrobienia IPC to za mało vs i7 bo tu jest więcej jak i wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Minciu napisał:

Ludzie którzy chcą kupić płytę cenie z490 i zen2 a później wymienić na zen3 nie wyjdą cenowo lepiej niż z intelem kupując teraz i7.

Po premierze zen3 i Inteli 11gen będzie można powiedzieć coś więcej na temat opłacalności. 

Na ten moment droga plyta i zen2 plus zen3 po premierze to raczej słaby biznes. No chyba że nagle Rysiek 4600 okaże się królem wydajności w dobrej, nie XTkowej cenie. Nadrobienia IPC to za mało vs i7 bo tu jest więcej jak i wątków.

Kto w ogóle myśli przed miesiącem do premiery o kupnie Zen2? Rozumiem kupić płytę i czekać na Zen3. 

Testy już pokazały ile gry wykorzystują rdzeni, porobiona zoptymalizowana i5 robi w grach 10900K @ 5.2, ta i7 może mieć więcej wątków, gry w dalszym ciągu korzystają z 4/8 albo co najwyżej z 6/6, niczym zapchasz wątki 4600 to trochę minie czasu. XTkowa cena nie jest najgorsza, 3-4 lata temu płaciło się za i5 tyle oferujący 4/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mam sie martwic o zapychanie 12 watkow jak w cenie Zena mam ich 16?

Zoptymalizowana i5 czyli po OC pamięci goni i7. Ale kto broni zrobić OC pamięci z i7? 

Zen 3 jak dogoni Intela, to będzie raczej jak zablokowany i5 bo nie wierzę w zegary 5+

4.6-4.7 all core jak wyjdzie to będzie dobrze. A tyle masz też w zablokowanej i7.

 

Chcesz kupić teraz płyty b550 x570 w cenie albo nawet drożej niż z470 i czekać? Później czekać na nowe lepsze partie co może te 5.0 wykręca po pół roku? Do tego będziesz trzymać kciuki żeby ram śmigła lepiej niż na renoir? Bo nowe APU ciągle są 10-14ns w plecy względem Intela. 

Sporo niewiadomych aby grozić kasę XD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam na żadne lepsze partie, kupuje płyte i procesor w tym samym momencie, mi to lotto która podstawka bo 3 wspierają Zena3, wszystko zależy od tego czego będę potrzebował.

Drożej niż Z470 na 100% nie będzie, bo poziom X570 Tomahawk żeby osiągnąć na Intelu to trzeba wydać 1.5k +. A tanie płyty Intela nie potrafią utrzymać boosta.

To jak będzie działało opóźnienie Ramu to wielka niewiadoma bo zen3 będzie miał dużo zmian w tym aspekcie. Może uda im się dogonić Intela. 

Zegar to nie wszystko, ale jeśli plotki o 4.9 się potwierdza przy zwiększonym IPC, to zablokowana i5 co najwyżej dogoni ryzena 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie płyty Z490 gdzie nie potrafią utrzymać boosta z zablokowanymi CPU, przy  których i tak każdy zrobi Undervolta?

X570 Tomahawk czym się różni od Z490 Tomahawk? Nawet Gaming Plus czy A-PRO spokojnie ogarnia kręcone intele. Chcesz kupić ryśka 3600/4600 i sekcję do tego musi być jak do Ryzena 4999 bo rendering i AVX na 1.45V będziesz puszczał? 

Mam EDGE MSI X570. Tak ta z najgorszą sekcją i wiesz co? JEST ZIMNA! :P Zresztą nie moja piaskownica, możesz kupić sobie płytę czołg i najtańsze CPU z nadzieją na cud. Będziesz się chwalił jaka to sekcja zimna a proc będzie miał po 100*C jak dowoltujesz. No właśnie za ciepło, zdegraduje się, więc pewnie nastawisz tak na prawdę niższe napiecie niż z pudełka wychodzi i tyle będzie z sekcji w zapasie ;-)

Ja wiem że ludzie się najarali na Tomahawka x570 jak szczerbaci na suchary dosłownie. A nikt nie kupuje nawet ryśka 3700x bo za drogi. A gdzie 3900x i 3950X do których ta płyta ma jakiś sens. 

Każdy chce mieć suchary a nawet sztucznej szczęki nikt nie kupi (3700x/4700x) ,a o prawdziwych zębach tylko mają mokre sny (3900x/3950x/4950x?). Ale suchary są to zawsze można je ślinić aż zmiękną i mieć nadzieję, że w przyszłości wyrosną nam trzeci set zębów? :-) 

Edytowane przez Minciu
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Tanie płyty Z490 gdzie nie potrafią utrzymać boosta z zablokowanymi CPU, przy  których i tak każdy zrobi Undervolta?

X570 Tomahawk czym się różni od Z490 Tomahawk? Nawet Gaming Plus czy A-PRO spokojnie ogarnia kręcone intele. Chcesz kupić ryśka 3600/4600 i sekcję do tego musi być jak do Ryzena 4999 bo rendering i AVX na 1.45V będziesz puszczał? 

Mam EDGE MSI X570. Tak ta z najgorszą sekcją i wiesz co? JEST ZIMNA! :P Zresztą nie moja piaskownica, możesz kupić sobie płytę czołg i najtańsze CPU z nadzieją na cud. Będziesz się chwalił jaka to sekcja zimna a proc będzie miał po 100*C jak dowoltujesz. No właśnie za ciepło, zdegraduje się, więc pewnie nastawisz tak na prawdę niższe napiecie niż z pudełka wychodzi i tyle będzie z sekcji w zapasie ;-)

Ja wiem że ludzie się najarali na Tomahawka x570 jak szczerbaci na suchary dosłownie. A nikt nie kupuje nawet ryśka 3700x bo za drogi. A gdzie 3900x i 3950X do których ta płyta ma jakiś sens. 

 

Yup. Asrock wywalił się z podstawowym boostem i5 :E UV swoją drogą, ale załóżmy że jestem zielony w te klocki i nawet nie odpalam biosa, co takiej osobie byś powiedział? Żeby uv zrobił? Mój kumpel boi się nawet podstawowe OC zrobić na ryzenoe 3600, a co dopiero UV. Gaming czy A-pro nie mają nawet blisko podobnej funkcjonalności co X570, dlatego do Intela trzeba brać droższe płyty. 

Chcę kupić dobra płytę, to co tam wsadze to juz mój biznes i ewentualna sprzedaż będzie łatwiejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci każe kupić ASROCKA? 

Jakiej funkcjonalności z Tomahawka brakuje ci w A-Pro czy Gamingu? Czy w TOMAHAWK Z490?  Nie no serio co Ci tam brakuje weź mnie oświeć.

 

Ja Ci powiem co na ten moment brakuje w secie ryzen 3600 + X570/B550 vs Z490 + i5/i7 - WYDAJNOŚCI W GRACH! A przez to beznadziejny przelicznik Perf/PLN.  Dla którego głównie kupuje się AMD. 

13 minut temu, TheMr. napisał:

 Asrock wywalił się z podstawowym boostem i5 :E UV swoją drogą, ale załóżmy że jestem zielony w te klocki i nawet nie odpalam biosa, co takiej osobie byś powiedział? Żeby uv zrobił?

Od 20 czerwca na sieci są testy. Jak nie che się oglądać ze zrozumieniem to masz pecha i kare za lenistwo. A jak jesteś na maxa zielony, to i tak masz to gdzieś głęboko. Szczególnie, że Blendera nie posiadasz. A żadną grą nawet nie zbliżysz się do takiego obciążenia CPU.

 

13 minut temu, TheMr. napisał:

Chcę kupić dobra płytę, to co tam wsadze to juz mój biznes i ewentualna sprzedaż będzie łatwiejsza. 

Wystarczy znaleźć drugiego jelenia chętnego do przepłacenia za czołg to budżetowego CPU ;-) 

Od razu przypomina mi się te ogłoszenie:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-z390-aorus-xtreme-waterforce-xuv

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem budżetowo z Asrockiem B450 Gaming K4,

mam nadzieje, że będzie wszystko śmigać dobrze z R5 4600

i ramem e-die chociaż na 3666-3733.

Prawda jest taka, że praktycznie vrm każdej płyty

poradzi sobie z użytkowaniem pod kątem gier.

Teraz zrobił się jakiś trend, że każda płyty musi

mieć vrm pod 12 rdzeni przygotowane ?.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, DjXbeat napisał:

Dla mnie stacjonarka to PC, biurko, głośniki stereo, monitor i wygodny fotel a na to nie będę miał miejsca. Zostaje jedynie miejsce na konsole przy TV na komodzie rtv.

Po co taka przeprowadzka jak nawet biurka nie będziesz miał? Przecież to grozi wykluczeniem cyfrowym :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Minciu napisał:

A ja Ci każe kupić ASROCKA? 

Jakiej funkcjonalności z Tomahawka brakuje ci w A-Pro czy Gamingu? Czy w TOMAHAWK Z490?  Nie no serio co Ci tam brakuje weź mnie oświeć. 

No sorry, ty chcesz wmówić że i5/i7 razem z Z490 wychodzi taniej niż B450/X570 + Zen3, co jest i będzie oczywista bzdurą. 

Brakuje mi portow USB, reset CMOS, reset biosu, całokształt płyty ma parę minusów. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta z przyciskiem clr cmos na tylnym panelu z x570 to ponad tauzen,  pewnie w podobnej kasie kupi z490 z taka sama funkcja. Co do portów USB to się zgodzę,  ze x570 w podobnym budżecie miewają ich więcej, ale co za problem kupic bude z 4/6 usb na front panelu :p?

Spokojnie, kupie zen3 i porownam z 8700k, ale watpie ze w

zastarych grach chociazby dorowna Intelowi zenek3, chodzi o minimalny fps. Co z tego ze maksymalne są podobne, jak zen2 lapie palpitacje serca , w miejscach mocno procesorowych, czego przy intelu nie ma. Smutna prawda. Tez jestem człowiekiem, który ma specyficzne wymogi bo do 60/75,fps to bez problemu sobie radzi zen2, wiec w zen 3 bedzie tylko lepiej. Ale trzeba też sie przygotować na premierę nowych gpu, bedzie słodko a trzeba te karty czymś wykarmić:). Przy 4k pewnie nie bedzie problemu, ale w 1440p lub 1080p moze byc trudno z wyższymi modelami tych kart . 

Zakup wypasionej x570 pod 6/12 jest totalnie poronionym pomysłem, bo cenowo juz sie zaczyna taki stuff zbliżać do 10600k + z490... 

Mam nadzieje ze amd sie zblizy w starych gierkach na bardzo mały dystans, na razie ten dystans jest calkiem duzy. Wiem co pisze, przerobilem juz zen2. Od okolo 4.3ghz wzwyż, zyski fps sa bardzo marginalne, prawdopodobnie ogranicza te procki wysokie opóźnienie ccx. W zen3 ma być monolit wiec mogą duzo ugrac.. Czekam na odpowiedni moment na zmianę cpu i mobo, nie chce przespać momentu w którym 8700k straci mocno na wartości :). Dlatego tymczasowo sie zastanawiam nad 10700 + z490, jednak swiezy sprzęt i nie spadnie z ceny z dnia na dzień jak to może miec miejsce z 8700k ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tomahawkiem x570 za 950zl perf na wat z ryzenem 3600 się nie zgadza. I będzie jeszcze gorszy po przejściu na 4600 bo stracisz z 5 stow na rysku 3600. 

Z490 i x570 Tomahawki mają z tylu po 6 portów USB 3.1 i po dwa porty USB 2.0

Resetu biosu nie ma żadna z nich. Trzeba sobie kabelek wyprowadzić ze środka budy jak Ci na nim zależy. Np pod guzik resetu w obudowie.

 

Utwierdzasz mnie w przekonaniu, że jesteś po prostu napalony na suchary i nie myślisz trzeźwo. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheMr. napisał:

Gry w dalszym ciągu korzystają z 4/8 albo co najwyżej z 6/6, niczym zapchasz wątki 4600 to trochę minie czasu. XTkowa cena nie jest najgorsza, 3-4 lata temu płaciło się za i5 tyle oferujący 4/4.

Nie moge juz wytrzymac. Po co w takim razie chcesz zmieniac sprzet. 7700k zgodnie z tym co piszesz porobi spokojnie Ryśka 3600.

I teraz najlepsze bo już nie mogę zebrać się z podlogi. Czy Ty na prawdę kupiles 7700k żeby trzymać go na stock po undervolcie, a płaczesz że sekcja w tanich płytach to złom i jedynie tomahawk x570 ma rację bytu? Serio? 

i7 7700K@4.2@1.19

Edytowane przez Minciu
  • Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Nie moge juz wytrzymac. Po co w takim razie chcesz zmieniac sprzet. 7700k zgodnie z tym co piszesz porobi spokojnie Ryśka 3600.

I teraz najlepsze bo już nie mogę zebrać się z podlogi. Czy Ty na prawdę kupiles 7700k żeby trzymać go na stock po undervolcie, a płaczesz że sekcja w tanich płytach to złom i jedynie tomahawk x570 ma rację bytu? Serio? 

i7 7700K@4.2@1.19

Owszem, mój obecny 7700K porobi losowego 3600 w grach, ale do 4600 będzie już tracił 20% minimum (w 7700K już powoli wydajność jednego wątku nie domaga), no i fakt że będę jeszcze mógł coś wziąć kasy za ten procesor, kiedy wyjdzie 4300X to będzie słabo. No zbieraj się szybciej, bo stopki nie aktualizowałem od dobrych 2 lat więc guano wiesz co mam ustawione, a zrobienie ustawień pod OC to 2-3 dni pracy i pstryknięcie palcami, ale jeśli jesteś tak dobry i sugerujesz się stopkami, to chyba nie ma sensu ciągnąć tego wątku. :E

 

30 minut temu, novi napisał:

Plyta z przyciskiem clr cmos na tylnym panelu z x570 to ponad tauzen,  pewnie w podobnej kasie kupi z490 z taka sama funkcja. Co do portów USB to się zgodzę,  ze x570 w podobnym budżecie miewają ich więcej, ale co za problem kupic bude z 4/6 usb na front panelu :p?

 

Ale Minciowi wydaje się, że zestaw Z490 + i7 wyjdzie taniej niż B450/X570 przy podobnej funkcjonalności + 4600. Jakbym nie liczył, to AMD w dalszym ciągu będzie tańsze bo ceny 10700 są nienormalne, a wydajnościowo 4600 bardzo prawdopodobne że go zmiecie.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TheMr. napisał:

Owszem, mój obecny 7700K porobi losowego 3600 w grach, ale do 4600 będzie już tracił 20% minimum (w 7700K już powoli wydajność jednego wątku nie domaga), no i fakt że będę jeszcze mógł coś wziąć kasy za ten procesor, kiedy wyjdzie 4300X to będzie słabo. No zbieraj się szybciej, bo stopki nie aktualizowałem od dobrych 2 lat więc guano wiesz co mam ustawione, a zrobienie ustawień pod OC to 2-3 dni pracy i pstryknięcie palcami, ale jeśli jesteś tak dobry i sugerujesz się stopkami, to chyba nie ma sensu ciągnąć tego wątku. :E

 

 

Ale Minciowi wydaje się, że zestaw Z490 + i7 wyjdzie taniej niż B450/X570 przy podobnej funkcjonalności + 4600. Jakbym nie liczył, to AMD w dalszym ciągu będzie tańsze bo ceny 10700 są nienormalne, a wydajnościowo 4600 bardzo prawdopodobne że go zmiecie.  

 

Po coś są te stopki, nie sądzisz?
Nie masz wiedzy na temat usera, więc stopka jest pierwszą sugestią.
Normalna sprawa, że się informacjami ze stopki sugerujemy.

Mało prawdopodobne, że 4600 objedzie 10700 ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

 

Po co taka przeprowadzka jak nawet biurka nie będziesz miał? Przecież to grozi wykluczeniem cyfrowym :szczerbaty:

Bo niedługo na chałupie będą budować mi lotnisko CPK :E

Muszę teraz wynająć mieszkanie i w międzyczasie szukać działki pod budowę domu.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, TheMr. napisał:

Ale Minciowi wydaje się, że zestaw Z490 + i7 wyjdzie taniej niż B450/X570 przy podobnej funkcjonalności + 4600. Jakbym nie liczył, to AMD w dalszym ciągu będzie tańsze bo ceny 10700 są nienormalne, a wydajnościowo 4600 bardzo prawdopodobne że go zmiecie.  

 

Bzdura, w którym miejscu pisałem ze b450 sie nie opłaca? Pisałem o B550 i X570 w cenach Z490. Ale oczywiście B450 "na wypasie" to też poroniony pomysł nie mający nic wspólnego z perf na wat. 

Jak chcesz kupić dzisiaj RYZENA 3600 za 900zl, to licz się z tym, że po premierze może być wart nawet 500zl mniej. A jeżeli nowe ryśki 4600 pędą tylko po 1000zl a nie 1200 jak XT, to ostatecznie ten proc będzie kosztował Cię z 1500zl.  Przypomnij sobie jak ryśki 1700 były w sklepach po 500zl. Co będzie jak 3700x też dostanie taką promocję?

A za 1500zl to masz już teraz w sklepie i7-10700. Bez liczenia na cud i nadzwyczajny wzrost wydajności, który pozwoli prześcignąć te i7. Nie chcę psuć Ci humoru, ale Rysiek 4600 nie da rady i7. Chyba że nagle AMD się zlituje i podwoi liczbę rdzeni w najniższej półce. Ale też na to nie liczę, bo już się tak nakręcałem przed premierą 3000 XD.

https://proline.pl/procesor-intel-core-i7-10700-comet-lake-2-9-ghz-s-1200-box-p6714393

 

A co do obawy o utrate wartości 7700K, to nowe 3100 i 3300x już dawno są lepszym wyborem od 7700K z muzeum. 

 

43 minuty temu, MarcoSimone napisał:

Mało prawdopodobne, że 4600 objedzie 10700 ;-)

Wszyscy realiści a nawet optymiści liczą że rysiek 4600 w końcu dogoni aktualną i5-10600. Niepoprawni optymiści liczą na i5-10600K i zegary 5+. A kolega z grubej rury planuje zniszczenie i7-10700 ? Bez dodania rdzeni to jest praktycznie bez szans. 

 

5 godzin temu, TheMr. napisał:

Na spokojnie 4600 da sobie radę z 10700, ba, z 10900 będzie prawdopodobnie na równi w grach. (Tak, mam szklana kulę :E

Ty w to na prawdę wierzysz? Myślałem że sobie jaja robisz. 

Cytat

 

50 minut temu, TheMr. napisał:

Jakbym nie liczył, to AMD w dalszym ciągu będzie tańsze bo ceny 10700 są nienormalne, a wydajnościowo 4600 bardzo prawdopodobne że go zmiecie.  

 

 

3 godziny temu, TheMr. napisał:

XTkowa cena nie jest najgorsza, 3-4 lata temu płaciło się za i5 tyle oferujący 4/4.

 

 

 

Ryzen 3600XT za 1200 to dobra cena i tani proc, chociaż niczym nie różni się od ryśka 3600 prócz 50% wyższą ceną.

i7-10700 jest w nienormalnej cenie 1500zl? Chociaż nawet aktualnie i9-9900 również 8/16 kosztuje więcej ( 1650 - cena spada ;) ).

TROLL czy HYPE TRAIN ?

 

To gdzie ta granica normalności? 1350zl ?

75932697.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, DjXbeat napisał:

Bo niedługo na chałupie będą budować mi lotnisko CPK :E

 

Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Odpowiedzi

    • Cóż rób jak chcesz, ale to grzech używać GPU bez optymalizacji pod obciążeniem, szczególnie, gdy na obniżonych napięciach osiągasz zdecydowanie lepszy perf/wat Korekta krzywej zajmuję chwilę. Ja osobiście nie korzystam z autostartu i wczytywania profili MSI wraz z startem windy. Komp chodzi całymi dniami więc nie miałem problemów z krzywą i profilami na bardzo zimnym gpu podczas ich wczytywania. No, ale dzięki twoim problemom tknęło mnie, aby sprawdzić zachowanie krzywej zaraz po starcie gdy GPU jest wtedy mocno "zimne".
    • Powietrze powinno też ogarnąć, ale z drugiej strony to jest 150 zł dopłaty do AIO. Jak komp na siebie zarabia, a pewnie tak jest, to bym chyba dorzucił. Ewentualnie jak nie AIO, to dwuwieżowe chłodzenie - https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ/ref=sr_1_1?crid=1YA84N2TXWSDP&dib=eyJ2IjoiMSJ9.4uAciGVWBmqNi3BHLwgiV-HKA0g-zY4rQS0CGAE_BROTTiSdh_gkAHz51VmvRKcINTBn6gIsTdOd1tzVzl9lpnXCvi_19H7sv7rnaXqV3lzhdxEBewTh2g0KnBUz3daHe9lgREXsbwVwIuMlfbQxBdD5keT3YaTfsg9lmtejSPDSwdMVhh7Sp17B1JyQHn_Z6vJHQhXYlkGE6qi7v5UqGH8GnWDK_6IFKnhuAEo5e86t3QMbnjy9wg3pMNIy1ENMTEjYtZKweniznpkV1dGpIxo2ZkuZGrGVTLamw383UMA.so868ExCDg1cR0OUjHLsgU4bVHPBJHM_wVpE5iBT6vg&dib_tag=se&keywords=peerless+assassin+120&qid=1713895729&sprefix=pearless+as%2Caps%2C127&sr=8-1
    • Dokładnie. Mruga tak, że podczas ładowania shader w calisto może główka rozboleć. 
    • Ja wyrzucam śmieci do jeziora, morza, albo rzeki, a następnego dnia już ich nie ma. Po prostu coś zabiera te rzeczy filtruje i czyści, także nie śmiecę     Rozrywki w tym raczej nie będzie, smutno i żal mi się takich ludzi robi, no ale niech zakładają pomarańczowe kamizelki, buty prosto z chin i niech się przykleją do asfaltu, to jest rozrywka kiedy takiego targasz za fraki i odciski palców zostają na asfalcie  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...